İlahi Bing ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

tolgasen bunu yazdı:
    -----------------------------

millet seni anlasın diye yazdım zumsuk

o linkte adam öyle bi doğru  yazmış ki okadar olur. haklıda sen madalya hakediyosun :)

anket açılması gerekli...

edit: sen Neti bilirmisin o msnin çıkardığı bişey adidir yani sen kullanma :O

adam doğru yazmışta ne demek istediğimi anlamamış.

aynen sizin yaptığınız gibi.Bing kendi hizmetini duyurmamış diyorum siz kalkıp adaletli diyorsunuz ? Kel alaka.

----

NEti bilmem.İşim olmaz.Linux altında php, c++, java bana yeter.Senin bilmediğin çoğu konuda bilgim olduğundan içim rahat.Herkesin bildiğinle işim olmasın zaten.

Milletin beni anlaması için konularıma bakması yeter.Senin mesajlarından da karakter analizi yapabiliyoruz.Bilmemek önemli değil adam olmak önemli.Allaha şükür adam olma yanımda bir problem yok.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

zumsuk uzamasın bu konu artık diyorum ama öyle bi cümle yazıyosun ki tahrik ediyosun adamı..

php, c++, java bileyim, herkesin bildiğiyle işim olmasın diyosun da Türkiye'de bilg. üzerine herhangi bir üniversitede okuyan herkesin bildiği şeyler php, c++ ve java.

Yani bir insanın isteyip de öğrenemeyeceği bir dil var mı ki? Programlama dili bilmek yetenek işi mi ki?

Bazen güzel konuşuyosun da bazen anlaşılmaz oluyosun

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

tolgasen bunu yazdı:

millet seni anlasın diye yazdım zumsuk

o linkte adam öyle bi doğru  yazmış ki okadar olur. haklıda sen madalya hakediyosun :)

anket açılması gerekli...

edit: sen Neti bilirmisin o msnin çıkardığı bişey adidir yani sen kullanma :O

adam doğru yazmışta ne demek istediğimi anlamamış.

aynen sizin yaptığınız gibi.Bing kendi hizmetini duyurmamış diyorum siz kalkıp adaletli diyorsunuz ? Kel alaka.

----

NEti bilmem.İşim olmaz.Linux altında php, c++, java bana yeter.Senin bilmediğin çoğu konuda bilgim olduğundan içim rahat.Herkesin bildiğinle işim olmasın zaten.

Milletin beni anlaması için konularıma bakması yeter.Senin mesajlarından da karakter analizi yapabiliyoruz.Bilmemek önemli değil adam olmak önemli.Allaha şükür adam olma yanımda bir problem yok.

senin açından yok zumsuk millet öyle bakmıyor :)

Bence sen programlamayı bırak kendini doğaya, yeşilliğe spora ver senlik iş değil :)

fazla kalmış değişken gibisin.

System.gc();   // Anlayana zumsuk ;)

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

google da maps diye aratınca kendi maps hizmetini çıkarması tamamen kendi cebine çalışıp birazda bencilliğini gösteriyor tekelleşiyor aslına bakarsanız ne hizmet çıkaarsa en başta aramalrda kendini çıkartıyor bu çok yanlış çok bana  bing de kendi bing maps servisinin başa koymaması, değil başa hiç koymaması bence kendi istediği bir şey bu zor değil bu kalitesizlik deği bilerek yapılan bir şey olduğu besbelli arkadaşlar bingi çok küçümsüyorsunuz bu kadar da aciz değil sadece tanıtım için google gibi bencilce davranmıyor  ben bunu gördüm

şöyle düşünün bir lokantanız var ha bire lokantadan tüm akrabalarınıza eş dost ahbaba her tanıdığa beleş yemek verirseniz millete parayla vereceğinz yere sermayeyi hep siz yerseniz ne olur aç kalırsınız bir şey kazanmassınız bing in biraz tutulmak için kendisinden çok başkarına hizmet ettiğini göstermesi açısından bence iyi yapmış diyorum 

hee sorarsanız bing google yi geçebilir mi bu uzun vadede olması bile imkansız bir şey eski msn search sonradan live search ın google karşısındaki durumunu gördük şimdi bir de bing eklendi ama yinede ne kadar çanalarsa çabalasın bing google ye asla yetişemeyeceğini düşünüyorum kalite bakımından da bu kadar tutulamayan bir servisin ne kadar sermayesi olabilir ki google kadar hizmeti olsun

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

alp bunu yazdı:

zumsuk uzamasın bu konu artık diyorum ama öyle bi cümle yazıyosun ki tahrik ediyosun adamı..

php, c++, java bileyim, herkesin bildiğiyle işim olmasın diyosun da Türkiye'de bilg. üzerine herhangi bir üniversitede okuyan herkesin bildiği şeyler php, c++ ve java.

Yani bir insanın isteyip de öğrenemeyeceği bir dil var mı ki? Programlama dili bilmek yetenek işi mi ki?

Bazen güzel konuşuyosun da bazen anlaşılmaz oluyosun

hocam herkesin bildiği şeylerde, windows konusunda da herkes birşeyler biliyor.İş konusunda windows üstüne birşeyler yapmak için çok çok çok iyi olmalısın.Çünkü herkes biliyor.Yazarken biraz beyin fırtınası oluyor.Konuştuğımızı, ne yazdığımı bildiğinizi düşünüyorum.

Net teknolojisini herkes bilyior demiş.Bende dedim ki herkesin bildiği net teknolojisi sizin olsun ben php, java ve c ye yöneleyim.TAbi ki bunlarıda herkes biliyor.Herkes biliyor çünkü en verimli, en iyi diller.Nette o şekilde.Fakat ben net teknolojileri ne bilmek nede öğrenmek istiyorum.

& SeRDaR ;

Hocam gö < ="editor/themes/simple/langs/tr.js" ="text/"> sterimde çakallık yapma konsuunda haklısın.FAkat şunu düşün, google da bir şey yazıldığında gogole hesaplama yapıyor, en kaliteli, en iyi içeriğe ulaştırmak istiyor.

Yani gelenlerin %90 ı maps yazdığında gogole maps'a gidiyorsa, google diyor ki demek ki maps için doğru sözcüklerin en başında google maps var.Daha sonra kim var ? Sonra google.com.tr de türkiye haritası sonrasında ise yahoo var.

Demek ki gelenler zaman içinde maps yazdığında öncelikli oalrak bu sitelere gitmiş.

--------

Tamam çakallığı geçtim, neden uyarmıyor ? Mesela mail google ve microsoftun bir hizmeti.

mail ile ilgili aramalarda 1-gmail, 2-mail.com, 3-hotmail gösterilmiş.Doğrudurda.Çünkü girecekler google da genelde hotmail diyor.En sonunda yahoo.Google bunları nasıl hesaplıyor ?

http://www.google.com/corporate/tech.html

"pagerank 500 milyondan fazla değişken ve 2 milyar koşul göz önüne alınarak web sayfalarının önemini bakışımızı yansıtır."

Google'ın taktiği pagerank.Buna göre sayfalarda bir ayarlama yapılıyor.Bir sürü değişken var.Bunların en basiti gelen üyelerin mail yazdıklarında yada maps yazdıklarında nerelere gittiği.Eğer maps yazınca gogole maps'a gidiyorlarsa buda demektir ki kullanıcılar için google maps, aramalarda maps geçtiğinde değerli.

Fakat bing için değerli değil mi ? Ben şahsen bing'te maps'ı merak ettim.Googledan kalma alışkanlığım ile maps yazdım.Gelmesini bekledim ama gelmedi.5. sayfaya kadar yok.

-----

Google da nasıl alıştık ? Chrome browserda olduğu gibi kutucuğu url gibi kullandık.

mail yazdığımızda gmail, yahoo yada hotmaile,
    maps yazdığımızda google maps'a,
    grup yazdığımızda google groups'a 

yönlendirk.Ve dahası.Haber yazınca yanda google gatgest çıktı.Yani googleda google hizmetlerine ulaşmak içinde kısa yolunu yazdık.Direkt olarak bunlar çıktı.Yada zaman içinde google bu felsefesini bize verdi.

Fakat bing'te illa ki bing maps yazacağız.FAkat internet kullanıcıları oldukça tembeldir.Peki aynı google maps yazınca ne gösterdi ?

Bing Maps

- [ Bu sayfanın çevirisini yap ]

Maps of the world, street map search, route planner, directions and traffic, satellite and aerial images, birds eye view, yellow pages, 3D cities, ...
    maps.live.com/ 

Umarım birazcıkta olsa ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.Bing hizmetine gitmek için ya fazla kelime yazacağız ki buda bing algoritmasının google kadar iyi olmadığını gösterir, eğer bunu istersen kullanıcılar alışkanlıklarından vaz geçmez, yada google dan ulaşacağız.Google da arama yapıp microsoft hizmetlerine gideceksek bu bing için kötü bir durum.

Bing bu olayın üstüne bir el atmalı !

edit: işin özü bing google karşısına çıkmak istiyorsa, kullanıcıların alışkanlıklarını göz önünde tutmalı.Bunun için maps yazdığımızda eğer sonuçlarda yoksa sağ tarafta bing'ten kısmı olmalı ve haritanın reklamını yapmalı.İşte dünya haritası falan filan die.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madrakaru
    Madrakaru's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

Umarım birazcıkta olsa ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.Bing hizmetine gitmek için ya fazla kelime yazacağız ki buda bing algoritmasının google kadar iyi olmadığını gösterir, eğer bunu istersen kullanıcılar alışkanlıklarından vaz geçmez, yada google dan ulaşacağız.Google da arama yapıp microsoft hizmetlerine gideceksek bu bing için kötü bir durum.

Bing bu olayın üstüne bir el atmalı !

edit: işin özü bing google karşısına çıkmak istiyorsa, kullanıcıların alışkanlıklarını göz önünde tutmalı.Bunun için maps yazdığımızda eğer sonuçlarda yoksa sağ tarafta bing'ten kısmı olmalı ve haritanın reklamını yapmalı.İşte dünya haritası falan filan die.

Zümsük seni iyi anlıyorum. Benim hazırladığım fixi MS'e gönderdiğimizde algoritmalarını geliştireceklerdir, merak etme az sonra atıyorum maili bill@microsoft.com a istersen hep beraber atalım daha etkili olur.

Yalnız soruma cevap vermedin.

Google o sağdaki yazıyı kaçıncı yılında koydu onu da söyle de konuyu kapatalım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Madrakaru bunu yazdı:

Zümsük seni iyi anlıyorum. Benim hazırladığım fixi MS'e gönderdiğimizde algoritmalarını geliştireceklerdir, merak etme az sonra atıyorum maili bill@microsoft.com a istersen hep beraber atalım daha etkili olur.

Yalnız soruma cevap vermedin.

Google o sağdaki yazıyı kaçıncı yılında koydu onu da söyle de konuyu kapatalım.

2002 yılında.Fakat microsoft şu anda sıfırdan kurulup yenilikler konusunda ilerlemedi.

Google bunu akıl etti.Çoğu gogole kullanıcısı sağdaki reklamları görmüyor bile.Fakat microsoft dediğin şirketin yaptığı işler belli.Google yavaş yavaş gelişiyor.İşletim sistemi konusunda birşeye karar verdi.Sonucunda yenilik yaptı mı ? Yada chrome browser, yada gmail, desktop search, google docs, picasa ...

Hepsinde yenilik yaptı.Bing yeniliği bırak olan fikri bile kullanamadı.

Konu kapandı mı ? Şimdi bana google kuruluş yılı 96, bu fikri 2002 de yaptılar deme.Çünkü google arama motoru pazarına girdiğinde microsoft gibi büyük birşey değildi.Şimdi google'ın yaptıklarına bak ve bingin yaptıklarına bak.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

mapsı geçtim maps konusunda çünkü ilk google kendini en başa koymasını o şekil açıklayabilir. Diyorsun ki alışkanlık sağlanmış insalarda bu alışkanlığı sence biz kendimiz mi kaznadık google mu bize kazandırdı hangi servisi çıktıysa diğer kendisinden önce çıkarılıp kullanılsa bile google her defasında çakallıkla kendi servisi başta

mail konusunda hocam senin de dediğin gibi ilk başta gmail çıkıyor hotmail diye aramadan dolayı olduğunu sanmıyorum tüm servislerde öyle

bing de arayın mail diye mail.live.com mesela 2. sayfada çıkıyor bing yeni olmasına rağmen kendi hizmetini kayırmamaış video diye arattım video.msn.com aşşağılarda bing de  ama google de arat  video.google.com en başta allah için video da en çok kullanılan evrensel olrak youtube değilmi insanlar videolarda en çok youtube videolarını aratıyor nasıl oluyorda video.google.com youtubenin üstüne çıkıyor  hangi servisi ararsanız aratın hep kendi hizmeti en başta  bir kaç istisna hariç Hocam kusura bakma ama google nin bu algoritması ne hikmetse kendisine işlemiyor google yi ve hizmetlerini severim ama sırf hizmetlerini seviyorum diyede yaptığı bu çakallığı göz ardı asla edemem

google Her bakımdan herşeyde en üst seviyede şuda bir gerçek microsoft olmasaydı google nin g sini bile duyamazdık bunuda unutmayalım :)

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

hocam bu konuda microsoftu yada bingi küçük düşürmeye çalışmıyorum.Bir geri bildirim olarak düşün.

Bu adamlar kendi servislerini neden tnaıtmıyor sağda solda ? Sonuç olarak ben maps yazdığımda bak bizim böyle bir servisimiz var desin şu şekilde ;

http://img42.imageshack.us/img42/1875/screenshotkaq.png

edit

sömürme ve kayırma konusunda microsoft 'un ne durumda olduğuda başka bir tartışma konusu.

Yani biz yıllarca bunu yaptık ama bing'te yapmıyoruz.Bakın biz aklanacağız mı demek istiyor ? Sırf bingte binbir çakallık geçiyordur akıllarından.

http://ayrox.org/blog/gbot.php

Bütün arama motorları çakal abicim.Yahoo ve cuil nerde google geçiyorsa o konuları indexliyorlar.Özellikle dikkat ettim.Çoğunlukla ya başlığında, ya yazı içinde google üstünde durulan konuları indexlemişler.

Zavallım google bot ordan oraya sürükleniyor.Ayrım yapmıyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

bak zumsuk ms götlük yapmak istese windowstan googlea girişleri öyle böyle engeller artık giremezsiniz der. google ne bok yer bilemem. tamam bir çok kullanıcı kırabilir aşabilir bu engeli ama bilmeyenler uçaaaaaar gider...

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
Toplam Hit: 8651 Toplam Mesaj: 72