Din Ve Peygamberlik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsist_manyaq
    anarsist_manyaq's avatar
    Erkek

wking bunu yazdı:
    -----------------------------

anarsist_manyaq bunu yazdı:

Davos bunu yazdı:

Dostum benim dediğim Kuranda geçiyor sen neden bahsediyorsun ... ? :S 

Kanıtmı istiyorsun ? Alll 

Bakara suresi 43 ve 44.43.âyetde bulunmakda... 

bnde yazayım bi kitap problem mi ? incilin sapıtılıp yanlş kişiler tarafından yazıldığını kabul ediyonuz dimi. kuranda yazıyomu ? ozaman niye kuranın yanlş ipneler tarafından çarpıtılmasını kabul etmiyonuz ? işinize gelmiyo mu ? bakara suresi kitap haline getirilirken nerdeydin sorabilirmiyim sana ? yoksa müneccim daşşağı yedin de erdin mi amk ? ayrıca islam dşndaki bütün dinler götü başı dağtcaktı niye gönderdi manyakmı amk bu tanrı ? direk muhammedi gönderseydi herkesin olaydan haberi olsaydı inananlar cennete inanmayanlar ve günahkarlar cehenneme gtseydi sende bende kurtulsaydık bu konuda tartışamaktan. şimdi ben sana yine yanlış olduğun taraflarını ve doğruyu bulman için sorular yazdım birine bile cevap vermedin ? diğer posttaki sorulara cevap bulana kadar seni adam yerine koyup yazı bile yazmıycam senin yazdıklarınla ilgili. hadi canım geç oldu uyu sen bugünlük fazla gelir sana ;)

Kuran'da, Kuran hariç diğer kitapların değiştirildiği yazıyor. Kuran da bunun için gelmiştir zaten; diğer kitaplar değiştirildiği için.

Ayrıca Kuran'da, Kuran'ın Allah tarafından korunduğu ve hiçbir zaman değiştirilemeyeceği de yazar. Değiştirilsin de göreyim :)

Küfür etmeden konuşamıyorsan konuşma, hakareti kaldıramam baştan söyliyim. Başkalarına yaptığın gibi bana da yaparsan yani hakaret edersen sonun iyi olmaz. Hadi kolay gelsin ;)

yawrum madem değişceğini bilio ne zik yemeye bizle uğraşıo var bu işte bi puştluk. benm düşüncem puştluk kendinde mevcut. karı değiştirir gibi kitap değiştiriyo amk. göndersin en baştan bi tane yaşayalım gidelim madem. bu mu amk tanrılık insanların ipneliği hepsi yok ortada kitap felan deli saçması hepsi. ben konuşma tarzımı değiştirmem buyur gel napıyosan yap ;) şeker şey seni

İğneyi Çalan Hırsız Ülkeyi Çalan Hükümdar Olur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

wking bunu yazdı:

Davos bunu yazdı:

Dostum benim dediğim Kuranda geçiyor sen neden bahsediyorsun ... ? :S 

Kanıtmı istiyorsun ? Alll 

Bakara suresi 43 ve 44.43.âyetde bulunmakda... 

bnde yazayım bi kitap problem mi ? incilin sapıtılıp yanlş kişiler tarafından yazıldığını kabul ediyonuz dimi. kuranda yazıyomu ? ozaman niye kuranın yanlş ipneler tarafından çarpıtılmasını kabul etmiyonuz ? işinize gelmiyo mu ? bakara suresi kitap haline getirilirken nerdeydin sorabilirmiyim sana ? yoksa müneccim daşşağı yedin de erdin mi amk ? ayrıca islam dşndaki bütün dinler götü başı dağtcaktı niye gönderdi manyakmı amk bu tanrı ? direk muhammedi gönderseydi herkesin olaydan haberi olsaydı inananlar cennete inanmayanlar ve günahkarlar cehenneme gtseydi sende bende kurtulsaydık bu konuda tartışamaktan. şimdi ben sana yine yanlış olduğun taraflarını ve doğruyu bulman için sorular yazdım birine bile cevap vermedin ? diğer posttaki sorulara cevap bulana kadar seni adam yerine koyup yazı bile yazmıycam senin yazdıklarınla ilgili. hadi canım geç oldu uyu sen bugünlük fazla gelir sana ;)

Kuran'da, Kuran hariç diğer kitapların değiştirildiği yazıyor. Kuran da bunun için gelmiştir zaten; diğer kitaplar değiştirildiği için.

Ayrıca Kuran'da, Kuran'ın Allah tarafından korunduğu ve hiçbir zaman değiştirilemeyeceği de yazar. Değiştirilsin de göreyim :)

Küfür etmeden konuşamıyorsan konuşma, hakareti kaldıramam baştan söyliyim. Başkalarına yaptığın gibi bana da yaparsan yani hakaret edersen sonun iyi olmaz. Hadi kolay gelsin ;)

yawrum madem değişceğini bilio ne zik yemeye bizle uğraşıo var bu işte bi puştluk. benm düşüncem puştluk kendinde mevcut. karı değiştirir gibi kitap değiştiriyo amk. göndersin en baştan bi tane yaşayalım gidelim madem. bu mu amk tanrılık insanların ipneliği hepsi yok ortada kitap felan deli saçması hepsi. ben konuşma tarzımı değiştirmem buyur gel napıyosan yap ;) şeker şey seni

Sen ölümsüz müsün hocam? Güzel beynin umarım buna doğru cevap verir? Değilsin değil mi? Peki madem öleceksin, niye yaşıyorsun? Öldürsene kendini, hadi hala neyi bekliyorsun?

Bu dünya imtihan dünyasıdır, kitaplar yollandı ve insanlar tarafından değiştirildi. Allah da son olarak Kuran'ı Kerim yolladı ve o kitabı koruduğunu yani değiştirilemeyeceğini söyledi. Niye öyle oldu, niye son olarak Kuran'ı yolladı onu biz bilemeyiz, ancak ve ancak Allah bilir!

Gelelim ettiğin onca küfür ve hakareti "benim konuşma tarzım bu" diye savunmana;

Şu 1: http://www.tahribat.com/Forum-Din-Ve-Peygamberlik-112453/-/-/anarsist_manyaq/

Şu 2: http://www.tahribat.com/Forum-Kizlarla-Iletisim-Kuramama-Utangaclik-114586/1/#1281839

Şu 3: http://www.tahribat.com/Forum-Cs-1-6-Buyrun-Gelin-114403/1/#

Şu 4: http://www.tahribat.com/Forum-Cs-1-6-Buyrun-Gelin-114403/1/#1279280

Şu 5: http://www.tahribat.com/Forum-Cs-1-6-Buyrun-Gelin-114403/1/#1279291

Şu 6: http://www.tahribat.com/Forum-Tbt-Gebze-Kocaeli-Toplasmasi-93809/1/#

Sana daha onlarca belki de yüzlerce konuşma tarzının böyle olmadığını gösteren mesaj adresi verebilirim :)

Olaya bak, senin mesajlarını sana sunuyorum. Komiksin kardeş, yapma böyle kıvırma hareketleri :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

bir kere kimse burda dini bilmiyor adam gibi okudugu kitap sayısı 5 gecmemistir (konusma üslübunuzdan anlasılıyor.)

ikincisi copy paste yapmadım onlar hadisi serif önce inanıyorsan dinine peygamberin söylediklerini bilirsin...

ücüncüsü kuran değişmemiş orjinaldir diyen külliyen yalan söyler yada daha cocuktur nededigini bilmiyordur..

ispatmı istiyorsun al sana isbat.

Kuranın orjinal ilk hali  nerede? Göster bana sana tapayım.

Bana inanmıyormusun gir diyanetin sitesine email at Kuranın orjinali nerededir diye sana ne cevap veriyorlar gel buraya aynen yaz sonra..

Birilerine ithamda bulunmadan önce 2 kere düsünün buda benden nasihat olsun size...

Diğer konu;

8 yasında hangi cocugun icinde kötülük olabilir? Niye özellikle o secilmis benim anlatmaya calıstıgım odur..

Üstelik ben din varmı yokmu diye girmedim bu konuya biri torpilimidir demis bende sadece bir kac örnek göstermisimki gösterdigim yerler ya hadisi serif yada ayetdir.

Sadece sunu düsünün diye yazdım Din kişiye ahlak öğretiyorsa ki en büyük erdemi bu sayılır bu dinin peygamberi nasıl oluyorda 58 yasında üvey oğlunun evli karısına göz koyuyor ve allahda bunu ayetle destek veriyor sana helaldir diye.Ayet inmesinin nedeni ozamanın arabistanında bile gelinini karın olarak almak büyük bir suctur.

Dikkat edin kırıcı olmamaya calısıyorum yoksa yukarıdaki cümlemi anlayan anlar.Bu olay ancak bu kadar yumusak anlatılır.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

en sonunda hep beraber kafayı sıyırıcaz

edit : benim en cok merak ettiğim sorular mucizeler ve ölüm sonrası. mucize derken musanın denizi ortadan ikiye yarması gibi.heralde günümüzde böle bişi olsa  bilim nederdi cok merak ediyorum.ölüm sonrasında ise düşüncelerim daha fena yogunlasıyor. ama atalarımız ne demiş fazla merak iyi değildir. :)

birde einstein gibi insanların günümüzde yaşasa nasıl olurdu acaba :)

neyse konu ney ben nelerden bahsediom pardon :)

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khellix
    Khellix's avatar
    Erkek

Aklı olan herkez iyi kötü hayatında birkere olsun,bilgisi olsun olmasın sorguluyor. Bunları filiozoflar veya genel olarak felsefe sistematikleştiriyor

Hep aynı sorular ve birbirini izler.Sonra işin icinden cıkılmaz denir,geyik,küfür,.... Hersey kendince kabulde bitiyor.

A)Özgür irade var mı,Kader var mı,Neden niçin yaratıldık,bu niye var niye test var sorularının ulastıgı nihai nokta;(daha degisik sekilde Nietczhe'nin yaptigi tartismalar)

1.secenek Tanrı zalim ve gaddardır.bebek ölüyor,özürlülere bak,bile bile yaratiyor iskence yapıyor,hic yaratmasaydı özgür irade bunun neresinde...(hayatını mevcut din cercevisinin inanisina göre ,nehirin akıntısını degistiremeyen tas oldugunu dusunen ve ozgur iradesini,secimlerini bu dogrultuda goren adam)

2.secenek(Dindar) Vardır bunda da bir hikmet (insani yargılarla ve kavramlarla Tanrıyı degerlendiremezsin) Zalimlik,Kötülük relatif kavramlardır.İbn haldun ve gazalinin güzel katkıları var tartismanin sonucunda klasik cevap budur.kime göre zalim neye göre zalim,yamyama göremi,21.yüzyıl insan adeletimi-

B)Neden yaşıyoruz- sorgulaması  verebilecgin cevaplar

1.secenek(Dindar)Dünyanın test olduguna inanmak

2.secenek-(Ateist,Deist)Dine inanmayip öldükten sonraki bilinmezligin veya öngörülemezligin karsinda  yaşamın tek çara olması ve vazgecilemezligi. (Bilmedigin yemek yerine alisitigin lezzeti yemek gibi )-zaten diger türlü intihar akla gelir ya bunu yapar ya da bilinmezlikten korkup,yaşamaya zorlar kendini insan.---Buda basitce:allaha inanmiyosun git öl niye yasiyon bu dünyada sorusunun cevabıdır,hic ölmedim o yüzden yasamak işime geliyor ya bilinmezlikten cekinip,bildigime devam ediyorum.Hayatının amacı ne o zaman diger izlicek soru ?-inanmadıgım sey icin iskence gibi seyleri yapmaktansa mevcut hayatdan aldıgım zevkın devamı veya korkunun bastırılması

A)özellikle cok sık gelir karsiniza temcit pilavı gibidir.Degisik sekillerde karsiniza soru olarak gelir misaller;  1000 Lerce cocuk ölüyor masum,tanrı zalim mi biliyor goruyor,müdahele etmiyor? herseyi billiyor ve kodluyor,sorguluyor(adelet bunun neresinde degilde gercek soru su tanrı zalim mi ?,sakat özürlü gordun ?(asik veysel isyanı), A sorununa 2.secenek bir nevi kurtulus.Vardır bununda bir hikmeti,kendi terazinle Tanrıyı tartamazsın.Zalim insan icin anlamlıdır,aynı sey zaman icinde gecerli,neden-sonuc bagı(insan bekler tanrı gerceklesitirir ) yani fizik kuralları,kainatını düzeni,ahlaki olgular insan icin kodlanmıstır ve onu tartisirken mantıklıdır.

Bide carpisan arabalar örnegi isabetli olmamıs,Allah herseyi sadece bilse sıkıntı yok insanın özgür iradedesinden tartismasiz bahsedersin,İnsanı ve Herseyi Kodlaması(Hersey muktedir olması) olayi bozuyor.Ve bu tartismanin asıl noktası ve dindar arkadasların anlamadıkları nokta budur.Kodlamaktan kasıt:Mesela kodu bozuk,psikolojisi düzgün degil,harlemde büyücek hersey belli  veya kilise dogucak ve yıllarca hristiyan propagandasına maruz kalıp milyonlarca insan gibi dogdugu yerin dinini benimsicek.

(Deist adam kendi Tanrı kavramını olusturdu o apayrı ,kendine cozum bile üretir Mesela  kodladı ama gücü yetmiyor degistiremiyor gibi).

Özetini özeti : Adelet dedigin her yüzyılda değişmiş bir kavram ve insan için mantıklı,Tanrı adeletlimi zalim mi, Ya bunun degisken/göreceli insandan insana toplumdan topluma degisen bir kavram oldugunu kabul ediceksin ve bu kavramla tanrıyı tartmıcaksın(bknz A,2.secenek),ya da ahlaki kavramların ve her türlü algısal kavramanın degismezligini veya degisebilirligini tamamen veya kısmi kabulle farklı yorumlıcaksın ateist veya deist olacaksın.özgür iradeyi redd,kısmı red,dini kitaplardaki celiskiler....

Nullum crimen sine lege
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olivetti
    olivetti's avatar
    Erkek

wking bunu yazdı:

olivetti bunu yazdı:

yassun bunu yazdı:

olivetti bunu yazdı:

din açısından baktığımızda söylenenlere göre(ne kadar doğru bilinmez..) hz. muhammed, hiçbir kötü düşünce olmaması, iyi niyeti öteki insanlardan farklı kıldı yani bu özelliği onu özelleştirdi hatta hz. hatice olayı var hz. muhammed öncesi elemanları az para kazandırırken(çalıp çırptıklarından dolayı) hz. muhammed ile çalmadığı için çok para kazandırdı ve hatta bu iyi niyetinden güvenilir(emin) sıfatı aldı her neyse bunlar bilinen şeyler..

yassun bunu yazdı:

hz.muhammed (sav) vefat etmeden önce allah onun ömrünü uzatma teklifini sunmuş. fakat peygamberimiz bunu kabul etmemiş .. bu bize yapılsa hangi birimiz reddederiz.. uhud savaşında dişi kırılıyo,dogmadan babasını kaybediyo,doğduktan sonra annesini ,sonra dedesini,amcasını sırayla buna kim isyan etmez ama o etmedi onu bizden farklı kılanda buydu.. kader kısmıda allah bizim ne yapacagımızı bilir ve onu yazar kadere ama herşey iradededir ateist arkadaşların oldukları gibi her bebek inançlı doğar fakat aklı erdikten sonra istedigi yöne gider..

şimdi yassun senim yorumunda hz. muhammed doğmadan önce peygambermiş görünüyor. ve okuyan kişide şunu soruyor bizede görünseydi, ya da bizimlede konuşsa bizde şüphe duymadan inanırız ya da inancımız daha çok artmış olur?? ayrıca "her bebek inançlı doğar" buna katılmıyorum. bir yahudi bir müslüman çocuğu olsaydı müslüman olurdu aklı erdikten sonra müslüman olmaya devam eder veya diğer dinleri tercih eder belki deist,agnostik olur belki de ateist. yani yeni doğmuş bir bebek bulunduğu ortama göre ayak uydurur "körle yatan şaşı kalkar" olayı ateist bir ailenin bebeği ateist olur. aklı erdiğide bu değişebilir.

allah dogmuş ve doğmamış bütün insanları yarattı ve bu insanların ruhları allaha secde etti buda her doğanın müslümnan dogdugunu gösterir ek olarak melekler neden hz.ademin önünnde egildiler çnkü alnında hz.muhammedin nurunu taşıyordu. allah kullarının ne yapacagını bilir ve hz.muhammed dogdugunda peygamber olacagı belliydi ki dogduktan sonra süt annesi onu kucagında taşırken bulup üzerinde iilerleyip onu güneşten koruyordu bu herkese olmaz..

hacım sen bunları nereden öğreniyorsun? ben sana somut cevaplar veriyorum. senin mantığına göre her insan müslüman doğuyor ozaman okullarda din dersleri kaldırılsın nasıl olsa din ve kültür bilgileri zaten doğuştan varmış bizde.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile ne alakası var kavrayamadım kardeş :)

yani arkadaşın dediğini kavradın fakat benim dediklerimi kavrayamadın?:) madem insanlar müslüman doğuyor o zaman ne gerek var islamiyet ile alakalı bilgileri tekrarlamaya? ya da müslüman doğmak ile ne demek istiyorsunuz?

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

olivetti bunu yazdı:

wking bunu yazdı:

olivetti bunu yazdı:

yassun bunu yazdı:

olivetti bunu yazdı:

din açısından baktığımızda söylenenlere göre(ne kadar doğru bilinmez..) hz. muhammed, hiçbir kötü düşünce olmaması, iyi niyeti öteki insanlardan farklı kıldı yani bu özelliği onu özelleştirdi hatta hz. hatice olayı var hz. muhammed öncesi elemanları az para kazandırırken(çalıp çırptıklarından dolayı) hz. muhammed ile çalmadığı için çok para kazandırdı ve hatta bu iyi niyetinden güvenilir(emin) sıfatı aldı her neyse bunlar bilinen şeyler..

yassun bunu yazdı:

hz.muhammed (sav) vefat etmeden önce allah onun ömrünü uzatma teklifini sunmuş. fakat peygamberimiz bunu kabul etmemiş .. bu bize yapılsa hangi birimiz reddederiz.. uhud savaşında dişi kırılıyo,dogmadan babasını kaybediyo,doğduktan sonra annesini ,sonra dedesini,amcasını sırayla buna kim isyan etmez ama o etmedi onu bizden farklı kılanda buydu.. kader kısmıda allah bizim ne yapacagımızı bilir ve onu yazar kadere ama herşey iradededir ateist arkadaşların oldukları gibi her bebek inançlı doğar fakat aklı erdikten sonra istedigi yöne gider..

şimdi yassun senim yorumunda hz. muhammed doğmadan önce peygambermiş görünüyor. ve okuyan kişide şunu soruyor bizede görünseydi, ya da bizimlede konuşsa bizde şüphe duymadan inanırız ya da inancımız daha çok artmış olur?? ayrıca "her bebek inançlı doğar" buna katılmıyorum. bir yahudi bir müslüman çocuğu olsaydı müslüman olurdu aklı erdikten sonra müslüman olmaya devam eder veya diğer dinleri tercih eder belki deist,agnostik olur belki de ateist. yani yeni doğmuş bir bebek bulunduğu ortama göre ayak uydurur "körle yatan şaşı kalkar" olayı ateist bir ailenin bebeği ateist olur. aklı erdiğide bu değişebilir.

allah dogmuş ve doğmamış bütün insanları yarattı ve bu insanların ruhları allaha secde etti buda her doğanın müslümnan dogdugunu gösterir ek olarak melekler neden hz.ademin önünnde egildiler çnkü alnında hz.muhammedin nurunu taşıyordu. allah kullarının ne yapacagını bilir ve hz.muhammed dogdugunda peygamber olacagı belliydi ki dogduktan sonra süt annesi onu kucagında taşırken bulup üzerinde iilerleyip onu güneşten koruyordu bu herkese olmaz..

hacım sen bunları nereden öğreniyorsun? ben sana somut cevaplar veriyorum. senin mantığına göre her insan müslüman doğuyor ozaman okullarda din dersleri kaldırılsın nasıl olsa din ve kültür bilgileri zaten doğuştan varmış bizde.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile ne alakası var kavrayamadım kardeş :)

yani arkadaşın dediğini kavradın fakat benim dediklerimi kavrayamadın?:) madem insanlar müslüman doğuyor o zaman ne gerek var islamiyet ile alakalı bilgileri tekrarlamaya? ya da müslüman doğmak ile ne demek istiyorsunuz?

Müslüman doğuyor da, bilgili doğmuyor ki :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serdar905
    serdar905's avatar
    Erkek

harcamayin o guzel zamaninzi dinle kitapla yav.hikaye hepsi...yasadin ,yedin ictin ve øldun...bitti..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olivetti
    olivetti's avatar
    Erkek

wking bunu yazdı:

Müslüman doğuyor da, bilgili doğmuyor ki :)

Müslüman doğduğunu nerden biliyorsun? Kur'an öyle diyor diyeceksin. peki hz. Muhammed peygamber olmadan önce nasıl doğuyordu insanlar? insanlar beyni boş doğar boş derken beyin var ama bilgi yok:) sıfır.. çevreden gördükleri ile yaşadığı ortamdan aldıkları ile yetişir.. sen şu an bir putperest bir ailenin çocuğu olsaydın şu anki durumun ile apayrı düşüncelerin oluşurdu..

...
Toplam Hit: 15520 Toplam Mesaj: 120