Çocukken....

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrtctn_
    mrtctn_'s avatar
    Erkek
    Selamlar...

Çocukken...

Aşağıdakilerden en az bir tanesini yapmayan varmı aranızda?

-Bakkaldan eve gelene kadar ekmeğin bütün kıtır kısımlarını koparıp yemek...

-Ağzını tıka basa leblebi tozu ile doldurup karşısındakine ''papaz'' demek.

-Demir parmaklığı  olan evlerin önünden geçerken eldeki çubukla parmaklıktan tırrrrrrrrrrrrrrrrrkkk sesleri çıkartıp ev sahiplerini rahatsız etmek.

-Perdeden perdeye uçarak tarzancılık oynamak ve kopan korniş yüzünden anneden hafif yollu sopa yemek.

-Bozuk para, düğme misket gibi küçük şeyler yutmak...(Misketin tadını iyi bilirim..Bende misket yutmuştum... )

-Evin içine çadır kurup kızıldericilik oynamak...(Ben büyük bir sehpamız vardı onu kaydırak yapardım)

-Oluklu sacdan çatısı olan çay bahçelerinin üzerine taş atıp taşın yuvarlanma sesini dinlemek...

-Apartmanların kapı zillerini çalıp kaçmak...

-Kolayı çalkalayıp ona buna püskürtmek...

Demir parmaklıklara kafayı,parmakları musluk şişe gibi yerlere sıkıştımak..(Ben bulamamış gibi Galata köprüsü dubaları arasına sıkıştırmıştım.Parmağım davul gibi olmuştu. )

Bunları yapmayan varmı aranızda?...Eminim daha çok şeyler yapan vardır....Burada çocukken yaptıklarımızı paylaşabiliriz...

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar." M. Kemal ATATÜRK
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    Zillere basıp kaçmak dışında hepsini yapmışlığım var :D

Her Hakkım Saklıdır
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasin_55
    yasin_55's avatar
    Erkek

bunlara ilave olarak bakkaldan afırttığımız yumurtaları birinci katların açık pencerelerinden içeri atmak :D

çok ayıp bişe

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrtctn_
    mrtctn_'s avatar
    Erkek
    zillerede bastım acık camlardan içeri yumurtada attık çok zevkli oluyodu yaaa..

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkûmdurlar." M. Kemal ATATÜRK
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek
    Bunları herkes yapmıştır hacı ama konu beni ürkütüyor malumunuz deli üyelerimiz var kimi küçükken ayşecik dergisinden bile etkilenirmiş tatmin olurmuş ( hatırlayanlar vardır o arkadaşı ) daha niceleri gelecek ne itiraflar olacak bakalım :|

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek

ben toprpilleri alıp yakıp bakkallara atardım hiç olmadık yerlerde kızkaçıran falan yakardım.

elime 1 çivi ile 1 taş alıp duvarlardaki çıkıntıları kazırdım bu sayaede mahallemi daha iyi yaptığımı düşünrdüm.

ve hep şunu düşünrdüm asansör aşağıya düşerken son anda hoplasam kurtulur muyum kurtulmaz mıyım(şimdi anlıyorum kurtulmak imkansız )

+

çamur topları yapıp binaların yaz yüzlerine fırlatırdım.Tırtıl ve papatyaları amelyat ederdim.Kağıttan uçurtma yapıp ipe bağlayıp balkona asardım rüzgar oldukça uçardı.Küçük cep aynası tarzı bişi vardı onun ucuna ip bağlayıp alt kata 45 derece ile indirirdim içeriyi görmeye çalışırdım.

http://yigitdemirag.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek
    Pompalı boncuklu silahla balkondan aşağıdaki ayyashları vurmak :D arkadaşlarla cephane yapıyoduk pompalılar dürbünlüler taramalılar vs adamları vuruyoduk tam adamlar bize dönünce balkonda diz çöküp saklanıyoduk siper hesabı :D sarhoşları vuruyoduk bide mahallede 2 grup yapıp boncuklu savaşı yapıyoduk bi kere çocuğun gözüne isabet etmiş tam gözünün içine gelirken çocuk göz kapağını kapatmıştı :| en çok korktuğum anlardan biriydi heralde gözü çıktı demiştim :| :D
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandit
    Bandit's avatar
    Erkek

la ben yamur yaıp dindii zaman toprakla karıştırır çamur yapar yan taraftaki binanın ön cephesinin her tarafını çamurla doldururdum :Dçok hoşuma kaçardı

ondan sora küçükken gazetedeki taş gibi hatunların resimlerini sıraya dizer hepsini teker teker öpermişim(bikere annem yakaladıydı çok utanmıştım:D:) 

* Bugün Türk-Kürt yarın ÖzTürk-Arap Türkü- sonra İşçi-Memur en son Ali-Veli-Mehmet... Ahmet Kaya
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrtctn_
    mrtctn_'s avatar
    Erkek
    köyün tam ortasında bır cesme vardı..güldür güldür su akardı bende elıme bı tahta parcası alıp bosa akmasın dıye tıkamaya gıderdım.. :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutay
    tutay's avatar
    Erkek
    ben de çamurla oynadıktan sonra onlarla bomba yapar ve minibüslere ve otobüslere atardım taki şöförün birinden son anda kurtulana kadar adam nerdeyse mikecekti beni :D:D:d
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

hoca bunlar ne!,

zerdalilere dalmak!!

komşunun tavuğu çalmak!köyün gençlerine "ziyafet veriyom demek!

boncuk atan tabancayla yoldan geçen herhangi masuma boncuk sıkıp kaçmak!

falan filan vs.

ha bide inşaatın 3.katından kuma atlamak.ağzı burnu kan içinde bırakmak :|

All I need is a possibility.
Toplam Hit: 6797 Toplam Mesaj: 58