folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Kılıçdaroğlu: Hedefim %40

Kılıçdaroğlu: Hedefim %40

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Şu sıralar sürekli chp haberleri taşıyorum diye propoganda yapığımı düşünmeyin, fakat akp yi takdir edelim veya etmeyelim hepimiz biraz sıkıldık 7-8 senedir aynı adamlar kafasına göre bizi yönetiyor =S arada baştakilerin değişmesi, değişmeyecekse bile rekabet hissetmesi güzeldir. akp artık politikalarında daha dikkatli davranacak, ihalelelere ve yolsuzluğa karşı daha titiz davranacaktır. Bunlar da başta kim olursa olsun ülke için iyi şeylerdir. Üstelik AKP li milletvekilleri de genel olarak bu gelişmeyi memnuniyetle karşılamışlardır.

===

Kılıçdaroğlu: Hedefim yüzde 40

CHP’de genel başkanlık için aday olan Kemal Kılıçdaroğlu, seçilmesi halinde hedefinin partiyi yüzde 40 oyla iktidara taşımak olduğunu söyledi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25096071/

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

kılıçdaroğlu ile falan olacağını sanmıyorum bu işin bitirim biri lazım...

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    End_User
    End_User's avatar
    Erkek

bence %30 olur ama üzerine çıkarmı bilemem

not: birazdan "euhehe rüyanızda görürsünüz", "hayal kurmaya devam edin", "bu adamdan lider olmaz" cevapları verecek arkadaşlar açıklamasını da yazarsa daha objektif yorumlar görürüz :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Yüzde 15 i geçemez. Bu adamın alevi olduğunu bilenler oy fırlatmazlar bu adama. Daha da düşecektir oy oranı.

Reecep Tayyip'in Askerleriyiz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KroBey
    KroBey's avatar
    Erkek

Gözüme "Harcanan adam" gibi görünüyor bu adam. Üzülüyorum.

" Kro "
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cicuta-douglasii
    Cicuta-douglasii's avatar
    Erkek

Kılıçdaroğlu birebirde adam geçemez, savunma yönüde zayıf, sadece ileriye atılan toplara koşu yapıyo P: Sanki takıma forvet seçiyoruz. Adamın yanında danışmanları, partinin avukatları olucak. Yoksa kimse anasının karnından cumhurbaşkanı, başbakan doğmuyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

sanmıyorum bişi olacağını, bence ak partinin oy oranını açıklamış :)

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bigwave
    bigwave's avatar
    Erkek

gürsel tekin baykal için gözyaşı dökenler arasında değil miydi ?  şimdi kılıçdaroğlunu desteklediğini açıklamış .. vay be..

Ölüm varsa bir yerde düşündün mü bu hayat niye ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Chp'nin oyları Deniz Baykal dönemine kıyasla biraz daha artabilir ancak %40 ı göreceğini sanmam.Kılıçdaroğlu dürüst bir insan olabilir ancak malesef Türkiye'de sadece dürüstlük işe yaramıyor.

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bülent Arınç da %40 hakkında şunları söylemiş:

''Genel başkan adayı olmuşsa ve genel başkan olacağına inanmışsa böyle bir hedef koyması çok gerçekçi ve çok doğru. Çünkü siyaset iddia işidir. Hiçbir genel başkan partisinin barajın altında kalacağını düşünmez, muhalefette kalacağını da söylemez ama buna halk karar verir. Bir partinin kendisine koyduğu hedef olarak tek başına iktidar ve yüzde 40'lık oy oranını göstermişse bu siyasetçi, özellikle Cumhuriyet Halk Partisinde doğru bir iş yapmış demektir. Zaten Baykal'ın da en büyük kabahati buydu. Yüzde 20'yi aştığı zaman başarı olarak görüyordu.

Biz AK Parti'nin kuruluşunda sayın genel başkanımız Tayyip Erdoğan'ın bize söylediği bir sözü şimdi hatırlıyorum, 'ilk seçimde yüzde 40 ve 15 milyon oy almalıyız'. Ben ondan daha önce partilerde bulunmuş bir insan olarak bunu biraz iddianın da üstünde biraz gerçekçi olmayan bir rakam olarak görmüştüm. Çünkü 1995'de ben Refah Partisinden milletvekili oldum, yüzde 21.5 ile birinci parti olduk. 1999 seçimlerinde Demokratik Sol Parti birinci parti oldu yüzde 21.5 ile. Şimdi onun bir mislini daha fazla söylemek ne kadar gerçekçi olur, diye bir tereddüt içindeydim ama biz bunu aldık. 15 milyonun üstünde oy aldık ve yüzde 35 ile de birinci parti ve iktidar partisi olduk. Eğer Sayın Erdoğan'ın milletvekilliği adaylığı engellenmese ve onun liderliğinde seçimlere katılsaydık, yüzde 40'ı da almış olacaktık. Kaldı ki 5 sene sonra 2007'de yüzde 47 oy alabildik.

Sayın Kılıçdaroğlu ile biz ayrıca tartışırız, CHP olarak da bir rakip olarak elbette halkımız önünde yarışacağız ve biz onu mutlaka geçeceğiz.''

Arınç, ''geçmişte yaşamış ve geçmişe şartlanmış bir siyasetçi olarak yüzde 21'lerle, 22'lerle en büyük başarıyı görmüş bir siyasetçi olarak bana genel başkanım yüzde 40'lık bir hedef veriyordu. Hayal değildi ama başarılması zor bir hedef olarak görmüştük. Şimdi artık biz çıtayı o kadar yükselttik ki yüzde 40 çok aşağılarda kaldı'' dedi.

http://zaman.com.tr/haber.do?haberno=985444&title=kilicdaroglu-genel-baskan-olacak

.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

son 1 hafta hakıkı manada turk sıyasetının bıtmışlıgını gosterır

al ıktıdarı vur muhalefete aynı

çözümsüzlükler üzerine çirkeflikler üzerine siyaset mı olur.  2 tarafa da guvensızım 2 taraf ta dusuncelerıme taban tabana zıt

http://profil.gittigidiyor.com/kady
Toplam Hit: 9011 Toplam Mesaj: 68