folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Köpek Irklarına Getirilen Yasak (Önemli)

Köpek Irklarına Getirilen Yasak (Önemli)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Benim hayatımda gördüğüm en uysal köpeklerden biri pitbull idi.

Savaşçı köpek yetiştiren sahiplerini toplatmak lazım.

Sadece sorunu gösteriyorsunuz, çözüm üretmiyorsunuz. Toplatılmak bir çözüm değil. Herhangi bir köpeği alıp vahşileştirebiliriz. Bu insanların elinde.

Abuk subuk işler yapıyorsunuz . Horozlarıda yasaklayın o halde. Dövüşleri var ; kazları yasaklayın, en az köpekler kadar piskopatlar ve saldırıyorlar ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

emreslmn bunu yazdı:
    -----------------------------

j4x bunu yazdı:

Çok iyi yaptılar o yasağı getirerek. Yararı yok zararı war söylediğin köpeklerin çoğunun. Senin gibiler sokakta gezdirip, bi bok olduğunu sanıyor işte başka bi işe yaradığı yok.

sen benım nasıl bır ınsan oldugumu bılıyor musunda? Sımdı bı laf edıcem banlanmak ıstemıyorum. Burda kurallar cevceevesınde tartısmaya calısıyoruz sikik sikik cevap verme . Benım gıbılermıs lafa bak. Köpeğim kadar aklın yok senın. Bayılıyorum klavye delikanlılarına gercek hayattada cıksalar keske boyle konusabılseler. Konuyu saptırtıcak cevaplar yazmayın.

Ahahaha klavye delikanlisiymiş. Gerçek hayatta söylesem napacaktın ? Köpeğimi saldırtacaktın :D

Ne isen onu söyledim kusura bakma abii bidaha doğru söylemem :D

Karşı düşüncelere açık değilsen konu açmıcaksın. Kime laf anlatıyosam.

The king is bleeding.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahrefk
    tahrefk's avatar
    Erkek

Arkadaş ne kadar uzman varmış tbt de.Herkes copy paste yapıp birşeyler kanıtlama peşinde.

Asıl çözüm bence toplama,uyutmak filan değil.Bu insanlıktan bile sayılmaz,fakat saldırganlıklarına karşı dışarıda ağızlıkları olması kesinlikle şart.Bir de ergenelerin ellerinde bu köpekler çok tehlikeli oluyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

yasak gerekli mi ? Evet

yasak işe yarar mı ? hayır.

önce o köpeklere sahiplik edemeyen itler yasaklanmalı. Sonuçta hayvanın aklı yok,onun idare edemeyeni yasaklıcaksın.

Ör: okula gelip giderken görüyorum arada, orospu çocuğunun biri incecik iple, neredeyse belimi geçecek yükseklikte sivas kangalı gezdiriyor.

onun olduğu taraftan bile yürünmüyo.be bilmem ne çocuğu milleti tedirgin etmeye ne hakkın var?

(Not:ben 1,85im nerden baksan köpek normal yürüken 1,20 var)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahrefk
    tahrefk's avatar
    Erkek

Hocam önce insanı bilinçlendirmek lazım.Hayvan bile evcilleştiriliyor şu insan evcilleştirilmiyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Cok dogru ve yerinde bir karar onlar kopek degi l birer canavar zaten soylarini tuketme karari cok yerinde ve isabetli olmus. Ben ayrica bu cins kopek besleyenlerin bir takim ruhsal bozukluga sahip kisiler olabilecegini dusunmekteyim.

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    Geç bile kalımdı amk süs köpeği besleyin kedi besleyin ölmezsiniz.

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek

pitbullları kaldırmak değil de Türkiye de sahiplerini ( hepsini demiyorum ) eğitseler cok daha iyi sonuc alırlar.

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

bu sefer hukumetle ayni gorusteyiz

kesinlikle yasaklanmali ve soyu kurutulmali su pitbullarin

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Yazmamak için çok direndim ama olmadı. 2 tane Labrador köpeğim var. Ancak sizlerin yazdıklarını görünce, insanlığımdan utandım. Kararın bir kısmı DOĞRU. Kesinlikle YASAKLANMALI. Yanlış ve bilinçsiz kişilerin ellerinde canavar oluyorlar ancak bu sadece o cinsler için geçerli değil, maalesef aynı şey diğer cinsler için de geçerli. Ben bile köpeklerimi gezdirirken kaçmak zorunda kalıyorum.

Ama yaklaşım çok yanlış. Köpeklerin yaptıklarından SAHİPLERİ sorumlu tutulmalı. Eğer birileri uyutulacaksa, bu kesinlikle o köpeği o hale getiren, ASIL CANAVAR olan, sahibi olmalı.

Köpekle, insanı aynı kefeye koyma diyenler; her iki canlı'yı da yaratan bir değil mi? Sizin iki ayağınız olduğu halde, çalışmayan bir beyniniz olduğu sürece (Alper üzerine alınma lütfen), o it dediğiniz dört ayaklılardan daha değersizsiniz, en azından benim için.

Köpeklerin soyları tüketilsin diyenler; siz kimsiniz de, Allah'ın verdiği canı, bu kadar kolay almayı/aldırmayı düşünüyorsunuz? Eğer bu kadar kolaysa, o zaman bende sizi sevmiyorum. Sizi de uyutsunlar! Bu kadar vahşice, bu kadar saçma ve düşünceden yoksun yorum olamaz.

Herkesin kendi fikridir, kabul ediyorum, korkabilirsiniz, sevmeyebilirsiniz de... Ancak yapılan yorumlara bakınca, ağzından adeta KUDUZ hayvanlar gibi köpükler saçarak, UYUTULSUN, SOYU KURUTULSUN gibi lafları eden ruh hastalarının da ACİL TEDAVİ edilmesi gereklidir.

En basitinden bir tartışmayı bile beceremeyip, işi çığırından çıkartmaya ne gerek var. Adam güzelce bir paylaşım yapmış, YASA'nın en azından bir kısmının iptali için destek olun demiş. Konunun geldiği yere bak. Olaylara at gözlüğü ile bakmaktan ne zaman vaz geçeceğiz? Ben köpeğim olduğundan bu kadar şey yazmıyorum. Bir örnekle de konuyu kapatıp, daha da bu konuya yorum yapmayacağım;

En yakın arkadaşım, 5 aylık Labrador'u ile İzmir'e giderken, Susurluk'ta çok ünlü bir otobüs firmasının mola yerinde duraklıyor. Kendi ihtiyaçlarını giderdikten sonra, köpeğinin de ihtiyacını gidermek için, boynunda TASMA'sı, elinde çöp poşetleri ile insanlardan uzak yeşilliklerin içerisine gidiyor. Ve o sırada köpek yerde ki otu yiyor. 10 dakika içerisinde de çırpınarak ölüyor. Neden, çünkü maalesef burada ki arkadaşlarım gibi düşünen çok saygın firmanın işletme müdürü, çimlere FARE ZEHİRİ döktürüyor, köpekler dolaşmasın diye. Etrafta ne bir tabela, ne bir uyarı ne de başka birşey! Bunu yapan insansa, BEN KÖPEĞİM...

Toplam Hit: 7301 Toplam Mesaj: 89