Dizel Aracıma Benzin Koydular.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Bu hata ne sebeple olur anlamış değilim. Ama sanırım, Pompacının dalgınlığının yanı sıra Şoförde hatalı gibime geliyor.. Çünkü Mazot pompası yerine Benzin Pompası yanına parkedenler var.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

dizel ve benzin depoların giriş yerlerini neden birbiriyle uyumsuz yapmıyorlar? Ya da yapıyorlar da pompacılar yerine oturtmadan mı dolduruyorlar?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Aga bir defa Türkiye'de benzin doldurmak icin neden adam calistirilir anlamis degilim. Yurtdisinda cikip kendin dolduruyosun, iceri girip numarasini soyleyip oduyosun. Bu kadar basit.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

Bu hata ne sebeple olur anlamış değilim. Ama sanırım, Pompacının dalgınlığının yanı sıra Şoförde hatalı gibime geliyor.. Çünkü Mazot pompası yerine Benzin Pompası yanına parkedenler var.

hocam yok öyle birşey, gaz ve benzin/mazot ayrımı vardır sadece istasyonlarda. gidip gaz yerine parketmedik. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı
    Fdumanli bunu yazdı
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Olaya bak ya, ne kadar bir masraf çıkardı üstat servis ya da tamirci ayrıca araç nedir,

abi usta 7000 lira falan diyor, fabia 2008 aracım

Çok geçmiş olsun, peki tamir görürse araç eskisi gibi olurmuymuş,

teşekkür ederim abi, evet eski işlerliğine kavuşacak fakat neredeyse kaporta hariç tüm aksan değişecek.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Fdumanli bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

hocam yok öyle birşey, gaz ve benzin/mazot ayrımı vardır sadece istasyonlarda. gidip gaz yerine parketmedik. 

Hocam özür, Cümlemde seni ayrı tuttuğumu belirten belirteç kullanmamışım. Kastettiğim Siz değildiniz, Dalgınlıkla böyle yapan şöförler var,  olayın o tarafıda var demek istemiştim. Sen o dalgınlığı yapmadım diyorsan elbetteki yapmamışsındır. Saygılar.

Ama varya pek sıkıntılıymış başına gelenler... Vay vay vay Ne zaman kurtulacaksın peki bu girmiş olduğun halden.  Tamir mamir ne zaman biter bellimi?

ShockMan tarafından 13/Mar/17 22:18 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    Fdumanli bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Hocam özür, Cümlemde seni ayrı tuttuğumu belirten belirteç kullanmamışım. Kastettiğim Siz değildiniz, Dalgınlıkla böyle yapan şöförler var,  olayın o tarafıda var demek istemiştim. Sen o dalgınlığı yapmadım diyorsan elbetteki yapmamışsındır. Saygılar.

hocam yok yanlış anladın. öyle bir olay yok yani şoförün yanlış yere parketme ihtimali yok. pompaların hepsi aynıdır. benzin/mazot aynı yerdedir o ayrımı yapması gereken kişi pompa görevlisidir. eğer yapamıyorsa şoföre yakıt tipini sormakla sorumludur.

edit: bakıcaz hocam yarın belli olacak, umarım mahkemelik olmadan çözülür

Fdumanli tarafından 13/Mar/17 22:18 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Fdumanli bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    Fdumanli bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

hocam yok yanlış anladın. öyle bir olay yok yani şoförün yanlış yere parketme ihtimali yok. pompaların hepsi aynıdır. benzin/mazot aynı yerdedir o ayrımı yapması gereken kişi pompa görevlisidir. eğer yapamıyorsa şoföre yakıt tipini sormakla sorumludur.

edit: bakıcaz hocam yarın belli olacak, umarım mahkemelik olmadan çözülür

Tamam anladımda, Pompalarda kocaman yazıyo zaten, Benzin Mazot, Kurşunlu felan diye. Hani hayal gücümün oyunu bu, mesela ben gitsem dizel aracımı süper benzin pompası yanına parketsem, Pompacıda beni mueteber makul biri hatalı giriş yapmaz diyerek, depoma benzin koyuverir şeklinde hayal etmiştim. :)

Evet Mükellefiyet konusunda kesinlikle doğrudur. Hatırlıyorumda Ben girdiğimde evet pompacı sorardı bana araç Benzinmi Mazotmu diye.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    Tamam anladımda, Pompalarda kocaman yazıyo zaten, Benzin Mazot, Kurşunlu felan diye. Hani hayal gücümün oyunu bu, mesela ben gitsem dizel aracımı süper benzin pompası yanına parketsem, Pompacıda beni mueteber makul biri hatalı giriş yapmaz diyerek, depoma benzin koyuverir şeklinde hayal etmiştim. :)

Evet Mükellefiyet konusunda kesinlikle doğrudur. Hatırlıyorumda Ben girdiğimde evet pompacı sorardı bana araç Benzinmi Mazotmu diye.

Hocam merhaba bayadır denk gelmiyodm sana :D

Yaşadığın yerde olmayabilir ama büyük şehirlerde (-ki artık 30 40k nüfuslu yerlerde de var) aynı pompadan benzinmazot kurşunsuz cart curt hepssi doldurulabiliyor.

yani benzinliğin bir tarafı benzin mazot kurşunsuz oktan falan diğer tarafı da lpg.

yanlış yere park etme olayı olması mümkün değil yani. tabi mürid de atıyom 70 liralık mazot ver dememiş olabilir. ama pompacının da işi bu arabaya ne koyacağını bilmesi lazım.

bilmiyosa da sormalıydı.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Vno
    Vno's avatar
    Erkek

Hocam araç hala servisteyse tutanak tuttur hatta mümkünse aracın deposundan numune alın, fişini sakla zaten onlarda hem kasa hem kamera kaydı vardır.10 sene istasyon yöneticiliği yaptım seve seve ödeyecekler masrafını. 

Toplam Hit: 8276 Toplam Mesaj: 52
benzin hatalı dolum mazot akaryakıt