folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dükkana Gelen Dilenciler Ve Vicdan Meselesi

Dükkana Gelen Dilenciler Ve Vicdan Meselesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

Selam müritler.

Belki bahsetmişimdir de sabahtan akşama kadar dükkandayım. Dilenciler sürekli dolaşıyor buralarda.

Günde fix 1 dilenci geliyor , yok çocuğum aç yok tüp dolduracağım. Aq veresim geliyor , niye yalan söylesin yani. Veriyorum.

Bir taraftanda çalışsın , sabahtan akşama kadar ben boşuna mı çalışıyorum diyorum. Sürekli bir vicdan muhasebesi yapıyorum.

Küçükken bana çok bahsederlerdi Hz. Hızır gelir böyle yardım ister falan diye. Şimdi kadın gelip yardım istiyor versem tembelliğe itecek , vermesem belki kötü yola düşecek. Böyle konularda takıntılıyımdır saniyede bir karar değiştiririm.

Sizce ne yapayım? Ciddi ciddi sıkıntı etmeye başladım mevzuyu.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

alayına siktir çekiyorum hocuu

zaten gereken yardımı ben yapıyorum ihtiyaç sahiplerine herzaman

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

Öncelikle Hz. Hızır diye bi olay yok. İkincisi verme. Üçüncüsü dilenci sokturmayın. 

ne diyon?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

az ver ne maldan ol ne candan oda begenmemezlik yaparsa parayı geri al yol ver gitsin ben öle yapıyorum

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hızır sayesinde bu dilenciler parayı buldu . Git belediyeye biyere şikayet et bıktık usandık yeter artık müşterilerimze yapışıyorlar de dilekçe ver.

küfrederiz villalara kulübeden
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek

Yeni dilenciler de artık para istemiyor, birşeyler satın almanı istiyorlar. 

3 defa Levent te denk geldim, gurbetçiyim-açım diyorlar, param yok deyince de para değil şuradan bir simit al diyorlar. 

İlk 2 defa açım deyince hemen gidip aldım simiti, ama baktım ki ardı arkası kesilmiyor artık ben de yüz vermiyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

hz.hızır sadece erkek olarak gelirmiş (öyle okumuştum) ve senin sıkıntılı,zorda olduğun zaman gelir. hızır gibi yetiştin sözü buradan gelmekte.

edit:bizimkiler yetmiyormuş gibi bide suriyeli dilenciler geldi. suriye'de bu kadar suriyeli yoktur lan nereye baksam suriyeli

adeleks tarafından 04/Tem/14 12:08 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

Hocalar zaten normalde metafizik işler , erenler evliyalar ile işim olmaz. Ancak çevremde 4-5 kişi var bu tarz Hızır diyebileceğimiz işleri yaşayan. 3-4 yaşımı hatırlıyorum , taa o zamandan anlatırlardı bana nasıl yardım ettiğini falan.Annemin dedesinden yemek mi istemiş yaşlı bi adam.Kendi yediğinden ikram etmiş tarlada. Ondan sonra o sene hiç almadığımız kadar ürün aldık , 4-5 sene ekmesek yine yeterdi diye anlattı annemin dedesi mesela .Annem de hiç geri çevirmezdi dilencileri. Hatta bana verdirirdi bişeyler ondan kaldım bu ikilemde. Zaten o yaşlarda dua öğrettiler bana okumayı öğretmek yerine. Televizyondaki haberlerin alt yazılarını okuta okuta söktüm okumayı. O yaşta duayla işim ne oalcak lüzumsuzluk işte neyse.

Bakalım kovmayı deneyeceğim bir daha gelen olursa. Olmadı kapıya asarım dilenci giremez falan diye

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

ak hizir gelipde abi1 lira ekmek parasimi der millet harbi neyin kafasindaya :D  para vermesem kotu yoladusucek demisinde hocam ne kadar veriosun merak ettim yani kotu yoldan kurtaricak kadar ? :D

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    Absolut bunu yazdı

ak hizir gelipde abi1 lira ekmek parasimi der millet harbi neyin kafasindaya :D  para vermesem kotu yoladusucek demisinde hocam ne kadar veriosun merak ettim yani kotu yoldan kurtaricak kadar ? :D

realizmin *** koymuşsun tebrik ediyorum :D Artık rahatça işimin başına dönebilirim.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Dilencilik teşkilatı'nın bel kemiği istanbul yenisahra'dır hocam.

Ama dilencilik yapan adamların mal varlığını bir bilsen dudağın uçuklar.

Burada tanıdığımız insanlar da yapıyor. Ramazan'da günlük 2K TL'den bahsediyorlar.

Taksiyle dilenmeye gidiyorlar la.

Onlara vereceğin parayı git 1 kilo tavuk al kedilere ver yemin ederim daha iyidir..

Dilenip dilenip içkiye sıçkıya veriyorlar bütün parayı.

Kurban'da et dilenmeye gidiyolar, akşama da rakı sofrasını kurup kurban etiyle rakı içiyo ibneler..

Toplam Hit: 5885 Toplam Mesaj: 65