Kilo Verememe Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek
    neverland bunu yazdı

Süt -> Yasak | Light Süt -> Abartmadan OK

Şekerli Çay -> Yasak | Şekersiz Çay OK

1 Adet Haşlanmış Yumurta -> Yasak | 2 Adet Haşlanmış Yumurta Akı OK

İncesi kalını yuvarlağı olmadan ekmeğin her türlüsü YASAK

Meyve YASAK | Günde 1 tane Muz OK

Yoğurt Yasak

Çorba Yasak

Saat 6'dan sonra katı gıda alımı Yasak.

Kara Liste, Kırmızı Çizgi, Ölüm Kapısı, Sırat Köprüsü adına ne dersen de eğer diyet yapıyorsan aşağıdakileri yeme:

ŞEKER ve ŞEKER içeren herhangi bir şey. Günlük alım miktarını minimumda tutmalısın. (Bittir çikiliti di mi yimiciz deme abi onu da yeme, kakao ye çok istiyorsan ama tadını sevmezsin yani)

YAĞ ve YAĞ içeren herhangi bir şey. Uzak durabildiğin kadar uzak dur, her şeyi yağsız yapmaya çalış.

EKMEK ve her türlüsü. Lavaşı, pidesi, hamburgeri, kuru fasulyeye banmalığı, menemen emiklemeliği hepsini unut.

Cheating saçmalığını da yapma. Ay haftada bir kendimi ödüllendiriyorum ehe ehe moduna girme. Bu cezalandırmak oluyor çünkü, vücuda sağlıksız besin atıyorsun. Hücreler (adamlar) tam alışmış herşey ok, bi bakıyor yukardan yağlı vıcık vıcık iskender düşüyor. Annskm diyorlar sonra içerde.

Bu şekilde hafta 1.7 kilo verdim. 2 kilo çok uç rakam bence. Hafta 1 kilo da ideal olanıdır.

Yoğurt niçin yasak hocam?

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

Kendim için konuşayım;

Gıda:

-Şekerli gıdalardan hoşlanmıyorum, kola vesaire aramadığım şeyler. Yemek üzerine tatlı isteği olmadı hiç. Fakat güzel tatlı olursa yiyorum.

-Kahvaltı yapmıyorum, kahve ile güne başlıyorum, eğer çok işim varsa günde üç - dört litreye kadar filtre kahve tüketiyorum.

-Yemek yemek öğleden sonra 15:00 - 15:30 gibi yorgun düşmeye başladıkça aklıma geliyor. Eğer aşırı yoğun bir günüm yoksa güzel bir yemek yapıyorum, bol bol protein ağırlıklı. Sebze tüketimim neredeyse yok denecek kadar az. Sadece yediğim yemeğe bağlı olarak marul, salatalık, soğan vesaire oluyor. Çeşitli türde mantarları bol bol yiyorum. Normalde pizza yiyordum ama artık sıcaklarda yiyememeye başladım.

-Akşam yemeği de yemiyorum. Bu öğleden sonra dışında herhangi bir gıda tüketmiyorum.

-Eğer işim veya herhangi bir planım yoksa ara sıra 24-48 saat arası sıfır gıda tüketiyorum, sadece kahve, su ve diğer sağlıklı içecekler alıyorum.

Aktivite:

-Her sabah yüzüyorum ama daha çok ayılma amaçlı, 2-3 tur yüzüp çıkıyorum.

-Ağırlık kaldırıyorum, bazen bisiklet sürüyorum.

Bunlar dışında evin içindeki merdivenlerden mutfağa inmek dışında herhangi bir yere gitmiyorsam aktivitem olmuyor. Bir yerlere giderken gidilebilir yerlerse bisiklet kullanıyorum.

İçecek:

-Aşırı bir alkol tüketimim var. Haftada iki - üç gün zil zurna sarhoşum. Ama şu dönem işim çok olduğu için birazcık sınırlandırdım. Daha az içiyorum, birayı nadiren içiyorum. İçtiklerim genelde şarap ve cin-tonik (tonik şekersiz).

Alkolle ilgili belirtmek istediğim en önemli nokta, alkol aldığım gün hiçbir şey yemiyorum. Alkollü içkilerin yanında hiçbir şey yemiyorum. Boş mideye alkol tüketimi çok zararlı farkındayım ama alınan kaloriyi dengelemeye çalışıyorum.

-Her gece uyumadan önce bir gün rezene çayı, diğer gün yıldız anason çayı içiyorum.

-Kahve harici bazen maden suyu, bazen soğuk suya yarım limon sıkarak içiyorum.

-Günde tüm bunlar haricinde 3 litreye yakın su tüketimim var. Çok fazla sıvı tüketiyorum.

196 cm - 108 kilogram, kaslı ve fit bir vücudum var. Alkol ve pizzayı fazla kaçırdığım dönemlerde 117'ye kadar çıkmıştım, çok çirkin görünmeye başlayınca dayanamadım, eski rutine döndüm.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mahmuttuncer1
    mahmuttuncer1's avatar
    Erkek

Günde 7 öğün diyet listesi yazmışlar. 7 öğün yiyerek zayıflaman mümkün değil. Günde 7 kere insülini fırlatırsan bu sana yol su elektrik olarak değil direkt yağ olarak döner. Maksimum 3, ideali 2 öğün beslenmektir. Akşam yemeğinle sabah kahvaltın arasına 14-16 saat süre koy. Örneğin sabah 9'da kahvaltı yapıyorsan son yemek saatin 17:00 ile 19:00 arasında olmalı.

Asla Yememen Gerekenler Listesi:

Beyaz unla yapılan her şey

Şekerle yapılan her şey

Kızartma usulü yapılan her şey

İşlenmiş her türlü ürün (sucuk, salam vb.)

Tüm fastfood yiyecekler

Tüm aburcubur yiyecekler

Her türlü meşrubat (doğal sıkım meyve suyu da dahil)

Endsütriyel ürünlerin tamamı

Yenilecekler Listesi

Şartlı Grup (Hayvansal Gıdalar): Bu gruptaki yiyecekler yalnızca kalp damar hastalığı olmayanlara önerilir!

Organik yumurta

Ev yapımı yoğurt

Ev yapımı yoğurtla yapılmış ayran

Organik peynir

Nadiren köy tavuğu

Temel Grup: Herkesin tüketmesi gereken gıdalar!

Her türlü sebze (özellikle yeşil yapraklı)

Bakliyat

Çiğ ve tuzsuz kuruyemiş (fındık, ceviz, antep fıstığı, yer fıstığı, kaju)

Kaliteli balık türleri

Zeytinyağı

Glisemik indeksi düşük meyveler (Nar, çilek, yaban mersini, böğürtlen, zeytin, limon, avokado, kiraz, frenk üzümü)

Yeşil çay

Su

Temkinli Yaklaşılması Gereken Yiyecekler Grubu: Bu gruptaki gıdaları hayatımızdan tamamen çıkarmayalım ama tüketirken dikkatli olmaya ve az tüketmeye dikkat edelim!

%100 tam buğday unundan (hiç bir şekilde beyaz un karıştırılmamış!) doğal ekşi maya ile yapılmış köy ekmeği (kahvaltıda tüketilebilir)

%100 tam buğday unundan (hiç bir şekilde beyaz un karıştırılmamış!) makarna (arada bir tüketilebilir)

Glisemik indeksi yüksek meyveler (karpuz, kavun vb. glisemik indeksi yüksek meyveler çok seyrek tüketilmeli)

Mutlaka ama mutlaka: Her gün en az 1 saat yürüyüş!

Unutma: Ne kadar yediğin değil, ne yediğin önemlidir, kaç öğün yediğin önemlidir. Eğer 2 öğüne geçiş yaparsan yukarıda yazdıklarımı dikkate alarak öğünlerinde istediğin kadar tıka basa ye.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

3 ay sonra insallah 120 kilo oldum diye konu acmam.

yazilanlara bakiyorum turkiye sartlarinda bunlari noktasina kadar yapmanin imkani yok ama hadi hayirlisi bakalim.

Ignorance is bliss.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

yazilanlara bakiyorum turkiye sartlarinda bunlari noktasina kadar yapmanin imkani yok ama hadi hayirlisi bakalim.

Ignorance is bliss.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı

O halde beden işçisi olacaksın moruk.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutengri
    Kutengri's avatar
    Erkek

Ben de diyet yapmaya çalışıyorum.

Kızartma çok sevenler için Airfryer diye müthiş bir icat var. Sıcak hava akimi ile kizartiyor. Yağsiz bir kizartma ama kizartmaya yakın tat veriyor ve kalori olarak daha masum oluyor :) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Şeker ve furuktoz içeren şeyleri yoket, ekmek de yeme. tavuk eti, (büyük küçükbaş, kanatlı?)ciğer ,yoğurt, bol su. 15 gün devam. Sebze yok.

ciğer derken hangisi, önemli mi bu?

bir de, Sebze niye yok, sebze de mi yemeyeceğiz.

tere,dere otu, maydonoz, kıvırcık çok yerim. ama özellikle de yeşil kısımları. beyaz olan yerleri değil. hele de açık yeşil ise, koyu yeşil olanlar acayip acı oluyor.,

~@~

öğün azaltıp Kilo veremeyenleri de hiç anlamadım. @izzmarit'es'in de dediği gibi, günde 2 öğün'de de bir koyun-keçi mi yiyorsunuz nedir anlamadım. @@,

besingrubu olarak zengin, kalori olarak alımının azaltımı da bir işe yaramıyor mu?

bir de Boy, Kilo, Cinsiyet, ve bu kısım çok önemli değil de Burcunuzu yazabilir misiniz, sanki sonbahar-kış grubu biraz daha vücut olarak farklı gibi, bir inancım var. istisnâ'lar vardır tabii. 

RitmFarbRacourci tarafından 05/Tem/21 21:43 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

1 hafta da 4 kilo ödem attım ya da kilo verdim. 
    upload edeyim dedim ama olmadı. Whatsapp yazarsan ileteyim. Tabi bu spor destekli. Günde en az 40 dk. Kardiyo 4 gün. 3 günde ağırlık ve bölgesel hareketler. Benim hocam iyi. 2 ay sonra öncesi sonrası atarım :) 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı

Şeker ve furuktoz içeren şeyleri yoket, ekmek de yeme. tavuk eti, (büyük küçükbaş, kanatlı?)ciğer ,yoğurt, bol su. 15 gün devam. Sebze yok.

ciğer derken hangisi, önemli mi bu?

bir de, Sebze niye yok, sebze de mi yemeyeceğiz.

tere,dere otu, maydonoz, kıvırcık çok yerim. ama özellikle de yeşil kısımları. beyaz olan yerleri değil. hele de açık yeşil ise, koyu yeşil olanlar acayip acı oluyor.,

~@~

öğün azaltıp Kilo veremeyenleri de hiç anlamadım. @izzmarit'es'in de dediği gibi, günde 2 öğün'de de bir koyun-keçi mi yiyorsunuz nedir anlamadım. @@,

besingrubu olarak zengin, kalori olarak alımının azaltımı da bir işe yaramıyor mu?

bir de Boy, Kilo, Cinsiyet, ve bu kısım çok önemli değil de Burcunuzu yazabilir misiniz, sanki sonbahar-kış grubu biraz daha vücut olarak farklı gibi, bir inancım var. istisnâ'lar vardır tabii. 

15 gün dukan atak diyeti yapacak zaten 7  kilo gider, üstüne sporla birlikte yavaş yavaş sebze ekleyecek 3 kilo da oradan götürür 1 ayda sarkmadan iner istediği kiloya ve kas kaybı da olmaz. kilo verirken en büyük sorun kas kaybı yaşamak, ben içeride kas hacmimin çoğunu bıraktım geldim, protein yok, yağ iğrenç, hareket yok, üstüne sigara da koyunca bok oluyor vücut.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 4823 Toplam Mesaj: 61
obezite