folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Hukuki Yardım. Trafik Cezası İptali - Alkol Muayenesi

Hukuki Yardım. Trafik Cezası İptali - Alkol Muayenesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    amele_2 bunu yazdı
    mataramasuko bunu yazdı
    TaRuZ bunu yazdı

o zikkima uflemeyip kan tahlili yaptırmak için hastaneye gitmeniz gerekirdi ancak bilmediginizden, poliste "aha yakalak" dediği için bilgi vermediğinden yanmissin. Hakkında trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan suç duyurusunda bulunulabilir. orada hakkını ararsın. 20 promil muhabbetini bilmiyorum..

+ 100 promili geçmediği için traf,k güvenliğinden işlem yapmazlar ancak sonuç olarak birbardak_soguksu.jpeg

şunu sormam gerekir. ehliyeti almak için vergi dairesinden borcu yoktur kağıdı almam gerekiyormuş.

lakin benim 5 milyon tl vergi cezam var.

idari ceza borcu yoktur diye evrak almak mümkün müdür.

yoksa nolur nasıl yaparım

kim dedi ? neye dayandırmış  ?

Surda yaziyor ilk madde

Trafik cezasi borcu yoktur yeterli sanirim 

http://www.istanbul.pol.tr/trafikdenetleme/Sayfalar/geri_alinan_ehliyetler.aspx

amele_2 tarafından 15/Ağu/16 18:28 tarihinde düzenlenmiştir

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    amele_2 bunu yazdı
    rapidhacker550 bunu yazdı
    amele_2 bunu yazdı
    mataramasuko bunu yazdı
    TaRuZ bunu yazdı

o zikkima uflemeyip kan tahlili yaptırmak için hastaneye gitmeniz gerekirdi ancak bilmediginizden, poliste "aha yakalak" dediği için bilgi vermediğinden yanmissin. Hakkında trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan suç duyurusunda bulunulabilir. orada hakkını ararsın. 20 promil muhabbetini bilmiyorum..

+ 100 promili geçmediği için traf,k güvenliğinden işlem yapmazlar ancak sonuç olarak birbardak_soguksu.jpeg

şunu sormam gerekir. ehliyeti almak için vergi dairesinden borcu yoktur kağıdı almam gerekiyormuş.

lakin benim 5 milyon tl vergi cezam var.

idari ceza borcu yoktur diye evrak almak mümkün müdür.

yoksa nolur nasıl yaparım

kim dedi ? neye dayandırmış  ?

Surda yaziyor ilk madde

Trafik cezasi borcu yoktur yeterli sanirim 

http://www.istanbul.pol.tr/trafikdenetleme/Sayfalar/geri_alinan_ehliyetler.aspx

Katılıyorum iki konu arasında illiyet bağı yok.Aksi bir durumda idari yargıya başvurmanız gerekecektir.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

İsin acikcasi benim ehliyeti geri almam icin alkol testi yapilmamis olmasi ve kalibrasyon hatasi olabilme ihtimalini goz onune alarak dava acip kazan manihtimalim ve proseduru ogrenmem gerek 

Maddi durumumu goz onunde bulundurursak avukatla bu isi cozmem zor. Kendim halletmek zorundayim herseyi. Yol gosterilmeye ihtiyacim var

amele_2 tarafından 15/Ağu/16 18:35 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    amele_2 bunu yazdı

İsin acikcasi benim ehliyeti geri almam icin alkol testi yapilmamis olmasi ve kalibrasyon hatasi olabilme ihtimalini goz onune alarak dava acip kazan manihtimalim ve proseduru ogrenmem gerek 

Maddi durumumu goz onunde bulundurursak avukatla bu isi cozmem zor. Kendim halletmek zorundayim herseyi. Yol gosterilmeye ihtiyacim var

imkansıza yakın diye düşünüyorum.Ancak dava yolu açık.

Çok eski bir karar var ancak senin olayda senin alkol miktarın belli.

CEZA GENEL KURULU

E. 1986/7-289

K. 1986/531

T. 24.11.1986

rapidhacker550 tarafından 15/Ağu/16 18:39 tarihinde düzenlenmiştir

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

Hocam imkansiza yakin lakin kaybedecek birsey yoksa denemek isterim. Sulh hukuk mahkemesine basvurmam gerekiyor sanirim. Bu konuda izlemem gereken yolla ilgili tavsiye verecek vaktin var midir? Ne desek dava dilekcesinde ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

trafik cezalarına itirazlar sulh ceza hakimliğine yapılır.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

Hep up olsun. Hemde 20-50 promil muhabbetini tekrar sormus olayim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

bizim bir arkadaşın başına aynı olay gelsi dj_alper hatırlar şimdi mahkemeyi kazandı arkadaş.

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Hocam askerliği jandarma olarak yaptım şoför misal trafik kazalarina gidiyorduk trafik jandarma alkol promil aleti arızalı ise devriye komutanı ile götürüyor tutanak tutup öyle olcuyorlardi başka imkanı yok malesef . Onun da belli bi saati geçmemesi lazım olcutturmek için . Telefondan yazıyorum kusura bakmayın.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek

1 bira 53 promil normal cünkü alkolden başka farklı etkenlerde olabiliyor o cihazlarda.. yaptığınız şeylerin sonucuna katlanın alkole kesinlikle taviz verilmemesi taraftarıyım.. Cihazın bozuk olduğu kanısına nerden vardın bu arada

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
Toplam Hit: 5048 Toplam Mesaj: 48
alkol muayene çevirme ceza