folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Konyalılar Neden Sevilmez?

Konyalılar Neden Sevilmez?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek

Bu sene babamların Konyada kampı vardı. Yaklaşık 30 tane mühendis,yazın sıcağında dağ taş pafta hazırlamakla , bölgenin madenlerini top secret harita tarzı hazırlamak suretiyle en uç bucak yerlere gitme işi yapıyorlar. Yerli konyalılar arazi kampında çalışan 30 mühendisin Yazın o sıcağında dağ taş gezmesi yetmezmi gibi Şortla dolaşmasından huzursuz olmuş, muhtara şikayet etmiş :D Tabi Kimse sallamamış , kısaca Yurdun en yobaz şehirlerinin başında gelir... Aradada Elixir denen haysiyetsiz herif gibi tipleri çıkar 

http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=52527&sayfa=2#483128

Elixir, 25/11/2007 3:17:47 PM tarihinde decameron tarafindan sınırsız banlandı. Banlanış Sebebi: Banlanma sebepleri; 1. "Keramet; Alimlere Verieln Bir Melike, Özelliktir. ( Atamızda yok , ya olsun o bizim yinede Atamız ) Hani Şu Tapılacak derecede sevilen Ata... aman neyse konuya dönek biz..." (Aynı yazısını 2 kez postlamak silindiği halde uyari pmi atılması sonrası tekrar olması sebebi ile) 2."Dediklerim"de Zerre YALAN VARMI ? Sanırm Doğru Bize Battı... " Gibi sacma sapan aciz sekilde kendisini savunmasi.. 3.Ataturk e " lan ben bu adami " gibi haysiyetsizce konusmasi 4.Sukunetle onca uyari yapmama karsin "Lan Atatürkçü:)) pis kemalist :)) ( Felan diyim"de ban at )" Gaza getirmeside cabasi olmak uzre bende banladim. Sacma sapan dusuncelerin empoze edilecegi yer/mekan degil burasi hoca , yanlis yerdesin

Bu tipleri aranızsa asimile etmedikçe önyargı değişmesi mümkün olmayacaktır diye düşünüyorum,kolay gelsin..

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    persian
    persian's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

(Baştan yazıorum üzerine herkes alınmasın)Konya kendilerini din bakımından üstün gören insanların yani kendini sevdirmiyen insanların toplandığı yer... Bi onlar müslüman,bi onlar dindar.. Örnk. verim Benim canı gönülden Fethulahçı süzük teyzem konyaya taşındı huzur varmış orda.. mini etekliler,içki yokmuş die :) baş örtülülere sosyal alanlar çokmuş filan sanki başka şehirde başörtülüleri yiyorlar neyse...

Tuğrul baba mini etekle gezende var yazmış bi yazısında ben hiç göremedim mini etekli o kadar geldim.. Üstelik bi tane normal tip göremedim.. Genç nesilden belkide orta sınıf ve üstü adamların hepsi hacı sakallı yada ince bıyıklı nerdeyse :)  Kadınlardada baş örtüsüz çok nadir.. Kimse üzerine alınmasın ama hayatımda gördüğüm en sıkıcı şehir... ama rahatlık bakımından çok rahat.. Trafik filan... Zaten bu dindar takılıp parayı götürenler ağzızlarının tadını bilirler...

Üstelik şöle bişi daha var.. Konyada aşırı dindar takılmayanlar başka şehirlerdeki aşırı dindar takılanlaardan daha dindar olabilirler :) yani sonuç olarak Fethullah gülenin başkentide diyebiliriz...

Adamlara soruyorlar kime oy vericen 10kişiden 9u Akp diyor.. Neden neyini gördün gibisinden sorulara en düzgünü,en temizi onlar yanıtıyla gönülleri mest ediyorlar... :)

Kayseri ve Konya  en sevdiğim iki şehir :) Akpye Tulum çıkaran urfayıda sayabiliriz :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dikdatoraa
    dikdatoraa's avatar
    Erkek

sevmeyen utansın konyalı gibi var mı beee konyalılar dünyanın en şeker en medeni en kahraman insanlarıdır

yenilmenin acısını yaşamadan kazanmanın zevkine hiç bir zaman varamazsınız... mağlubiyet son derece motive edicidir dibe vurduğunuzda en tepeden başka gidecek yeriniz kalmaz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    persian bunu yazdı:
    -----------------------------

(Baştan yazıorum üzerine herkes alınmasın)Konya kendilerini din bakımından üstün gören insanların yani kendini sevdirmiyen insanların toplandığı yer... Bi onlar müslüman,bi onlar dindar.. Örnk. verim Benim canı gönülden Fethulahçı süzük teyzem konyaya taşındı huzur varmış orda.. mini etekliler,içki yokmuş die :) baş örtülülere sosyal alanlar çokmuş filan sanki başka şehirde başörtülüleri yiyorlar neyse...

Tuğrul baba mini etekle gezende var yazmış bi yazısında ben hiç göremedim mini etekli o kadar geldim.. Üstelik bi tane normal tip göremedim.. Genç nesilden belkide orta sınıf ve üstü adamların hepsi hacı sakallı yada ince bıyıklı nerdeyse :)  Kadınlardada baş örtüsüz çok nadir.. Kimse üzerine alınmasın ama hayatımda gördüğüm en sıkıcı şehir... ama rahatlık bakımından çok rahat.. Trafik filan... Zaten bu dindar takılıp parayı götürenler ağzızlarının tadını bilirler...

Üstelik şöle bişi daha var.. Konyada aşırı dindar takılmayanlar başka şehirlerdeki aşırı dindar takılanlaardan daha dindar olabilirler :) yani sonuç olarak Fethullah gülenin başkentide diyebiliriz...

Adamlara soruyorlar kime oy vericen 10kişiden 9u Akp diyor.. Neden neyini gördün gibisinden sorulara en düzgünü,en temizi onlar yanıtıyla gönülleri mest ediyorlar... :)

Kayseri ve Konya  en sevdiğim iki şehir :) Akpye Tulum çıkaran urfayıda sayabiliriz :D

Üstelik bi tane normal tip göremedim. 

yani sonuç olarak Fethullah gülenin başkentide diyebiliriz 

Birincisinin nedeni senin normal tip anlayısın olabilir, tamam ortacagda yasayan tipler var hemde baya cok ama bu genellemeyi nasıl yaparsın.

o sehirden aqp yada saadete falan cıkan oy totalde %70 falandır, yani sana daha basiti hala Ataturk u kendine pusula goren bizler de varız yaptıgın ikinci genelleme 

de oburu gibi sacma hatta salakca. Bok atarken bile bi edebi vardır.. 

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerShery
    SerShery's avatar
    Erkek
    YaRaMaZ bunu yazdı:

iki tane konyali çocuk var aramizda :D ellerinde kalmis durumdayiz

bilmiyorum ismindenmidir cismindenmidir :| sorun cocuklar

0nlar sorun Degil sumuklu bocek YapisdilaR birakmi Yolar  a.q

Azerbaycan tv de pokemon: Ash pikaçuya, ''Seni seçtim aybalam ceryan şoku atasan'' dedi, hayattan soğudum :O
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    0nly_TiLkii bunu yazdı:
    YaRaMaZ bunu yazdı:

iki tane konyali çocuk var aramizda :D ellerinde kalmis durumdayiz

bilmiyorum ismindenmidir cismindenmidir :| sorun cocuklar

0nlar sorun Degil sumuklu bocek YapisdilaR birakmi Yolar  a.q

Senin nickname in Only_ Tikky olmasın sakın, zanlımca yanlıs yazmıssın

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yamtar
    yamtar's avatar
    Erkek

Genelleme sayılmasını istemem fakat tanıdığım 10-15 civarı konyalın hepsi cimri üçkağıtçı içten pazarlıklı yalaka ama fırsatını buldumu anında adam satan kendi aralarında çok sıcak ama yabancılara karşı çok soğuklardı. galiba bende konyadan adam çıkmaz diyenlerdenim :)

Kanını taşıyandan başkasına inanma!" Mustafa Kemal Atatürk
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuna
    Tuna's avatar
    Erkek
    yamtar bunu yazdı:

Genelleme sayılmasını istemem fakat tanıdığım 10-15 civarı konyalın hepsi cimri üçkağıtçı içten pazarlıklı yalaka ama fırsatını buldumu anında adam satan kendi aralarında çok sıcak ama yabancılara karşı çok soğuklardı. galiba bende konyadan adam çıkmaz diyenlerdenim :)

tanıdığın o ibnelere bir. sana iKi:) buyur. aL alabiLirsen=)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    persian
    persian's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    gkhn759 bunu yazdı:
    persian bunu yazdı:

Üstelik bi tane normal tip göremedim. 

yani sonuç olarak Fethullah gülenin başkentide diyebiliriz 

Birincisinin nedeni senin normal tip anlayısın olabilir, tamam ortacagda yasayan tipler var hemde baya cok ama bu genellemeyi nasıl yaparsın.

o sehirden aqp yada saadete falan cıkan oy totalde %70 falandır, yani sana daha basiti hala Ataturk u kendine pusula goren bizler de varız yaptıgın ikinci genelleme 

de oburu gibi sacma hatta salakca. Bok atarken bile bi edebi vardır.. 

Yazdığımız yazının araısndan cımbızla kelimeleri çekip cevap vermek senin mantalitene uygun sanırım... 

Görünüş,tip olarak değilde asıl mevzu düşünce yapılarını kastetmek istemiştim.. Başörtü derkende öyleydi ;) evet benim normal insan kriterlerim farklı... üfürükcüler normal insan tipime girmior...

Totalde çıkan oy 70dir yok bizlerde varız Atatürk vs.  anlatım bozukluğunu geçtim anlama bozukluğuda  var sende sanırım...

Ben bok atmıorum kendi  düşüncelerimi yansıtıorum... Fuhuş yapıolar vs. demedim yazımı iyi okuduysan... Sen kendini malkaçoğlu sanıp savunma moduna geçmene gerek yok..

Bende emin ol senin kadar müslümanım zaten kastettiği herkesin bu kendini daha çok müslüman gören soğan cücüğü kesimin çoğunlukta olduğu bi il...  Üstelik dindar ayağına hep malı götüren tipler falan filan... Neyse Allah yolunu açık etsin bana cevap verme hayatını yaşa.. :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

2 Sene boyunca konyada yaşamış-okumuş birisi olup, üstüne üstlük yeterince gezip görüp kaldığım il sayısı olduğuna göre, son 2 senedirde Kayseride yaşadığımdan, yaptığım yorumlar uygun karşılanabilir sanırım...

Öncelikle bir elin parmağı nasıl bir değilse, bütün konyayada aynı gözle bakamayız...

Ama benim 2 sene boyunca konyaylılarla ilgili aklımda kalan ilk şeyleri söyle derseniz, Üç kağıtcı, Kaypak, Yobaz, Menfaatci, Yanar Döner tipler diyebilirim.

Olay içki alkol vs değildir, zaten alkolü yobazlığın sınırı olarak görmek, ayrı bi yobazlık çeşitidir bana göre, Örneğin, kocaburunun biranesi vardı, nerdeyse ankaradaki ortalama bir barla yarışırdı orda tüketilen alkol konumuz bu değil...

Bak gene depreştirdiniz yaramı, Daha ankaradan ilk defa konyaya gidiorum ailemle birlikteyim sadah yola cıkmışız o gün oruc tutmuyoruz, 4 sene önce ramazandayiz... İftar vakti gelmeden ekmek yiyeceğim die, vitrininde sıra sıra ekmek varken, onlar satılık değil dien!, ak sakallı orospu cocuklarının meleketi orası...

Konya-Ankara karayolunun ortasındayız, köyün vs ortasında değiliz, ana caddedeyiz, internet tesisatı çekiyorum, üstümde body var... Karşıdan karşıya geçecem, binanın içinde calışıorum ama, karşıdaki hırdavatcıdan kablo kelepcesi alacam... Way efendim colukları cocukları karıları kızları varmışda, ben nası bu halde sokakda gezermişim die, nerdeyse linc edeceklerdi beni, ulan üstümde bildiğimiz body var, sanki sikimi cıkartıp karılarının üstüne saldırmışım gibi muamele gördüm.

Yobazlığın sınırlarından birisi bu işte...

Özellikle sınır ilçelerinde bildiğiniz gibi, atatürkün doğudan sürdüğü Kürt boyları vardır, özellikle ankara sınırına yakın yerlerdeki ilçelerde yüksek Pkk hareketliliği var, nerden biliyorsun diyen için, oradaki 2 ilçenin özellikle tarihi ve şehitleri konusunda!! (Şehitleri dediğim, pkklı orospu cocukları) elimde yüksek döküman ve materyal bulunmaktadır, bana onların web sitesini yaptırmaya calıştıkları için...

Konyada, menfaat için sana karşı yapılmayacak kaypaklık kalmaz, özelikle gözünden öğrenci abi bu sözleri okunuyorsa...

Cemaat kadrolaşmalarının türkiyedeki en merkezi yerleridir, kac tane dergah kac tane şeyh şıh var saymama gerek yok konyalılar zaten bilir, şöle konya merkezden karamana doğru uzanalım bi...

Ama bunu kesinlikle bir genelleme olarak görmüyorum, Örneğin, burada kayseride karşılaştığım bi konyalı var, hayatında bana babamın yapmadığı iyiliği yapmış adamdır, benim için 15 gün kendi evinden uzak kalmış insandır, her babayiğidir harci değildir bu.Ergin isimli başka bir kürt arkadaşım var, ergin şurada başım dertte desem, şimdi atlayıp gelmezse adam değilim... Başında da demiştim bir elin 5 parmağı bir değilken bütün şehri direk aynı kefeye koymak haksızlık olurdu, ama geneli böyle...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 18024 Toplam Mesaj: 86