folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kalıcı Dövme Sağlıklı Mı Caiz Mi ?

Kalıcı Dövme Sağlıklı Mı Caiz Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    expert
    expert's avatar
    Erkek

arkadaşlar konu saptı sanki bu arada hepinize teşekkürler ya hiç olmassa fikirlerinizi aldım hee eyw ... !! yazan ark. yine yazsın düşüncelerini ...okumaya devam :)))

la bi git xD çoğu konuyu okurum. çok azına post atarım :D çok önemliyse pm at.. kaanabak kardeşimm, seni unutmayacağım.. :(
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NighT-7
    NighT-7's avatar
    Erkek
    hackmanın dediklerine katılıyorum, lordwarriorun da dediği gibi tartışmaya girmek istemiyorum, ben de kendimi kaybediyorum. eleştiriyi ve tartışmayı sevmiyorum.
    caiz değildir okadar işte. yaptırma boşver. salla. bişe kaybetmezsin.

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek
    meme ucuma piercing yaptırıcam caizmi değilmi

bassinyourface
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiGGest
    BiGGest's avatar
    Erkek
    hojucuk bu ukalalığın nerden geliyo BANGKOK tan felan mı :)... Dİyarbakır lı diye adama kıro deme hakkını sana kim veriyo  ? sen nasıl kendinden emin sacmalarken o adamın yasadıgı yere çamur atıyosun ? ayrıca : bilimin taaa a.q!..

BiGGest was here! [ C.r {YesileV GrandMaster} ]
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Durqrimast
    Durqrimast's avatar
    Erkek

cogu kisininde yanlis bildigi sey budur arkadaslarim.. ben yapticaktim we dusundugunuzden cok arastiridm

dowme yaptirinca abdest sayilmaz deniyor bu yanliz nedeni ise derinin orda kapanmasidir. yanlis bu dusunce cahilliktir.

dowme olu deriri altina islenir.. dowme yapilan yer terler. madem deriyi kapıyor nasil terliyorsunuz. terliyen yerde abdest de su deger. mesela kupe takiyorsaniz kupenin deligide engel olmaz.. bunlar yanlis bilgidir dincilerin fikirleridir kanmayin.. eger terlemese bir sozum olmaz ama terliyor sa o derinin islevi wardir. we su deeer oraya ..

arkadasim yaptirabilirsin ne dinen neede saglık oarlak bir szarari yoktur.

istersen istanbulda oturuyorsan ben dowme icin sana bi kac temiz yer onerebialirim..

Nerede o eski günler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek

dövme derinin altına yapılır!

dinende derinin suyla temasını engellediği gibi bir düşünceyle günahsa günah olmaktan çıkar zira suyun değmesini filan engellemez! orası bildiğin deridir. sadece derinin altına boya yerleştirilmiştir.

lütfen önce konu hakkında teknik bilgi sahibi olalım onun ardından "derin" din bilgilerimizi paylaşalım...

dediğim gibi eğer su değmicek hep cünüp olcaksın gibi bi sebepse hiç korkma, derinin altına yapıldığı için caizdir, dinen hiçbir sakıncası yoktur..

ama bence iyi düşünmek lazım bi süre sora sıkılabilirsin.. 1 yıllık dövmeler filanda var onlardan yaptırmayı düşün bence.. onlar özel kına karışımlarıyla filan yapılıyo..

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    adam diyarbakırlı diye kro dememiş ki "diyarbakırlı kro" demiş.. ankaralı olsaydı ankaralı kro derdi muhtemelen..
    abi caizse caiz diilse diil sallayın amk.. fikrinizi yazın geçin be birader birbirinize niye giriyonuz ki.?
    senin fikrin senin benim fikrim benim olsun mantığı tartışsak .?! :D

şurda hepimiz müridiz amk yüzyüze bakıoz tahri'de :D zuauhhua

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaanabak
    kaanabak's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Kanka napacan olum kalıcı dövmeyi :D gel, ben ist'e ben götüreyim seni biyere illa yaptıracaksanda ... Hayret biş a.q gereksiz işler.. :) Para israfı a.q...kafana ....:)

"Less is More"
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozhamann
    ozhamann's avatar
    Erkek

o kadar boş tartışıyorsunuzki....

benimde dövmem var yaptırmadan önce çok araştırdım cenabetlik işi bnmde canımı sıkıp kafama takılıodu ama sonunda herkez kendi kararını kendi verir...

biraz daha mantıklı düşünmek gerekirse  İslam dini için her zaman mantık dini denmiştir... Cenabet ölmek ne demek, dövme yüzünden illa dövme yaptıranın cehennememi gidiceğine inanıosunuz o zaman dövmeli bi insan hayatı boyunca düzgün bir şekilde yaşamış kimsenin günahına girmeyip ibadetlerini DÖVMESİ OLMUŞ OLMASINA RAMEN EKSİKSİZ yerine getirdiğinde genede tecavüzcü,hırsız,katil birisiyle aynı kefeye mi konucak...

arkadaşlar lütfen 6-7 senedir tahribatın forumlarını takip ederim ama bu kadar boş saçma bi muhabbete çok az tanık oldum...

İbadet işine gelince tamamen NİYET etmek önemlidir neden çünkü suyun olmadığı yerde teyemmüm edebiliceğimiz buyrulmuştur toprakta deri altına geçmez!!!

kimse kimseyi etkilemeye değilde yardımcı olmaya çalışırsa herkez için daha yararlı olucağı kanısındayım...

Saygılar... 

Death is certain life is Not...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsun
    efsun's avatar
    Erkek

ben10-12 yaşlarında baba ben dövme yaptırcam diyordum oda bana, 5 kardeşlemi yapayım yoksa  Sol bacaklamı derdi

16-18 yaşlarında soruyorum baba ben dövme yaptıracam?, önce küçük efsuna yaptır sonra istediğin yere yaptır dedi

şimdi geldi yaş 21 e ne yaptıracam a. q ne gerek war:D 

Her türlü piping işleriniz itina ile yapılır.
Toplam Hit: 6175 Toplam Mesaj: 44