folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kasım 2015 Celbi Uzun Dönemler Açıklandı

Kasım 2015 Celbi Uzun Dönemler Açıklandı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    violinist bunu yazdı

arkadaşlar bende kısa dönem için 23 ekimi bekliyorum kasım celbi için acaba kasımın kaçında alırlar askere

bana şubede verdikleri kağıtta 2-5 kasım ya da 16-18 aralık yazıyordu. Sanırım kısa dönemlerin hepsi aynı anda açıklanır.

Cesnist bunu yazdı

Yolunuz açık olsun.Keşke gitmeseydiniz 6-12 ay gençliğinize yazık

Valla ödeme imkanım olsa parayı verir gitmezdim hocam da ben 87liyim normalde babam askere iyice büyüyüpte gitsin (eskiden bizim buralarda olan bir düşünce sistemiymiş bu geç yazdırma, yıl kaydırma) diye 4 buçuk ay geç yazdırarak 88 li yazdırmış ondan bedelli de tutmadı beni.

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CellyM
    CellyM's avatar
    Erkek

23 ekimi bekliyorum da, nerden nasıl öğreneceğimi bilmiyorum.

Bilen biri nasıl olacağını anlatabilir mi?

Hayırlı olsun yerleri belli olanlara şimdiden, hayırlı teskereler : )

http://www.tahribat.com/Murit-CellyM/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    CellyM bunu yazdı

e-devlet ya da askerlik şubesinden öğrenebilirsun.

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

vay arkadaş yaa işkembesini götünü büyütüp askerden kaçanlarda buradaymış lafta vatan millet sakarya diyip götü sıkışınca askerliğe sövenler sizi ilgilendirmez siz götünüzü işkembenizi büyütüp askerden kaçma taktikleri verin  millete :) 

5 sene olmuş askerden geleli vay bee  baya olmuş yeni askere gidecek arkadaşlara iyiy görevler diliyorum...

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CellyM
    CellyM's avatar
    Erkek
    eyuperol bunu yazdı
    CellyM bunu yazdı

E-devletten nasıl öğreniyoruz onu sormuştum nasıl diye : )

http://www.tahribat.com/Murit-CellyM/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek
    imlegend bunu yazdı
    Karargahı bassınlar kılımı kıpırdatırsam şerefsizim. Subaylar kadar şerefsiz adi insan musveddesi tanımadım. Askeri okulda bunların beynini yıkamışlar Korgeneralin Genelkurmay Başkanına yaptığı tapınma ayinini görünce alayının köküne kibrit suyu dedim... Gitmeden önce ne güzel ailemdeki herkes gibi askerlik yapacağım diyordum. bu askeri düzende kılımı kıpırdatırsam şerefsiz adiyim.

bizde öyle diyorduk moruk çok dedim öleceğimi de bilsem bu karakolu bassınlar diye çok söyleniyordum

gitmeyen bilmez bu işgenceyi allah ordan kurtardı ya beni  allahıma şükür hala rüyalarıma giriyo aq yeri

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    CellyM bunu yazdı
    eyuperol bunu yazdı
    CellyM bunu yazdı

E-devletten nasıl öğreniyoruz onu sormuştum nasıl diye : )

Hımm, ben o şekilde düşünmemiştim :) bende bilmiyorum, senin gibi ilk defa bakıp göreceğim.

Ama vereceğim linkten bakacağız galiba.

https://www.turkiye.gov.tr/sevk-edilecek-egitim-merkezi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Daha gitmedim gitmeye niyetimde yok zor degil mi o psikoloji emir almalar belli bi duzen 6/12 ay sosyallik yok zilyon tane erkegin arasinda ipsizi sapsizi var buyuk sorumluluk var zor gibi

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    Bandito bunu yazdı

95 e 4 :D mezar taşım mk :D gidinde görün ebenizin amını askerlik seex yeri vazelinde götürün

Arkadaş benim diyeceklerimin sansürsüz halini yazmış. 

Şöyle bir ekleme yapmakta yarar var; askerlik her yerde aynıdır. Çünkü insan, her yerde insandır. Çıkar, hile, hurda ve bencilliğin gölgesinde koca bir 365 gün geçer ve en nevi şahsına münhasır adam bile değişir. 

Komutan erine ''lan'' dedi diye ceza aldı, tarzı söylemlere itimat etmeyiniz, çünkü yok öyle bir şey; bazen askeri yasaları kullanarak öyle bir kıstırıyorlar ki sizi, ulan keşke iki şamar yeseydim de kurtulsaydım, diyorsunuz.

Velhasılkelam, bugün şafak 12. Gelmeyi düşünenler gelme, geleceklere de geçmiş olsun derim. Askerliğin 6 ayı da, 12 ayı da aynıdır. 

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek
    Zodiac bunu yazdı

Evet müritler 95/4 gidicek uzun dönem erler için acemi dönem yerleri açıklandı, varmı tbt den gidecek olanlar,

ikincisi, 2. gruba çıkmışım aralıkta gidicem sivas piyade eğitim komutanlığı çıkmış burası hakkında bilgi sahibi olan müritlerden dağıtımlarla, ortamla vs ilgili varsa bilgilerini yazmalarını istiyorum,

korkutmak gibi olmasın hocam ama düşeceğin yer % 90 hudut. belki tekirdağ edirne falan çıkar ama muhtemelen cukurca başkale şırnak urfa gibi yerler olacaktır. 

Toplam Hit: 7634 Toplam Mesaj: 78
askerlik