folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Hukuki Yardım. Trafik Cezası İptali - Alkol Muayenesi

Hukuki Yardım. Trafik Cezası İptali - Alkol Muayenesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar, aramızdaki hukukçu arkadaşlara bir sorum olacak, lakin baştan gereksiz duyar kasılmamasını rica edeceğim..

konunun uzunluğu için şimdiden özür diliyorum. tüm detayları anlatmaya çalıştım.

geçtiğimiz cuma gecesi izmir bornovada çevirmede 53 promil alkollü olduğum gerekcesi ile cezai işlem uygulandı. 

kandan alkol testi yapılmasını istedim, memurlar herhangi bir karkola gidip bunu istememi söylediler ve tutanakları baskı ile imzalattılar.

merkez karakoluna gittiğimde kanunun değiştiğini böyle bir hakkım olmadığını söylediler.

akabinde 155 i arayarak durumu ilettim görüşme sonucunda ekip yönlendireceklerini ve hastaneye götüreceklerini belirttiler. 40 dk sonra ekip gelmeyince tekrar 155 i aradım ekip gönderilemeyeceğini kendi imkanlarıma adli tıp kurumuna giderek alkol testii yaptırmamı söylediler.

adli tıp a gittiğimde alkol testi yapmadıklarını söyleyip başlarından savdılar.

tekrar 155  i aradım bu sefer ege üniversitesi hastanesi ve görevli memurla konuşarak adli vaka olmadığı için böyle bir hakkım olmadığını belirttiler.

hakkımı mahkemede aramam gerektiğini.. 155 kayıtlarını da delil olarak sunabileceğimi belirttiler.

şimdi benim düşüncem 53 promillik ölçümün kalibrasyon hatasından kaynaklanabileceği yönünde. yanımdaki arkadaşı da şahit gösterebilir miyim

bu durumda ne yapabilirim.

ehliyetimi geri alıp cezayı iptal ettirmemin yolu var mıdır?

şimdiden cevaplar için teşekkürler...

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Kandan alkol tespiti yaptırsaydın bi şey çıkabilirdi ama diğertürlü zor, arkadaşını ne diye şahit göstereceksin ben orasını anlamadım 53 promil çıkmadı arkadaşım da gördümü diyeceksin,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Kandan alkol tespiti yaptırsaydın bi şey çıkabilirdi ama diğertürlü zor, arkadaşını ne diye şahit göstereceksin ben orasını anlamadım 53 promil çıkmadı arkadaşım da gördümü diyeceksin,

tahlil yaptırammın sebebi ya polis nezaretinde yada üst yazı ile gitmek zorunda olmam. polisler sağolsunlar işi yokuşa sürerek bu hakkımı engellediler. 

vatandaşta bu hadisenin baştan sona görgü tanığıdır diyeceğim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

hacı kaç şişe içtin onu de hele :)=

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

ya alper 1 bira içtim. kalktım 5 dk sonra kucağa düştüm.

bu arada araç şirket üzerine kayıtlı, hususi yolcu nakli geçiyor ruhsatta.

şirkete kayıtlı olduğu için 20 promil geyiği var mı bilirsin sen?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    amele_2 bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

ya alper 1 bira içtim. kalktım 5 dk sonra kucağa düştüm.

bu arada araç şirket üzerine kayıtlı, hususi yolcu nakli geçiyor ruhsatta.

şirkete kayıtlı olduğu için 20 promil geyiği var mı bilirsin sen?

Kanunen şirket araçlarının hepsi Ticari araçdır. Bir insan şirketinin üzerine araç alıyorsa ticaret yapacam diye alıp vergiden düşürür. src k belgeleri bile isterler

gerisi için http://www.sigortaeksper.org/haber-4227-ticari_araclarda_alkol_siniri_020_promile_cikarildi.html 

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

şimdi buna göre cezayı ödemeden ehliyeti alamıyoz mu? :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

o zikkima uflemeyip kan tahlili yaptırmak için hastaneye gitmeniz gerekirdi ancak bilmediginizden, poliste "aha yakalak" dediği için bilgi vermediğinden yanmissin. Hakkında trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan suç duyurusunda bulunulabilir. orada hakkını ararsın. 20 promil muhabbetini bilmiyorum..

Errare Humanum Est
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    TaRuZ bunu yazdı

o zikkima uflemeyip kan tahlili yaptırmak için hastaneye gitmeniz gerekirdi ancak bilmediginizden, poliste "aha yakalak" dediği için bilgi vermediğinden yanmissin. Hakkında trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan suç duyurusunda bulunulabilir. orada hakkını ararsın. 20 promil muhabbetini bilmiyorum..

+ 100 promili geçmediği için traf,k güvenliğinden işlem yapmazlar ancak sonuç olarak birbardak_soguksu.jpeg

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    mataramasuko bunu yazdı
    TaRuZ bunu yazdı

+ 100 promili geçmediği için traf,k güvenliğinden işlem yapmazlar ancak sonuç olarak birbardak_soguksu.jpeg

şunu sormam gerekir. ehliyeti almak için vergi dairesinden borcu yoktur kağıdı almam gerekiyormuş.

lakin benim 5 milyon tl vergi cezam var.

idari ceza borcu yoktur diye evrak almak mümkün müdür.

yoksa nolur nasıl yaparım

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    amele_2 bunu yazdı
    mataramasuko bunu yazdı
    TaRuZ bunu yazdı

şunu sormam gerekir. ehliyeti almak için vergi dairesinden borcu yoktur kağıdı almam gerekiyormuş.

lakin benim 5 milyon tl vergi cezam var.

idari ceza borcu yoktur diye evrak almak mümkün müdür.

yoksa nolur nasıl yaparım

kim dedi ? neye dayandırmış  ?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
Toplam Hit: 4985 Toplam Mesaj: 48
alkol muayene çevirme ceza