Din Ve Peygamberlik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackfire
    Blackfire's avatar
    Erkek

emre_gss bunu yazdı:
    -----------------------------

Nası diyeceksin olmuş bitmiş bir olayı :)) ya senin bu yaptığın sınırsız yetkiyi elinde bulundurmk istemen..tıpkı bir araba görüyorsun nie o araba bnm değil ..benim olmalı diceksin..hokus pokus araba altında..bir ev için de aynısı filn..
    Senin için sana doğruyu göstermk için seçilmiş insanlar anlatabiliyormuyum?? Kaçıncı mesajım oldu..Artık biliyorum Anlatamıyorum :)) benden bu akdar..yoruldum..ölünce sorarız...beni bul forumlardan orda :)

Olmuş bitmiş birşey olabilir ama burda varmak istediğim şey adaletin olmadığı

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gfb_soldier
    gfb_soldier's avatar
    Erkek

Buraya oyle şeyler yazardım ki amma velakin bu dindar arkadaşları rahatsız edecektir.Saygımdan dolayı yazmıyorum.Kısaca bu olaylar kısır döngü.

Benden sonrakilere örnek olursa bu postum sevinirim.gerginlik çıkmaz böylece.

http://twitter.com/#!/yasiinergul
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

-----------------------------------------------------------------------------------------------
    "Dini sıradan insanlar hakikat, akıllılar uydurma, idareciler ise kullanışlı olarak görür."

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Muhammed'te idareciydi. İşin kutsallığından değil, kullanışlı olduğundan din saçmalığını ortaya koydu.Halkı anca böyle dize getirebilirdi ve getirdi halâda getirmekte.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

Blackfire bunu yazdı:

emre_gss bunu yazdı:

Nası diyeceksin olmuş bitmiş bir olayı :)) ya senin bu yaptığın sınırsız yetkiyi elinde bulundurmk istemen..tıpkı bir araba görüyorsun nie o araba bnm değil ..benim olmalı diceksin..hokus pokus araba altında..bir ev için de aynısı filn..
    Senin için sana doğruyu göstermk için seçilmiş insanlar anlatabiliyormuyum?? Kaçıncı mesajım oldu..Artık biliyorum Anlatamıyorum :)) benden bu akdar..yoruldum..ölünce sorarız...beni bul forumlardan orda :)

Olmuş bitmiş birşey olabilir ama burda varmak istediğim şey adaletin olmadığı

adalet var ki sen değil o peygamber seçilmiş.

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Blackfire bunu yazdı:

Drawlord bunu yazdı:

HZ MUHAMMED (s.a.v) 40 yaşında peygamber oldu bunda en önemli etkenler dürüstlüğü,samimiliği ve halk arazında muhammed-ül emin yani güvenilir 
    MUHAMMED diye anılırdı Allah Katında o vaziveye erişmek bir şereftir daha ayrıntılı bilgiyi http://www.diyanet.gov.tr/turkish/basiliyayin/weboku.asp?sayfa=7&yid=1 burdan öğrenebilirsin.. 

Peki HZ MUHAMMED (s.a.v) o şekilde yaratan Allah değilmidir

hacım senide o şekilde yaratmıştır ama sen farkında değilsin.. Mevlana, Yunus Emre .. vs. daha birçok alimde bizim gibi değillermi. Onların bizden ayrılan tek yönleri Allah'a tam iman edip onun yolunda ömürlerini geçirmiş olmaları. Yoksa Allah cc. sana demioki sen olamazsın ben onları üstün yarattım sen onlardan aşşa bir varlıksın die. Seçim meselesi die düşünüyorum. Eğer ben tembellik edip namazımı kılmıyosam, karı kıza bakmamam gerektii halde gözüm sürekli karı kızdaysa, zinanın en büyüünü yapıosam tutupta nie peygamberler daha üstün yaratılmış o kadar ilmi öğrenmişte ben hiçbişey bilmiyorum demeye hiç hakkım yoktur... Herşey sende biter anliican sonuçta eğer sen dersenki bende Allah dostları gibi olcam onlar gibi alim , din konusunda bilgili olcam diosan onların yaptığı gibi çoook çalışmalısın çoook.. Allah'ı araman gerekio ona tam anlamıyla kul olmaya çalışman gerekiyo. Bir söz vardır "Tamam Allah cc. aramakla bulunmaz, fakat onu ancak arayanlar bulabilir..."

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

hacı bence din konusunda yeteri kadar bilili değilsen öyle derinlere inip çok fazla sorgulama yoksa elindekinden de olursun..:)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olivetti
    olivetti's avatar
    Erkek

CEO bunu yazdı:

hacı bence din konusunda yeteri kadar bilili değilsen öyle derinlere inip çok fazla sorgulama yoksa elindekinden de olursun..:)

bilen biri niye sorgulama gereği duysun?:)) araştırma ile inancı daha daha artar veya zayıflar..

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

olivetti bunu yazdı:

CEO bunu yazdı:

bilen biri niye sorgulama gereği duysun?:)) araştırma ile inancı daha daha artar veya zayıflar..

hacı biraz felsefe yapmış gibi olcak ama islamiyet öyle bir dindir ki bilgili ve imanlı adam sorgularsa imanı artar, bilgisiz ve imanı zayıf adam sorgularsa imanı azalır..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

CEO bunu yazdı:

hacı biraz felsefe yapmış gibi olcak ama islamiyet öyle bir dindir ki bilgili ve imanlı adam sorgularsa imanı artar, bilgisiz ve imanı zayıf adam sorgularsa imanı azalır..

http://tr.wikipedia.org/wiki/Turan_Dursun

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    andidit
    andidit's avatar
    Erkek

Sen taşlan dın mı ?

Başından aşağı deve leşi atıldımı ?

Amcaların sana  "soysu kesik" dedi mi ?

Çolugun çocugun 6 gun aç kaldı mı ?

Açlıktan karınına çift  taş bağladın mı ?

Herkesten çok öldürülmek istendin mi ?

Bunun gibi bir sürü hadise var.  Diğer insanlardan üstünlüğü   takva iledir.  Sende takvanı o seviyelere çıkarırsan  sende Allah'ın sırlarına erebilirsin.  Sır sırdaşa verilir. Sen sırdaş olamadıysan bu Allah'ın suçu değil.  Kutsi hadis te Allahü teale buyuruyor ki ; Ben insanın sırrıyım, insanda benim sırrımdır.

Peygamberliğin son halkası  Peygamberimizdir (S.a.v.) Bizden peygamber olmaz olmayacak ama  yaşayışımızla peygamber gibi olabilir. Bunun aksi söylenmiyor.  Bu yönde ilerlemek lazım.

Boynumuz yiğit boynu, bükerse sevda büker.
Toplam Hit: 15521 Toplam Mesaj: 120