folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Dünya Gerçekten Küre Mi? Yoksa NASA Tarihin En Büyük Yalanını Mı Uydurdu?

Dünya Gerçekten Küre Mi? Yoksa NASA Tarihin En Büyük Yalanını Mı Uydurdu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

hayatımda gördüğüm en saçma gündem

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    balbazar bunu yazdı

http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarlar/yilmaz-ozdil/napolyon-evet-diyor-sezar-sen-de-var-misin-kardesim-1659592/

Yilmaz ozdil yine dokturmus cevaben.

En cok su kismina guldum

Abdülhamid için pekçok olumsuz şey söylenebilir ama, asla cahil denemez… Fransızca, İtalyanca bilirdi. Kitap kurduydu, Yıldız Sarayı'nda özel kütüphanesi vardı, 18 binden fazla el yazması, 30 bine yakın kitabı vardı. İki bin kitaptan oluşan polisiye roman koleksiyonu vardı, çoğunu Osmanlıcaya tercüme ettirmişti. Matbaaya pek meraklıydı, makineler getirtti, kaliteli divan eserleri bastırdı. Avrupa'da yayınlanan önemli tüm gazetelere aboneydi, ciltletir, kütüphanesinde biriktirirdi. Sporcuydu, çok iyi biniciydi, yüzerdi, güreşi sadece desteklemekle kalmaz, bizzat güreşirdi. Hobileri vardı, marangozluk yapardı, usta işi mobilyalar üretirdi. Tiyatro ve operayı çok severdi, Yıldız Sarayı'na özel tiyatro salonu yaptırdı, yabancı kumpanyalar getirtir, ailesiyle birlikte seyrederdi. Nota bilirdi, piyano ve keman çalardı, viyolonsel dinlemeye bayılırdı. Dedim ya, olumsuz pekçok şey söylenebilir ama, asla bilgisiz denemez, özellikle tarih konusunda yüksek eğitimli, kültürlü bir aristokrattı.

*

Bu Abdülhamid'in “torunuyum” diye ortaya çıkan bi arkadaş var, kendisine “sultan” diye hitap edilmesini istiyor. Saltanat esnafı bi arkadaş… İnternette dükkanı var, tuğralı yüzük, padişah parfümü, püsküllü hanedan fesi, Osmanlı armalı çay bardağı filan satarak, üç beş yolunu buluyor. Referandum vesilesiyle -fırsat bu fırsat- dükkanı büyütmeye niyet etti, “parlamenter sistem canımıza yetti” falan diyerek “evet” kampanyası yürütüyor. Bir yandan Akp'yi şakşaklıyor, beri yandan “padişah dedemin tapulu mallarını geri istiyorum, mesela Boğaz'daki Suada'yı istiyorum, vermezlerse Avrupa insan hakları mahkemesine başvuracağım” diyor. Veraset davası için Napolyon'u şahit gösteriyor, “Napolyon'un Abdülhamid han hakkında meşhur sözü vardır” diyor, Napolyon'un “Abdülhamid han benden sonra ikinci zengindir” dediğini söylüyor.

*

Napolyon paradan iyi anlar.

*

Ama küçük bi pürüz var…

*

Napolyon öldüğünde, Abdülhamid henüz dünyaya gelmemişti.
    İkinci Napolyon öldüğünde, Abdülhamid hâlâ dünyaya gelmemişti.
    Üçüncü Napolyon öldüğünde, Abdülhamid henüz tahta çıkmamıştı.
    Dördüncü Napolyon zaten yok.

dayı sen yanlış yere gelmişsin amk :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek

Abi adam yanılabilir veya tam tersi olabilir ? Dünyanın yuvarlak oldugunu sanki kendileri keşfetmişcesine konuyu acan arkadasa yardıranlar öncelikle hoş görü yetinizi bir daha gözden geçirmenizi temenni ediyorum... Kendi düşüncemi söyleyecek olursam akıl ve mantık çerçevesinde, bende Dünyanın yuvarlak olduğunu biliyorum ve bu bildigim dogruyu ispatlayabilecek bir sürü pratik ve teorik düşünce kalıplarım mevcut... Aksi varsa tam olarak ispatlanabilirligi görmeyi bende isterim :)

DeepInside tarafından 05/Şub/17 06:20 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Dentist bunu yazdı
    balbazar bunu yazdı

http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarlar/yilmaz-ozdil/napolyon-evet-diyor-sezar-sen-de-var-misin-kardesim-1659592/

Yilmaz ozdil yine dokturmus cevaben.

En cok su kismina guldum

Abdülhamid için pekçok olumsuz şey söylenebilir ama, asla cahil denemez… Fransızca, İtalyanca bilirdi. Kitap kurduydu, Yıldız Sarayı'nda özel kütüphanesi vardı, 18 binden fazla el yazması, 30 bine yakın kitabı vardı. İki bin kitaptan oluşan polisiye roman koleksiyonu vardı, çoğunu Osmanlıcaya tercüme ettirmişti. Matbaaya pek meraklıydı, makineler getirtti, kaliteli divan eserleri bastırdı. Avrupa'da yayınlanan önemli tüm gazetelere aboneydi, ciltletir, kütüphanesinde biriktirirdi. Sporcuydu, çok iyi biniciydi, yüzerdi, güreşi sadece desteklemekle kalmaz, bizzat güreşirdi. Hobileri vardı, marangozluk yapardı, usta işi mobilyalar üretirdi. Tiyatro ve operayı çok severdi, Yıldız Sarayı'na özel tiyatro salonu yaptırdı, yabancı kumpanyalar getirtir, ailesiyle birlikte seyrederdi. Nota bilirdi, piyano ve keman çalardı, viyolonsel dinlemeye bayılırdı. Dedim ya, olumsuz pekçok şey söylenebilir ama, asla bilgisiz denemez, özellikle tarih konusunda yüksek eğitimli, kültürlü bir aristokrattı.

*

Bu Abdülhamid'in “torunuyum” diye ortaya çıkan bi arkadaş var, kendisine “sultan” diye hitap edilmesini istiyor. Saltanat esnafı bi arkadaş… İnternette dükkanı var, tuğralı yüzük, padişah parfümü, püsküllü hanedan fesi, Osmanlı armalı çay bardağı filan satarak, üç beş yolunu buluyor. Referandum vesilesiyle -fırsat bu fırsat- dükkanı büyütmeye niyet etti, “parlamenter sistem canımıza yetti” falan diyerek “evet” kampanyası yürütüyor. Bir yandan Akp'yi şakşaklıyor, beri yandan “padişah dedemin tapulu mallarını geri istiyorum, mesela Boğaz'daki Suada'yı istiyorum, vermezlerse Avrupa insan hakları mahkemesine başvuracağım” diyor. Veraset davası için Napolyon'u şahit gösteriyor, “Napolyon'un Abdülhamid han hakkında meşhur sözü vardır” diyor, Napolyon'un “Abdülhamid han benden sonra ikinci zengindir” dediğini söylüyor.

*

Napolyon paradan iyi anlar.

*

Ama küçük bi pürüz var…

*

Napolyon öldüğünde, Abdülhamid henüz dünyaya gelmemişti.
    İkinci Napolyon öldüğünde, Abdülhamid hâlâ dünyaya gelmemişti.
    Üçüncü Napolyon öldüğünde, Abdülhamid henüz tahta çıkmamıştı.
    Dördüncü Napolyon zaten yok.

dayı sen yanlış yere gelmişsin amk :D

İki saattir konuyu dünyaya nasıl bağlıyacak diye okuyorum :))))))) 10 dkdır gülüyorum

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

bence dünya yok cinler bize halüsinasyon gördürüyor :d

Yaşadığımız herşey zaten bir halüsinasyondan ibaret ama dünya düz demek madde bağımlısı birkaç amcanın atraksiyon araması bence başka birşey değil.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

bence dünya yok cinler bize halüsinasyon gördürüyor :d

Yaşadığımız herşey zaten bir halüsinasyondan ibaret ama dünya düz demek madde bağımlısı birkaç amcanın atraksiyon araması bence başka birşey değil.

matrix?

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Dünya düz arkadaşlar. İster inanın ister dalga geçin. Dünyanın düz olduğunu gören şahitlerim var. Allaaaahh.... Alllaaaahhh

Evet sabri bey ne yapıyorsunuz...

alın şunu dışarı.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

Resmen Truman show aklıma geldi konuyu okuyunca 

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Hep bu Amerika'nın oyunları.

siberturq tarafından 05/Şub/17 16:24 tarihinde düzenlenmiştir

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Dünya yuvarlak değil diğene şı video yu gösterin

https://www.facebook.com/dusunenanimal/videos/1069542476470800/

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
Toplam Hit: 49360 Toplam Mesaj: 369
nasa kazık