Dizel Aracıma Benzin Koydular.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek

dizel araca benzin konulunca ne oldu peki şehir efsaneleri dolaşıyor benzinliye dizel koysan motor inecek ama dizel e benzin koyarsan yakar diyorlardı

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Of of.  Depon sökülüp temizlenecek, enjektörler temizlenecek vs. Benzin istasyonun üstüne git hocam. Umarım kaskon vardır ? Hayır insan motorun sesinden anlar en azından bu dizel diye.

Benzin istasyonu masrafları ödemeyi kabul etmiyorsa üzerinde plakanız yazılı akaryakıt fişinizi saklayın benzin istasyonunun bağlı olduğu genel merkezin çağrı numarasını arayarak şikayetinizi iletin bir ekip gönderiyorlar serviste onlar aracınızı inceleyip koyulan yakıttan numune alarak size bir evrak verip masrafı karşılıyorlar.

Denmiş internette.

kasko var, aracı öyle ücretsiz çektirdim fakat kasko farketmiyor hocam. kabul edecekler muhtemelen ama sanayideki usta temizlense bile randıman vermez motorun değişmesi lazım dedi. şimdi şirket 1500 lira ödemeyi kabul edip temizlettirirse kabul etmeyeceğim. mahkemelik olacağız gibi gözüküyor. hoş, daha önce tüketicinin haklı bulunduğu bir emsal karar var neyse ki.

Fdumanli tarafından 13/Mar/17 20:35 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    FiL3MAN bunu yazdı

dizel araca benzin konulunca ne oldu peki şehir efsaneleri dolaşıyor benzinliye dizel koysan motor inecek ama dizel e benzin koyarsan yakar diyorlardı

Benzini yakıyor ama enjektörler eriyor. Benim 10-15 TL'lik mazot kalan arabaya 70 TL'lik benzin koymuşlar. Ümraniye'den galatasarayın stada kadar gittim yolda kaldım. Çekici ile gaziosmanpaşa tarafında sanayiye çektirdim orada gösterdim anlamadılar. Arabayla ümraniye sanayiye kadar geldim 500 metre kala yine stop etti. Biraz bekledim sonra çalıştı. Benzin mazotttan ince olduğu için ısınan enjektörler genleşiyor ince benzini çekemeyip stop ediyor biraz soğuyunca tekrar çalışıyor. Sanayiye soktum oradaki mal marş kömürü dedi arabadan anlamadığım halde o değil dedim marş kömürünü değiştirdiler düzelmedi tabi. Araba bostancı sanayiye gitti usta aradı motor benzin kokuyor dedi. Enjektörler erimiş 2-2,5 sene önce falan 2400 TL + kdv masraf çıktı. İstasyona gittim fişi de bulamamıştım eleman almıştı yakıtı. Dedim benzin koymuşlar yok falan dediler sunucuları vardı açtırdım sistemden gördük benzin koyduklarını fişim olmadığı için hemen fotoğrafını çektim :) Bir sürü soru sordular sanki ben suçluymuşum gibi ne zaman farkettin falan dedim hiçbir şeyden haberim yok böyle böyle oldu usta söyledi. Çekici parasını da aldım 80 TL'lik mazot parasını da. Bu arada ümraniye sanayiden sonra 50 TL daha mazot aldım dedim belki pis yakıt falan gelmiştir tekrar alayım. İbnelerden 120 TL yakıt almıştım bana dedi depondan çıkanı bidona koy ne kadarsa o kadar veririz dedim hep buradan alıyorum bir daha gelmem tartıştım epey. İbne 80 TL koyuyorum dedi ne yaparsan yap sen bilirsin dedim ve bir daha gitmedim. 40 TL kar ettiğini sandı şu ana kadar toplamda 5000 TL'den fazla mazot almışım bu ibneliği yapmasalardı hepsini o ibnelerden alacaktım. Opete de şikayet ettim ama ne oldu bilmiyorum. Yakıtı ben alsaydım benzin koyma ihtimalleri yoktu arabadan anahtarı çektiğim gibi pompacıya koşuyorum pompayı depoya sokana kadar bakıyorum. Siz de öyle yapın bu olaydan sonra 2 kez daha başka yerlerde koyuyorlardı engel oldum. Kapakta yazıyor falan demeyin bizim millet mal o pompa oraya girmese bile (girmeme ihtimali yok yeni modellerde sadece dizel pompası benzin deposuna girmiyor) zorlaya zorlaya sokarlar.  Bu arada benim araç 2005 1.4 tdi seat ibiza. Hayvan gibi ses çıkarıyor 100 metre ileriden benzinli olmadığı sesinden anlaşılıyor zaten.

Son yazdığını şimdi gördüm temizlikle olmaz o iş dediğim gibi enjektörler eriyor. Tamamen değişmesi lazım benim usta motorda sonradan sorun çıkmaz demişti. Çıksa da çıkmasa da enjektörlerin değişeceği kesin. Arabanı bilmiyorum ama 2-3 sene öncesi benim arabaya göre kıyaslarsak 4000 TL'lik masraf çıkar.

DarkSkull tarafından 13/Mar/17 20:42 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

aq depo kapağında yazıyor hangi yakıtla alakalı olduğu.. hocam petrolün bağlı olduğu kurum hangisiyle genel merkez üzerinden yürüt işlemini... ayak takımıyla uğraşma

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    Fdumanli bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Of of.  Depon sökülüp temizlenecek, enjektörler temizlenecek vs. Benzin istasyonun üstüne git hocam. Umarım kaskon vardır ? Hayır insan motorun sesinden anlar en azından bu dizel diye.

Benzin istasyonu masrafları ödemeyi kabul etmiyorsa üzerinde plakanız yazılı akaryakıt fişinizi saklayın benzin istasyonunun bağlı olduğu genel merkezin çağrı numarasını arayarak şikayetinizi iletin bir ekip gönderiyorlar serviste onlar aracınızı inceleyip koyulan yakıttan numune alarak size bir evrak verip masrafı karşılıyorlar.

Denmiş internette.

kasko var, aracı öyle ücretsiz çektirdim fakat kasko farketmiyor hocam. kabul edecekler muhtemelen ama sanayideki usta temizlense bile randıman vermez motorun değişmesi lazım dedi. şimdi şirket 1500 lira ödemeyi kabul edip temizlettirirse kabul etmeyeceğim. mahkemelik olacağız gibi gözüküyor. hoş, daha önce tüketicinin haklı bulunduğu bir emsal karar var neyse ki.

o aracın motoru değişse bile satarken motoru değişti diyecen ve haliyle alıcıda kim bilir ne halt yedi motor değişti algısı olacak. direk arabayı yerleştir..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı
    Fdumanli bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Denmiş internette.

o aracın motoru değişse bile satarken motoru değişti diyecen ve haliyle alıcıda kim bilir ne halt yedi motor değişti algısı olacak. direk arabayı yerleştir..

ahahah :D abiler burası türkiye.. dünya genelinde hatalı üretilen parça yüzünden tüm dünyada sorunlu parça değişir , türkiyede değişmez , dist. umursamaz , sen 10.000 bakımını selami ustaya gitmissin der yapmaz.

en fazla sana yapacakları depo hortum enjektör vs. temizliği. ne motoru ne arabası diyorsunuz allanızı severseniz :/

http://www.leyladansonra.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek
    tri bunu yazdı

hocam benim motorsiklete dizel koydu adam 

dizel ile çalışan binek motorsiklet görmedim ben bu zaman kadar(belkı protatip vardır:) 

neyse depo temızlendi  aktardılar falan en az 3 kere yolda bıraktı benı. mazotun motordan dışarı atılması zaman aldı baya 

tamir olduğunu düşünüp adamlarla hemen helalleşme daha sonra tekrar görüşebilirsiniz

Bu öneriyi destekliyorum.

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Olaya bak ya, ne kadar bir masraf çıkardı üstat servis ya da tamirci ayrıca araç nedir,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Olaya bak ya, ne kadar bir masraf çıkardı üstat servis ya da tamirci ayrıca araç nedir,

abi usta 7000 lira falan diyor, fabia 2008 aracım

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek
    Fdumanli bunu yazdı
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

abi usta 7000 lira falan diyor, fabia 2008 aracım

Çok geçmiş olsun, peki tamir görürse araç eskisi gibi olurmuymuş,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
Toplam Hit: 8272 Toplam Mesaj: 52
benzin hatalı dolum mazot akaryakıt