folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Dünya Gerçekten Küre Mi? Yoksa NASA Tarihin En Büyük Yalanını Mı Uydurdu?

Dünya Gerçekten Küre Mi? Yoksa NASA Tarihin En Büyük Yalanını Mı Uydurdu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    x-t0xid
    x-t0xid's avatar
    Erkek

İlginç bir haberde buradan

ABD'li rapçi B.o.B Dünya'nın düz olduğunu kanıtlamak için uydu gönderiyor

https://tr.sputniknews.com/bilim/201709261030310970-abdli-rapci-bob-dunyanin-duz-oldugunu-kanitlamak-istiyor/

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KingsOfDemons
    KingsOfDemons's avatar
    Erkek
    Turania bunu yazdı
    KingsOfDemons bunu yazdı

Yıl olmuş 2017 hala saçma sapan fikirler, düşünceler. Eminim bunu paylaşan arkadaş uçak nasıl uçuyor diye düşünmekten kendini alamıyordur. 

@Shockman bak böyle dingiller olduğu sürece konuşulacak tartışacak pek birşey kalmıyor işte. :)

Benim demek istediğim düşünmekte fayda var adam Dünya düz diyorsa bırakın öyle düşünsün araştırsın kendi fikirlerini söylesin. Bu demek değil ki bilim adamlarını yok sayıyor yapılan harcamaları yok sayıyor falan. Kendi kanıtlarını toplasın ortaya koysun beğenen alır gider beğenmeyen bırakıp kaçar demişler :) sonuçta adamlar kalkıp da siz malsınız salaksınız dünyanın yuvarlak olduğunu sanıyorsunuz hahaha falan demiyor ki :)

Deha'yı izlediyseniz Einstein'e de deli gözüyle bakıp t.şak geçiyorlar zamanında ve hatta zamanının ötesinde yaşamış onlarca bilim adamına. İnanın o adamların o dönemde söylediği şeyler şu an dünya Düz demekten farklı değildi. 

Bu arada kesinlikle videonun komedi maksatlı yapıldığını falan düşünmüyorum hatta bu düşüncenin bazı kısımlarına bende katılıyorum. 

Ülkenin kronik sorunu bilimden uzak ne varsa tartışma konusu oluyor zaten. O yüzden çok görmüyorum, yargılamıyorum seni :) Tartışmadan önce bilgi sahibi OLACAKSIN! (DOĞRUKAYNAKLARDAN FAYDALANARAK!!! )  

Yardıma muhtaç.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

düz ise güneş ışınları nasıl geliyor. Gündüz ve gece farkı nedir? Eğer yanlamasına düz ise (madeni para gibi ve dik tutacaksın güneş karşısında olacak) mevsimler vs sıkıntı. Hocam doğru diyorsunuz tartışmak güzel şeydir. fikirlere saygı duymak gerekir. ama sakız orucu bozarmı'nın bilimsel versiyonu. artık taşak konusu oldu. Her yıl fix sakız mevzusu açılır. Dünyaya ve islama gram katkısı olmayan bir konu. Bu düz mevzusuda bilime ve insanlığa küfür mk. Lafım meclisten dışarı işi gücü olmayan sikko konular peşinde koşan kendine bilim zikkosu diyen totoşların işsizliğinden kaynaklanıyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Turania bunu yazdı
    KingsOfDemons bunu yazdı

Yıl olmuş 2017 hala saçma sapan fikirler, düşünceler. Eminim bunu paylaşan arkadaş uçak nasıl uçuyor diye düşünmekten kendini alamıyordur. 

@Shockman bak böyle dingiller olduğu sürece konuşulacak tartışacak pek birşey kalmıyor işte. :)

Benim demek istediğim düşünmekte fayda var adam Dünya düz diyorsa bırakın öyle düşünsün araştırsın kendi fikirlerini söylesin. Bu demek değil ki bilim adamlarını yok sayıyor yapılan harcamaları yok sayıyor falan. Kendi kanıtlarını toplasın ortaya koysun beğenen alır gider beğenmeyen bırakıp kaçar demişler :) sonuçta adamlar kalkıp da siz malsınız salaksınız dünyanın yuvarlak olduğunu sanıyorsunuz hahaha falan demiyor ki :)

Deha'yı izlediyseniz Einstein'e de deli gözüyle bakıp t.şak geçiyorlar zamanında ve hatta zamanının ötesinde yaşamış onlarca bilim adamına. İnanın o adamların o dönemde söylediği şeyler şu an dünya Düz demekten farklı değildi. 

Bu arada kesinlikle videonun komedi maksatlı yapıldığını falan düşünmüyorum hatta bu düşüncenin bazı kısımlarına bende katılıyorum. 

Söyleminde sadece hakaret içerikli mesaj olmasın istiyorsun kısmına kesinlikle hak veriyorum, adamlar böyle düşünüyor diye onlara tabiki hakaret etmeyeceğiz, ama taktir edersinki onlarda olduğu gibi bizlerde de fikirler var, o videodaki arkadaşlar bence cesur insanlar, tepki alacağını bile bile ortaya çıkıp, savlarını ortaya koymuşlar.. Taktir etmediğimizi sanma ama, yinede fikrimce daha tutarlı konularda enstanteneler geliştirseydiler diyorum..

Şaşırdığımız şuki Artık içtiğimiz su gibi bariz olarak bilinen bir konunun tartışılması..! Dünyanın yuvarlaklığının tartışılacak bir tarafı bence yoktur.. NASA bizi kandırmış olayı (Dünyanın Yuvarlaklığı Söz konusu olursa..) kesinlikle kafama yatmayacak dumur bir konudur.  Bunun dışında nasa çok dürüst bir kurum değil tabiki, bizden neler neler saklıyolar varya, o dosya başka konuların dosyaları olsun.!

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

sadece sizi düşünmeye sevk etmeye çalışıyorum.

1945 yılında kurulan Birleşmiş Milletlerin arması bayrağı logosu ne haltsa neden o şekilde fikriniz nedir?

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Turania bunu yazdı

1945 yılında kurulan Birleşmiş Milletlerin arması bayrağı logosu ne haltsa neden o şekilde fikriniz nedir?

Şimdi hocam onu kağıda tüm dünyayı içerecek şekilde çizmek icab ettiiğinden öyle çizmişlerdir, başka bir amaçları olduğunu zannetmiyorum, zira dünya her halikarde 3D yapıya sahiptir, onu 2D yapıya ancak o haritadaki gibi yaparsak sığdırabiliriz.. Aklıma gelen tek açıklama bu?  Peki sence nedir sebep?

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    satrekarte
    satrekarte's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

La gardaş o kadarına bile gerek yok. Artık millet hobi olarak balon atıyor la uzaya.

Millet iPhone un video kaydını açıp balona koyup gönderiyor amk. NASA ya güvenmeyenler ultra süper zeki arkadaşlar kendileri göndersinler balonu baksınlar amk.

Gönderemezler amk onlar da biliyor dünya  yuvarlak. İşte laf olsun dikkat çekelim derdindeler.

Flat Earth Society para toplasın destekçilerinden yapsın bir balon.

------

Sanki NASA 1000000 yıldır var. Yüzyıllar öncesinden kaç tane insan dünya yuvarlak demiş.

tamam dünya yuvarlak nasa asla yalan söylemez neden söylesinki fakat hocam 16 km sonra hava bitiyor balon ordan daha yükselemez uçaklar buyuzden dünyanın dışına çıkamıyor diye biliyorum yanlışsam düzeltin

havada durdum,şahitlerim var
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    Turania bunu yazdı

Şimdi hocam onu kağıda tüm dünyayı içerecek şekilde çizmek icab ettiiğinden öyle çizmişlerdir, başka bir amaçları olduğunu zannetmiyorum, zira dünya her halikarde 3D yapıya sahiptir, onu 2D yapıya ancak o haritadaki gibi yaparsak sığdırabiliriz.. Aklıma gelen tek açıklama bu?  Peki sence nedir sebep?

yok hocam o anlamda değil neden direk düz dünya teorisiyle uğraşanların dünya haritası gibi yan çizilmiş de normal bildiğimiz klasik dünya haritası gibi çizilmemiş onu sordum. 

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Arkadaş dünya düz ise madem milyarlarca yıl olmuş çivi yazısı döneminden at eşek öküz ufo çizen çıkmış da hiç dünyadan düşen adam figürü çizilmemiş. Biraz daha ilerleyelim daha önce dünyadan düşme iddiası ortaya atan olmamış düz bu len mw demişler de ispat edememişler. E günümüze gelelim okadar araştırma oluyor hadi bilinçli yuvarlak dend diyelim nasayı kanırtmak için  de olsa yine de kanıtlayacak adam çıkmaz mıydı? Dünya düz değil hocam olsaydı haberimiz olurdu :D

Ha ben ıspatlarım diyen var ise hiç bir teknolojiye ihtiyacı yok çıkar evden başlar bir yönde yürümeye zaten kendi inancına göre dünyanın sonunu bulacak. Bulana kadar yürüsün bulursa sms atsın özel jetle tüm tbt yi götürecem dünyadan düşülen noktaya herkese de bir paraşüt ayarlarız hem düşeriz düşerken de düşünürüz nasıl oluyor bu diye. Nasaya söveriz falan ne bileyim öyle şeyler... :)

dcpromo tarafından 26/Eyl/17 18:17 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
Toplam Hit: 49776 Toplam Mesaj: 369
nasa kazık