folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İslam Evrimi Ve Ya Evrim İslamı Destekler Mi?

İslam Evrimi Ve Ya Evrim İslamı Destekler Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

bugün bir kaç kişi bu konuyu konuştukta.. mantıklı geldi bana..

sizce olabilir mi?

şuan da evrim in hala gerçekleştiğini söylemek mümkündür.. 

yeni nesil  çocuklara baktıgımızda elleri yüzleri daha düzgün daha güzeller..

daha zekiler.. daha kolay çözüm getirebiliyorlar..

ve ya meyvelerde dev karpuzlar koca koca elmalar?

sürekli bir seçilim sürekli bir iyileşme söz konusu?

peki Allah ne diyor ? ben istemeden bir yaprak bile kıpırdamaz.. sizcede mümkün olamaz mı?

kendisi sınırları çiziyor ve hayat devam ediyor.. kendisi müdahale ediyor yanlıs gidenleri düzeltiyor?

Milyonda bir ihtimal olan tesadüflerin gerçekleşmesindeki etmen Allah olabilir ? stokrom c nin ilgili proteine baglanıp fotofosforilasyon un gerçekmesi?ve ya dna nın oluşmasındaki ihtimali arttıran etmen Allah olabilir mi?

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

sLeymN bunu yazdı:
    -----------------------------

bugün bir kaç kişi bu konuyu konuştukta.. mantıklı geldi bana..

sizce olabilir mi?

şuan da evrim in hala gerçekleştiğini söylemek mümkündür.. 

yeni nesil  çocuklara baktıgımızda elleri yüzleri daha düzgün daha güzeller..

daha zekiler.. daha kolay çözüm getirebiliyorlar..

ve ya meyvelerde dev karpuzlar koca koca elmalar?

sürekli bir seçilim sürekli bir iyileşme söz konusu?

peki Allah ne diyor ? ben istemeden bir yaprak bile kıpırdamaz.. sizcede mümkün olamaz mı?

kendisi sınırları çiziyor ve hayat devam ediyor.. kendisi müdahale ediyor yanlıs gidenleri düzeltiyor?

Milyonda bir ihtimal olan tesadüflerin gerçekleşmesindeki etmen Allah olabilir ? stokrom c nin ilgili proteine baglanıp fotofosforilasyon un gerçekmesi?ve ya dna nın oluşmasındaki ihtimali arttıran etmen Allah olabilir mi?

Allah insana beyin vermiş kullanasın diye, kullandıgında ortaya çıkan herşey Allahın sana verdigini kullanarak yaptıgın şeyler oldugun için anladınız siz onu.

"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    bi bok anlamadım :) düzgün acıkla :W

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Genelde bilimle din i bağdaştırmayı sevmem..

Fakat tabiki bunlarda etmen Allah olmalı

Bırak evrimi taa en başa dönersek mesela big bang ?

Sadece hidrojen atomu vardı daha sonra sadece hidrojen atomundan yüzlerce molekül oluşarak nebula bulutları oluşumu sonrasında gezegen...

yukardakiler cansızlar için bi evrim olarak gösterilebilir.

Canlılar içinse muhakkak evrim olmalı.Ama bu hani insanlar maymundan geliyo olayı değil kesinlikle..

Neden ? ilk başta bing bang olayı gibi tek bi hücre vardı ve farklılaşarak milyonlarca farklı tür hayvan ve bitkiyi meydana getirdi

Sana şöyle örnek veriyim

Canlıların ilk çıkış yeri sudur.

İlk aminoasitlerin meydana gelmesi suda olmuştur

Şimdi bütün canlılık suda başladı ama bazıları karada devam etti dimi ?

Yani hem kara hemde deniz ekosistemi oluştu dimi ?

Neden bazıları denizden çıkamadı ve orda evrimi gerçekleştirirken bazıları karada gerçekleştirdi ?

Demekki gerekli oluşumlar sağlanamadı

İşte burda Allah ın parmağı devreye girdi :)En baştada olduğugibi yani.. :)

Yani Allah ın gerçekleştirdiği oluşumları biz bilim adı altında incveliyoruz.

Allah zaten evrim kısmını oluşturdu bizimde anlayabilmemiz için.

Biz sadece irdeliyoruz :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek
    her kuşu siktik bi leylek kaldı diyesim var. çok fena hemde. tutamadım kendimi yani o derece.

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celik
    celik's avatar
    Erkek

Fikret bunu yazdı:
    her kuşu siktik bi leylek kaldı diyesim var. çok fena hemde. tutamadım kendimi yani o derece.

:D:D:D:D:D:D

bu arada bol banlı bol hitli güzel bi konu olacak.. heyecanla takip ediyorum :I

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

celik bunu yazdı:

Fikret bunu yazdı:

:D:D:D:D:D:D

bu arada bol banlı bol hitli güzel bi konu olacak.. heyecanla takip ediyorum :I

saptırırsanız tabi olur :| mantıksız mı aq :((( çok mu kötü :(((

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek
    evrim sadece canlıların bazı faktörlerle değişip yeni nesilleri oluşturmasıysa tabiki destekler ama bazı teoriler evrimi tanrının yokluğuna bağlıyor bunuda desteklemesi düşünülemez...

Ben Rusya da bir hayat kadını Hollanda da bir eşcinsel İngiltere de bir küfürbaz Afrika da bir köle Almanya da bir alkoliğim. Ben sizin istemediğiniz herkesim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celik
    celik's avatar
    Erkek

sLeymN...

yok hoca yalnıs anladım senin sorun 35434124219 kere tartısılmız olmasına ragmen güzel bi soru :I

sadece bu tip konular senin sordugun sorudan cok farklı yerlere gidiyo 2-3 kişi banlanıyo ve konu kapanıyo ondan dedim..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Evrim diye birşey (veya insan oğlunun gelişimi-yaşadığı ortama göre zamanla değişikliğe uğraması) kesinlikle vardır. Bundan bin yıl öncede insanlar vardı ama o zamanlar bilgisayarı bulamamışlardı, hatta bugün 5 yaşındaki bir çocuğun yaptığı aletleri bile yapamıyorlardı belki ama zamanla beyinleri gelişti ve bu özellik insanlara Allah'ın bir lütfudur. Kim daha çok kafasını kullanırsa beyni o kadar çok gelişir ve zamanla bu genlerine işler.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DePrEm
    DePrEm's avatar
    Erkek

şimdi kardeş şöyle izah edeyim islamın kuralları veya desteklediği şeyler zaten kuran-ı kerimde yeterince ayrıntılı bir biçimde izah edilmiştir. islam veya ALLAH ile ilgili kafana takılan soruların cevaplarını bana kalırsa forum yerine elmalılı hamdi yazırın türkçe mealinde (Kuran-ı Kerim) arıyabilirsin.

Yuksekten Uçanlardan Uzak... // insanlara güvenmemem konusunda insanlara güveniyorum...
Toplam Hit: 5126 Toplam Mesaj: 60