folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Deniz Baykal'ın Videosunda Teknik Bir Analiz

Deniz Baykal'ın Videosunda Teknik Bir Analiz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olivetti
    olivetti's avatar
    Erkek

@firex

o yazdıkların akp yandaşları tarafından yazılmış.. herhalde vidyoyu izlemişsindir  ses yok ortada nasıl inanabilirsin o yazılanların gerçekliğine? eğer gerçekse o yazdıklarını c/p yaptığın yerde kasetin tümü varmış ellerinde demekki?

haydi sende dini boyutundan bakmak istersin olaya peki adana belediye başkanının yaptıkları hangi dinde geçerli? hükümetin yaptıkları? yandaşlarına yaptıkları hizmetler?? dini sömürmek bu kaset olayından siyaset yapmak hangi dinde geçerli?

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

olivetti bunu yazdı:
    -----------------------------

@firex

o yazdıkların akp yandaşı medya tarafından yazılmış vidyoyu izlemişsindir herhalde ses yok ortada nasıl inanabilirsin o yazılanların gerçekliğine? eğer gerçekse o yazdıklarını c/p yaptığın yerde kasetin tümü varmış demekki?

haydi sende dini boyutundan bakmak istersin olaya peki adana belediye başkanının yaptıkları hangi dinde geçerli? hükümetin yaptıkları? yandaşlarına yaptıkları hizmetler?? dini sömürmek bu kaset olayından siyaset yapmak hangi dinde geçerli?

Olivetti videoyu izlemediğin her halinden belli. Ben gelişmeleri Hürriyet'den habervaktime(videonun kaynağı olduğu için) kadar takip ettim. Herkesin görüşünü, haberini okudum. Öyle sizler gibi tek tarafa kısılıp kalacak değilim. Yoksa laf attığınız akpden ve akplilerden farkınız kalmıyor.

Benim bu forumda akp karşıtı olduğumu herkes bilir. Fakat gözümü karartıp önüme konan şeyi de düşünmeden taşınmadan eleştirecek değilim. Kimsenin koyunu değilim. Kimsenin arkasında doğrularımla çelişiyorsa yer almam.

Son olarak saçmalamışsın. adana belediye başkanı, hükümet demişsin. Ben hükümet yandaşı değilim. Bunca konuda aynı tarafta yazmamıza rağmen bundan bile bir habersin. Baykal paklar sizi. Daha birşey demiyorum. Baykal'ı eleştirdik diye adam resmen akpci yapmış. Sensin akpci. Biriniz Atatürkçü geçinir diğeriniz dinci. At gözlüğü, bakış açısı aynı. 

λ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olivetti
    olivetti's avatar
    Erkek

izledim eğer varan 2'de düştüyse izlemedim:) akpci yapmadım neci olursan ol genelde yazdıklarından mhpli olduğunu düşünüyorum.. adana belediye başkanı olarak mhp'li aytaç duran'dan bahsediyorum hükümet olarak akp biliyorsun zaten:) ayrıca yazdıklarımdan niye alındığınıda anlamadım. deniz baykal'ı sevmediğimi istifa etmesinede sevindiğimi belirtmişim konudaki mesajlarımda.

evet istifa etme nedeni varan 2,3 gibi kasetlerin varlığını gösteriyor fakat bu kaset varan 1 denilen vidyodan bahsediyorum ses yok sizlerin izlediklerinizde var mıydı yoksa?

ayrıca baykal'ı züküm sizlere bir şey olmasın:))

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

olivetti bunu yazdı:

izledim eğer varan 2'de düştüyse izlemedim:) akpci yapmadım neci olursan ol genelde yazdıklarından mhpli olduğunu düşünüyorum.. adana belediye başkanı olarak mhp'li aytaç duran'dan bahsediyorum hükümet olarak akp biliyorsun zaten:) ayrıca yazdıklarımdan niye alındığınıda anlamadım. deniz baykal'ı sevmediğimi istifa etmesinede sevindiğimi belirtmişim konudaki mesajlarımda.

evet istifa etme nedeni varan 2,3 gibi kasetlerin varlığını gösteriyor fakat bu kaset varan 1 denilen vidyodan bahsediyorum ses yok sizlerin izlediklerinizde var mıydı yoksa?

Benim şu an desteklediğim bir parti yok. Eğer Chp yönetiminde istenen değişiklikler gerçekleşir ve olumlu ilerlemeler kaydedilirse Chp'ye oy verebilirim. Fakat ortaya çıkartılan yolsuzluklar, skandallar konusunda kimseyi korumayacağım kesin. Eğer bir konuda olayın gerçekliği kanıtlanırsa artık o yoldan ayrılırım. Dediğim gibi kimsenin koyunu olacak değilim.

Evet ses yok. Fakat görüntü var. Baykal ile çırıplçıplak aynı oda yı paylaşması ve sohbet etmesi yeterli. Vakit gibi çocukların eteğini uzatan yobaz bir gazetenin hiç sansürlemeden sitesine o haliyle koyması da bu sebepten. Kayıt eden aygıtın ses alıcısı var mı yok mu nasıl bir donanımdır bilinmez. Fakat Baykal'ın tamamen bitirilmesi için açık kapı bırakıldığı kesin. Birinci videoyu Baykal reddedip istifa etmeseydi o zaman büyük ihtimalle varan 2 ortaya çıkacaktı. Varan 2'de iş bitirilmiş olacaktı. Bu bir taktiktir. İnanki videoyu tartışmak artık bana saçma geliyor. Yorgan gitti kavga bitti derler ya. Baykal gitti tartışma bitsin. Daha fazla video konusunda diyeceğim birşey yok. Diyeceklerimi bu konuda dedim zaten.

λ
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

olivetti bunu yazdı:

yahu dininden boyutundan başlatma şimdi o olay ailevi olay bizleri ilgilendirmez ama bu olay gerçekse bile hükümetin ve diğer partilerin bunun üzerinden ne güzel siyaset yaptığını ortaya çıkarıyor.. farklı bir odadan yatak odasına ucuyor vidyo kimse demiyor mu bunun gerçekliğine nasıl inanayım nerden bilem yatak odasına gittiklerini? neymiş efenim kocası vermiş kucağına ... vidyoda ses var mı ki inanıyorsunuz bunlara? parça parça görüntüler mevcut..

bu arada olaylara dini boyutundan bakman güzel birde hükümete,  akp'nin yaptıklarınada dini boyutundan bakabilsen keşke..

**

bu arada deniz baykal'ı bende sevmem umarımda geri dönmez.. 15 yıl yetmez mi..

Hocam kim siyaset yaptı bunun üstünden? El insaf.. Baykal çıkıp konuşana kadar kimse ağzını açmadı. Baykal da sağolsun, bütün olayları hükümete giydirdi. Komplo'dur dedi.. Yalandır diyemedi... Ve utanmadan bi de hükümet yaptı dedi... İnanmıyorum bunu hükümetin yaptığına.. Parti içinden birisi değilse ben de bi halt bilmiyorum. AKP için baykaldan güzel muhalefet mi var? Adam resmen hükümete çalışıyor..

O akşam videoların ortalıktan nasıl takır takır kaybolduğunu biliyorum ben.. Tamam hükümetten nefret ediyo olabilirsin ama, hükümetteki adamlar da bu kadar karaktersiz değil, videoların kalkması için ellerinden geleni yaptılar...

Eğer olaylar orada yazıldığı gibi ise, baykal evli bir adam, karısını aldatıyor, bunu başka bir milletvekili ile yapıyor, ve bu millet vekili'ni de baykalın koynuna kocası sokuyor.

Bak ne yazmışım. "olaylar orada yazıldığı gibi ise"

"neymiş efenim kocası vermiş kucağına ... vidyoda ses var mı ki inanıyorsunuz bunlara? parça parça görüntüler mevcut.."

Baykal niye reddetmedi peki bu iddiaları? Ben baykal'ın reddetmemesine dayanarak inanıyorum. Peki sen neye dayanarak inanmıyosun?

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olivetti
    olivetti's avatar
    Erkek

@NmC

"Bir komplo olduğunu söylüyorsunuz, internette verilen görüntülere ne diyorsunuz?

- Yaptığım açıklamayı iyi okuyun. Orada her şeyi açıkça söylüyorum. Bu imal edilmiş bir komplodur. Mesken masuniyeti ihlal edilerek, eve girilerek, duvarlara, eşyalara kameralar yerleştirilmiştir; görüntüler alınmıştır. Sonra ileri teknoloji kullanılarak bu komplo imal edilmiştir. Yeni bir olaydır. 15 günün işidir. Ortada bir kaset yoktur. Sanki bir kaset varmış da üzerinde oynanmış değildir. Burası çok önemli. Ortada yıllarca bekletilen bir kaset yok. Duvarlara, eşyalara yerleştirilen kameralarla elde edilen görüntüler kullanılarak, yüksek teknoloji ile üretilmiştir. Bu da ancak iktidarın onayıyla, hükümet gücüyle yapılabilecek bir iştir."

http://www.milliyet.com.tr/baykal-gulen-in-ve-sarigul-un-ilgisi-yok-/fikret-bila/siyaset/yazardetay/11.05.2010/1236222/default.htm

evet chp içinden biri(idi) akp'ye giden biri? E. günay olabilir mi acaba?:)

yahu vakit gazetesi gibi bir gazete çıplak görüntülere karşı olan bir site onu bırak 19 mayıs gösterilendeki kız çocukların kollarını sansürleyen bir gazeteden bahsediyoruz.. seks kaseti yayınlayacak? ve akp'nin işi dğeil diyorsunuz pess..

'Eşlerine ihanet edenleri mağdur olarak göremeyiz' rte

"Biz Anayasa'yla uğraşırken Baykal başka yerlerdeydi" rte

siyaset yapmıyor değil mi birde yapsa neler olur acaba..

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kompetan
    kompetan's avatar
    Erkek

1.Kaset gerçeği yansıtmıyorsa Baykal neden istifa etti ? Ben bunu merak ediyorum.

2. Eğer kaset gerçekse Baykal neden bu kadar rahat.(Evinin bahçesinde konuklarıyla oturup kahkahalar atabiliyor kameralara el sallaya biliyor. ) Bu kadar rahatsa neden istifa etti?

"Benimle oyun oynama oyuncağım olursun."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

kompetan bunu yazdı:

1.Kaset gerçeği yansıtmıyorsa Baykal neden istifa etti ? Ben bunu merak ediyorum. bi

2. Eğer kaset gerçekse Baykal neden bu kadar rahat.(Evinin bahçesinde konuklarıyla oturup kahkahalar atabiliyor kameralara el sallaya biliyor. ) Bu kadar rahatsa neden istifa etti?

abd ?

rte yede bi şantaj kaseti yaparsa Cıa şaşırmam...

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

öyle ya da böyle gitti ya bu herif, Türk siyasetinin Türkiye nin önü açıldı resmen 

herşeyin bir şeyi vardır
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek

http://haber.mynet.com/detay/guncel/baykalin-avukatlarindan-savciliga-yeni-belge/512252

Deniz Baykal ve Nesrin Baytok'a ait olduğu iddia edilen ve internette yayınlanan 'kasetle' ilgili yeni belgeler açıklandı. Görüntüleri inceleyen Ulusal Kriminal Bürosu, videodaki kişilerin Baykal ve Baytok olmadığı kanaatine vardı. Baykal ise bu raporun ardından yaptığı açıklamada, "Kriminal büronun açıklamaları karalama kampanyalarına cevaptır" dedi. Baykal, adaylığının sözkonusu olmadığını da söyledi.

GÖRÜNTÜLERDEKİ KADININ BAYTOK OLDUĞUNU İDDİA ETMEK MÜMKÜN DEĞİL

Görüntüler birkaç 'frame'den meydana gelir, bunların kesilmesi, eksiltilmesi, yer değiştirmesi mümkündür.

Nesrin Baytok olduğu iddia edilen, ikinci bölümde odadaki bir hanımın gizlenen kameranın önünden çıplak geçtiği, bir defa da önden gelerek ön ve arka tarafının gösterildiği bölümde 'frame'lerin yer değiştirildiğini düşünüyoruz.

Yatakta fiil olay görülmemektedir. Ortada böyle bir olay yok ise, bu görüntülerin frame ekleme-çıkarma yöntemiyle yapıldığını düşündük.

Görüntülerdeki kişinin sayın Deniz Baykal olduğunu iddia ve ispat etmek asla mümkün değildir. İddia edilen diğer bayanın Nesrin Baytok olduğunu iddia etmek mümkün değildir.

Peki buna ne diyeceksiniz ?

Toplam Hit: 14696 Toplam Mesaj: 90