folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Google Stadia'ya Rakip : Nvidia Geforce Now (En Az 15 Megabit Net Şart)

Google Stadia'ya Rakip : Nvidia Geforce Now (En Az 15 Megabit Net Şart)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek
    Kernel_Panic bunu yazdı

Linux server'a remote play için hangi yazılımı kuruyorsun hocam?

Steam sağolsun her işi hallediyor.Steam'den başka bir uygulamaya gerek yok, zaten bildiğim kadarıyla bunu yapan işe yarar başka uygulama da yok. (Çeşit çeşit x11 denedim, ya gpu'da ya kontrollerde sorun çıkıyor. Nvidia streaming API'sini para ile lisanslıyor, bu sebeple geliştiriciler pek yanaşmıyor, Steam onu kullanıyor)

Steam remote play'i açmanız ve linux native olmayan oyunlar için proton'u kullanmanız (yine Steam icinde) gerekiyor. Steam harici oyunları da, remote play için 'add non-steam game' ile ekleyebilirsiniz. 

Reddit/r/cloudygamer'da güzel bilgiler var. Genelde Windows üzerinde parsec tercih ediyorlar, dolar adamlara koymadığı için bizim gibi 5-10centin hesabında olup linux peşinde  değiller. Bu  arada Stadia da Linux üzerinde çalışıyor diye biliyorum. 

MaviEkran tarafından 07/Şub/20 00:20 tarihinde düzenlenmiştir

Blue Screen of Death
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

bi ben beceremedim sanırım.

steam olmadan oyunları nasıl oynayabiliyoruz? hangi oyunları oynayabiliyoruz?

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

25mbit down 2mbit up ile takılmadan ultra high ile oynadım ama sadece cs-go, paladins, smite ve wot deneyebildim ücretsizler diye. Açılan account'a oyunlar da dahil olsa hoş olurdu. Sanırım Stadia o şekildeydi.

Gecikme hissetmedim, gayet başarılı buldum.

GusFring tarafından 07/Şub/20 03:20 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

bi ben beceremedim sanırım.

steam olmadan oyunları nasıl oynayabiliyoruz? hangi oyunları oynayabiliyoruz?

Oynayamıyorsun. Steam şart.

Google Stadia ile kıyaslayanlar olmuş. Stadia bunun 2 katı ücrete sahip ve sadece Google'ın sunduğu oyunlara mahkumsunuz.

Google'ın sunduğu oyunlar :

1. Assassin’s Creed Odyssey
    2. Attack on Titan: Final Battle 2
    3. Destiny 2: The Collection (available in Stadia Pro)
    4. Farming Simulator 2019
    5. Final Fantasy XV
    6. Football Manager 2020
    7. Grid 2019
    8. Gylt
    9. Just Dance 2020
    10. Kine
    11. Metro Exodus
    12. Mortal Kombat 11
    13. NBA 2K20
    14. Rage 2
    15. Rise of the Tomb Raider
    16. Red Dead Redemption 2
    17. Samurai Shodown (available in Stadia Pro)
    18. Shadow of the Tomb Raider
    19. Thumper
    20. Tomb Raider 2013
    21. Trials Rising
    22. Wolfenstein: Youngblood

Bu oyunlarda zevkinize uygunu vardır veya yoktur Google'ı ilgilendirmiyor. Ama Nvidia ile oyunları zevkinize göre şekillendiriyorsunuz.

Kaldı ki Stadia'nın lag oranı çok kötü. Yabancıların gigabitlik internetinde bile gecikme var. Ancak Nvidia ile bizim Türk Telekom'un interneti bile gayet iş görüyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    myblackworldweb bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Satın almaya girince 

İlk 90 gün bedava sonra ücretli diyor acaba taksit taksit mi çeker parayı bi seferdemi aylık çekiyorsa uygun 

Hocam aylık çekiyor 

Muhteşem,evdeki nettede düzgün çalışırsa alabilirün

uye oldum. mayis 8 e kadar bedava, suan ucret cekmedi. :D denemek icin guzel firsat.

az insan çok huzur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    AbdullahAzad bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Satın almaya girince 

İlk 90 gün bedava sonra ücretli diyor acaba taksit taksit mi çeker parayı bi seferdemi aylık çekiyorsa uygun 

Hocam aylık çekiyor 

uye oldum. mayis 8 e kadar bedava, suan ucret cekmedi. :D denemek icin guzel firsat.

bende olayım bakayım , aslında şöyle yaparsam sıkıntı olur mu diye düşünüyorum ?

evde telefonu veya tableti nvidia now ile açsam , type c adaptör ile klavye mause u bağlasam telefona görüntüyü de TV ye aktarsam çok mu problem yaşarım

PanxeR tarafından 08/Şub/20 13:14 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    AbdullahAzad bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Satın almaya girince 

Hocam aylık çekiyor 

bende olayım bakayım , aslında şöyle yaparsam sıkıntı olur mu diye düşünüyorum ?

evde telefonu veya tableti nvidia now ile açsam , type c adaptör ile klavye mause u bağlasam telefona görüntüyü de TV ye aktarsam çok mu problem yaşarım

Hacı satın alınca ilk 3 ay para kesmiyormu yani ?

-
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    AbdullahAzad bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Satın almaya girince 

Hocam aylık çekiyor 

internet hızın ve ping yeterli seviyede olsa da tv ye yansıtırken oluşacak gecikme canını sıkacaktır bence.

bir de bu doslayara erişim işi nasıl oluyor mod falan kuralım oyunalara :)

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Atlas bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    AbdullahAzad bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Satın almaya girince 

Hocam aylık çekiyor 

çekmedi benden

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Atlas bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    AbdullahAzad bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Satın almaya girince 

Hocam aylık çekiyor 

çekmedi benden

benden de cekmedi ki zaten goruntude de yazıyor mayis'in 9 unde cekcem diye. ben paypal ile abone oldum zaten :D

az insan çok huzur.
Toplam Hit: 83077 Toplam Mesaj: 250
nvidia