folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kasım Celp Yedek Subay Askere Gidecekler.

Kasım Celp Yedek Subay Askere Gidecekler.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Ephesus bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    Ephesus bunu yazdı

Hayirli olsun beyler herkese. Soran olmuş; benim de mebs okul acemi. Aralik mamak mebs okulcular pmlesin orgutlenelim :D

Benim disimda erzuruma giden birini gormedim. Sürgün edildim resmen :D

şimdi sana hayatının kıyağını yapıp bir tavsiye vereceğim kesinlikle yapman lazım

çarşıya çık  ve sibiryaya gitmek için alış veriş yaptığını düşünerek alış veriş yap

en kalın ne bulabiliyorsan sıcak tutacak  akrilik pamuklu penye türü  ne varsa alıyorsun.

eğer sıcak memleket adamıysan şimdiden acıyorum sana.

1 metrelik kara,   -30 derece sıcaklığa   hazır ol.  "Tüküreyim böyle iklime"  diyeceksin tükürüğün yere buz düşecek.

ağlayacaksın göz yaşı yüzünde donacak. yanından Adrian Lima geçse soğuktan kafanı çevirip bakacak  halin olmayacak :)

kalorifer soba denilen aletin " ışınlanmadan daha ileri bir teknoloji " olduğunu düşüneceksin :) resmen sarılacaksın.

dışarıdan içeri girdiğinde kan akışının normal hale gelmesi 15 dk alacak.

Eğer arkadaşın dışarda seni bir sebepten fazladan tutacak olursa,   özellikle gece.   En kibar çocukta olsan envai çeşit küfür etmeyi öğrenirsin :)

Eğer aniden elektrikler giderse korkma,   yoğun kar yağışındandır o :)

sular kesilirse,   işte bundan kork ! çünkü boru donmuştur. ısıtıp açmak zorundasınız :(

bütün askere gidecek herkese hayırlı teskereler dilerim :)

siz yokken buralar bize emanet,   Vatan da  size emanet arkadaşlar.

umarım "hayatımdaki en güzel anılarım "  demeniz dileğiyle.

Eskişehir'den gideceğim de soğuğa biraz antrenmanlıyız en azından hocam :D Ama geçen şubat Sivas'ta bulunmuştum. Sekiz yüz kat giysiyle "ulan bu ne soğuk" deyip titriyordum. Orası daha doğu. Bakacağız artık :D Tavsiyeler için teşekkürler :)

YDS WHI kodlu merino yünlü çorabından bol bol al.

Yine YDS Merino Yün içliğinden al.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo
    Ephesus bunu yazdı

kısa dönem 2. celp dönemi(aralık)

acemi ankara mamak

usta erzurum merkez

Kışın ortasında donduk desenize.

Erzurumlular  PM :D 

Winter is coming.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    Ephesus bunu yazdı

Hayirli olsun beyler herkese. Soran olmuş; benim de mebs okul acemi. Aralik mamak mebs okulcular pmlesin orgutlenelim :D

Erzurum guzel yerdir. Benim memleketim. Ayrica kendine surgun diyorsun ya, deme..

yegenim kisa donem ama sirnak cikti..

Cigu bigule :(
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bisson
    bisson's avatar
    Erkek
    bolu_beyi bunu yazdı

Eğitim BirliğiİKM.MLY.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / İSTANBUL MALTEPE / İSTANBULEsas Birliği28 İNCİ MKNZ.P.TÜM. 28 İNCİ TOP.A. 1 İNCİ TOP.TB. 3 ÜNCÜ 105/24,5 MM.LİK ÇEK.OB.BT. / MAGOSA / MAGOSA

Eğitim Birliğiİ          İKM.MLY.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / İSTANBUL MALTEPE / İSTANBUL

Esas Birliği            28 İNCİ MKNZ.P.TÜM. 61 İNCİ P.A. 2 NCİ P.TB. 1 İNCİ P.BL. / MAGOSA / MAGOSA

I know me you know you.......
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

Gideceklere tavsiye:

Fazlalik hic bisey götürmeyin gerekli malzemelerin cogunu devlet veriyo. Vermezse kantinden temin edersiniz. Kantin yoksa ( ki her acemi birliginde var ) çarsidan birine aldirirsiniz cikan arkadaslardan. 

Traş takımı, iç çamaşiri, eşofman, kulaklik (radyo için), termal içlik, terlik ( ayaginiza göre) diş firçasi vemacun ( dandik veriyo devlet ) bol bol çorap ben 30 çift almistim yikamakla uvrasmadim ayaği cok kokan biriyseniz kullan at yapin... baslangicta yeterdir.  Hic oyle ivira zivira su lzim olura girmeyin lazim olmayacak. Dolap kilidi aldiranlr bile var dolap kitlemek yasak askeriyede bosa 10 lira vermeyin. 

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muco
    muco's avatar
    Erkek
    Hakkinen bunu yazdı

Gideceklere tavsiye:

Fazlalik hic bisey götürmeyin gerekli malzemelerin cogunu devlet veriyo. Vermezse kantinden temin edersiniz. Kantin yoksa ( ki her acemi birliginde var ) çarsidan birine aldirirsiniz cikan arkadaslardan. 

Traş takımı, iç çamaşiri, eşofman, kulaklik (radyo için), termal içlik, terlik ( ayaginiza göre) diş firçasi vemacun ( dandik veriyo devlet ) bol bol çorap ben 30 çift almistim yikamakla uvrasmadim ayaği cok kokan biriyseniz kullan at yapin... baslangicta yeterdir.  Hic oyle ivira zivira su lzim olura girmeyin lazim olmayacak. Dolap kilidi aldiranlr bile var dolap kitlemek yasak askeriyede bosa 10 lira vermeyin. 

Hocam terlik demişsin ama devlet veriyor diye duymuştum ben yanılıyor muyum?

Ayrıca esas birliğim "TEKİRDAĞ ASKERALMA BÖLGE BAŞKANLIĞI". Askeralma bölge başkanlığında kısa dönem piyade ne iş yapar? Akşama kadar nöbet mi tutacağız? Bilgisi olan varsa yeşillendirsin lütfen

Topluluk içinde verilen öğüt öğüt değil hakarettir. Hz Ali
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KingsOfDemons
    KingsOfDemons's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı

Isparta Eğirdir'e düşen varsa Allah kolaylık versin :)

Oradan geçtim bende ve gerçekten çok zor şartları :))

Sonra'da Hakkari / Şemdinli / Aktütün'de aldık soluğu.

Acemilik Kastamonu 5. Jandarma Eğ. Kom 

Usta Birlik Şırnak İl Jandarma 

Kd olarak gidiyorum. benzer yerlerin havasını çekmişsin hocam anlarsın halimden. Malum terör yuvaları oralar dolayısıyla biraz bir gerilim var bende ama kış dönemi olması biraz rahatlatıyor. Ne dersin var mı önerilerin ?

Yardıma muhtaç.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    GodofWar bunu yazdı
    CgtyAy bunu yazdı

Eğitim birliği : 11. Komando karargah tugayi karargah denizli merkez

Esas birlik : denizli kişla gazino müdürlüğü denizli merkez

Rahatmidir beyler buralar ?

Bende ordayim tankci olarak ama umarim duzgun insanlara denk geliriz. 

yapın denizli buluşması geleyım :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    Ephesus bunu yazdı

şimdi sana hayatının kıyağını yapıp bir tavsiye vereceğim kesinlikle yapman lazım

çarşıya çık  ve sibiryaya gitmek için alış veriş yaptığını düşünerek alış veriş yap

en kalın ne bulabiliyorsan sıcak tutacak  akrilik pamuklu penye türü  ne varsa alıyorsun.

eğer sıcak memleket adamıysan şimdiden acıyorum sana.

1 metrelik kara,   -30 derece sıcaklığa   hazır ol.  "Tüküreyim böyle iklime"  diyeceksin tükürüğün yere buz düşecek.

ağlayacaksın göz yaşı yüzünde donacak. yanından Adrian Lima geçse soğuktan kafanı çevirip bakacak  halin olmayacak :)

kalorifer soba denilen aletin " ışınlanmadan daha ileri bir teknoloji " olduğunu düşüneceksin :) resmen sarılacaksın.

dışarıdan içeri girdiğinde kan akışının normal hale gelmesi 15 dk alacak.

Eğer arkadaşın dışarda seni bir sebepten fazladan tutacak olursa,   özellikle gece.   En kibar çocukta olsan envai çeşit küfür etmeyi öğrenirsin :)

Eğer aniden elektrikler giderse korkma,   yoğun kar yağışındandır o :)

sular kesilirse,   işte bundan kork ! çünkü boru donmuştur. ısıtıp açmak zorundasınız :(

bütün askere gidecek herkese hayırlı teskereler dilerim :)

siz yokken buralar bize emanet,   Vatan da  size emanet arkadaşlar.

umarım "hayatımdaki en güzel anılarım "  demeniz dileğiyle.

Kim yazmis diye bakmadan direk okuyorum. Vaay arkadasa bak, bu ögütleri veriyosa roman olmustur simdi askerlik anilari oralarda diyorum kendi kendime :D

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 11777 Toplam Mesaj: 101
benasgeregidecem