folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İçimizdeki Kahve Tiryakileri

İçimizdeki Kahve Tiryakileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Aslında oldum olası kahveyi sevmemişimdir.Türk kahvesi nescafe vs.

Fakat sürekli yurtdışı seyehatlrinde çay bulamayınca kahveye abandım.Bir süre sonra farkında olmadan bagımlı olmuşum :)

ilk sıralar jacobbs filtre kahve filan içerdim.sonradan artık kendim çekirdekleri çektirip istediğim lezzette kahve yaptırmaya basladım.

Son bir kaç aydır orta kavrulmuş Küba çekirdekleri ve Ameican Star çekirdeklerinden çekilme filtre kahve içmeye başladım.

Artık aromaları ayırt edebiliyroum.İçtiğim kahvenin türünü filan ayırt etmeye basladım :)

Örneğin starbucs ın türiyedeki bir şubesi ile atatürk havalimanındaki şubesi ve yurtdısındaki şubelerindeki aromalar tadlar farklı geliyor..

Acayip uyku açıyor. İçtikce fena tadı geliyor. ( şu anda bu 3 ü biraradalar bulaşık suyu gibi geliyor :)

varmı içimizde böyle kahve tiryakileri ? ne içersiniz nedir favorileriniz

İlk başlarda Frenç pres ile iadare ediyrodum sonradan çok uğraştırdıgı için

şu filtre kahve makiansından aldım çok iyi iş görüyor..

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

çok severdim kahveyi 5 ay öncesine kadar. sınav vakti 1 hafta adamakıllı uyumadım. üstüne günde hatta 3 saat içinde 5-6 bardak kahve içince kalp krizi geçiriyorum zannettim. ondan sonra da ağzıma sürmedim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Kola ya da şarap deseydin yardımcı olurdum ama kahve ve çay bilmediğim iki kavram,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

french press ıcın ekstra fıltre alıyor musun hacım ? bırde yaz gunu sıcak ta kahve ıcılmıyor acıkcası. ben farklı sekılde frappe denemelerı yapıyrum da . 

dırekt toz alıcam gıda carsısına gıdıp aslında . 

http://www.amorekahve.com/ buranın urunlerı cok ıyı 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

tchibo cafissimo classic istedigin lezzetleri yakalaya bılırsın ozkan abı fena olmuyor sadece turk kahvesının yerını tutmuyorlar bılgın olsun ama

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

hoca napacan bu sıcakta bunları

şöyle buz gibi bi macchiato iç iyi gelir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

portekizden kutu kutu getirdim kendime. segaffredo, delta, boondi, sical vs..french press'le haftasonları içiyorum. kahve zevktir. bağımlısı olmamak gerek. biraz ağır olacak; ama üçü bir arada'yı içen kişilere çocuk gözüyle bakıyorum. üçü bir arada ney lan? bizim burada 20-30 lira verdiğimiz kahveler avrupa'da 6-7 lira.

Triumph tarafından 12/Tem/14 01:04 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    Triumph bunu yazdı

portekizden kutu kutu getirdim kendime. segaffredo, delta, boondi, sical vs..french press'le haftasonları içiyorum. kahve zevktir. bağımlısı olmamak gerek. biraz ağır olacak; ama üçü bir arada'yı içen kişilere çocuk gözüyle bakıyorum. üçü bir arada ney lan? bizim burada 20-30 lira verdiğimiz kahveler avrupa'da 6-7 lira.

Markaların iyi reklam yapmalarından kaynaklı bir durum. Televizyon bağımlısı bir toplumun kaçacak yeri kalmıyor. Halbuki içtiği veya yediği her ne ise araştırmak, daha iyi ve farklı tatlarını keşfetmek çok heyecan vericidir. Oturup tek tek izah etmek ya da bulunduğun azınlığın tadını çıkartmak gerek.

Marmara forum / Özsüt, sumatra'yı güzel yapıyor.  Açıkçası konu çok ilgimi çekti. Puroyu kahve ile içiyorum. Bahsedilen marka ve tarifleri bir deneyeceğim.

Ayrıca Triumph hocam Portekiz'e yolun düşüyorsa, veya yurt dışından bu tür alışverişler yapan her kim olursa, yardımcı olunması ve tedarik edilmesi için hesabına belli bir miktar çıkartabilirim.

NOT: Şu uğraştığın konu çok hoşuma gitti hocam. Selametle.

NaZi_ tarafından 12/Tem/14 01:42 tarihinde düzenlenmiştir

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    braveheart
    braveheart's avatar
    Erkek

Ben de kahveyi çok severim. Arçelik 3185(yurtdışı fiyatı 400 dolar felan bulabilirseniz kaçırmayın) espresso makinem var evde, kahveyi çekirdek olarak alıp Sözen el değirmeninde çekip öğütüp öyle içiyorum. Starbucks hep bayat kahve satıyor. Tazelik ve kalite konusunda http://kahvefabrikasi.com/ sitesini öneririm. Hergün içilebilecek zararı olmayan güzel bir zevk. 

İdeal zamanı beklemeyin, çünkü asla gelmeyecek.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nsy
    nsy's avatar
    Dişi

hergün en az 3 fincan türk kahvesi vazgeçilmezimdir.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheKorsans
    TheKorsans's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Kola ya da şarap deseydin yardımcı olurdum ama kahve ve çay bilmediğim iki kavram,

hocam coca cola  makinasını denemeden ölme :))

Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır.
Toplam Hit: 4238 Toplam Mesaj: 49