folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Hukuki Yardım. Trafik Cezası İptali - Alkol Muayenesi

Hukuki Yardım. Trafik Cezası İptali - Alkol Muayenesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

hacım allah yardımcın olsun, valla devletin elliyle siki doğrulttmak çok zor bi iş, yani o hakim avukat ceza flnn... ama azimli olduğun içinde helal olsun.

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Bir arkadaşka mekanda bir iki şişe bira içtik. Hemen akabinde çevirmeye takıldık. Üflettiler arkadaşa 60 küsür promil çıktı. Ne yaptık, ne ettiysek adam dinlemedi illa yazıcam dedi. Benim ehliyete yaz adama araba lazım dedim yok yemedi. Mecbur imzaladık kağıdı. Hemen ardından arkadaşa 1,5 litre su içirdik, biz arabayla o koşa koşa devlet hastanesine gittik. Dedik böyle böyle durum biz alkol testi istiyoruz. Çağırdılar hastanenin polisini teste soktular bizimkini. Sonuç bir geldi 2 küsür promil dsfsdg. Arkadaş ertesi gün savcılığa başvurdu. 1 ay içinde falan cezası iptal edildi ehliyetini geri aldı. Bizden yaklaşık bir iki gün sonra başka bir arkadaş yakalanmış. Gece aradı nasıl yaptınız siz diye. Anlattım tek tek. Gitmiş devlet hastanesine. Polis, test falan yapmam zaten başım belaya girdi diye yollamış geri :D Sanırsam soruşturma açmışlar adama.

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hokomoko
    hokomoko's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Olur ole seyler kanka bende 6 tuborg gold hemde soguk uflettiler 38 prml ile saldilar

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

Bir arkadaşka mekanda bir iki şişe bira içtik. Hemen akabinde çevirmeye takıldık. Üflettiler arkadaşa 60 küsür promil çıktı. Ne yaptık, ne ettiysek adam dinlemedi illa yazıcam dedi. Benim ehliyete yaz adama araba lazım dedim yok yemedi. Mecbur imzaladık kağıdı. Hemen ardından arkadaşa 1,5 litre su içirdik, biz arabayla o koşa koşa devlet hastanesine gittik. Dedik böyle böyle durum biz alkol testi istiyoruz. Çağırdılar hastanenin polisini teste soktular bizimkini. Sonuç bir geldi 2 küsür promil dsfsdg. Arkadaş ertesi gün savcılığa başvurdu. 1 ay içinde falan cezası iptal edildi ehliyetini geri aldı. Bizden yaklaşık bir iki gün sonra başka bir arkadaş yakalanmış. Gece aradı nasıl yaptınız siz diye. Anlattım tek tek. Gitmiş devlet hastanesine. Polis, test falan yapmam zaten başım belaya girdi diye yollamış geri :D Sanırsam soruşturma açmışlar adama.

Su olayı ıyıymış benim bi arkadas vardi alkolik adamın gozu kararmış teyibi degiştirirken elektirik diregine carpti direk felan devrildi agacı kökükden söktü :) tabi polis gelmeden once bızım uyanıklar naneli şeker felan yedirmiş alkol oranın 100 ken 120 felan olmuştu :)) 

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

İste arkadaslar problem şu ki; ben kan tahlili yaptiramadim. Ne kafar ugrastiysam da polis engelledi.

buna istinaden bi basari elde edebilir miyim?

ve lutfen duyar kasmayin. Bende biliyorum alkol cartcurt tehlike bilmemne. 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    amele_2 bunu yazdı

İste arkadaslar problem şu ki; ben kan tahlili yaptiramadim. Ne kafar ugrastiysam da polis engelledi.

Dava hakkın açıkta, hani açmış olmak için açabilirsin sadece hiç ümitlenme. Kaç ay ehliyetsiz kaldın hocam?

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı
    amele_2 bunu yazdı

Dava hakkın açıkta, hani açmış olmak için açabilirsin sadece hiç ümitlenme. Kaç ay ehliyetsiz kaldın hocam?

6 ay hacim. Yanliz biraz daha aciklayici olur musun. Neden bi dalga cikmaz?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Ortada kanıtlanmış bir durum var alkol oranın 53 promil.Senin kanıtlaman gereken şey nedir ? 

O saatte orada üflerken promil değerinin düşük olduğu,bunu yapabilir misin ? 

Ya da tutanak tarihindeki cihazın kalibrasyonunu test ettirmen gerekiyor.İşte bunu yapabilirsen ne ala.Ancak yaptıktan sonra da o kalibrasyonun da bozuk olması gerekiyor.

Ayrıyetten o saatte veya o saat civarında kanındaki alkol oranını düşük gösterecek herhangi bir kanıtın var mı ?

rapidhacker550 tarafından 16/Ağu/16 10:07 tarihinde düzenlenmiştir

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı

Ortada kanıtlanmış bir durum var alkol oranın 53 promil.Senin kanıtlaman gereken şey nedir ? 

Ya da tutanak tarihindeki cihazın kalibrasyonunu test ettirmen gerekiyor.İşte bunu yapabilirsen ne ala.Ancak yaptıktan sonra da o kalibrasyonun da bozuk olması gerekiyor.

Ayrıyetten o saatte veya o saat civarında kanındaki alkol oranını düşük gösterecek herhangi bir kanıtın var mı ?

İste uygulamada usulsuzluk var. Ben daha az alkollu oldugumu iddia etmeme ragmen kan testi yapilmadi. Burdan yuruyemez miyim?

amele_2 tarafından 16/Ağu/16 11:00 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    amele_2 bunu yazdı
    rapidhacker550 bunu yazdı

İste uygulamada usulsuzluk var. Ben daha az alkollu oldugumu iddia etmeme ragmen kan testi yapilmadi. Burdan yuruyemez miyim?

Devlet hastanesine gidip yaptırman gerekiyordu.

Talep edip karşlığında red yanıtını alman senin burada alkolsüz veya alkol oranının düşük olduğunu iddia ettiğini inandırmaya yarayacaktır.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
Toplam Hit: 5054 Toplam Mesaj: 48
alkol muayene çevirme ceza