folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Dünya Gerçekten Küre Mi? Yoksa NASA Tarihin En Büyük Yalanını Mı Uydurdu?

Dünya Gerçekten Küre Mi? Yoksa NASA Tarihin En Büyük Yalanını Mı Uydurdu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    expert
    expert's avatar
    Erkek

Vah canım ülkem vah diyorum!. Cehalet ne boyutlara gelmiş, yazık.

la bi git xD çoğu konuyu okurum. çok azına post atarım :D çok önemliyse pm at.. kaanabak kardeşimm, seni unutmayacağım.. :(
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

benim anlamadığım nokta uçak havalanınca düz şekilde gidiyor ya hani  e dünyayı geride bırakması gerekmez mi? yani neden sadece dik ve yukarı konumda giidlince uzaya ulaşılıyor da yatay gidincfe ulaşılmıyor ? 

aşağıdaki gibi uçak türkiyeden kalktı düz şekilde gidiyor diyelim e zaten dünya uzayın içinde  dümdüz gittiğinde niye varış noktasına gidiyor ? kavisli gitmesi gerekmez mi? gerçi kavisli de gidiyor olabilir her neyse yani uzaya gitmek için neden illa havaya doğru gidiyorlar ki? sağı solu da boşluk yatay giderek niye uzaya ulaşılmıyor ?

jiroskop, suni ufuk çizgisi şeklinde araştırabilirsin uçaklar dümdüz ve kafasına göre gitmez belirli yönleri ve irtifaları vardır suni ufuk çizgisi ve irtifa sayesinde dünya dışına gitmezler aksi halde dediğin gibi uzaya doğru yol alıp parçalanırlardı. ha dünya düzdür diyenler suni ufuk çizgisinin kandırmaca olduğunu söyler dünyanın kenarından düşmemeleri için o ayrı mesele.

:|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    wm-t bunu yazdı
    ExpirE bunu yazdı
    wm-t bunu yazdı

Küre dünya teorisinde hatalı olan bir diğer konu, dünya 24 saatte kendi etrafında 1 tur atıyor, aynı zamanda 345,25 günde de güneş etrafında 1 tur atıyor.

Anlamadığım nokra yaz aylarında saat örneğin 12:00 'da de tam öğle vakti iken, kış aylarında 12:00 da gecenin ortası olması gerekirdi. Çünkü dünya güneşin tam öbür tarafına geçti. 

https://www.youtube.com/watch?v=QnYHoXPU1tk

Yorumlarını baştan sona okudum ve biliyor musun gerçekten adına çok üzüldüm dostum. Bir takım aslı astarı olmayan şeyleri bilimselmiş gibi gösterilen argümanlar ile süslenince hemen inanmışsın. Gerçekten adına çok üzüldüm. Eğitim seviyeni merak ettim doğrusu üniversite mezunu isen vay halimize :(

Şuan yüksek lisans yapıyorum. Ama doğrusu ben üniversite de eğitim verildiğini düşünmüyorum. Ben de senin adına çok üzüldüm. Sen Üniversite mezunusun sanırım, Gerçek bilimsel bir eğitim almış olsaydın her düşünceye şüphe ile yaklaşman gerektiğini bilirdin ve bu tarz aşağılayıcı şeyler söylemek yerine video'da anlatılanın doğru oladığını bilimsel olarak isbat etmen gerekirdi.

Bilimsel şüphecilik empirik iddialarla ilgilenir hocam. Rasyonel şüphecilik de denir. Her komploya "acaba" demekle arasında dağlar kadar fark vardır.

Bu kitabı okumanı tavsiye ederim. 

http://projektintegracija.pravo.hr/_download/repository/Kuhn_Structure_of_Scientific_Revolutions.pdf

while (1<2)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    pesimistzombie bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

benim anlamadığım nokta uçak havalanınca düz şekilde gidiyor ya hani  e dünyayı geride bırakması gerekmez mi? yani neden sadece dik ve yukarı konumda giidlince uzaya ulaşılıyor da yatay gidincfe ulaşılmıyor ? 

aşağıdaki gibi uçak türkiyeden kalktı düz şekilde gidiyor diyelim e zaten dünya uzayın içinde  dümdüz gittiğinde niye varış noktasına gidiyor ? kavisli gitmesi gerekmez mi? gerçi kavisli de gidiyor olabilir her neyse yani uzaya gitmek için neden illa havaya doğru gidiyorlar ki? sağı solu da boşluk yatay giderek niye uzaya ulaşılmıyor  

jiroskop, suni ufuk çizgisi şeklinde araştırabilirsin uçaklar dümdüz ve kafasına göre gitmez belirli yönleri ve irtifaları vardır suni ufuk çizgisi ve irtifa sayesinde dünya dışına gitmezler aksi halde dediğin gibi uzaya doğru yol alıp parçalanırlardı. ha dünya düzdür diyenler suni ufuk çizgisinin kandırmaca olduğunu söyler dünyanın kenarından düşmemeleri için o ayrı mesele.

bu şekilde gidiyorlar eyvallah da. Hani şimdiye kadar hep dikine gönderildi uzay yukarıda diye lanse edildi yani. Yatay giderek uzaya ulaşma olayı hiç denendi mi ?

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek
    wm-t bunu yazdı
    ExpirE bunu yazdı
    wm-t bunu yazdı

Küre dünya teorisinde hatalı olan bir diğer konu, dünya 24 saatte kendi etrafında 1 tur atıyor, aynı zamanda 345,25 günde de güneş etrafında 1 tur atıyor.

Anlamadığım nokra yaz aylarında saat örneğin 12:00 'da de tam öğle vakti iken, kış aylarında 12:00 da gecenin ortası olması gerekirdi. Çünkü dünya güneşin tam öbür tarafına geçti. 

https://www.youtube.com/watch?v=QnYHoXPU1tk

Yorumlarını baştan sona okudum ve biliyor musun gerçekten adına çok üzüldüm dostum. Bir takım aslı astarı olmayan şeyleri bilimselmiş gibi gösterilen argümanlar ile süslenince hemen inanmışsın. Gerçekten adına çok üzüldüm. Eğitim seviyeni merak ettim doğrusu üniversite mezunu isen vay halimize :(

Şuan yüksek lisans yapıyorum. Ama doğrusu ben üniversite de eğitim verildiğini düşünmüyorum. Ben de senin adına çok üzüldüm. Sen Üniversite mezunusun sanırım, Gerçek bilimsel bir eğitim almış olsaydın her düşünceye şüphe ile yaklaşman gerektiğini bilirdin ve bu tarz aşağılayıcı şeyler söylemek yerine video'da anlatılanın doğru oladığını bilimsel olarak isbat etmen gerekirdi.

Vah dostum ya birde yüksek lisansdamısın :/ kimbilir hangi okul :S

Dostum bilim camiası bu tarz mağarada kalmış ucube fikirleri muhatap alıp cevaplasa insanlara cevap yetiştirmeye çalışmaktan bilim yapamaz.  

Fikirler düşünceler teoriler tezler ancak muhatap alınabilecek düzeydeyse değerlendirilir. Bilim camiası nasıl dogmatik inançları muhatttap almayıp çürütmeye çalışmıyorsa bu konuda aynı şekilde muhatap alınmaz ve cevaplanmaay bile tenezül edilmez. Çünkü bu günü kadar elde edilen bilgiler topluluğu buna cevap olmuştur.

Ayrıca tek şunu merak ediyorum NASA ve büyük diğer uzay ajansları yalan söylüyor diyorlarda e ulan bağımsız hattta özel kuruluşları bile satın mı almış adamlar. dünya üzerinde 500 ün üzerinde özel kuruluş var. birbirine düşman olan bu kadar ülke tek bir konuda anlaşıp yalan söylemeyemi karar vermişler.

TAŞŞAAK MI GEÇİYONUZ LA

öhöm neyse

bu konuyu kapatın ya yakışmıyor TBT ye

"bea"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

aşağıdaki gibi uçak türkiyeden kalktı düz şekilde gidiyor diyelim e zaten dünya uzayın içinde  dümdüz gittiğinde niye varış noktasına gidiyor ? kavisli gitmesi gerekmez mi? gerçi kavisli de gidiyor olabilir her neyse yani uzaya gitmek için neden illa havaya doğru gidiyorlar ki? sağı solu da boşluk yatay giderek niye uzaya ulaşılmıyor ?

Uçaklar düz gitmez hocam. İrtifa kavramını duymuşsundur. Uçaklar belirli bir irtifada uçarlar. İrtifa yeryüzünden ölçüldüğü için uçaklar düz çizgi halinde değil yeryüzünü takip edecek şekilde eğimli uçarlar.

Roketler de 90 derece dik kalkmaz hocam dünyanın dönüş ekseninde eğilerek kaçış ivmesini yakalar ve atmosferden uzaklaşırlar

krypt tarafından 25/Eyl/17 00:05 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    krypt bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Uçaklar düz gitmez hocam. İrtifa kavramını duymuşsundur. Uçaklar belirli bir irtifada uçarlar. İrtifa yeryüzünden ölçüldüğü için uçaklar düz çizgi halinde değil yeryüzünü takip edecek şekilde eğimli uçarlar.

Roketler de 90 derece dik kalkmaz hocam dünyanın dönüş ekseninde eğilerek kaçış ivmesini yakalar ve atmosferden uzaklaşırlar

geçen izlediğim bir roket fırlatma da da aynı dümdüz yukarı gitmiyor biraz eğim oluyor fakat sonucta yukarı gidiyor benim dediğim hani tam olarak sağ ya da sol a giderek uzaya ulaşmak. Hiç rtastlamadım böyle bir şeye.

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    krypt bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

geçen izlediğim bir roket fırlatma da da aynı dümdüz yukarı gitmiyor biraz eğim oluyor fakat sonucta yukarı gidiyor benim dediğim hani tam olarak sağ ya da sol a giderek uzaya ulaşmak. Hiç rtastlamadım böyle bir şeye.

Hocam en kısa mesafe yani en az yakıt kullanımı olan rota tercih edilecek tabiki.

while (1<2)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wm-t
    wm-t's avatar
    Erkek
    expert bunu yazdı

Vah canım ülkem vah diyorum!. Cehalet ne boyutlara gelmiş, yazık.

Ülkemiz ile alakalı bir durum değil. Dünyada bizden daha fazla tartışılan bir konu.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

tek tek okudum. 

Sonuç saat olmuş 02:17 uykusuz kaldım.

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
Toplam Hit: 49597 Toplam Mesaj: 369
nasa kazık