folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Evrenin Bir Bilgisayar Programi Olma İhtimali

Evrenin Bir Bilgisayar Programi Olma İhtimali

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    guru bunu yazdı
    Mert045 bunu yazdı
    guru bunu yazdı
    DarkSkull bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    Halaaa niye din diyorsanız. Bazıları bu konuya gıcık ya hani onlarda konuyu şöyle alsın. " din bir düşünce sistemidir felsefe gibi"

Din bir düşünce sistemi değildir. Allah ol dedi oldu. Sorgulama dinden çıkarsın. Dinden çıkanı da öldür. Al sana islam felsefesi.

"Sorgulama; eger sorgularsan dinden cikarsin" beyanini dayandirdigin iliskin bilgi birikimini paylasabilir misin?

Hic kuran okudun mu? Okumadiysan islam felsefesine nasil bu denli hakimsin, eger okuduysan, lutfen yukaridaki beyanina iliskin ayetleri ortaya koyabilir misin?

Musluman falan degilim de, kac bin yillik felsefe(dusunce akimi, sacmalik, sapkinlik, vs vs), senin gibi bi insanin 3 kelami ile mi ozetlencek :D He, ozetine aciklama yap ki aydinlanalim, dunya huzura ersin yahu !!!!
    KaranlikRuh, insanlari aydinlat, yeni peygamberleri ol!!!!

''Allah ve Resûlü bir işe hüküm verdiği zaman, inanmış bir erkek ve kadına o işi kendi isteklerine göre seçme hakkı yoktur. Her kim Allah ve Resûlüne karşı gelirse, apaçık bir sapıklığa düşmüş olur.'' (Azhab/36)

Olayin kilit noktasi da bu hocam.. Elestiri ancak verdigi hukmun yanlis oldugunu ispatladigini dusundugun zaman olusur. Cunku algi sudur ki, o tanridir. ve hukum vermelidir de.. sana sorgulama denilen seyi sorgulayacagini da biliyodur. biliyordur ki, sana, sorguladiktan sonra yapacaklarini ongurdugu icin sapkin diyordur (yoldan cikmis, dine biat etmemis)

Ancak kuran sorgulama dinidir. Tanrinin affeden olacagi da bu yuzden bu denli tekrarlanmistir.

Insan tanrisi ve kendisi dahil herseyi sorgulamalidir, aksi takdirde inanci zaten hukumsuz, bombos bi duvar gibidir. Amaa, her insanin gozune carpabilecek sacmaliklar doludur. belki anlamiyor belki de suan goremiyoruz ama bende bu dinin inanani degilim. benim elestirdigim nokta, elestirinin yetkin ve yerinde olmamasi..

ahzab 53

Ey inananlar, peygamberin evine, yemeğe çağrılmadan girmeyin. Öyle bir çağrıyı da beklemeyin. Çağrıldığınız vakit girebilirsiniz. Yemeği yedikten sonra ayrılıp dağılın. Hadislere (sözlere) dalmayın. Bu durum peygamberi üzüyor; ancak size bildirmektenutanıyordu. ALLAH gerçeği bildirmekten çekinmez. Onun hanımlarından bir şey istediğinizde onu bir perde ardından isteyiniz. Bu sizin kalbiniz ve onların kalpleri için daha temiz bir davranıştır. ALLAH'ın elçisini üzmemelisiniz ve ondan sonra onun eşleriyle asla evlenmemelisiniz, zira bu, ALLAH katında pek büyük bir günahtır.

ama mesela su ayeti okurken evrimi gordum. bu da yadsinamayacak bir gercektir.

Edip Yüksel 1. İnsanın üzerinden, kendisinin anılmaya değer bir şey olmadığı bir zaman periyodu geçmemiş midir?

Edip Yüksel 2. Biz insanı bir sıvı karışımdan yarattık ki onu sınayalım. Bu yüzden onu işiten ve gören yaptık.

Edip Yüksel 3. Ona yolu gösterdik; ya şükredendir, ya da nankör.

76 Insan Suresi / 1,2,3

Edip yüksel duhulu umumiyesine göre yorumlamıştır, bir de 19 safsatası vardır kendisinin.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=2KK_kzrJPS8

en azından soyle cevaplar olsa ne guzel olur su konu basliginda..

nurk tarafından 28/Ara/16 11:21 tarihinde düzenlenmiştir

[22817//kaanabak]
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Ya gençler evren, hayat program olsa nolur, Allah'ın yarattığı kullar olsak ne olur.

Her nasılsa her şeyin sonunda game over.

Ben de 300 yıl yaşamak istiyorum en az. Benim derdim nolacak peki.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    satrekarte
    satrekarte's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ctrl+alt+del tuşunu bilen varmı arka planda birkaç program çalışıyor onları kapatıcam

havada durdum,şahitlerim var