İphone Stabil Android Çok Kasıyor Yalanı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    visualeffects
    visualeffects's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    mkyb bunu yazdı

Konu buram buram fanboy kokmuş. 

Genel olarak cevap vereceğim.

-Zamanında Nokia 5800 vardı hani şu bastırmatik ekranlı model. Hah işte o dönemde bu tipler Nokia gardaşım yaa iPhone'a para veren maldır iPhone daha video çekemiyor diye dolaşıyordu. Hah işte şimdi o arkadaşlar Xioami gardaşım yaa diye geziyor.

-iPhone'a çok uygulama yüklenirse kasar diyenler olmuş ona güldüm. iPhone'da ram kullanımı Android'e göre çok farklı. iPhone'da uygulamayı açarsanız ram kullanmaya başlıyor. Windows gibi düşünün.

-iPhone'a yazılımsal olarak Jailbreak yaptıktan sonra yaptıramayacağınız şey yok. Aklınıza gelebilecek her şeyin bir tweak'ı var. Ve bu tweakler Android'teki gibi çökmüyor. İşletim sistemi sağlam olduğu için gayet stabil çalışıyor.

-Samsung = Android görüşü bu konuda da hakim. Artık Samsung'a para vermem. Alırsam sadece Note serisini alırım. Diğer tüm cihazlarında zamanla yavaşlama var. Öyle bir ayarlıyorlar ki bu yavaşlamayı size normal geliyor.

-iPhonelarda bataryanın ölmesiyle işlemci hızının yavaşlatılmasına değinilmiş. Orada Apple hem haklı hem çakal. Tüm batarya ve akülerde öldükçe cihaza yeterli gücü sağlayamaz. Bu olayı taa Galaxy S3 zamanlarında keşfetmiş. Şişik bataryayı takınca ölümüne yavaşlayan telefon sıfır batarya takınca uçuşa geçmişti. Haa Apple'ın çakallığı bunu müşteriye söylemeyip sonradan tepki gelince sistem eklemeleridir. Apple burada iki seçenek sunmuş. Abi bak bataryan ölüyor ya git yeni batarya al o süredede telefonunu yavaş olarak kullan veya tam hız kullan ama kasma ve aniden kapanmalara karşı hazırlıklı ol.

Bunu en güzel Microsoft Windows Mobile 10 işletim sisteminde yapmıştı. Batarya sağlığı kötü olunca telefon tıpkı laptoplardaki Windows gibi batarya simgesinin üstünde kırmızı çarpı işareti çıkarıp uyarı veriyordu.

-4K videoda ısınmama ve kayıpsız kayıt olayı Apple'ın başarısıdır. Ne çabuk unutuldu max 5 dk 4K kayıt yapabilen ama o sırada tost makinesi kıvamına gelen cihazlar ?

Sonuç olarak gelelim fiyat olayına... Yurtdışında iPhone'da amiral gemisi Androidlerde aynı fiyata satılıyor. Türkiye'de ise durum farklı. Android üreticiler piyasada kalabilmek için sürümden kazanma mantığıyla geldiği fiyata satıyor. Apple ise en ufak dolar kuru farkını çat diye yansıtıyor. Ondan iPhone fiyatları fırlamış durumda.

apple fanboy detected

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı

Konu buram buram fanboy kokmuş. 

Genel olarak cevap vereceğim.

-Zamanında Nokia 5800 vardı hani şu bastırmatik ekranlı model. Hah işte o dönemde bu tipler Nokia gardaşım yaa iPhone'a para veren maldır iPhone daha video çekemiyor diye dolaşıyordu. Hah işte şimdi o arkadaşlar Xioami gardaşım yaa diye geziyor.

-iPhone'a çok uygulama yüklenirse kasar diyenler olmuş ona güldüm. iPhone'da ram kullanımı Android'e göre çok farklı. iPhone'da uygulamayı açarsanız ram kullanmaya başlıyor. Windows gibi düşünün.

-iPhone'a yazılımsal olarak Jailbreak yaptıktan sonra yaptıramayacağınız şey yok. Aklınıza gelebilecek her şeyin bir tweak'ı var. Ve bu tweakler Android'teki gibi çökmüyor. İşletim sistemi sağlam olduğu için gayet stabil çalışıyor.

-Samsung = Android görüşü bu konuda da hakim. Artık Samsung'a para vermem. Alırsam sadece Note serisini alırım. Diğer tüm cihazlarında zamanla yavaşlama var. Öyle bir ayarlıyorlar ki bu yavaşlamayı size normal geliyor.

-iPhonelarda bataryanın ölmesiyle işlemci hızının yavaşlatılmasına değinilmiş. Orada Apple hem haklı hem çakal. Tüm batarya ve akülerde öldükçe cihaza yeterli gücü sağlayamaz. Bu olayı taa Galaxy S3 zamanlarında keşfetmiş. Şişik bataryayı takınca ölümüne yavaşlayan telefon sıfır batarya takınca uçuşa geçmişti. Haa Apple'ın çakallığı bunu müşteriye söylemeyip sonradan tepki gelince sistem eklemeleridir. Apple burada iki seçenek sunmuş. Abi bak bataryan ölüyor ya git yeni batarya al o süredede telefonunu yavaş olarak kullan veya tam hız kullan ama kasma ve aniden kapanmalara karşı hazırlıklı ol.

Bunu en güzel Microsoft Windows Mobile 10 işletim sisteminde yapmıştı. Batarya sağlığı kötü olunca telefon tıpkı laptoplardaki Windows gibi batarya simgesinin üstünde kırmızı çarpı işareti çıkarıp uyarı veriyordu.

-4K videoda ısınmama ve kayıpsız kayıt olayı Apple'ın başarısıdır. Ne çabuk unutuldu max 5 dk 4K kayıt yapabilen ama o sırada tost makinesi kıvamına gelen cihazlar ?

Sonuç olarak gelelim fiyat olayına... Yurtdışında iPhone'da amiral gemisi Androidlerde aynı fiyata satılıyor. Türkiye'de ise durum farklı. Android üreticiler piyasada kalabilmek için sürümden kazanma mantığıyla geldiği fiyata satıyor. Apple ise en ufak dolar kuru farkını çat diye yansıtıyor. Ondan iPhone fiyatları fırlamış durumda.

ilk cümlene katılıyorum bir de son cümlene ek yapayım, burda da fiyatlar aynı olsa iPhone bu kadar satamaz bunu çok iyi bildiğini düşünüyorum. aynı şekilde bu kadar iPhone fanatiği de olmazdı. ama iPhone fanatiği gibi Android fanatiği de kötü. Facebook xiaomi grubundayım samimi olarak arayıp tarayıp fiyattan bağımsız olarak xiaomiyi çok ileride görüyorum. (sen farklı düşünebilirsin şimdi onu tartışmıyorum) neyse fiyatlar dolardan yükselince önceden xiaomi king yeaaa diyenler başladı bu fiyata gider iphone alırım xiaomiye bu para verilmez vb demeye. merak ettim baktım çoğu ergen çocuklar. neyse işte iyi değil yani. iPhone fanlığı da iyi değil. ios o kadar üstün birşey değil tamam ram yönetimi daha iyi olsun da bu fark 3 gb ile 6 gb ram performansını geçsin.

Samsung konusunda zaten haklısın, bugün androidden nefret edenlerin çoğunu samsung yaratmıştır. bilinçli eskitmeyi çok yapıyorlar. iPhone da yapıyor ki yakalandı bile anlattığın gibi. mutlaka samsung da benzer bi yazılım hilesi yapmıştır.

genelde saf android cihazlar uzun süre gidiyor güncelleme de alıyorsa. gm discovery gibi. ne efsane telefondu. malzemenin kötü olmasına rağmen saf Androidle uzun süre performanslı çalıştı. saf android miui oxygen ve belki lineageos bana sorarsan ios akıcılığını veriyor. Samsung veremiyor. Samsung note3 custom ile lineageos arasında iki kat performans farkı olduğunu hatırlıyorum yıllar öncesinden.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İlk çıkan Discovery'de saf Android yoktu yalnız. Amigo UI isimli Gionee firmasının yani cihazın gerçek üreticisinin romunu kullanmışlardı. Hatta General Mobile gaza gelip Lolipop güncellemesinide vereceğiz dedi ama Gionee güncelleme vermeyince yalancı çıkmışlardı kullanıcılara. Discovery'lerin stabil olmasına sebep Gionee cihaza fazla ıvır zıvır eklememişti.

Fiyatlar aynı olsa Türkiye'de iPhone satışları yarı yarıya düşer orada haklısın. Berkecanlar, Pelinsular Starbucks'ta masaya ne koyardı o zaman ? Telefonların statü simgesi olması bir tek bizim ülkede var. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

mkyb jailbreakli iPhone, iPhone degil onuda yazsaydin anlasacaktik...

https://support.apple.com/en-us/HT201954

Apple strongly cautions against installing any software that hacks ios. It is also important to note that unauthorized modification of ios is a violation of the ios end-user software license agreement and because of this, Apple may deny service for an iPhone, iPad, or iPod touch that has installed any unauthorized software.

Yani;

İOS'un yetkisiz modifikasyonunun ios son kullanıcı yazılım lisans sözleşmesinin ihlali olduğunu ve bu nedenle Apple'ın herhangi bir izinsiz yazılımı yükleyen bir iPhone, iPad veya iPod touch hizmetini reddedebileceğini de unutmamak gerekir.

anca gidersin...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Apple kendini korumaya almış. Onu Android üreticileride yapıyor. Root yaparsanız garanti iptal oluyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Dogrudur. Yani apple reddediyor artik o alet benim degil diyor bitti.

Ben yillar once soyledigimi yine soyluyorum.

Eger itunesdan para kazanmiyorsaniz iPhone almak biraz enayilik bir bilisimci icin. 

Alirsin, developer accountada parayi bayilirsin, yazarsin biseyler para kazanirsin eyvallah al iPhone.

Ama gerisinde zerre yarari yok, somuru direk.

Androidde neler yapilabilecegini hayal bile edemezsiniz bazilariniz, size garanti veriyorum anasini siktim androidin ben. 1 kurus para kazanmadim ama parada vermedim. Biraz linux mantigi gibi dusun...

Basit ornek isterseniz, buethoothla alakali kod yazin. Andoridde neler yapabiliyorsun, iosde neler yaPamiyorsun bir karsilastirin, aglarsin...

Ha anama, hanima iPhone aldim Gul gibi geciniyoruz tabi...

Fanboyluk degil bu, burasi tahribat yalanmi soyleyek mq :D

Apple engelliyor milyon tane seyi. Neden ? Cunku kendini koruyor. Onada tamam. O zaman ne bok yemeye okuz gibi para veriyorum abi ? Ben biraz ona huylaniyorum. O yani konu.

anca gidersin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yalnız Jailbreak yapınca iPhonelarda Samsung’taki gibi Knox sayacı benzeri bir şey yok. Garantiye verirken formatlayıp verirsin olur biter. 

Hatta tüm telefon markalarında garantiye verirken formatlayıp verin. Facebook’ta bir ara bi gruba denk gelmiştim. Büyük firmaların servislerinde çalışanlar müşterilerin telefonlarından fotoğraf, video ve mesajları paylaşıp dalga geçiyorlardı. Bir sürü kadının mahrem fotoğrafı vs. Facebook’a şikayet edince kapattılar. 

mkyb tarafından 28/Ağu/18 22:45 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Evet. Cimbom Fener kavgasina donuyor bi sure sonra :D

Zaten iPhone kotu demiyor cogumuz anladigim kadari ile ama iPhone uuuu vauuvv mikemmel ondan iyisi yok durumu vakif oluyor bazi bazi..

Steve babayi HolyOne seyhimizden ustun gorme durumlari olabiliyor.

Sakayla karisik, o durum durum sikinti harbi ;) o yuzden arada bir mudahil oldum konuya yoksa muridin birbirini kirmasina deymez sacma yani tartisma konusu...

anca gidersin...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Samsung myknox diye birşey var. Neler yapılabildiğini anlatayim bilmeyen arkadaşlara, 

Şifreli ve yüksek güvenlikli ikinci bir telefon olarak düşünebilirsiniz. 

İçerisine ikinci whatsapp, telegram, tinder, Facebook  messenger kurarsınız ve asıl telefon dosyalarına erişimi yoktur. İsterseniz paylasirsiniz. 

Tamamen gizli 2. Bir galeri olusturabilirsiniz.

Oldukça pratik. 

Bircok alman musterim samsung s9, note tarzi telefonlar kullanıyor ve mailleri, uygulamalari knoxun içerisinde. Telefon calinsa açılsa bile dosyalar 2. Katmanda. Elemanlar telefonu kendi teli gibi kullaniyor, knox da şirket işlerinde kullanılıyor. 

İhtiyacı olan vardır belki

Kaan tarafından 28/Ağu/18 22:55 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Samsung myknox diye birşey var. Neler yapılabildiğini anlatayim bilmeyen arkadaşlara, 

Şifreli ve yüksek güvenlikli ikinci bir telefon olarak düşünebilirsiniz. 

İçerisine ikinci whatsapp, telegram, tinder, Facebook  messenger kurarsınız ve asıl telefon dosyalarına erişimi yoktur. İsterseniz paylasirsiniz. 

Tamamen gizli 2. Bir galeri olusturabilirsiniz.

Oldukça pratik. 

Bircok alman musterim samsung s9, note tarzi telefonlar kullanıyor ve mailleri, uygulamalari knoxun içerisinde. Telefon calinsa açılsa bile dosyalar 2. Katmanda. Elemanlar telefonu kendi teli gibi kullaniyor, knox da şirket işlerinde kullanılıyor. 

İhtiyacı olan vardır belki

Ilk kez duydum neredeynis bu knox 

Telefona hayatimda 1400 verdim en fazla ona da simdi gozum gibi bakiyorum ne verecem 3bin 5bin alti ustu telefon zaten benim icin en onemli sey gunde 200 mail alio 20 sine cevap vermem bunu yaparken pili yetsin yeter a7 2016 akıyor 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
Toplam Hit: 10856 Toplam Mesaj: 124
ios android işletim sistemi yavaşlık yalan gavatlık iftira