Kilo Verememe Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Selam millet,

Pandemi başindan bu yana haftada min 2 kez piiz yapiyor ve bundan kurtulmak istiyordum.

Yedigim abur cuburu saymiyorum bile(extra tatli uzerine bi yer actim gunde min 0.5kg soguk baklava gomuyordum,ekler profiterolleri soylemeyim)

Dedim buna bi son vereyim spora baslayim.Neyse 28 hazirandan beri aktif olarak yuzuyorum ve agirlik calisiyorum diyet ile bunu destekliyorum.

ama yok arkadas 1 gr bile veremiyorum aq sanki aq yaglari inat etmis yapismis gitmiyolar.

istatistiklerim su sekilde nerde yanlis yapiyorum bilmiyorum.

Boy kilo 174 85

yok mu soyle haftada 2 kilo verdirecek sik sok diyet programlari su diyeti corba diyeti artik hangisi ise yariyosa

Schwarz tarafından 05/Tem/21 13:04 tarihinde düzenlenmiştir

Ignorance is bliss.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

1.76 boy, 85kg - 75kg arası yoyo gibi gidip geliyorum.

Tek bir çözümü var. Yemeyeceksin.

Acıkınca yulaf ve yağsız sütü basıyorum. Sadece protein beslenip, bol su tüketerek kilo verebiliyorum.

2.5 ay sürüyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

hocam yemeği kesmeden, kilo veremezsin. Özellikle abur cuburlar, yediğin o soğuk baklavalar, ekler vs senin yaptığın sporu boşa çıkartıyor. Tek ağırlık değil, kardiyo ile birlikte spor yap. 

Bol bol su iç. Zaten suyu çoğaltığında tokluk hissin daha çoğalacak. Şeker ihtiyacını yaş ve kuru meyveyle idare et.  Ben diyete karşıyım. Sabah kahvaltımı, öğlen yemeğim, akşam yemeğimi aksatmıyorum. Ama hepside porsiyonları küçülttüm. Özellikle akşamları yoğurt yiyorum, bazen için ceviz ve fındık atıyorum. Daha da acıkmıyorum. Diğer tavsiyem, boş zamanın kalırsa dışarı çık. Evde kaldıkça daha çok acıkıyorsun, bu durum benim için geçerli :)

Nova Vida !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Hocalar valla kestim abur cuburu

basladigim gunden beri sabah normal 1 dilim ekmek yaninda corba eger corba olmazsa normal az peynir zeytin domates oglen light yogurt veya meyveli aksam genellikle tavuk oluyor ozellikle kizartma olmasin diye firina atiyorum kendi tavugumu az pilav yine yok yine yok 1 haftada hicbir ilerleme kaydedemedim

seker bisey canim cekerse bitter atiyorum agzima iki dilim eskiden boyle yaparsak haftada min 1 kilo verirdim vucut uyandi mi mevzuyu acaba yemiyo gibi ustune en az 2 lt su iciyorum zaten.

Schwarz tarafından 05/Tem/21 13:17 tarihinde düzenlenmiştir

Ignorance is bliss.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

insülin direncine baktırdın mı hocam? 

İmzalamazsam ne olcak?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Insanlar genelde egzersizle yaktigi enerjiyi oldugundan fazla, yemekten aldigi enerjiyi de oldugundan az varsayar. Ustune bir de spor yapti diye kendinde kacamak hakki gorur ve daha bile cok yer. Az ye hocam :D 

sigara değil, balık olan.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

Yok en son kan testi yaptirdigim zaman demir depolarimin bosaldigini soyledi doktor bi kac tup ilac yazdi agizda toprak mi desem acayip bi tat birakan oyle kaldi.

@izzmarit vallahi afrika halki gibi besleniyorum.

1 haftadir agzima tatli bisey girmiyor bitter cikolatadan baska.

Ignorance is bliss.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

Yok en son kan testi yaptirdigim zaman demir depolarimin bosaldigini soyledi doktor bi kac tup ilac yazdi agizda toprak mi desem acayip bi tat birakan oyle kaldi.

Çok bilindik bir şeydir insülin direnci, doktorun kaçıracağını sanmam.

Kısaca bahsetmek gerekirse insülin direncin yüksekse vücuda giren şeker yakılmadan özellikle bel çevresinde yağ olarak depolanır. Kolay kilo veremezsin. Acıktığında da şekerin ani düşer el ayak titremesi, soğuk terleme falan olur. Az da yesen hücreler şekere direniyor, kullanılmadığı için yağ olarak depolanıyor. Pankreas direnç gösterip insülini fazla basıyor. Bu sefer de zamanla pankreas bozulup bildiğin şeker hastası oluyorsun. İnsülin üretemediğinden iğne kullanmaya başlıyorsun. Gizli şeker denir bir de buna. Genetiktir.

Bende acıkınca el ayak titreme, soğuk terleme, baş ağrısı, yemek sonrası tatlı isteme gibi durumlar vardı. Doktora gittim, insülin direncin yüksek, ailende varsa sende de olabilir dedi. Annemde var. O da dikkat ediyor. İlaç vermicem kilon fazla yok dedi. İlk ölçüm 18 idi 6 ay sonra kontrole gittim 13e düşmüştü galiba 1 sene sonra gel dedi. Sene doldu ama henüz gidemedim. Gece acıkıyordum ben de galeta yedim hep çayla falan... Şu an daha iyiyim, acıkınca terleme olmuyor. Kilo verdim biraz. Diyetisyen belki söylememiştir ama doktora görünürsen bakar. Tabi dediğim şikayetlerin varsa.

İmzalamazsam ne olcak?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

Çok bilindik bir şeydir insülin direnci, doktorun kaçıracağını sanmam.

Kısaca bahsetmek gerekirse insülin direncin yüksekse vücuda giren şeker yakılmadan özellikle bel çevresinde yağ olarak depolanır. Kolay kilo veremezsin. Acıktığında da şekerin ani düşer el ayak titremesi, soğuk terleme falan olur. Az da yesen hücreler şekere direniyor, kullanılmadığı için yağ olarak depolanıyor. Pankreas direnç gösterip insülini fazla basıyor. Bu sefer de zamanla pankreas bozulup bildiğin şeker hastası oluyorsun. İnsülin üretemediğinden iğne kullanmaya başlıyorsun. Gizli şeker denir bir de buna. Genetiktir.

Bende acıkınca el ayak titreme, soğuk terleme, baş ağrısı, yemek sonrası tatlı isteme gibi durumlar vardı. Doktora gittim, insülin direncin yüksek, ailende varsa sende de olabilir dedi. Annemde var. O da dikkat ediyor. İlaç vermicem kilon fazla yok dedi. İlk ölçüm 18 idi 6 ay sonra kontrole gittim 13e düşmüştü galiba 1 sene sonra gel dedi. Sene doldu ama henüz gidemedim. Gece acıkıyordum ben de galeta yedim hep çayla falan... Şu an daha iyiyim, acıkınca terleme olmuyor. Kilo verdim biraz. Diyetisyen belki söylememiştir ama doktora görünürsen bakar. Tabi dediğim şikayetlerin varsa.

Yok hoca oyle el ayak titremesi terleme vs gibi seyler olmuyor bende bildigim kadari ile aile icinde sekeri olanda yok bi kac kez ac tok kan tahlili yapmistim biseyde cikmamisti ama yine bi saglik ocagina gidip bi test yaptirayim benim bel cevresinden ziyade bi ayva gobegim var israrla gitmiyor.

Ignorance is bliss.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

Süt -> Yasak | Light Süt -> Abartmadan OK

Şekerli Çay -> Yasak | Şekersiz Çay OK

1 Adet Haşlanmış Yumurta -> Yasak | 2 Adet Haşlanmış Yumurta Akı OK

İncesi kalını yuvarlağı olmadan ekmeğin her türlüsü YASAK

Meyve YASAK | Günde 1 tane Muz OK

Yoğurt Yasak

Çorba Yasak

Saat 6'dan sonra katı gıda alımı Yasak.

Kara Liste, Kırmızı Çizgi, Ölüm Kapısı, Sırat Köprüsü adına ne dersen de eğer diyet yapıyorsan aşağıdakileri yeme:

ŞEKER ve ŞEKER içeren herhangi bir şey. Günlük alım miktarını minimumda tutmalısın. (Bittir çikiliti di mi yimiciz deme abi onu da yeme, kakao ye çok istiyorsan ama tadını sevmezsin yani)

YAĞ ve YAĞ içeren herhangi bir şey. Uzak durabildiğin kadar uzak dur, her şeyi yağsız yapmaya çalış.

EKMEK ve her türlüsü. Lavaşı, pidesi, hamburgeri, kuru fasulyeye banmalığı, menemen emiklemeliği hepsini unut.

Cheating saçmalığını da yapma. Ay haftada bir kendimi ödüllendiriyorum ehe ehe moduna girme. Bu cezalandırmak oluyor çünkü, vücuda sağlıksız besin atıyorsun. Hücreler (adamlar) tam alışmış herşey ok, bi bakıyor yukardan yağlı vıcık vıcık iskender düşüyor. Annskm diyorlar sonra içerde.

Bu şekilde hafta 1.7 kilo verdim. 2 kilo çok uç rakam bence. Hafta 1 kilo da ideal olanıdır.

neverland tarafından 05/Tem/21 15:14 tarihinde düzenlenmiştir

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    Schwarz bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

Yemeklerini kendin mi yapiyorsun hocam? Evetse, birkac gun yedigin her seyi tek tek kenara yazip gunluk kac kalori ediyor toplayabilir misin? Fark etmeden yagi abartiyor olabilirsin, veya diyet biskuvi tarzi seyler yiyorsan onlarin da toplami dusundugunden fazla olabilir. Kaydedip gormek ise yarayabilir.

sigara değil, balık olan.
Toplam Hit: 4791 Toplam Mesaj: 61
obezite