İlahi Bing ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

bing, silverlight teknolojili bing maps'i duyurmuş.Bende araştırayım dedim.Binge girdim ve maps yazdım (bing maps te yazabilirsiniz) ;

http://www.bing.com

ilk sonuça

Google Maps

maps.google.com · Official site

altında harita gösterdi, inş budur dedim.Allahtan oydu.Peki google a bing maps yazalım;

Bing Maps - 14:52 - [ Bu sayfanın çevirisini yap ]

Maps of the world, street map search, route planner, directions and traffic, satellite and aerial images, birds eye view, yellow pages, 3D cities, ...

www.bing.com/maps/ - Önbellek - Benzer - 

bu arada google da maps yazarsanız google geliyor.

-----

sonuç olarak ? Bing daha kendi urlsini gösteremiyor.Ben sana ne diyeyim bing ??

Dersiniz ki direkt harita göstermiş.Bu sayede kullanıcılar istediklerine daha kolay ulaşıyor.

Fakat ilk sonuç googledan ? Onu geçtim internet kullanıcılarının kafasını karıştırmamak lazım.Biz url bekleriz.

-----

Bing için Eskişehirden 40 fırın ayırdım.İsterse buyursun gelsin.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

arama olayını bilmem ama google mapten daha iyi bence daha hızlı

Bittik biz bittik
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mobydick64
    mobydick64's avatar
    Erkek

yoo kendi urlsi geliyor.. senin aramada bi hata var :D

ne mektup geliyor ne haber senden,söyle de bileyim bıktın mı benden,her akşam güneşin battığı yerden,gözlerin doğuyor gecelerime......
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

mobydick64 bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam bing maps yazınca tamamda maps yaznca ?

3 kişide de google üstte çıktı.

Öte yandan hızını falan bilmem.Silverlight teknolojisi zaten iyi diyorlardı.

Üstelik microsoft iphonelar için anlaştı.Google maps kullanılıyordu, şimdi bing maps kullanılacak.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mobydick64
    mobydick64's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

mobydick64 bunu yazdı:

hocam bing maps yazınca tamamda maps yaznca ?

3 kişide de google üstte çıktı.

Öte yandan hızını falan bilmem.Silverlight teknolojisi zaten iyi diyorlardı.

Üstelik microsoft iphonelar için anlaştı.Google maps kullanılıyordu, şimdi bing maps kullanılacak.

doğrudur hocam... katılıyorum

ne mektup geliyor ne haber senden,söyle de bileyim bıktın mı benden,her akşam güneşin battığı yerden,gözlerin doğuyor gecelerime......
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek

google amca bing teyze diye bosuna demıoz:D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Yazdığım yazıyı aynen yapıştırmak istiyorum.Bilmiyorum karşı çıkan olur mu fikirlerime ama..

----------

Silverlight teknolojisi ile geliştirilen bing maps hizmeti, google maps'a rakip olmak için yayınlandı.Rakip diyorumda , bing'in çok yol alması lazım.

Şimdi size adresi vermeden önce nasıl ulaşacağınıza bakalım.Eğer bingci bir yapınız varsa o zaman ;

http://www.bing.com/ üstünden maps yazın.İlk gelen sonucu görebildiniz mi ?

Google Maps
    maps.google.com · Official site
    Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

Onun altında bing'in maps hizmetinden bulunduğunuz yer görüntüleniyor.Fakat yine bir url yok !

Peki google dan maps yazalım ve ilk sonuca bakalım ;

Google Maps - [ Bu sayfanın çevirisini yap ]
    Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.
    maps.google.com/ - Önbellek - Benzer -

İki arama motoru arasındaki fark görülüyor.Neyse biz google yada bing'ten bing maps yazıp devam edelim.Adresi vereyim ;

http://www.bing.com/maps/

Ayıp olmasın birde yahoo ;
    http://maps.yahoo.com/
    -----------

Google maps bir ajax kalitesidir.Yahoda ajax'ı kulanıyor.Fakat bing maps silverlight teknolojisini kullanmış.Bu yüzden birazcık daha hızlı, kaliteli gibi görüne bilir.

Fakat işlevselliğe gelirsek ;

Google Maps
    - Uydu haliyle görebilirsiniz,
    - Arazi şeklinde görebilirsiniz,
    - Harita şeklinde görebilirsiniz,
    - Kullanıcıların yükledikleri fotoğrafları görebilirsiniz,
    - Wikipedia'da olan yerleri görebilirsiniz, wikipedia'ya tıklayıp oradan bilgi alabilirsiniz.
    - Webcam dediğinizde, dünyayı canlı canlı izleyebilirsiniz.
    Son olarak
    -Büyük bir özellik olan, caddelerde yürüyormuşçasına gezebilirsiniz.Fakat sadece google araçlarının kayıt ettiği yerleri.

Yahoo Maps
    - Harita halinde görebilirsiniz,
    - Uydu halinde görebilirsiniz,
    - Harita + uydu karışımı görebilirsiniz.

Bing Maps
    - 2d ile görebilirisiniz, 3d ile görebilrisiniz.Sanıyorum silverlight yüklü olması gerek.

--------------
    Sanıyorum buda google kalitesi.Çok çalışman lazım bing, çoook.Microsoft, desktop search'ten sonra sinirle ataklar yapıyor.Hırsını alamadı, birde üstüne picasa gelince google'ı düşman olarak gördü.Arama motoru gibi bir sürü açılım yaptı (açılım yaptı ne ya).Sonunda buralara kadar geldik.

Fakat bir yanda google kendini bunlara yönlendirmiş, diğer yanda microsoft hizmet olarak kullanıyor.Fakat google'ın bir avantajı var.Oda büyüklüğü.Bağlantılarını kullanarak iphone u ele geçirdi.Başka yerlerede bulaşacak.

Google-microsoft çekişmesi sosyal paylaşım sistelerinden tutun bir çok yere kadar gitti.Son olarak bing maps atağı yaptı.Bence microsoft gibi bir devin daha iyi birşey çıkartması lazımdı.

Bana göre google maps, google earth, google arama motoru gibi google hizmetleri oturmuş hizmetlerdir.Yerini alabilecek birşey zor bulunacak.

Kolay gelsin MİCROsoft !!

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

iyi de google ile bing'i karşılaştırmanın bi mantığı yok ki bu saatten sonra. Bing besbelli ortalığı sadece google'a bırakmamak için çıkarıldı. Google bu saatten sonra arama motoru tahtından inmez..

Google her daim bing'in eline verir. Tıpkı pda'lerde windows mobile'ın her daim google android'in eline verdiği gibi..

android neden çıktı ki windows mobile varken? o sektörü eline geçireceğini mi sandı ki google? :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

tamamda kendi sitesine avantaj göstericek diye bişey yok çok yanlış bakıyorsun olaya zumsuk

bi aralar bende googlea arama motoru yazınca arama.tc geliyodu kendisi niye gelmiyor?

bu aramada kendisinin çıkmaması kötü bi arama motoru olduğunu değil, kaliteli ve adaletli olduğunu gösterir.

türk aklı işte

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

bendede maps yazınca

www.mapquest.com/maps

çıktı

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madrakaru
    Madrakaru's avatar
    Erkek

Bende ilk sırada Google Maps gelmiyor aramada, Google Maps ilk sayfada geliyor sadece

Üst sırada kendini göstermesi zor bir şey değil, 40 fırına gerek yok, Maximum 40dk-40 saat arası bir sürede bu halledilebilir. Diğer türlü sen Flash diye aradığında Silverlight yazsaydı başka türlü küfredecektin.

Asıl eleştiri konusu olması gereken şey

4 yıl önce inşa edilen evimin bulunduğu yerin Bing Maps'te tarla olarak görünmesi. Kaç yıl geriden geliyor bu harita görüntüleri cidden merak ettim.

Edit: Tolgasen e katılıyorum.

Toplam Hit: 8532 Toplam Mesaj: 72