İş Bulmak Niye Bukadarzor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cilginsucu
    cilginsucu's avatar
    Erkek

mürüt kardeşler hepinize sesleniyorum ne olacak bu işsizliğin sonu memlekette ekonomi büyüyor borsa uçtu faiz düştü ihracat yükseldi dünya pazarlarında yükselen ekonomiyiz ama iş bulamıyoruz bizmi beceriksiziz yoksa basiretimimizmi bağlı. ha bu arada biyer var ankarada bu demir döküm işi varmış haberlerde izledim başlangıç için 1.00tl maaşla işçi arıyorlar ankarada ikamet edenler için  

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

3 yıldır yurtiçinde 17 yurtdışında bilmem kaç tane şubesi olan ismi sayılı baklava üretimi yapan şirketteyim. mali müşavirlik ruhsatım var. 2 yıldır zam yok.işsiz kalırım boşta gezerim diye 3 kuruş maaşa tamah ediyorum işten çıkmaya çekiniyom. Allah sonumuzu hayır etsin

le le le sakine
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

cilginsucu bunu yazdı:
    -----------------------------

mürüt kardeşler hepinize sesleniyorum ne olacak bu işsizliğin sonu memlekette ekonomi büyüyor borsa uçtu faiz düştü ihracat yükseldi dünya pazarlarında yükselen ekonomiyiz ama iş bulamıyoruz bizmi beceriksiziz yoksa basiretimimizmi bağlı. ha bu arada biyer var ankarada bu demir döküm işi varmış haberlerde izledim başlangıç için 1.00tl maaşla işçi arıyorlar ankarada ikamet edenler için  

Çünkü iş(maaş) beğenmiyorsunuz.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cilginsucu
    cilginsucu's avatar
    Erkek

wking bunu yazdı:

cilginsucu bunu yazdı:

he ondan senin tuzun kuru belli

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KILICH
    KILICH's avatar
    Erkek

wking bunu yazdı:

cilginsucu bunu yazdı:

hacı sana cv mi dökeyim istersen? adamlar cv falan iplemiyo..maaş belli 600 tl...Bende hasssss......tir diyip çıkıyorum... :D

Senden Ölürcesine Kaçan,Başkasına Hayat Gibi Gider...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Çünkü Türkiye ekonomisinin durumu iyi falan değil. Aslında ekonomi içler acısı bir halde. Ekonomiyi borsaya sokulan sıcak para ayakta tutuyor. Sıcak paranın gelme amaçı ise insanların gözünü boyayarak AKP hükümeti'ne olan güveni devam ettirip daha fazla tavizle BOP'a devam etmek.

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

kahve agzıyla yazarsak;işverenler yüzünden.. az maaş veriyorlar sende o parayı faturaya kiraya veriyosun mal hizmet alacak paran kalmıyor ev sahibi bankaya zula devlet emekliye memura dagıtıyor sonra memurdan yine kendine alıyor para piyasada dönecegine devlet-sermaye çevreleri-emekli/memur arasında dönüp duruyor üretilen malın satış oranı artmayınca üretimde artmıyor adam da işçi almıyor

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

bugün rast gele gezerken bir giyim mağazası eleman arıyomuş girdim içeri dedim dışarıdaki ilan için geldim kadın baktı bir şöle bana dedi hiç bu tarz bi iş yaptınmı yok dedim yapmadım ama gold bilgisayarda bilgisayar parçaları üzerine çalışmıştım 1 e  1 aktif satış elemanı olarak, kadın biz dedi tecrübeli eleman arıyoruz bende peki dedim çıktım....ama ne çıktım dışarıda azıma ne geliosa sayıp sildim amk :S neseee....

Living Death
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cilginsucu
    cilginsucu's avatar
    Erkek

seadog bunu yazdı:

Çünkü Türkiye ekonomisinin durumu iyi falan değil. Aslında ekonomi içler acısı bir halde. Ekonomiyi borsaya sokulan sıcak para ayakta tutuyor. Sıcak paranın gelme amaçı ise insanların gözünü boyayarak AKP hükümeti'ne olan güveni devam ettirip daha fazla tavizle BOP'a devam etmek.

duyanda sanacak ömceden göken iş yağıyordu daha ömce dünyadan dilenirhaldeydik insan ön yargıdan ömce tarihini bilmeli bu memleket hep aç hep açtı allahtan şimdi biraz kıpırdadı ben diyorumki işi birilerine maletmeden biz işi nasıl buluruz yoksa ne işimvar akp ile chp ile mhp ile ben iş nasıl bulurum benim derdimbu bunu kimseye mağletmeden bulmak

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilie_jean
    bilie_jean's avatar
    Erkek

yaşadığın yere, senin tatmin olmana, vasfına ve girişkenliğine göre zorluğu değişen bir kavramdır işsizlik.

aslında iş bulmak hem kolaydır hem de zor.

iş seçmessen kolaylıkla bulursun.maaş düzeyi düşükken seni tatmin ediyorsa yine kolay bulursun.

ayrıca söylediğim gibi vasfın ve askerlik durumun büyük etken.

sürekli iş araştırmassan(girişken olmassan),belli bir ücretin altında çalışmam diyorsan iş bulman zor.

tabi bazı meslekler ayrı.onların iş bulma sıkıntısı olmaz mezun oldukları gibi işleri hazırdır.örn:(doktorluk,avukatlık vs)

sana tavsiyem önce işsizlik psikolojisinden kurtulmak için maaş, iş gözetmeksizin gir bir işe.çok ağır işlerden bahsetmiyorum.(inşaat vs)

girdiğin işte yeni insanlar tanır.yeni fırsatlarla karşılaşır daha bir işe geçiş yapabilirsin.iyi kötü cep harçlığın çıkar az da olsa rahatlarsın.

unutmaki Türkiye de bir çok insan istediği mesleği yapamıyor.mecrubiyetten istemeye istemeye çalışıyor.

küçük biryerde oturuyorsan biranönce kendini büyük bir şehire atmaya çalış.küçük yerlerde iş imkanı çok az.

Not:Türkiye nin ihracatının arttığını felan söylüyorsun.doğrudur arttı.ama paralelinde ithalatta arttı.kısacası böyle veriler yanıltıcıdır.

twitter.com/KezzapliMakarna
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

mrphs bunu yazdı:

3 yıldır yurtiçinde 17 yurtdışında bilmem kaç tane şubesi olan ismi sayılı baklava üretimi yapan şirketteyim. mali müşavirlik ruhsatım var. 2 yıldır zam yok.işsiz kalırım boşta gezerim diye 3 kuruş maaşa tamah ediyorum işten çıkmaya çekiniyom. Allah sonumuzu hayır etsin

hocam halın hakikaten garipmiş, bizim arkadaşın arkadaşı yeminli mali müşavir oldu bir büro açtı aylık geliri 60-70 milyar bir kaç  tane şirket almışlar adamın hayatı kurtuldu

"
Toplam Hit: 7768 Toplam Mesaj: 63