folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kimdir Bu "Abiler" ?

Kimdir Bu "Abiler" ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LordVader
    LordVader's avatar
    Erkek

Tam olarak neyin nesidir, ne is yaparlar?

Amaclari nedir, bir orgutmudur?

Lisede derlerdi abilere gidioruz abilere gidioruz lan neresi bu abiler kim veya hic biri aciklamazdi?

Yani gercekten bilmiorum hocalar yha :S giden goren varmi?

Ders mi calisilio? Dershane gibi bi yermi yoksa? Ev mi lan yoqsa bu :S :D 

I find your lack of faith disturbing.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NighT-7
    NighT-7's avatar
    Erkek
    bunlar üniversite öğrencileri. Hem öğretiyolar, öğretirkende pratik yapmış oluyolar. Bazılar dersin yanı sıra dini şeylerde öğretiyo. Ben hayatımda 1 kere gittim. Canı Sıkıldı. Anca test çözerdik :D daha gitmedim. Ablalara gidiyim dedim. 1tane bulabildim. o da güzel değildi, bend gitmedim ve ogün bugün abilelere-ablalara gitme işini bıraktım.

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuncaxxz
    tuncaxxz's avatar
    Erkek

abla bulan varsa güzel paylaşsın bizde gidelim (:

öbür türlü abilere 1-2 kere gittik ondada rahat durmadılar koltuk feln kırıldı :D

kısacası içine siniyosa gidersin , her abi iyi olcak diye bişey yok ama ben ark. önerisiyle gittim bi boka yaramadı bi daha gitmedim :D

boşverin abi mabi otur evinde çalış aq ne gerek var

edit: he bide emekli öğretmen e gittim abilerden önce 2-3 sene aralıksız çok iyi oluyodu . bi ara verdiydim derslerde düşme olunca tekrar başladım 7. sınıfa gelince bıraktıydım dersler yine tepe takla olduydu :D ama güzeldi kadın güzel anlatıodu.

kısacası s. edin abiler bi tane emekli öğretmen bulun ona gidin (: 

punto cero
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aloryan
    Aloryan's avatar
    Erkek
    tuncaxxz bunu yazdı:
    -----------------------------

abla bulan varsa güzel paylaşsın bizde gidelim (:

öbür türlü abilere 1-2 kere gittik ondada rahat durmadılar koltuk feln kırıldı :D

kısacası içine siniyosa gidersin , her abi iyi olcak diye bişey yok ama ben ark. önerisiyle gittim bi boka yaramadı bi daha gitmedim :D

boşverin abi mabi otur evinde çalış aq ne gerek var

Bulan olursa banada pm atsın 

Her zaman derim = Bilmemek Ayıp deil Ögrenmemek Ayıp
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Hoca, Bu abilerin aslında nur cemaatinden olanların himettekilerinden olanlara deniyor...

Cemaati 3'e ayırmışlar

1. Okuyucular (Bunları sisttir et.. Azdırlar)

2. Yazıcılar (Bunlarıda sittir et.. Cok azdırlar)

3. Hizmettekiler

1 ve 2. lere bilgi verip aklını karıştırmayalım.. 3. Olanlar, Fettullah Gülencilerdir, Bunlar Cemmate hizmet eden tayfadan geliyorlar, Bu abiler dediğin kişilerse, cemmatin içine giripde, okuyan, kendinden küçükleride içlerine çekip ders ve dini bilgi veren tayfadır.. Gerçi dersten cok içlerine çekmiolar ama...

Neyse, birde bunlarn girl versiyonu olan Ablalarımız var :) Bu tayfada böle ünivde başı kapalılarla direk ayırt edersin zaten...

Abilerinle Ablaların :P Evlerde olabilirler, Özellikle üniversite öğrenci evlerine gidersin.. Yada Yurttalardır, Oraya pek götürmezler sizin gibileri :) Yada Dershanelerdedirler, Özellikle Fem, Maltepe, Sabah vs gibi dershanelere yuvalanmışlardır...

Hoca sen sen ol :) İçlerine girme :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zervalone
    zervalone's avatar
    Erkek
    fetocanın beyin yıkama sisteminin parçaları alırlar güler yüzle sonra risale said fetulalh derken bi bakmışşınsende o çarktasın o çarka bunları oturtmak lazım diiye düşünüyorum
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek
    arkadaşım bu "abiler" Fethullah'ın bi dersanesi war bilir misin adını bilmem ama FEM die.işte fem'e çalışır bunnar.soora ben gitmedim am giden arkadaşlarım wardı.gidersler ders çalışma ayağına orda bunları din hakkında zorlarlama yaparlar.kimileri sıkılır kimileri bu muhabbetten zevk duyar.hatta "abiler" olduğu gibi "ablalar" da wardır :D ilginç insanlardır bunlar...

bunch of idiots around me, yes everywhere.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lekton
    lekton's avatar
    Erkek
    NighT-7 bunu yazdı:
    bunlar üniversite öğrencileri. Hem öğretiyolar, öğretirkende pratik yapmış oluyolar. Bazılar dersin yanı sıra dini şeylerde öğretiyo. Ben hayatımda 1 kere gittim. Canı Sıkıldı. Anca test çözerdik :D daha gitmedim. Ablalara gidiyim dedim. 1tane bulabildim. o da güzel değildi, bend gitmedim ve ogün bugün abilelere-ablalara gitme işini bıraktım.
    güzel olmayan neydi abi:)lütfen:S

Dikkat: Hazine Ceyhan ırmağının kıyısında iki köprü arasında... kuru ağacın Dibinde...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zervalone
    zervalone's avatar
    Erkek

he bu arada bizim arkadaş abisini kızla öpüşürken görmüş :) hocanın dediğini yap yaptığını yapma hesabı

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LordVader
    LordVader's avatar
    Erkek
    Way anasini ise baq bea saolun hocalar, ozellikle Rene :D aydinlandim :D nur gibi oldum :D kemale erdim birden :D

I find your lack of faith disturbing.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Profesor
    Profesor's avatar
    Erkek
    hacım bunlar malum cemaatin öğrencilerin derslerine yardım amacıyla yaşadığın şehrin belli semtlerine dağılmış insanlardır.her semtte bi tane veya daha çok evleri vardır.sadece ders öğretmezler dini şeylerde öğretirler.mesela sabah namazına zorla kaldırılabilirsin.dediklerini yapmazsan dışlanabilirsin ve ders yardımı alamazsın.eğitmenlerin çoğu üniversite öğrencisi veya mezun kişilerdir.

neyse ne laannn....
Toplam Hit: 28057 Toplam Mesaj: 106