İphone Stabil Android Çok Kasıyor Yalanı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    visualeffects
    visualeffects's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    Yazilimci bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

-Samsung = Android görüşü bu konuda da hakim. Artık Samsung'a para vermem. Alırsam sadece Note serisini alırım. Diğer tüm cihazlarında zamanla yavaşlama var. Öyle bir ayarlıyorlar ki bu yavaşlamayı size normal geliyor.

Şu lafların üstüne hala konuşabilecek android fanboylar varsa gelsin konuşsun.

Yada niye konuşuyorki satışlara bakmak yeterli. 

Apple hiç bir android cihaz üreticisiyle rekabet etmiyor kaaale almıyor adam. Buradada meyve veren ağaç tarşlanır misali uğraşılıyor da boş çaba : )

Hah işte onu diyoruz abi. Öncelikle 5s çalışıyor evet ve hala çalışabilmesini tebrik ediyorum. Mesajlara dokunduğunda açılması için bi çay alıp gelebilirsin. Batarya değişirse ne olur bilemem ama büyük bir performans sağlayacağını düşünmüyorum (Eşim 5s kullanıyor). Benim note 8 cihaz her türlü tokatlar 5s i. Akıcılığı falan iphone 5s yanından geçemez bile note 8 in. Kalemi tek başına 2 tane 5s eder zaten. Neyi tartışıyoruz ki :)

iphone 5s Released 2013, September

samsung s4 Released 2013, April 

s4 ün olsaydı ne olurdu çok merak ediyorum : )

Onu diyorum abi işte. Kıyaslama böyle yapılmalı. Iphone u savunanlar android ile kıyaslama yapıyor. 100 lirayada android var 6500 lirayada android var. Kıyaslama yapacaksanız iphone X ile note 8 i kıyaslayın. Tutup a5 ile iphone 7 i kıyaslamayın :). Ben son apple servis maceralarından sonra apple ı tamamen bırakma kararı aldım.

Unutmadan şirkette depoda çalışan arkadaşın s3 minisi var hanımın 5s ten daha hızlı çalışıyor :)

Samsung SIII Mini Released 2012, November :)

ayni telefondan yakin bir arkadasim 5 senedir kullaniyor (S3 mini), bir sikintisi yok, sene sonra ilk defa bu yil batarya degisti sadece, ayni yil cikan iphone 5'i gectim, 5s ve 6 bile suan performansli calismiyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    visualeffects bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

-Samsung = Android görüşü bu konuda da hakim. Artık Samsung'a para vermem. Alırsam sadece Note serisini alırım. Diğer tüm cihazlarında zamanla yavaşlama var. Öyle bir ayarlıyorlar ki bu yavaşlamayı size normal geliyor.

Apple hiç bir android cihaz üreticisiyle rekabet etmiyor kaaale almıyor adam. Buradada meyve veren ağaç tarşlanır misali uğraşılıyor da boş çaba : )

Hah işte onu diyoruz abi. Öncelikle 5s çalışıyor evet ve hala çalışabilmesini tebrik ediyorum. Mesajlara dokunduğunda açılması için bi çay alıp gelebilirsin. Batarya değişirse ne olur bilemem ama büyük bir performans sağlayacağını düşünmüyorum (Eşim 5s kullanıyor). Benim note 8 cihaz her türlü tokatlar 5s i. Akıcılığı falan iphone 5s yanından geçemez bile note 8 in. Kalemi tek başına 2 tane 5s eder zaten. Neyi tartışıyoruz ki :)

Onu diyorum abi işte. Kıyaslama böyle yapılmalı. Iphone u savunanlar android ile kıyaslama yapıyor. 100 lirayada android var 6500 lirayada android var. Kıyaslama yapacaksanız iphone X ile note 8 i kıyaslayın. Tutup a5 ile iphone 7 i kıyaslamayın :). Ben son apple servis maceralarından sonra apple ı tamamen bırakma kararı aldım.

Unutmadan şirkette depoda çalışan arkadaşın s3 minisi var hanımın 5s ten daha hızlı çalışıyor :)

ayni telefondan yakin bir arkadasim 5 senedir kullaniyor (S3 mini), bir sikintisi yok, sene sonra ilk defa bu yil batarya degisti sadece, ayni yil cikan iphone 5'i gectim, 5s ve 6 bile suan performansli calismiyor.

hacı sen milletle taşşak geçmek için mi açtın konuyu ?

burada mkyb gibi panxer gibi bu işlerle haşırneşir olmuş insanlar doğru bilgileri burada aktardığı halde ergenler gibi cevaplar yazıyorsun.

note 3 ten itibaren diz note serilerini masaya. her birinin sikindirik saçma güncelliğini yitirmiş uygulamalarla dolu olduğunu görürsün zaten.

birinin uygulaması bir diğerine aktarması bir dert.

ama iphone x kaybolsun. git bitane iphone 5s al kur icloud unu. şak diye herşey yerli yerine gelir kaldığın yerden devam edersin.

android daha yeni yeni birşeyleri tek uygulmaya taşımaya başladı samsung tarafında. bu zamana kadar hep hammalıktı.

ben ayfon ile hiçbir ek uygulamaya ihtiyaç duymadan rehberimi ,notlarımı, hatırlatmalarımı, borsa takibini, fotoğraf arşivimi  herşeyimi güncel tutailiyorum.

işyerimde tamamen apple cihazları kullanan yönetim kurulundan müdürlere kadar hertürlü destek verebiliyorum. çünkü kolay çünkü bozulmuyor çünkü stabil.

ama android ile ilgili birşey oldumu direk anlamıyorum diyip kapatıyorum konuyu. birşey iyi ise hakkıno vermek lazım.

ve şunuda eklemek istiyorum. fantazi için android kafan rahat yaşamak istiyorsan ayfon ve apple cihazları. 

kalkıpta ergen tripleri ile koca koca adamlara sikindirik android kullandırmayı teşvik etmeye çalışma.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Normalde böyle şeyleri pek sevmem ama madem yeri geldi size Note8'le ingiltere'de yaşadığım bir anımı paylaşayım.

Samsung S6 edge plus telefonum atomlarına ayrılmıştı ve 2 gün sonra İngiltere'ye iş seyehatim vardı. Seve seve 5k verip Note8 aldım ilk çıktığında.

Velhasıl gittim ingiltere'ye.

Orada neredeyse herkes iphone kullanır. Bizim gibi gösteriş meraklısı değillerdir, normal, standart kullanıcılar. İşçilerden tutun da fabrika sahiplerine kadar iphone 5-6-7 gider.

Velhasıl toplantı salonuna gittik bir baktım laptobun şarj aletinin çeviricisi yok, şarjı da bitmiş. Birsürü adam bekliyor masada. Zaten Türk olduğum için kıllar.

Dedim bi dakkaaa,

Tüm şirket dosyaları bulutta olduğu için girip 5 saniyede telefona indirdim.

Smart viewdan wifi projeksiyona bağlandım ve sunuma başladım.

Millet kalp krizi geçirecekti, ilk defa böyle birşey yaşıyorlardı. Ben de ilk defa denemiştim bu şekilde.

Logitech kablosuz farenin alıcısını telefona taktım, mouse ile sunum yaptım.

Toplantının bitiminde 1 saat kadar note telefonu anlattım. Yemekte de devam etti. Satın almacılarını çağırdılar, bize niye iphone alıyosunuz bizim işimize bu daha fazla yararmış niye araştırmıyosun diye fırça attılar.

Iphone'un stabilitesine, kalitesine kimse laf söyleyemez. Ama bu stabiliteyi sizi kısıtlayarak yaptığını unutmayın. Bunu kabul edin, ondan sonra başlayalım konuşmaya.

BMW alıyosunuz arkadaş çekişli ve ESP'yi kapatmanıza izin vermiyor, yanlattırmıyor. Böyle düşünün.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı
    visualeffects bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

hacı sen milletle taşşak geçmek için mi açtın konuyu ?

burada mkyb gibi panxer gibi bu işlerle haşırneşir olmuş insanlar doğru bilgileri burada aktardığı halde ergenler gibi cevaplar yazıyorsun.

note 3 ten itibaren diz note serilerini masaya. her birinin sikindirik saçma güncelliğini yitirmiş uygulamalarla dolu olduğunu görürsün zaten.

birinin uygulaması bir diğerine aktarması bir dert.

ama iphone x kaybolsun. git bitane iphone 5s al kur icloud unu. şak diye herşey yerli yerine gelir kaldığın yerden devam edersin.

android daha yeni yeni birşeyleri tek uygulmaya taşımaya başladı samsung tarafında. bu zamana kadar hep hammalıktı.

ben ayfon ile hiçbir ek uygulamaya ihtiyaç duymadan rehberimi ,notlarımı, hatırlatmalarımı, borsa takibini, fotoğraf arşivimi  herşeyimi güncel tutailiyorum.

işyerimde tamamen apple cihazları kullanan yönetim kurulundan müdürlere kadar hertürlü destek verebiliyorum. çünkü kolay çünkü bozulmuyor çünkü stabil.

ama android ile ilgili birşey oldumu direk anlamıyorum diyip kapatıyorum konuyu. birşey iyi ise hakkıno vermek lazım.

ve şunuda eklemek istiyorum. fantazi için android kafan rahat yaşamak istiyorsan ayfon ve apple cihazları. 

kalkıpta ergen tripleri ile koca koca adamlara sikindirik android kullandırmayı teşvik etmeye çalışma.

Eskiden kafa rahattı hocam benim için. Kulaklığım, bilgisayarım herşeyim apple dı. Şu yavaşlatma olayını kabul ettiklerinden beri apple servis konusunda cıvıttı. Benim için en önemli şey satış sonrası servis. Hele bayramda kulaklığı verdim apple store a resmen zulümmmmmmm. Zulüm az kalıyorda başka kelime bulamadım. Hal böyle olunca benim açımdan bir esprisi kalmadı apple ın

Titanyumun gücü adına!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Normalde böyle şeyleri pek sevmem ama madem yeri geldi size Note8'le ingiltere'de yaşadığım bir anımı paylaşayım.

Samsung S6 edge plus telefonum atomlarına ayrılmıştı ve 2 gün sonra İngiltere'ye iş seyehatim vardı. Seve seve 5k verip Note8 aldım ilk çıktığında.

Velhasıl gittim ingiltere'ye.

Orada neredeyse herkes iphone kullanır. Bizim gibi gösteriş meraklısı değillerdir, normal, standart kullanıcılar. İşçilerden tutun da fabrika sahiplerine kadar iphone 5-6-7 gider.

Velhasıl toplantı salonuna gittik bir baktım laptobun şarj aletinin çeviricisi yok, şarjı da bitmiş. Birsürü adam bekliyor masada. Zaten Türk olduğum için kıllar.

Dedim bi dakkaaa,

Tüm şirket dosyaları bulutta olduğu için girip 5 saniyede telefona indirdim.

Smart viewdan wifi projeksiyona bağlandım ve sunuma başladım.

Millet kalp krizi geçirecekti, ilk defa böyle birşey yaşıyorlardı. Ben de ilk defa denemiştim bu şekilde.

Logitech kablosuz farenin alıcısını telefona taktım, mouse ile sunum yaptım.

Toplantının bitiminde 1 saat kadar note telefonu anlattım. Yemekte de devam etti. Satın almacılarını çağırdılar, bize niye iphone alıyosunuz bizim işimize bu daha fazla yararmış niye araştırmıyosun diye fırça attılar.

Iphone'un stabilitesine, kalitesine kimse laf söyleyemez. Ama bu stabiliteyi sizi kısıtlayarak yaptığını unutmayın. Bunu kabul edin, ondan sonra başlayalım konuşmaya.

BMW alıyosunuz arkadaş çekişli ve ESP'yi kapatmanıza izin vermiyor, yanlattırmıyor. Böyle düşünün.

Adamsın hocam :) İşte bu ve bunun gibi örnekler bize anlatıyorki herkesin elindeki telefonu kullanmak için geçerli sebepleri var. Iphone işine yarıyorsa iphone, samsung işine geliyorsa samsung kullanırsın olur biter

Titanyumun gücü adına!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    visualeffects bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı
    visualeffects bunu yazdı

bu netflix konusunda mantigini yazmissin ya yuzyuze olsam mantigini sikeyim derdim fakat yuzyuze olmadigimiz icin demiyorum :)

ccleaner kullaninca dosyalar siliniyomus bak bak bak, iphoneda kullanamadigin icin silinmiyor olabilir mi, androidde de kullanma sorunu cozersin :)

dunyada akilli telefonda samsung satislari apple satislarinin 2 katiyken hala rakamlara bakalim diyorsun, hadi gel bakalim. butun dunyada samsugla apple ayni fiyatlarda onasina ragmen 85 milyon samsung 45 milyon apple akilli telefon satiyor, butun dunya yanlis biliyor bi bizim ulkemizin aptal pelinsulariyla meriçler dogru biliyor. ama epıııl, yaaa elma işte abiiğ süper yaaağ, epıl yapmış abii.

https://www.incehesap.com/blog/2018-de-en-cok-satilan-akilli-telefonlar-belli-oldu/

İşte Strategy Analytics şirketinin açıklamış olduğu resmi rakamlara göre 2018 yılının en çok satan telefonları:

1- Apple iPhone X: 16 Milyon Adet

2- Apple iPhone 8: 12.5 Milyon Adet

3- Apple iPhone 8 Plus: 8.3 Milyon Adet

4- Apple iPhone 7: 5.6 Milyon Adet

5- Xiaomi Redmi 5A: 5.4 Milyon Adet

6- Samsung Galaxy S9 Plus: 5.3 Milyon Adet

Market payına baktığımızda ise:

1- Apple iPhone X yüzde 4.6

2- Apple iPhone 8 yüzde 3.6

3- Apple iPhone 8 Plus yüzde 2.4

4- Apple iPhone 7 yüzde 1.6

5- Xioami Redmi 5A yüzde 1.6

6- Samsung Galaxy S9 Plus yüzde 1.5

Listeden de görüldüğü gibi Apple, akıllı telefon piyasasını kimselere bırakmıyor. Apple, son dönemde eleştiri oklarının hedefi olmasına rağmen yine en çok tercih edilen marka oldu.

Köklenen not : Çok bıdı bıdı yapma yeşil cinin ile sevişmeye devam et.. 

ABD merkezli araştırma şirketi Gartner‘in raporuna göre, akıllı telefon pazarı 2017 üçüncü çeyrekte 2016’nın aynı dönemine göre yüzde 3 daha büyüdü. Toplam 383 milyon adet akıllı telefon satıldığını üçüncü çeyrekte, aslan payı yine dünyanın en kalabalık ülkesi Çin‘in oldu.

İlk sıradaki Samsung, 85 milyon adetlik satışıyla geçen yıl aynı dönemdeki yüzde 19.3’lük pazar payını da yüzde 22.3’e çıkardı.

Güney Kore merkezli teknoloji devini, ikinci sırada 45 milyon adet satışı ile bir başka sektörel dev Apple izliyor. 

al bakayim cahil fanboy :)

Tamam abi çok büyüksün.. Şuradan el arabası alayımda daşşaklarını taşıyayım.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Dünya genelinde satış konusunda iPhone ve Samsung başabaş. Gidipte adı duyulmamış araştırma şirketlerinin sonuçlarını paylaşıp komik duruma düşmeyin.

Bu arada soru sorup cevabını alınca saçma sapan bilmişlik taslayarak alaycı cevap verenleri dikkate almıyorum. Tartışacaksanız elle tutulur, gözle görülür somut örnek verin. Arkadaşımın halasının teyzesinin oğlunun telefonu kasmıyor diye cevap vermeyin.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    visualeffects
    visualeffects's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    mkyb bunu yazdı

Dünya genelinde satış konusunda iPhone ve Samsung başabaş. Gidipte adı duyulmamış araştırma şirketlerinin sonuçlarını paylaşıp komik duruma düşmeyin.

Bu arada soru sorup cevabını alınca saçma sapan bilmişlik taslayarak alaycı cevap verenleri dikkate almıyorum. Tartışacaksanız elle tutulur, gözle görülür somut örnek verin. Arkadaşımın halasının teyzesinin oğlunun telefonu kasmıyor diye cevap vermeyin.

cok cahilsin, neyse gecelim bu satis rakami isini, simdi sana toplam payi anlatamayacagim, burada gelmissin 2 modelin karsilastirmasini vermissin.

diger konuya gelirsek sen ne ornegi veriyosun? teknik serviste telefon geliyor diyosunuz da adi ustunde teknik servis ahahaa xd. yani bozuk telefonlarin geldigi yer. hastaneye gidip bu ulkedeki herkes hasta demek gibi bir sey. apple teknik servisinde calisanlara sor bakalim nasil bozuk iphoneler geliyor, neler yapiyorlar neler yapmiyorlar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Marka satışı olarak tabi Samsung daha fazla satar. Samsung’un kaç tane modeli var ? iPhone’nun kaç tane modeli var ?

Şahsen tanımadığın kişilere cahil demeden önce gözlerine bir baktırıp kimin teknik serviste çalıştığını anlattığı mesajı bir daha okumanı öneririm. O Panxer'di ben değil.

Çok pardon sen para basılınca paranın değerinin düşmediğini söyleyen kişiydin. Seninle tartışmaya girmek benim hatam.

mkyb tarafından 29/Ağu/18 15:38 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    visualeffects
    visualeffects's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    mkyb bunu yazdı

Şahsen tanımadığın kişilere cahil demeden önce gözlerine bir baktırıp kimin teknik serviste çalıştığını anlattığı mesajı bir daha okumanı öneririm. O Panxer'di ben değil.

Çok pardon sen para basılınca paranın değerinin düşmediğini söyleyen kişiydin. Seninle tartışmaya girmek benim hatam.

zaten fark ettiysen normalde sen derken teknik servis kisminda siz dedim, yani buradaki tüm fanboylari kastettim, seni ve saz arkadaslarini.

bu son mesajinla da cahilligini gosterdin, gorunen koy kilavuz istemez demis atalarimiz. orada ben ne yazmisim sen ne anlamissin. karsiliksiz para elbet degeri dusurur fakat o konuda da acikca yazdigim gibi merkez bankasi karsilikli olarak halihazirda zaten sahip oldugu parayi kagit paraya donusturdu. olmayan parayi basmadi yani. turkiye cumhuriyeti'nin sahip oldugu tum para dolasimdaki basili kagit para degil dedim. bunu anlamiyorsun android kalitesini nasil anlayacaksin :)

Toplam Hit: 10863 Toplam Mesaj: 124
ios android işletim sistemi yavaşlık yalan gavatlık iftira