folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Konyalılar Neden Sevilmez?

Konyalılar Neden Sevilmez?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nos18
    nos18's avatar
    Erkek

ben Akşehirliyim ilk kez duyuyom böyle bişeyi daha önce hiç duymadım :?

Parayla saadet olur, ayse olur, fatma olur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    persian bunu yazdı:
    -----------------------------

Yazdığımız yazının araısndan cımbızla kelimeleri çekip cevap vermek senin mantalitene uygun sanırım... 

Görünüş,tip olarak değilde asıl mevzu düşünce yapılarını kastetmek istemiştim.. Başörtü derkende öyleydi ;) evet benim normal insan kriterlerim farklı... üfürükcüler normal insan tipime girmior...

Totalde çıkan oy 70dir yok bizlerde varız Atatürk vs.  anlatım bozukluğunu geçtim anlama bozukluğuda  var sende sanırım...

Ben bok atmıorum kendi  düşüncelerimi yansıtıorum... Fuhuş yapıolar vs. demedim yazımı iyi okuduysan... Sen kendini malkaçoğlu sanıp savunma moduna geçmene gerek yok..

Bende emin ol senin kadar müslümanım zaten kastettiği herkesin bu kendini daha çok müslüman gören soğan cücüğü kesimin çoğunlukta olduğu bi il...  Üstelik dindar ayağına hep malı götüren tipler falan filan... Neyse Allah yolunu açık etsin bana cevap verme hayatını yaşa.. :)

İkinci paragrafında dedigine gore; ben  türbanlılar ufurukculer iidir bunlar normal insan standartıdır demisim,yazımdan bul özur dileyeyim ama bulamazsan..

Biz burada turk dil kurumunun konferasında degilim, ukemmel cumleler kurmak zorunda da deilim, kaldı ki sinirle yazılmıs bi yazıdır bence normaldir

Sadece dusuncenle tumu soyledir, soyle bi adam gormedim diyebiliyorsan ben senin o uygun olan mantalitene sokiiim. Dusunce adı altında bence boq atma olan 

genellemeler yapılmaz

Ben hayatımın hicbiyerinde kimseye ben sole muslumanum sen şusun demedim demem de tabiatıma aykırıdır. Sabit zihniyetli, okuyup bi bok anlamadıgı halde sen

anlama ozurlusun falan die karsısındakine atislik yapan tiplere de cvp vermem aslında ama konu genel bi mahiyette. Varsa bu yazdıgıma verebilecegin bi cvbın 

ozelden yada burdan arada knuyu yoklarım. Hadi sabit fikirlerinde mutluluklar 

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Konya da 90lı yılların öncesini görenler aslında dediklerime hak verecektir.

Konya çok hızlı bir şekilde büyüdü. Emin olun 90 lı yıllara kadar kapalı bir kentti. Yatırım, eğitim, sağlık hizmetleri size yemni ederimki hep geri plana atılmış 

bir kentti. 

Ne olduysa 90 dan sonra oldu. 90 lı yıllara kadar fakülte gibi küçük bir yapıda oluşum sağlamış üni kampüsleşti. 

Yatırımlar, yollar, fabrikalar, inşaat sektöründe açılımlar  ler, lar, uzatında uzatın.

Konya göç almaya başladı. Makus talih yenilmiş yeni bir dönem başlamıştı. Ama bu sefer de kültür yozlaşması baş gösterdi. 

Adam mardinden geliyor kendi kültürünüde getiriyor ama onu örnek alan konyalı hoşuna giden huyunu alıyor kendine monte ediyor.

Bir sözvardır.

Saksağan serçeyi görmüş seke seke gezinmesini pek sevmiş. Karar vermiş onun gibi sekecektir. 

Hoplaya zıplaya gezerken karganın yürüyüşünden çok etkilenmiş karar vermiş onun gibi yürüyecektir.

Gelgelelim ne tam serçe gib sekebilmiş nede tam karga gibi yürüyebilmiştir. Bunları yapacam derken kendi yürüyüşünüde unutmuştur.

Konyalı gençlerin bastırılmış duyguları var evet. Çünkü yaşadıkları ortamlar ya sanayi ortamı yada geri planda kalmış 2. sınıf okullardır. 

Saksağan gibi serçenin yanında sekerler, karganın yanında yürüler. Bundan dolayıdır ki ne onda ne de onda başarı gelmemiştir. 

Mevlana demiş arkadaşımın birisi.

Çok doğru bir tespiti var.

Çünkü mevlana gerektiği gibi öğretilmedi bize. Adam brezilyadan okumuş gelmiş ama benim öz amcam daha mevlana müzesine girmemiş. 

Sen neden bahsediyorsun ki?  

Daha mevlanaya yakışır bir kültür merkezi 3-4 sene evvel yapıldı. Bu ehemmiyet vermemiz gereken külliye ve medfun bulunan zat

devlet ve eğitmenler eliyle kendi bulunduğu kentte 2. planda kaldı. Yıllarca önünde at arabaları dururdu. Siz o manzaraları da gördünüz mü?

Bir ayasofya, bir mevlana, bir sultanahmet, bir selimiye bunlardan biri yada benzerlerinin hepsi amerikada ingilterede olsa her yıl bir diğeri 

7 harikadan biri olarak seçilirde seçilir.

Demem o ki konya halkı kendi kaderini kendisi çizmiştir. Tarih boyuncada bu memlekete hizmet etmiş ve etmeye devam edecektir.

Yobazlık hadisesine ise hiç girmiyorum. 

Herşeyin yobazı var. 

Sosyalistin yobazı da var. Komünistin yobazıda var. Dinin yobazıda var.  Hatta yobaz olduğumuzu iddia eden kişilerin çoğuda bu ithamlarla yobazlık yaptıklarının 

farkına varamamışlardır. Genelleme yapmıyorum ama diye başlayan bir cümle kurup 1milyon kişinin 999.999 kişisi böyle dedikten sonra 

sağındakine dönüp soldakine çaktırmadan "seni kastetmedim ;)" dedikten sonra aynı şeyi soldakine yapmak yobazlığın ta kendisidir.

15 kişiyle karşılaştım 14,5 u dandik çıktı, geri kalan 0,5 zaten ana tarafı ...... memleketliymiş diye bir şey söylemek, bodrumda, muğlada, manisada, izmirde

konya ya oranla daha çok çıplak insanın gezdiği memleketlerde gezip sonra konya ya geldiğinde "aaa şuraya bak sanki medine" demek salaklıktır. 

Yahu sen oraya alışmışsın. Orada mini etek, şort yada body giyemk son derece normal. Ama yakın geçmişe kadar kapalı tutulan (resmi olmayan devlet baskısı)

konyada bu alışılmadık bir durumdur.Konya denizi yok, soğuk memleket. Turistler bile mevlanaya girerken kapanır girer. Böyle alıştı konya.

Sen bunu algılamak zorunda değilsin.

Ama bu açıklamamdan sonra bile %500 ü yobaz ama genelleme yapmak yanlış olur diyenler olacak. 

yani kenarda köşede yobaz olarak niteleyebileceğimiz insanlar var evet ama sandığınız gibi değil kesinlikle.

Ortama göre haerket etmek ve bunun bir üst kademesi olan kaypaklık ise  kapalı tutulan bir önceki neslin 

baskısıyla yetişmiş gençlerimizin düştüğü ve eğitim kurumlarının başarısız eğitim süreçlerinin bir neticesidir.

Bu arada ben konyalıyım varmı benden şikayeti olan? 

Yobaz olduğumu, eğitimsiz olduğumu, kaypak  olduğumu ve din istismarı yaptığımı gören bilen duyan varmıdır? 

(sinirle sorulmuş yazılmış tek bir sözcük yok tamamen açıklama mahiyetindedir)

En sondaki soruyu da gerçekten soruyorum. 

İlk soruyu sorarkende ben sormuştum merakımı giderdim şimdi açıklama neden sonuç gibi şeylere giriştim. 

tahribat.com/murid/tugrulbaba
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    TugrulBaba bunu yazdı:

tr nin 4. büyük ilidir dikkatinizi çekerim polisiye hadiseler minimum seviyede

Abi yanlış anlama da 4. büyük il Bursa'dır. Ve Bursa'yı mutlaka görmelisin büyük kentler içinde yaşanacak tek yer belki de Bursa.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı:
    TugrulBaba bunu yazdı:

tr nin 4. büyük ilidir dikkatinizi çekerim polisiye hadiseler minimum seviyede

Abi yanlış anlama da 4. büyük il Bursa'dır. Ve Bursa'yı mutlaka görmelisin büyük kentler içinde yaşanacak tek yer belki de Bursa.

resmi anlamda tr nin 4. büyük ili konyadır yanlış anlayacak bir şey yok  bakma sen hava durumunda felan bizim bahsimiz geçmez :)

Ha şunu dersin ; ki kabul ederim, bursa konyadan çok gelişmiştir. Eyvallah derim. Doğru çünkü bursaya vaktinde aktarılan kaynaklar bi konyaya karamana yada çoruma yapılsaymış durum farklı olurdu. Konya kendi yağıyla kavruldu hep.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Konya ilinin nüfusu, 2000 Yılı Genel Nüfus Sayımı kesin sonuçlarına göre 2.192.166 kişidir. Bu rakamlara göre Konya; İstanbul, Ankara ve İzmir'den sonra en fazla nüfusa sahip 4. ildir.

ayrıca bu 4. ile kamu yatırımlarında 11. sıra düşmüş. Demek istediğim. Devlet yatırım yapmıyor, yapsada istanbul izmir ankara 

bursa adana bayburt alıyor ama konya el oğlu amk. Sanki sadece çanakkalede 6000 küsur şehidi konya değilde kenya verdi.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yTSe_JaM
    yTSe_JaM's avatar
    Erkek
    abi onu bırak sen şükret ya tokatlı olsaydın... Yicen tatlıyı...  gibisinden esprpilere maruz kalırdın :)

Our Master Miyamoto Musashi Says: The way is in Training Know the Ways of all professions. Distinguish between gain and loss in worldly matters. Do not think dishonestly.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek

tuğrulpeder kim ne derse desin biz biliyoruz Konya'yı iyi insan oludğu gibi kötüsüde var, izmirde istanbulda ankarada yokmu ? ankaranın çincin i herşeye yeter zaten, konyada kapkaç olmaz, hiç duymadım hiç görmedim olsada çok nadir, hırsızlık yok denilebilecek kadar azdır, trafik kazası yangın vs vs gibi olaylar çok fazla yaşanmaz, evet halkı cahildir ama iyisi olduğu gibi kötüsüde vardır :) mesela benim bölüm arkadaşım bi evde kalıyordu kendisi ordulu çocuklar kazık attı buna evden çekip gittiler çocuk evdende çıkmak istemiyordu kira 400 falandı ev sahibi yanına arkadaş bulana kadar 300 yapayım demiş arkadaş ama amca falan dediğinde insanlık ölmedi kuzum demiş bizzat kendimde duydum bu sözcüğü ha üç kağıtcısıda vardır yoktur diyemeyiz yobazıda çoktur ama belli bölgelerde. artık konya çok gelişti. ankaraya izmire yapılan yatırımlar konyaya yapılsa gercekten çok güzel bi şehir haline gelebilir burası. Selçuk Üniversitesi konyayı tamamen değiştirdi diyebilirim.

bulgaristan göçmeni olduğum halde saygı duyuyorum bu memlekete. çok güzel olmasada güzel yanları var.

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuna
    Tuna's avatar
    Erkek
    gonya gonya olalı böyle zulüm görmedi yeter be:)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek
    sevimsiz bunu yazdı:
    gonya gonya olalı böyle zulüm görmedi yeter be:)
    bende ereğli liyim valla ufaktan bozulmaya başladım sonuçta hepimiz türküz değilmi ha konyalı ha urfalı..yaşasın etliekmek kafalı konyalılar :)

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
Toplam Hit: 18028 Toplam Mesaj: 86