Bu Gece Samsung Galaxy Note 10 Tanıtılıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Dün İngiltere'de apple delisi bir arkadaşım note10plus almaya karar verdi. 

Adam cidden apple delisi, elmanin macbook pro, air, afyon ne ararsan en üst segmentlerinden var. Box maçına gitmiştik, foto çekerken o afyon8le ben note8 le çektim arada uçurum vardı. İlgisini çekti, ekran bölme, kalem vs derken adam çok beğendi note serisini. Apple inovasyon yapmıyor artık dedi. Yarın note10plusa geçiyor, yorumlarını paylasacam sizle. Afyon çıktığı günden beri afyon kullanan bir adam...

Geçen hafta emaar avmde sormuştum, 130tane satmislardi şimdiye kadar. 

10binin altına düşmeden alınmaz.. 

Komple Apple ekosistemini bırakıp telefonu Android'e taşımak pek akıl kârı değil. Muhtemelen hayal kırıklığına uğrayacak(umarım uğramaz). Şöyle bi babayiğit gcam gibi bi uygulama çıkarabilse iPhone'a cücük gibi olur. Ben de yakında alışamazsam bi konu açmayı düşünüyorum garip gelenler, sorularım vs.

Şafak 1152!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    obie bunu yazdı

Biri bana note10 ile şu telefonun farkını açıklayabilir mi ?

https://www.aliexpress.com/item/4000106425877.html

Aynı ram,aynı işlemci,aynı ekran,aynı gpu,daha iyi kamera,ve daha sağlam.Anlamadığım bu 2000 tl iken note10 neden 12000 tl ? Ayrıca bu z6 nın bir alt modeli 80 dolar.Bu samsung un artısı,farkı ne ak ? Arada 11.600 tl fiyat farkı var.

Türkiye satış fiyatında bir sürü vergi var. Hadi onu geçtim aynı ekran ve aynı kamera derken ? 

Hocam şöyle saçma yorumlar yapmayın gözünüzü seveyim. Senin mantıkla bakacak olursak Tofaş Şahin'de araba Bugatti Veyron'da araba oluyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    obie bunu yazdı

Biri bana note10 ile şu telefonun farkını açıklayabilir mi ?

https://www.aliexpress.com/item/4000106425877.html

Aynı ram,aynı işlemci,aynı ekran,aynı gpu,daha iyi kamera,ve daha sağlam.Anlamadığım bu 2000 tl iken note10 neden 12000 tl ? Ayrıca bu z6 nın bir alt modeli 80 dolar.Bu samsung un artısı,farkı ne ak ? Arada 11.600 tl fiyat farkı var.

Türkiye satış fiyatında bir sürü vergi var. Hadi onu geçtim aynı ekran ve aynı kamera derken ? 

Hocam şöyle saçma yorumlar yapmayın gözünüzü seveyim. Senin mantıkla bakacak olursak Tofaş Şahin'de araba Bugatti Veyron'da araba oluyor.

Yapma hocam.Doğan bugatti karşılaştırması denk olmamış.Evet ekran aynı,ben anlamam,sadece şu özelliklere bakarak konuşuyorum ;

Lenovo
    Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors
    Size 6.39 inches, 100.2 cm2 (~85.3% screen-to-body ratio)
    Resolution 1080 x 2340 pixels, 19.5:9 ratio (~403 ppi density)
    DCI-P3
    HDR10

Note10
    Type Dynamic AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors
    Size 6.3 inches, 98.6 cm2 (~90.9% screen-to-body ratio)
    Resolution 1080 x 2280 pixels, 19:9 ratio (~401 ppi density)
    Protection Corning Gorilla Glass 6
    DCI-P3
    HDR10+

Kamera

Lenovo
    Quad 48 MP, f/1.8, 28mm (wide), 1/2", 0.8µm, PDAF
    8 MP, f/2.4, (telephoto), PDAF
    16 MP, f/2.2, 12mm (ultrawide), AF
    2 MP, f/1.8, 2.9µm, PDAF, OIS (dedicated video camera)
    TOF 3D camera
    Features Dual-LED flash, panorama, HDR
    Video 2160p@30fps, 1080p@30/120fps, gyro-EIS

Samsung
    Triple 12 MP, f/1.5-2.4, 27mm (wide), 1/2.55", 1.4µm, Dual Pixel PDAF, OIS
    12 MP, f/2.1, 52mm (telephoto), 1/3.6", 1.0µm, PDAF, OIS, 2x optical zoom
    16 MP, f/2.2, 12mm (ultrawide), 1.0µm, Super Steady video
    Features LED flash, auto-HDR, panorama
    Video 2160p@30/60fps, 1080p@30/60/240fps, 720p@960fps, HDR10+, gyro-EIS & OIS

Samsung kamera artısı ; 4k çekimde 60 kare çekebiliyor.Lenovo da optik zoom yok.

Öyle bir uçurum yok aralarında.Hatta ikisini de kullanan birinin anlayacabileceği hiçbir fark yok.Biz buna veyron vs chiron diyelim.Yine de benim bilmediğim bir kamera ya da ekran farkı var mıdır,anlamadım.Eğer ikisinden birini alacaksan z6 ya bakarım.boşuna 10bin saçmaya gerek yok.Gerçi uzaya çıkmayacağım için lenovo A5s sipariş ettim.mtk var,kayıt derdi yok.2 cigolayt ram bana yeter.Geçen aya kadar 512mb a606 kullanıyordum.Bu gelirse zaten uzaya çıkmış gibi olacağım.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Dün İngiltere'de apple delisi bir arkadaşım note10plus almaya karar verdi. 

Adam cidden apple delisi, elmanin macbook pro, air, afyon ne ararsan en üst segmentlerinden var. Box maçına gitmiştik, foto çekerken o afyon8le ben note8 le çektim arada uçurum vardı. İlgisini çekti, ekran bölme, kalem vs derken adam çok beğendi note serisini. Apple inovasyon yapmıyor artık dedi. Yarın note10plusa geçiyor, yorumlarını paylasacam sizle. Afyon çıktığı günden beri afyon kullanan bir adam...

Geçen hafta emaar avmde sormuştum, 130tane satmislardi şimdiye kadar. 

10binin altına düşmeden alınmaz.. 

Fotoğrafta Samsung döver ama videoda Apple cihazlarının üstüne yok. Işığı ve sahneyi çok iyi yorumluyor iPhonelar.

Ben makine videolari çekiyorum telefon ve tripod ile, hatta özel mekanik aparatlar yapıp hareketli parçaların üzerine montajliyorum telefonu ve video çekiyorum. Gopro 7 black de var ancak birçok yerde note8 memnun bıraktı. Çekilen videoları 65'' 4k tvde oynattigimizda insanlar telefonla çekildiğine inanamiyor.

Ayni ortamda (düşük ışık fabrika ortamı) afyonx, note8, mate10pro ile çekim yapıldı. Tüm videolar bende toplandı en iyi çekim mate10pronundu. Afyon ve note8 ise çok yakındı. Note10plusda stabilizasyonu iyi yapmışlar hatta gopro hero7 blackten bile iyi testlerde.

Ucuzlayacak mi merak ediyorum. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    obie bunu yazdı

Yapma hocam.Doğan bugatti karşılaştırması denk olmamış.Evet ekran aynı,ben anlamam,sadece şu özelliklere bakarak konuşuyorum ;

Her şey kağıt üstünde ki özellikler değil. En basitinden söz konusu Lenovo telefonun ekranını Samsung üretiyor ama o cihaz asla Samsung telefonlar kadar net ve canlı görüntü veremez. Mesala en basit örnek şarj girişi hala usb 2.0 Lenovo'da. Büyük dosyaları aktarırken kanser olur insan.

Kağıt üstündeki özelliklere bakılsaydı, A markasındaki donanım B markasındaykiyle aynı perfornmansı verseydi şuan en iyi kameralı telefonlar Sony'de olurdu. Şuan piyasadaki telefonların %90'nın sensörünü Sony üretiyor ama en kötü kamera yine Sony telefonlarda.

Firma global anlamda bir ün yapmışsa boşuna yapmıyor. 

Ha Note 10 pahalı mı dersen evet pahalı. Ancak kıyas yapmaya gerek yok. Ejderha seven mama parasını düşünmez.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Beyler baktım şimdi İngiltere'de bu telefon note10, noteplus, note10plus5g olarak 3 farklı şekilde satılıyor. 

Trde neden 5g model yok? Seneye 5g gelince bidaha mi alacaz amk? 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Beyler baktım şimdi İngiltere'de bu telefon note10, noteplus, note10plus5g olarak 3 farklı şekilde satılıyor. 

Daha ihalesi yapılmadı. Kullanılacak frekanslar belli bile değil.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Daha ihalesi yapılmadı. Kullanılacak frekanslar belli bile değil.

Bizimkiler ihaleyi 5g ile birlikte yapmamış miydi? 4.5g olarak 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

4.5G ihalesine giren firmalar 5G ihalesinede girmiş sayılacak dendi ama sözde kaldı. Sözleşmeye eklenmedi. Zaten operatörlerde BTK'yı bekliyor ki ihale yapsın.

https://www.vodafone.com.tr/Internet/supernet-5g.php

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

Herhalde su sıralar LG v30 plus en iyisi

Toplam Hit: 7622 Toplam Mesaj: 79
samsung