İphone Stabil Android Çok Kasıyor Yalanı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı
    AbdullahAzad bunu yazdı

ya tayfun bi sikim bilmeden bi sikim bilme durumlarindan gina geldi artik.

attigin video 3 sene oncesinden amk. 

uzun uzun yaziyon ya okumadan gene fanboyluk yapip gecmistir diyip geciyoz amk. okumuyoz bile artik. 

IOS un stabil olmasinin tek sebebi yazilim donanim uyumu tamam kabul. ama kapali bir kafestesin iste.  cihaz ile yapabileceklerin ureticinin sana sunduklari ile sinirli amk.

ben android bir cihaz icin ne istersem yapabiliyorum. cunku ozgurum amk. 

ha bide icimde kalmasin yazayim.  netflix konularinda korsan kullanmayin diye yirtinan ama ps4'te nasil korsan oyun oynanir diye konu acan bir adamsin. o yuzden ciddiye alamiyoruz seni bu konularda.

ha birde siktigimin apple'i 1 haftadan uzun suredir  apple kimliginde bulunan bakiyeyi uygulama ici satin almada kullandirmiyor. aradim sordum. sorun uzerinde calisiyoz ara ara deneyin. eger isterseniz itunes uzerinden album satin alabilirsiniz. album ne alaka amk?

Amk okuyanda, Android ile uzay gemisi çalıştırıyor sanacak :))))

Olabilir mi acaba düşüncesi android ile olurda, iphone ile uzay gemisi deseler hadi oradan der geçerim ::D

Yok abi iphone kapalı kutu olduğu için uzay gemisi çalıştıramayız :)

Cebimdeki X i masaya koyuyorum, anında 3 5 manita sıraya geçip beni arzuluyor.

Cafe ye gidiyorum hesap esnasında kol gibi geçiriyor.

Taksiye biniyorum çift tarife ödüyorum.

Hatta bir kez minibüs e bindim, adam benden 10 TL aldı :)

Yav derdinizi sikeyim sizin :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pineapplemen.
    sercoo
    sercoo's avatar
    Erkek

fanboys gonna be fanboys

i might be a pineapple but you're a fineapple baby
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    garga bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Böyle uzun yazinca bi bok biliyo gibi oluyo ama ben uzun yazmicam. 

Note8 kasiyo dedin ya, ilk çıktığı gün aldım. Bu zamana kadar yarım saniyelik bir kasılma olmadi. 

Şirkette 27'' Imac, macbook, iphone x her bok var.

Benim note8 ile yaptığım şeyleri yapmayı hayal bile edemezsin afyonunda.

Bir markanın fanı olunurda bu kadar bokunu çıkarmamak lazım. Elinden çok cihaz geçmiş olması birşey ifade etmiyor. Afyonda kapalı kutudasin, başını çıkaramıyorsun. Anneme telefon alacak olsam iphone alırım, eşime iphone x aldim. Muhasebecime imac aldım, satin almacima macbook aldim. Çünkü bunlar düşük seviye kullanıcı, bozamasinlar, yanlış bişe kullanamasinlar diye.

Diğer üst kademe elemanlarimda da win10, android akıyor. 

Bilmem anlatabildim mi? 

ben anladim hocam. 

"Benim note8 ile yaptığım şeyleri yapmayı hayal bile edemezsin afyonunda."

%100 katiliyorum ayrica.

https://www.youtube.com/watch?v=w_OTcklmMEI

ok...

hıhı tamam.

Tolga : Samsung a '' 64bişt işlemcim var diyosun şu kadar kameram şu kadar ramim var diyosun daha video çekemiyosun.

Ben tatmin oldum videodan sonra ve çok pişman oldum note8 kullandığım için. Amk samsunggun.

Teşekkür ederim tüm söylediklerime tercüman oldu.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek

Etiketlere iyi güldüm ama :)

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    visualeffects
    visualeffects's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

ahauahua apple fanboylari dolusmus yine, birazdan çil yavrusu gibi dagilirlar :)

adamlar yeni telefon aldirmak icin bunlari kekliyor, bunlar da gelmisler hala apple bizi dusunuyor cihazimiz kasmasin diye performansi dusuruyoe diye otuyor :) ee hani apple kasmiyordu? android kullanan adam android yeni telefona zorlamadigi icin 4 sene ayni pili kullaniyor, telefonun icine gerekli gereksiz ne varsa dolduruyor sonra apple çoh eyi.

7.500 lira appleya domalana kadar gidin 3.000 liraya adam gibi bir android telefon alin, icine iphone telefonunuza yuklemediginiz hicbir uygulamayi ve launcheri klavyeyi vs yuklemeyin, tipki iphone telefonunuza yaptiginiz gibi 2 senede bir orijinal batarya alin. bunlari yapin, kac kisi oldugunuz fark etmez, telefonunuz kasarsa gelin hepiniz beni sikin yok eger kasmazsa aradaki 4.000 lira farki her biriniz bana gonderin, teklifim cok acik ve herkes icin gecerli :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    visualeffects bunu yazdı

ahauahua apple fanboylari dolusmus yine, birazdan çil yavrusu gibi dagilirlar :)

adamlar yeni telefon aldirmak icin bunlari kekliyor, bunlar da gelmisler hala apple bizi dusunuyor cihazimiz kasmasin diye performansi dusuruyoe diye otuyor :) ee hani apple kasmiyordu? android kullanan adam android yeni telefona zorlamadigi icin 4 sene ayni pili kullaniyor, telefonun icine gerekli gereksiz ne varsa dolduruyor sonra apple çoh eyi.

7.500 lira appleya domalana kadar gidin 3.000 liraya adam gibi bir android telefon alin, icine iphone telefonunuza yuklemediginiz hicbir uygulamayi ve launcheri klavyeyi vs yuklemeyin, tipki iphone telefonunuza yaptiginiz gibi 2 senede bir orijinal batarya alin. bunlari yapin, kac kisi oldugunuz fark etmez, telefonunuz kasarsa gelin hepiniz beni sikin yok eger kasmazsa aradaki 4.000 lira farki her biriniz bana gonderin, teklifim cok acik ve herkes icin gecerli :)

konu fanboyluğa geldi ama atladığın bir şey var.

ip 5 ile aynı anda çıkan samsung s5 ile karşılaştırma yapsana bi.

piyasada kaç kişi hala samsung yada iphone modellerini kullanıyor.

Fiyat olarakta karşılaştır.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    PanxeR bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı
    motka bunu yazdı

Bir ara iPhone'nun batarya ömrü azaldıkça işlemci hızını düşürdüğü mevzuları vardı bu konu bir açıklığa kavuştu mu?

evet apple onu batarya eskidikçe cihaza zarar vermemesi için yapacağını söyledi fakat artık pil ayarlarında pil sağlığını gösteren gösterge var yani 

2 şekilde bişi seçeceksin ya batarya eskiyince performans düşmeyecek ama cihazın stabil çalışmayacak açılıp kapanma vs durumları olacak

ya performans düşecek şuanda olduğu gibi 

yada gidip pil değiştireceksin keyfine bakacaksın.

hani çok stabildi hani donmaz kasmaz bla bla :D

samsung da batarya ölünce içimize mi alıyoz hocam ? yoksa değişiyoz mu adam batarya donanımın istediği performansı kaldırmazsa ya performans düşer ya stabilite düşer demiş 

androidde sorunun batarya olduğunu biliyorsun. şimdi bunu açıklamak zorunda kalmak komik geliyor ama bi sürü ayfon kasmıyor tantanası yaptıktan sonra ya stabiliteyi ya performansı seçeceksin yazmanı yüzüne vurdum önceki mesajımla. en önemli tezlerinden birini çürüttüm. karşılığını hemen göte sokmalı vermeye çalışıyorsun. valla herkesin tercihi.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

valla rus elçisine suikast yapacaksanız iphone kullanın :D daha açamadılar telefonu incelenemiyor (: 

kalan her şey için android (: 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Konu buram buram fanboy kokmuş. 

Genel olarak cevap vereceğim.

-Zamanında Nokia 5800 vardı hani şu bastırmatik ekranlı model. Hah işte o dönemde bu tipler Nokia gardaşım yaa iPhone'a para veren maldır iPhone daha video çekemiyor diye dolaşıyordu. Hah işte şimdi o arkadaşlar Xioami gardaşım yaa diye geziyor.

-iPhone'a çok uygulama yüklenirse kasar diyenler olmuş ona güldüm. iPhone'da ram kullanımı Android'e göre çok farklı. iPhone'da uygulamayı açarsanız ram kullanmaya başlıyor. Windows gibi düşünün.

-iPhone'a yazılımsal olarak Jailbreak yaptıktan sonra yaptıramayacağınız şey yok. Aklınıza gelebilecek her şeyin bir tweak'ı var. Ve bu tweakler Android'teki gibi çökmüyor. İşletim sistemi sağlam olduğu için gayet stabil çalışıyor.

-Samsung = Android görüşü bu konuda da hakim. Artık Samsung'a para vermem. Alırsam sadece Note serisini alırım. Diğer tüm cihazlarında zamanla yavaşlama var. Öyle bir ayarlıyorlar ki bu yavaşlamayı size normal geliyor.

-iPhonelarda bataryanın ölmesiyle işlemci hızının yavaşlatılmasına değinilmiş. Orada Apple hem haklı hem çakal. Tüm batarya ve akülerde öldükçe cihaza yeterli gücü sağlayamaz. Bu olayı taa Galaxy S3 zamanlarında keşfetmiş. Şişik bataryayı takınca ölümüne yavaşlayan telefon sıfır batarya takınca uçuşa geçmişti. Haa Apple'ın çakallığı bunu müşteriye söylemeyip sonradan tepki gelince sistem eklemeleridir. Apple burada iki seçenek sunmuş. Abi bak bataryan ölüyor ya git yeni batarya al o süredede telefonunu yavaş olarak kullan veya tam hız kullan ama kasma ve aniden kapanmalara karşı hazırlıklı ol.

Bunu en güzel Microsoft Windows Mobile 10 işletim sisteminde yapmıştı. Batarya sağlığı kötü olunca telefon tıpkı laptoplardaki Windows gibi batarya simgesinin üstünde kırmızı çarpı işareti çıkarıp uyarı veriyordu.

-4K videoda ısınmama ve kayıpsız kayıt olayı Apple'ın başarısıdır. Ne çabuk unutuldu max 5 dk 4K kayıt yapabilen ama o sırada tost makinesi kıvamına gelen cihazlar ?

Sonuç olarak gelelim fiyat olayına... Yurtdışında iPhone'da amiral gemisi Androidlerde aynı fiyata satılıyor. Türkiye'de ise durum farklı. Android üreticiler piyasada kalabilmek için sürümden kazanma mantığıyla geldiği fiyata satıyor. Apple ise en ufak dolar kuru farkını çat diye yansıtıyor. Ondan iPhone fiyatları fırlamış durumda.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 10947 Toplam Mesaj: 124
ios android işletim sistemi yavaşlık yalan gavatlık iftira