folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kerkükte Patlayan Bomba | Ben Kürdüm Ama Pkklı Değilim

Kerkükte Patlayan Bomba | Ben Kürdüm Ama Pkklı Değilim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

erkan07 bunu yazdı:
    -----------------------------
    BAAL bunu yazdı:

Bırakın şu küçük ucuz ve acınıcak derece asagıda yer alan basit acıtasyonlarınızı.Bunlarlar hiç bir yere varılmaz.Burada bulunan genç insalar çok yaşlı olmayabilir ama kimse daha dün dogmadı.Herkesin çevresinde yerinde yurdunda yasananlardan haberi var ve buna görede degerledirme yapabilcek kapasitede.

Bu tip olaylar ve sorunlar 3-5 kişinin adının verilmesyile degerlendirlmiycek kadar büyük ve derindir.Kimse surda tanıdıgım vardı çok iyiyidi hemde kürttü diyerek savunma yapmasın.Çünkü bu bir savunma degil,mahalle kahvesinde okey oynarken söylenen zaman öldürücü konusmalardandır.Bende aynı sekilde örnek verseydim çok örnek veriridim.Babamın,dayımın askerde kürt arkadaşlarıyla yasadıkları.Hiçbiri iyi anılar degildi.Ama bu örnekleri vermek çokcukca bir acıtasyondur.

Sunu anlamasınız ki artık Türk evladı yavaş yavaş uyanıyor ve bu uyanısın önünü basit savunmalarınız hiç bir zaman durduramıyacak.Irkcılık-Kafatascılıgı bizi çıkmaza götürür kürtleri daga çıkartır diyen anlayıslara söylüyorum.Biz tarihimizde hiç bir zaman bir azınlıgın davranısları altında hareket etmedik.Bir neslin görüş ve fikirleri etnik çapulcuların tekelinde degildir.

seninle anlaşamayız .

baban dayın askerde  kürtlerle olan ilişkisini anlatmış.

bende bir olayda kafasını sipere gömüp g3 ün namlusunu dışarı çıkartıp çıkartıp korkudan sayıkladığını jarjörleri boşu boşuna boşaltan senin gibi insanlarımı anlatayım?

Türk evladı değil.

Türk kimliği taşıyan insanlar uyanıyor.

senin gibiler sadece KARANLIKTA KAHRAMAN KESİLİRLER SADECE KARANLIKTA KAHRAMANLIK YAPARLAR.çünkü gün aydınlanınca pislikleri görünür sadece.

sana ve sen gibilere inat seviyorum ulan ülkemi.

Bırak şu basit acınası acıtasyonlarını.Sana diyorum ki bana bunlarla gelme.Yok şarjör yok bomba yok o yok su.Bunlara karsıt örnek versem bende çok örnek var ama bu acıtasyon olur diyorum.Sen hala konusuyorsun.Senin önceki konularda neler yazdıgınıda biliyorum bana eski defterleri actırtma.Çanakkale destanı için söylediklerini...Bak bu konulara hiç girmiyecegim.Madem sen beni senin gibler diye örnek veriyorsun.Bende senin gibiler için örnek vereyim.Siz bu vatanı yarın öbür gün bölüp yeni ülke kurmak için seviyorsunuz desem nasıl olur.

O kmlikleri mültecileride zaman zaman veriyorlar.Orda onu tasımak sizin için sadece sosyal haklardan yararlanmak için gereklidir.Kimlik tek basına hiç bir anlam ifade etmiyor ne yazık ki.

Son olarak burası okey masası degil burda ahmetin hüseyinin yaptıkları geçmez.Bunlarlar içine ettiniz ülkemin zaten.Saf insaların koynuna can damarına zaten böyle girildi daha ne masalı anlatıyoyorsun bize.Seviyormus ülkesini bana burda anca kahramanlık yaparsınız demesini biliyorsun bende sana sende ancak internetten seversin ülkeni desem hemen söylycekleriniz belli bu yüzden bi şey demiyorum.Senden önce ertan ile imran da böyle konusrdu sonra pkklı piçler oldugu anşlasılınca siktir edildiler.Yani karnımız tok bu masallara

ve İnadına TÜRK EVLADI

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

:)

sen merak etme burda pkk lı sayılarak  banlanacak en son kişi benim.

gerekirse tezkeremle yaptıklarım ve aldıklarımla çıkarım buraya yorma beynini . e varsa tabi .

dallama kardeş ayrıca o kimliklerden herkese veriliyorsa demekki herkes eşit hakka sahiptir.

bak ben antalyadayım istediğimi yapıyorum  internete bile giriyorum :) üstelik ünv de okuyorum bitane yetmedi ikinciye başlıyorum.

felsefe okuyorum edebiyat okudum.

sende gördüğümse sadece demogoji.

işte dağda gezen o kuş beyinlilerde sen gibi kafatasçısı insanlar.

onlar dağda bölücülük yapıyor sense şehirde .

seninkide yahudi hesabı sıkışınca eski defterleri açarlarmış.

aç koçum  ister tbt de aç ister msnmde aç ister gel yüzyüze aç .(açacak kadar büyükse diye bir imza vardı o geldi aklıma bak şimdi )

allaha şükür alnımız açık yüreğimiz pak.

hadi bakalım koç kendine iyi bak:)

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    BAAL hocam iyisin, hoşsun, tutarlı ve mantıklı savunmalar yapıyorsun kendi fikriyatın açısından. Objektif bakmak gerekirse mantıklı bir tartışma sürdürüyorsun demek de yanlış olmaz. Fakat ne yapalım yani? Kürt doğduk diye damdan mı atlıyalım ya da toplu intihara mı girişelim? Olanı kendince çok iyi dile getiriyorsun fakat olması gerekenden hiç bahsetmiyorsun.

kendinize ayığ olunuz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandit
    Bandit's avatar
    Erkek
    güzel yurdumun güzel insanları:)

* Bugün Türk-Kürt yarın ÖzTürk-Arap Türkü- sonra İşçi-Memur en son Ali-Veli-Mehmet... Ahmet Kaya
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

erkan07 bunu yazdı:

:)

sen merak etme burda pkk lı sayılarak  banlanacak en son kişi benim.

gerekirse tezkeremle yaptıklarım ve aldıklarımla çıkarım buraya yorma beynini . e varsa tabi .

dallama kardeş ayrıca o kimliklerden herkese veriliyorsa demekki herkes eşit hakka sahiptir.

bak ben antalyadayım istediğimi yapıyorum  internete bile giriyorum :) üstelik ünv de okuyorum bitane yetmedi ikinciye başlıyorum.

felsefe okuyorum edebiyat okudum.

sende gördüğümse sadece demogoji.

işte dağda gezen o kuş beyinlilerde sen gibi kafatasçısı insanlar.

onlar dağda bölücülük yapıyor sense şehirde .

seninkide yahudi hesabı sıkışınca eski defterleri açarlarmış.

aç koçum  ister tbt de aç ister msnmde aç ister gel yüzyüze aç .

allaha şükür alnımız açık yüreğimiz pak.

hadi bakalım koç kendine iyi bak:)

Senin ki şu hesaba geliyor "Ben senin boyun kadar kitap okudum" Adamada sormuslar "Bari kaç tanesini anladın ?"

Birde kalkıp olayı hakaret ve küfür boyutuna tasırsan,benim sokak agızım pistir.Dallamanın dalı derindir ve dibine kadar kök salar :)

Kimligin olması sana eşit hak vermez.Bu kimlik sana sadece yasama hakkı verir.Ülkenin içine şıçma hakkı degil.

Demogojiymiş,ben sana ahmetten mehmetten bizene burda kişilerin adı geçmez diyorum sen hala kalkıp tezkermi ve yaptıklarımı getiriyim gösteriyim diyorsun.Sonra kalkıp beni demegoji yapmakla sucluyorsun.Sen en iyisi birde Nöroloji oku.:)

Birde şu koç aslan kaplan muhabbetlerinle bir yere gelemezsin.

Hala işin masal kısmınızdasınız.Neymiş vatanmı herseyden çok seviyormusum.Banane tabi ki seviceksin bunu niye söylüyorsun.Bu ülke topraklarında yasayan herkes sike sike sevmek mecmuriyetinde bunu bir yaptırım gibi söylemek şerefsizliktir :) 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

ReaL_KurD bunu yazdı:
    BAAL hocam iyisin, hoşsun, tutarlı ve mantıklı savunmalar yapıyorsun kendi fikriyatın açısından. Objektif bakmak gerekirse mantıklı bir tartışma sürdürüyorsun demek de yanlış olmaz. Fakat ne yapalım yani? Kürt doğduk diye damdan mı atlıyalım ya da toplu intihara mı girişelim? Olanı kendince çok iyi dile getiriyorsun fakat olması gerekenden hiç bahsetmiyorsun.

Olması gerekeni,şu tartışmanın diger tarfaında bulunan arkadaş gibi,koç kuzu muhabbetine çekip işin içine kendi çevrenizden hasan hüseyini katmazsanız siz söyleyin.Güzel bir şekilde hakaret içermeden tartısalım

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

sike sike sevmeyip bomba koyanlarda var.

sen okuduklarından çok anlamışsında o yüzdenmi içinde kin ve nefret var.

sokak ağzının çok iyi olduğu belli zaten.

zira sokak politikası yapıyor sokak bilgisi ile gerçek bilgiyi ayırt edemiyorsun.

burda daha fazla uzatmaya gerek yok tartışacağın iyi bir bilgin eğeryoksa bilgisi olan akıl hocalarınla birlikte msn de tartışabiliriz.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

erkan07 bunu yazdı:

sike sike sevmeyip bomba koyanlarda var.

sen okuduklarından çok anlamışsında o yüzdenmi içinde kin ve nefret var.

sokak ağzının çok iyi olduğu belli zaten.

zira sokak politikası yapıyor sokak bilgisi ile gerçek bilgiyi ayırt edemiyorsun.

burda daha fazla uzatmaya gerek yok tartışacağın iyi bir bilgin eğeryoksa bilgisi olan akıl hocalarınla birlikte msn de tartışabiliriz.

Diyene bak,Yıllarca ugrastıgımız büyük bir sorunu surda burda tanıdıgı hasan hüseyinle izah etmeye kalkan adam beni sokak bilgisi ile tartısmakla suçluyor :)."Benim bir arkadasım vardı çok iyiydi ve kürttü hadi şimdi bütün kürtler iyidir."gibi vb savunmaların sokak ve kahve degilde seni siyasal bilgi birikimi fazla ve bu yönde poltik açıdan karsındakine sen sokak bilgisi ile sokak politikası yapıyorsun diyecek kadar çok he :) Hayır çok adam gördümde kendi inandıklarını savunmaya çalısırken bu kadar rezil olanını görmedim.Sen demek ki birde psikoloksun.O kadar da bilgilisin ki kişiyi yazdıklarından tahlil edebilip senin için kin ve neftele dolus diyorsun :)Hayır bu kin ve nefret degildir..Bu tepkidir.O tepkiyi kin ve nefretle anılmasını saglıyacak olan seyde uygulanıs biçimidir.Yani karsındakilerini ön yargılı diyenler tıpkı sen ırkcısın diynler gibi asıl ön yargıyı kendileri yapıyor..Tıpkı senin gibi.

Birde unutmadan,akıl hocasına ihtiyacı olanlar kendi inandıkları bile savunmaktan aciz insanlardır.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

bitirmeyi bari bil.

msn dedim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EOF
    EOF's avatar
    Erkek
    abi ne msn i ya oturupta konuyu kişiselleştirmek niye bu konu hepimizi alakadar ediyor oturup çözümünü tartışalım msn nedir er maydanımı burası

end of file.
Toplam Hit: 10304 Toplam Mesaj: 94