folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Köpek Irklarına Getirilen Yasak (Önemli)

Köpek Irklarına Getirilen Yasak (Önemli)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Peroksit
    Peroksit's avatar
    Erkek

edit

http://www.youtube.com/watch?v=OH4eOQ6ZI0Q - - - - - http://www.youtube.com/watch?v=TqErNP20gpI - - - - - https://www.youtube.com/watch?v=fhr5UBZh1rY
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Zande bunu yazdı:
    -----------------------------

Yazmamak için çok direndim ama olmadı. 2 tane Labrador köpeğim var. Ancak sizlerin yazdıklarını görünce, insanlığımdan utandım. Kararın bir kısmı DOĞRU. Kesinlikle YASAKLANMALI. Yanlış ve bilinçsiz kişilerin ellerinde canavar oluyorlar ancak bu sadece o cinsler için geçerli değil, maalesef aynı şey diğer cinsler için de geçerli. Ben bile köpeklerimi gezdirirken kaçmak zorunda kalıyorum.

Ama yaklaşım çok yanlış. Köpeklerin yaptıklarından SAHİPLERİ sorumlu tutulmalı. Eğer birileri uyutulacaksa, bu kesinlikle o köpeği o hale getiren, ASIL CANAVAR olan, sahibi olmalı.

Köpekle, insanı aynı kefeye koyma diyenler; her iki canlı'yı da yaratan bir değil mi? Sizin iki ayağınız olduğu halde, çalışmayan bir beyniniz olduğu sürece (Alper üzerine alınma lütfen), o it dediğiniz dört ayaklılardan daha değersizsiniz, en azından benim için.

Köpeklerin soyları tüketilsin diyenler; siz kimsiniz de, Allah'ın verdiği canı, bu kadar kolay almayı/aldırmayı düşünüyorsunuz? Eğer bu kadar kolaysa, o zaman bende sizi sevmiyorum. Sizi de uyutsunlar! Bu kadar vahşice, bu kadar saçma ve düşünceden yoksun yorum olamaz.

Herkesin kendi fikridir, kabul ediyorum, korkabilirsiniz, sevmeyebilirsiniz de... Ancak yapılan yorumlara bakınca, ağzından adeta KUDUZ hayvanlar gibi köpükler saçarak, UYUTULSUN, SOYU KURUTULSUN gibi lafları eden ruh hastalarının da ACİL TEDAVİ edilmesi gereklidir.

En basitinden bir tartışmayı bile beceremeyip, işi çığırından çıkartmaya ne gerek var. Adam güzelce bir paylaşım yapmış, YASA'nın en azından bir kısmının iptali için destek olun demiş. Konunun geldiği yere bak. Olaylara at gözlüğü ile bakmaktan ne zaman vaz geçeceğiz? Ben köpeğim olduğundan bu kadar şey yazmıyorum. Bir örnekle de konuyu kapatıp, daha da bu konuya yorum yapmayacağım;

En yakın arkadaşım, 5 aylık Labrador'u ile İzmir'e giderken, Susurluk'ta çok ünlü bir otobüs firmasının mola yerinde duraklıyor. Kendi ihtiyaçlarını giderdikten sonra, köpeğinin de ihtiyacını gidermek için, boynunda TASMA'sı, elinde çöp poşetleri ile insanlardan uzak yeşilliklerin içerisine gidiyor. Ve o sırada köpek yerde ki otu yiyor. 10 dakika içerisinde de çırpınarak ölüyor. Neden, çünkü maalesef burada ki arkadaşlarım gibi düşünen çok saygın firmanın işletme müdürü, çimlere FARE ZEHİRİ döktürüyor, köpekler dolaşmasın diye. Etrafta ne bir tabela, ne bir uyarı ne de başka birşey! Bunu yapan insansa, BEN KÖPEĞİM...

romanmı yazıyon hoca :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

@Cellym Hocam yaptığım şeyin ayıp olduğunu düşünmüyorum. Ordaki insanları samimi buluyorum tıpkı burası gibi. Çevrelerindeki insanları bilinçlendirmeleri açısından orayada yazdım insanlar böle düşünüyor diye. Herhangi bir hakaretim kotu sozumde yok. Yınede bu bır sorun olacaksa ordakı mesajımı edıtlerım.

@FCN Hocam hiç bir köpek doğuştan kötü değildir. demişşin gayet güzel demişşin anlatmak istediğim ana düşünce bu zaten benimde.

Bende sokakta gezdirdiği köpekle yürümesini bilmeyen köpek önde kendisi arkada insanlara insan gözüyle bakmıyorum demek istediğimde bu. Bir insan köpeğiyle yururken cevresındekıler rahatsız oluyorsa bunda sorun vardır. Ama gercekten yazdıklarınızı gordugumde sasırıyorum burda boyle ınsanlar olduguna. Nasıl bır canlının katledılmesı fıkrını destekleyebılıyorsunuz? Bunu destekleyenler kac kez bır hayvan besledı? 

Aklı fikri olmayan tek amacı hayatı boyunca sızınle vakıt gecırmek olan bır hayvanı katletmeyı desteklıyorsunuz..

Artık bazı yorumlara cevap bıle yazmayacagım. Buranın mudavımlerınden sayılacak ınsanların boyle cumleler kullanması benı gercekten cok sasırttı.

At gozluklerınızı cıkarın. Beynı kafatasına sıgmıyor. Labaratuvarda uretıldı. Genlerıyle oynanmıs. Insan etı yıyor. Tuttugunda bırakmıyor kafasını kessen bıle. Cenesı 3 ton basıyor. Bu sehır efsanelerınden vazgecın artık...

www.kriptopedi.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

DJ_Alper bunu yazdı:

Zande bunu yazdı:

Yazmamak için çok direndim ama olmadı. 2 tane Labrador köpeğim var. Ancak sizlerin yazdıklarını görünce, insanlığımdan utandım. Kararın bir kısmı DOĞRU. Kesinlikle YASAKLANMALI. Yanlış ve bilinçsiz kişilerin ellerinde canavar oluyorlar ancak bu sadece o cinsler için geçerli değil, maalesef aynı şey diğer cinsler için de geçerli. Ben bile köpeklerimi gezdirirken kaçmak zorunda kalıyorum.

Ama yaklaşım çok yanlış. Köpeklerin yaptıklarından SAHİPLERİ sorumlu tutulmalı. Eğer birileri uyutulacaksa, bu kesinlikle o köpeği o hale getiren, ASIL CANAVAR olan, sahibi olmalı.

Köpekle, insanı aynı kefeye koyma diyenler; her iki canlı'yı da yaratan bir değil mi? Sizin iki ayağınız olduğu halde, çalışmayan bir beyniniz olduğu sürece (Alper üzerine alınma lütfen), o it dediğiniz dört ayaklılardan daha değersizsiniz, en azından benim için.

Köpeklerin soyları tüketilsin diyenler; siz kimsiniz de, Allah'ın verdiği canı, bu kadar kolay almayı/aldırmayı düşünüyorsunuz? Eğer bu kadar kolaysa, o zaman bende sizi sevmiyorum. Sizi de uyutsunlar! Bu kadar vahşice, bu kadar saçma ve düşünceden yoksun yorum olamaz.

Herkesin kendi fikridir, kabul ediyorum, korkabilirsiniz, sevmeyebilirsiniz de... Ancak yapılan yorumlara bakınca, ağzından adeta KUDUZ hayvanlar gibi köpükler saçarak, UYUTULSUN, SOYU KURUTULSUN gibi lafları eden ruh hastalarının da ACİL TEDAVİ edilmesi gereklidir.

En basitinden bir tartışmayı bile beceremeyip, işi çığırından çıkartmaya ne gerek var. Adam güzelce bir paylaşım yapmış, YASA'nın en azından bir kısmının iptali için destek olun demiş. Konunun geldiği yere bak. Olaylara at gözlüğü ile bakmaktan ne zaman vaz geçeceğiz? Ben köpeğim olduğundan bu kadar şey yazmıyorum. Bir örnekle de konuyu kapatıp, daha da bu konuya yorum yapmayacağım;

En yakın arkadaşım, 5 aylık Labrador'u ile İzmir'e giderken, Susurluk'ta çok ünlü bir otobüs firmasının mola yerinde duraklıyor. Kendi ihtiyaçlarını giderdikten sonra, köpeğinin de ihtiyacını gidermek için, boynunda TASMA'sı, elinde çöp poşetleri ile insanlardan uzak yeşilliklerin içerisine gidiyor. Ve o sırada köpek yerde ki otu yiyor. 10 dakika içerisinde de çırpınarak ölüyor. Neden, çünkü maalesef burada ki arkadaşlarım gibi düşünen çok saygın firmanın işletme müdürü, çimlere FARE ZEHİRİ döktürüyor, köpekler dolaşmasın diye. Etrafta ne bir tabela, ne bir uyarı ne de başka birşey! Bunu yapan insansa, BEN KÖPEĞİM...

romanmı yazıyon hoca :)

bir gun sokakta dolasirken labavotar mutanti olan pitbul tarafindan saldiriya ugrarkende boyle manidar konusabilecek mi D

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

@maserati pitbullar laboratuarda mı uretıldı? Mutasyon mu gecırdıler? Peki sence atılan kursunlar pıtbulların uzerınden sekıyor mu? 3 yasına geldıklerınde Kafatasları beyınlerıne gore kucuk kalıyor ve cıldırıyorlar mı hocam :D

buyur sana bır yazı onereyım. Tarihcelerını ve karateristiklerini oku

http://dangerousdogs.8m.com/about.html

www.kriptopedi.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi_mali
    asi_mali's avatar
    Erkek

"Pitbull, Dogo Argentino, Fila Brasilaria ve Japonese Tosa ırkları" toplatılıp İTLAF MI EDİLECEK ÖLDÜRÜLECek mi yani.bizim hükümet bunları çin e yemek diye satar yahuuu.bari şehirde parklarda gezmeyi yasaklayın sadece.geri kalan yerlerde gezmek serbest olsun.şimdi adam köyde demi besleyemeyecek.ama ne olursa olsun öldürmeye karşıyım.ALLAH ın verdiği canı bırakın ALLAH alsın.

http://www.tahribat.com/forum/2017-mart-turkiye-ekonomik-krizi-223734/13 http://www.tahribat.com/forum/ulke-ekonomisi-doviz-ve-zamlar-genel-konu-224852/9 https://www.tahribat.com/forum/ulke-ve-dunya-gundem-konusu-6-256260/79 https://www.tahribat.com/forum/ulke-ve-dunya-gundem-konusu-7-256352/65#msg3357950
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Hocam bır kere tasmasız agızlıksız kopek gezdırme yasaklanacak.

Zorunlu temel ıtaat egıtımı aldırılacak

18 yasından kucukler kopek sahıbı olamayacak ve gezdıremeyecek.

Kopegın herhangı bırıne verdıgı zararda hapıs cezası sahıbıne uygulanacak ve kopek rehabılıteye gonderılecek.

Bunları yapmak o kadarda zor seyler degıl. Ortalık kopegıne yurumeyı ogretememıs kopek sahıplerıyle dolu. Sahıbını gezdıren ceke ceke agzından salyalar akan hayvanlarda dogal olarak ınsanlara korkutucu gelıyor.

Buna ek olarak toplanması ve oldurulmesı arasında turkıyede bır fark goremıyorum. Buyrun su vıdeeoyu bır ızleyın ne haldeyız gorun.

http://hayvansevergazetesi.com/video.asp?videoID=62

www.kriptopedi.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Başta ABD olmak üzere avrupanın pek çok ülkesinde yasaklanıyor bu cinsler o ülkelerdeki uzmanlar veterinerle cartlar curtlar hepsi bu şekilde yasaklarken neyin tribindesiniz hala merak ediyorum bunca ülkenin kararına zıt oalrarktan nasıl bir bilimsel karşı teziniz var merak ediyorum

Hiçmi okumadınız haberlerde izlemediniz aç kaldığında olsun kızdığında şunda bunda sahibini parçalayan çocukları parçalayan bu köpekleri sivas kangallar kat kat daha büyük ve güçlü olduğu halde neden yasaklanmıyor peki??demekki bunlar eğitilmiyor eğitilsede olmuyor bir şekilde

bir tarafınızdan ısırık aldığınızda da aynı şeyleri diyebilekmisiniz merak ediyorum.

İnsandan üstün başka bir canlı yok bir insanın hayatından tırnağının ucundan bile değerli değildir hiçbir hayvan insana zarar veriyorsa elbette yasaklanacak soyu kurutulacak söz konusu insandır. insanın hayatıdır Bu hayvanlara devlet onaylı zararsızlık teminatı veren bir kuruluş kurum varmı dünyada merak ediyorum?
    varsa söyleyin merak ettim

Ben kişilerin yorumlarına saygı duyduğum halde katılmasamda kimsenin yorumuna tek bir kelime etmeden hakaret etmeden sadece durumla ilgili kendi fikrimi söylediğim halde Bıyık altından bana hakaret eden arkadaşları görüyorumda gülüyorum onların bu gereksiz ve geri kafalılıkla yaptıkları yorumları kendi ezikliğine bırakıyorum.

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:

Başta ABD olmak üzere avrupanın pek çok ülkesinde yasaklanıyor bu cinsler o ülkelerdeki uzmanlar veterinerle cartlar curtlar hepsi bu şekilde yasaklarken neyin tribindesiniz hala merak ediyorum bunca ülkenin kararına zıt oalrarktan nasıl bir bilimsel karşı teziniz var merak ediyorum

Hiçmi okumadınız haberlerde izlemediniz aç kaldığında olsun kızdığında şunda bunda sahibini parçalayan çocukları parçalayan bu köpekleri sivas kangallar kat kat daha büyük ve güçlü olduğu halde neden yasaklanmıyor peki??demekki bunlar eğitilmiyor eğitilsede olmuyor bir şekilde

bir tarafınızdan ısırık aldığınızda da aynı şeyleri diyebilekmisiniz merak ediyorum.

İnsandan üstün başka bir canlı yok bir insanın hayatından tırnağının ucundan bile değerli değildir hiçbir hayvan insana zarar veriyorsa elbette yasaklanacak soyu kurutulacak söz konusu insandır. insanın hayatıdır Bu hayvanlara devlet onaylı zararsızlık teminatı veren bir kuruluş kurum varmı dünyada merak ediyorum?
    varsa söyleyin merak ettim

Ben kişilerin yorumlarına saygı duyduğum halde katılmasamda kimsenin yorumuna tek bir kelime etmeden hakaret etmeden sadece durumla ilgili kendi fikrimi söylediğim halde Bıyık altından bana hakaret eden arkadaşları görüyorumda gülüyorum onların bu gereksiz ve geri kafalılıkla yaptıkları yorumları kendi ezikliğine bırakıyorum.

Dunyadakı tum ulkelerde bu yasak artık gerı cekılıyor. Hollandada kaldırıldı. Dıger ulkelerdede kaldırılması ıcın on adımlar atıldı. Konu hakkında bılgı sahıbı olmadan fıkır sahıbı olmayalım lutfen

Ayrıca bu acıdan bakarsak yasak olmayan ulkeler daha cogunlukta.

Ackaldıgında hıcbır kopek sahıbını yemez lutfen yapma hocam hala bunlara ınananlar kaldımı...

www.kriptopedi.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek
    bence yasak yerine ruhsatlı olmalı besliyebilene ruhsat verilsin amk ya ne güzel pitbullum vardı babam ormanlık bi yere atıvermiş
Toplam Hit: 7324 Toplam Mesaj: 89