folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kalıcı Dövme Sağlıklı Mı Caiz Mi ?

Kalıcı Dövme Sağlıklı Mı Caiz Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Juba
    Juba's avatar
    Erkek
    bazı arkadaşlarda belirtmişler .derinin üstü dövmeyle kapalı olduğu için herhangi bir cenabetlik halinde (ki muhakkak bir gün cünüp olacaksın)geberene kadar cünüpsün .öbür tarafada cünüp gideceksin öteki tarafta günahı bol olur . dinimizin dediğide budur .bence yaptırma yani .

Demiri demirle dövdüler; biri sıcak biri soğuktu, İnsanı insanla kırdılar; biri aç biri toktu. Pir Sultan Abdal
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nirvana1912
    nirvana1912's avatar
    Erkek

arkadaşlar konu biraz sapıyor ama merak ettiğim bişey var hristiyanlıkta veya musevilikte falan cenebetlik var mı yoksa bitek bizim dinimize özgü bişey mi bilgi sahibi olan varsa ve beni aydınlatırsa sevinirim

saygılar..

Anlayamazsınız...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek
    HackMan bunu yazdı:
    -----------------------------

Dinen caiz değildir. Cenabet yaşar ve cenabet ölürsün!

Gusul abdesti alırken vücudunda bi ine deliği kadar ıslanmadık yer kalmamalı. Oysa dövme yaparsan oraya zaten su bulaşamaz sende cünüp ölürsün...

Hackman bosuna mektep okumussun hocam, at kendini denizlere. Cahilin onde gidenisin.

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Dinlerinde yok hoca

Aigaradan daha az zararlı.

Ayrıca dövme derinin üzerine değil altına yapılır.

Yani snn amacın temizlenmekse,namaz kılmaksa.Benim islam anlayışıma göre bi sakıncası yoktu.Şüpesizki Allah anlayışlıdır.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

Kim abdestti tutmayip cenabet gezenmis buyrun gorelim, birbirinden farkli 2 arkadasimizi ornek vericem;

Birisi 5 vakit namazinda, fakat bir kaza sonucunda bacak ve kolunda parcalanmalar olmus deri eskisi gibi surkulasyonda degil, arkadasin bu bolgelerinde cikan kil cikmaz olmus, deri uzerinde terlemede yok.. yani o bolgelerdeki deri fonksiyonlarini yitirmis. 

Oteki Allah inanci olupta bayramdan bayrama namaza giden pek cok yeri dovmeli bir genc.. bu arkadasimizin abdesti tutmaz diyorlar, lakin dovmeli bolgelerinin uzerinde kil cikmakta, ter tanecikleri olusmakta yani derinin hava ve su ile temasi kusursuz devam etmekte. boylece abdestlik,, gusulluk bir problemi yok.

dolayisi ile gusul vakti gelince kim su ile ne kadar temas eder kimin gulusu gusul olur anlasilmis olunur.

Bunlar orf, adet ile paralel giden tercihlerdir, kendince uygun oldugunu dusunen yaptirabilir. Kalkipta dine abdeste hurafeye kol kanat germeyin sonra bilimin maduru , cevrenin sofu maymunu olursunuz.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HackMan
    HackMan's avatar
    Erkek
    hojucuk bunu yazdı:
    HackMan bunu yazdı:

Gusul abdesti alırken vücudunda bi ine deliği kadar ıslanmadık yer kalmamalı. Oysa dövme yaparsan oraya zaten su bulaşamaz sende cünüp ölürsün...

Hackman bosuna mektep okumussun hocam, at kendini denizlere. Cahilin onde gidenisin.

Valla janem islam dinin uygulamarını söylediğim için cahilsem cahil öleyim aq. Zaten sizin için medeni olmak gerekiyor. Zikinin üzerine resimler çizmek gerekiyor.

Ben dövmenin derisi kapattığını biliyorum. Hatta bundan dolayıdır ki kansere yol açtığını duymuştum. Gusul abdestinin şartlarınıda biliyorum yani mantıklı olarak ikisini birleştirince böyle bir sonuç ortaya çıktı... Artık buda cahillikse sen medenisin biz cahil kalalım :)))

Guslün Farzları:

1. Ağza su alıp boğaza kadar çalkalamak.

2. Burna su çekip yıkamak.

3. Bütün vücudu ıslanmayan yer kalmayacak şekilde yıkamak.  >>> Dikkat!

Guslün sünnetleri:

1. Gusle niyet etmek.

2. Besmele ile başlamak.

3. Bedenin bir tarafında pislik varsa onu önceden güzelce temizlemek.

4. Avret yerini yıkamak 

5. Gusülden evvel abdest almak.

6. Bedenine üç defa su dökmek ve suyu bedenin her tarafına ulaştırmak.

7. Su dökünmeye baştan başlamak, sonra sağ omzuna, sonra sol omzuna dökmek ilk defa döktüğü zaman bedeni ovmak ve suyu bedenin her tarafına ulaştırmak. 

8. Ayağının olduğu yere su birikirse, abdest aldığı zaman ayak yıkamasını sonraya bırakmak.

Kaynak: Büyük İslam İlmihâli, Ömer Nasuhi Bilmen

Sevmekten Korkmuyorum; Kitabını çalıştım... Başımdan geçmişi var; her cefaya alıştım...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek
    Dovmeli deri hava gecirmez diye birsey yok hava gecirmeme olayi hic yok, kanser boyanin icindeki kimyasallari vucudun kabul etmeme durumunda olur, yanlis biliyorsun artik ogrenmis oldun. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HackMan
    HackMan's avatar
    Erkek
    Anacım bırak ya. Muhakkak ki suyun vücud ile temasını engelliyodur. Boya olsun istersen. Ama benim bildiğim anne sütünden yapılan dövme benzeri şeyler var kına gibi. Urfa yöresinde çoğunlukla kullanılmakta bu helal. Diğeri ise haramdır gusül abdesti alamassın. Tamam mı cahil olmayan medeni yawrum...

Sevmekten Korkmuyorum; Kitabını çalıştım... Başımdan geçmişi var; her cefaya alıştım...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek
    Blackplus bunu yazdı:

Sağklıksız diye biliyorum

*

Vücudumuz bize Allah’ın eşsiz bir emânetidir. Bu emâneti, Sâni-i Zülcelâl’e, aldığımız gibi kusursuz ve noksansız teslim etmek, her şey bir yana, bizim fıtrat ve vicdan borcumuzdur. Üzerinde, fıtrat dışı ve keyfî olarak kalıcı tasarrufta bulunmaya yetkimiz olmadığı gibi, esâsen buna izin de yoktur. Bu kabilden olarak, meselâ vücuda dövme yaptırmak câiz değildir. Peygamber Efendimiz (asm) tarafından yasaklanmıştır.1

Dövme, vücut üzerinde ihtiyaç dışı, kalıcı izler bırakan, vücudu tahrif ve tahrip eden bir tasarruftur. İnsanın asâletine ve saygınlığına da uygun değildir.

Dövme İslâm toplumunun bir geleneği ve örfü değil; yabancı kültürlerin bir örfüdür. Yabancı kültürlerin insan fıtratına uygun olmayan uygulamalarını taklit etmek ise, her zaman, arkasından başka olumsuz tavırlara ve gelişmelere de kapı açma riski taşımaktadır.

Âlimler dövme yapılan yerde kan hapsedildiğinden, dövme yerinin necis olduğunu söylemişlerdir.

Dövme ile ilgili şu hususu bilmekte de yarar vardır: Dövme derinin dışına değil, içine yapılan bir muamele olduğundan, abdeste, gusle ve ibâdete mâni teşkil etmez. Çünkü abdestte ve gusülde farz olan, derinin dışını yıkamaktır.

Dipnotlar:
    1- Buhârî, Libas, 85-87; Müslim, Libas, 119

**

alıntı

Bu yazıyı kim yazmış acaba buna göre organ bağışıda caiz değil. ?

WELCOME TO THE INTERNET! -The men are men. -The women are usually men. -15 year old girls are FBI agents.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Google
    Google's avatar
    Erkek
    HackMan bunu yazdı:

hacım yazdım ama okumamışsın sanırım eğer dövmeli bölegedeki deri altına su girmseydiki havada girmezdi ve orda kızarıklık oluşurdu sen her

dövmede kızarıklık olurdu sen her dövmede kızarıklık gördün mü ben görmedim açıkcası bu durumda oraya su girio ve kızarıklık oluşanlarda

alerjiden sağlıksız ortamlarda vb. yapılmasıdır. 

Abra Kadabra
Toplam Hit: 6174 Toplam Mesaj: 44