İlahi Bing ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

tolgasen bunu yazdı:
    -----------------------------

tamamda kendi sitesine avantaj göstericek diye bişey yok çok yanlış bakıyorsun olaya zumsuk

bi aralar bende googlea arama motoru yazınca arama.tc geliyodu kendisi niye gelmiyor?

bu aramada kendisinin çıkmaması kötü bi arama motoru olduğunu de < ="editor/themes/simple/langs/tr.js" ="text/"> ğil, kaliteli ve adaletli olduğunu gösterir.

türk aklı işte

hoca,

eğer arama motorunda birşey yazdğında üst sıralardaysan (örneğin google'a "golang programming language" yazarsan ya 1. sıradayım ya 2. tam bilemiyorum) bu demektir ki google google benim önemli olduğumu düşünmüş.Arama motorlarında amaç kullanıcılara istediklerini en güzel şekilde vermektir.

Binge maps yazdığımızda google'a gidiyorsa adaletlidir fakat neden 1. sayfada bing maps yok ? Demek ki maps hiç birşey.

-----

Google android başarılı yada başarısız birşey diyemem.Görmedim etmedimi.Fakat bing maps berbat.Eğer piyasada tekel olmamasını istiyorsa daha özellikli bir maps çıkartabilirdi.Yukarıda özelliklerini sıraladım google maps'ın.

Size android : http://www.youtube.com/watch?v=bLwxIwMFzR4&feature=player_embedded

gördüğüm kadarıyla başarılı.Daha piyasaya çıkmadan birşey diyemeyiz

------

Windows mobile, google maps yada google'ın tahti öyle 3-5 günde devrilmez.Fakat google'ı dikkatle izliyorsan yeni bir üründe yaptklarını görebilirsin.

- Yeni çıkarttıkları bir üründe diğerlerinden farklı yanlar buluyorlar.Chrome browser, chrome işletim sistemi bunlara en büyük örneklerden.

Yani google şimdi microsoft'un yerinde olsaydı sadece 2d ve 3d eklemezdi.Farklılıklar yapardı.Fakat microsoft yapamadı.

Bu yüzden google bu tür konularda kral olacak.Zamanla google android'in iyi bir seviyeye geleceğini inanıyorum.(geçemesede iyi bir yere gelir).Diyeceksin ki bing maps gelemez mi ? Gelebilir neden olmasın fakat google mapsten farklı özellikler sunması gerek.

< width="425" height="344">

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

Madrakaru bunu yazdı:

Bende ilk sırada Google Maps gelmiyor aramada, Google Maps ilk sayfada geliyor sadece

Üst sırada kendini göstermesi zor bir şey değil, 40 fırına gerek yok, Maximum 40dk-40 saat arası bir sürede bu halledilebilir. Diğer türlü sen Flash diye aradığında Silverlight yazsaydı başka türlü küfredecektin.

Asıl eleştiri konusu olması gereken şey

4 yıl önce inşa edilen evimin bulunduğu yerin Bing Maps'te tarla olarak görünmesi. Kaç yıl geriden geliyor bu harita görüntüleri cidden merak ettim.

Edit: Tolgasen e katılıyorum.

hoca onun bing ile alakası yok google maps'te de bizim oradaki yıllar önce kurulan köprüyü göstermiyo :) sadece üzerinden çizgi çizilmiş. uydu fotoğrafı yok yani :)

@zumsuk.

eğer kullanmadım diyosan, bi windows mobile kullan ondan sonra konuşalım bunları :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

ayrıca zumsuk bloguna "golang programming language" yazmışsın tabii ki ilk sırada çıkarsın. çünkü "golang programming language" diye bi kavram yok. gtunden uydurmuşsun

the go programming language

ya da

golang

olarak geçer literatürde :D

ben de bloguma siktirihoptirigolang programming language yazsam ben de ilk sırada çıkarım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

alp bunu yazdı:

hoca onun bing ile alakası yok google maps'te de bizim oradaki yıllar önce kurulan köprüyü göstermiyo :) sadece üzerinden çizgi çizilmiş. uydu fotoğrafı yok yani :)

@zumsuk.

eğer kullanmadım diyosan, bi windows mobile kullan ondan sonra konuşalım bunları :)

maps olayında her dakika yenileme olmaz.Yavaş yavaş yenilenir.Amaç evimiz ne halde diye bilmek değil :D

--

Hocam windows mobile gelişmiş olabilir iyi olaiblir.Çünkü windows bu konuda uzman.Google yeni yeni işletim sistemi piyasasına giriyor.Fakat chrome os ile yaptığı yeniliği kim red edebilri ?

Chrome işletim sistmei çok kullanılır mı bilmem.Fakat sonuç olarka benim bakış açıkm özellikleri, kalitesidir.Chrome os bir çok yenilik getirmiş ve login ekranı 3 saniyede geliyor.Bu bir yeniliktir, performanstır.

Yavaş yavaş android'e de uygulanır.Devler tahttan inebilir.Fakat google'ı indirmek için google kadar iyi olmak değil onun en az 4-5 katı iyi olmak lazım.Aynı şey microsoft içinde geçerli.

Sonuç olarak benim demek istediğim bing bu piyasaya girdi de nasıl ?? Beceriksiz bir şekilde

-------

öte yandan ben aramalarımı operayı sıfırlayarak yaptım.Arama mtoroları arama geçmişinizi, yaptıklarınızı eğer giriş yaptıysanız giriş yaptığınız hespala, giriş yapmadıysanız cookieler ile kotnrol edip , sonuçları ona göre gösteriyor !

Bing ve google da yaptığım arama sadece bir örnekti.İkisinede maps yazdığımızda ikisinde de lider google.Fakat bing te ben bing.com/maps gibi birşey göremedim.Onu söyledim.

Neyse ksıacası bing maps ı göstermek istedim.Benim için bir facia.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

alp bunu yazdı:

@zumsuk.

maps olayında her dakika yenileme olmaz.Yavaş yavaş yenilenir.Amaç evimiz ne halde diye bilmek değil :D

-------

tamam aslan öyle diyosan öyle olsun:D yalnız google çalışanı gibi konuşuyosun da, bizim ömrümüz google ve google projeleriyle geçiyo ondan da haberin olsun :) demek istediğim şu ki ben microsoft aşığı değilim, kimseyi övmüyorum eleştirmiyorum. benim için teknolojiyi en iyi üreten hangisi ise odur önemli olan..

bu arada o köprü yapılalı 3 yılı geçti belki 4ü de geçmiştir. sorun yenilenme değil, uydunun açısı, bunun ne bing ile ne google ile alakası var onu söyelmek istedim. bi kaç arama sonucu bing'i kötüleyemezsin. bugun google kadar tanınmış olsa bing, o zaman karşılaştırırız ikisini.

ama windows mobile için koskoca iphone'un bile baş edemediği bir sistemi var. çok rahat ve kullanışlı. ayrıca kolay. bugun pda'ler için en iyi olarak kabul edilen programların en başta wm versiyonları çıkıyo ve update'ler genelde wm versiyonlar için sıklaşıyo. yani google'ın ne kadar reklamı varsa şu an wm'nin de o kadar reklamı var ve o kadar da iyi ayrıca

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

hocam bende google çalışanı değilim.Tamam microsofttan da nefret ederim (:D) ama bakalım ne olacak.Google baya kendine güvenerek geliyor.İyi birşeyler olabilri diye düşünüyorum.Belkide hiç tutmaz.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

sen resmen burda bingin ağzına sıçıyosun kendini bile çıkartamıyor diye ve lafı nerelerden nerelere doluyosun

edit: google tartışmalarında forumda okuduğuma göre sürekli google çalışanı, ms düşmanı gibi davranıyosun.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

zumsuk gelsin abi google, bomba gibi gelsin, daha iyiyi üretsin daha iyiyi kullanalım. buna itiraz edecek murid tanımıyorum ben ama gel gelelim rekabeti google ya da open source ahalisi yapınca kutsal, ms yapınca saçma, gibi konuşuyosun. rekabet rekabettir. herkesin iyi olduğu alan vardır ve iyi olmadığı alanlarda da rekabet yapar.

kime yarar? bize yarar.

Ama bazı şeyleri abartmamak lazım, mesela open source olayı, ben de inanılmaz destekliyorum, ben de linux gelişsin, daha kullanışlı olsun diye didiniyorum ama ben bugun evimde windows kullanıyorum diye bana tekelci diyecek anlayışı da tanımıyourm.

neden? çünkü saçma.

mesela, evet programcılık ile ilgili işlerde linux iyi olabilir. işimize yaradığında kullanmıyor muyuz zaten? kullanıyoruz tabii ki.

ama ben bi exe için analiz yapacakken, hex workshop mesela ya da studpe gibi bugun en çok işimize yarayan, ram'deki hücreleri, cpu registerlarını bile programcının önüne getiren bi programı çalıştıramıyosam linux'te, eğer bu progarmların linux versiyonları yoksa atıyorum, kısaca işimi göremiyosam, tabii ki windows ile devam edecem. sonuçta windows bana bir şey kaybettirmiyo ama linux tabanlı bi os'a geçtiğim zaman kaybedeceğim şeyler ortaya çıkıyo.

Ben de bu yüzden diyorum ki, ne zaman bir şey kaybetmeyeceğim hale gelir linux o zaman direk geçerim. biz de open source'çuyuz biz de bilgi paylaşımla büyür diyoruz. ama snein konuşma tarzın ve yazıların sanki butun muritler microsoftçu, tekelci; bi tek sen open source için uğraşıyosun havası estiriyo.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

tolgasen bunu yazdı:

sen resmen burda bingin ağzına sıçıyosun kendini bile çıkartamıyor diye ve lafı nerelerden nerelere doluyosun

edit: google tartışmalarında forumda okuduğuma göre sürekli google çalışanı, ms düşmanı gibi davranıyosun.

maps yaz hoca kaçıncı sayfada bing.com/maps ?? Ben en son 5. sayfaya kadar baktım bulamadım.Ben ne yapayım ?

Kendi servisini bulamayan arama motorunu ben neyleyim ?

Microsoftu çoğu konuda sevmiyorum.Kişisel bilgisayar ve geliştirdiği bazı şeyler var onlarda tamam saygı duyuyorum.

Ayrıca google hayranı olduğumu her fırsatta söylüyorum.Eskişehir ile galatasaray kıyaslamayı yaparken EsEs'i kötüleme mi bekleyemezsin herhalde ? Fakat bu esesin gs'ye kendi sahasında 4 attığı gerçeğini, sürekli yendiği gerçeğinide değiştirmez.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

alp bunu yazdı:

zumsuk gelsin abi google, bomba gibi gelsin, daha iyiyi üretsin daha iyiyi kullanalım. buna itiraz edecek murid tanımıyorum ben ama gel gelelim rekabeti google ya da open source ahalisi yapınca kutsal, ms yapınca saçma, gibi konuşuyosun. rekabet rekabettir. herkesin iyi olduğu alan vardır ve iyi olmadığı alanlarda da rekabet yapar.

kime yarar? bize yarar.

Ama bazı şeyleri abartmamak lazım, mesela open source olayı, ben de inanılmaz destekliyorum, ben de linux gelişsin, daha kullanışlı olsun diye didiniyorum ama ben bugun evimde windows kullanıyorum diye bana tekelci diyecek anlayışı da tanımıyourm.

neden? çünkü saçma.

mesela, evet programcılık ile ilgili işlerde linux iyi olabilir. işimize yaradığında kullanmıyor muyuz zaten? kullanıyoruz tabii ki.

ama ben bi exe için analiz yapacakken, hex workshop mesela ya da studpe gibi bugun en çok işimize yarayan, ram'deki hücreleri, cpu registerlarını bile programcının önüne getiren bi programı çalıştıramıyosam linux'te, eğer bu progarmların linux versiyonları yoksa atıyorum, kısaca işimi göremiyosam, tabii ki windows ile devam edecem. sonuçta windows bana bir şey kaybettirmiyo ama linux < ="editor/themes/simple/langs/tr.js" ="text/"> tabanlı bi os'a geçtiğim zaman kaybedeceğim şeyler ortaya çıkıyo.

Ben de bu yüzden diyorum ki, ne zaman bir şey kaybetmeyeceğim hale gelir linux o zaman direk geçerim. biz de open source'çuyuz biz de bilgi paylaşımla büyür diyoruz. ama snein konuşma tarzın ve yazıların sanki butun muritler microsoftçu, tekelci; bi tek sen open source için uğraşıyosun havası estiriyo.

neyi üretsin hocam anlayamadım daha iyisini derken ? telefon için işletim sistemi mi ?

İş linux-windows işine kayarsa ohoo durduramayız.Diğer tartışmalar gibi havada asılı kalacaktır.

---

Hoca nereye çektiniz ayrıca ? Ben ne zaman herkes tekelci, ben open office'çiyim dedim.

Bu konuda

1-bing daha kendi ürününü ilk 5 e sokamamış.
    2- bing maps 'ın daha çook yolu var.microsoft rekabete kalkmış ama yenilik yok birşey yok.

Bunları söylemek istedim.Ne alaka benim açık kaynakçı olduğum, herkesden üstün olduğum yada başka birşey  ?

Kötü kardeşim, bingte kötü bing mapsta.Kim savunacak.Bu kullanım alışkanlığı değil.Eğer alışkanlıklarımın peşinden gitseydim bu gün linux kullanmazdım.NEden google ? çünkü sonuçları daha iyi getiriyor .

Neden google maps ? Çünkü özellikleri fazla.

Buradan nasıl açık kaynakçı olduğum sonucuna ulaşabildiniz ki ? 

Toplam Hit: 8521 Toplam Mesaj: 72