folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Küçükken Öyle Olduğunu Sandığınız Salakça Şeyler

Küçükken Öyle Olduğunu Sandığınız Salakça Şeyler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi

patates toplamaya gitmişlerdi annemler. yerden çıktığını görünce çok şaşırmıştım..

ve hala şeyi anlayamam. 1 patates koyuyorsun oradan 8-9 tane patates çıkıyor :|

bilimsel açıklama istiyorum :S

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    andidit
    andidit's avatar
    Erkek

Dünyanın yuvarlak oldugunu ve bızım en tepesınde  durdugumuzu  sanırdım. Eğer ev den çok uzaklaşırsamda düşeceğimi sanırdım.

Sonra arkadaşımın söylediğine göre  çocuk yapmak için erkeğin kadının üstünde sabaha kadar kıpırdamadan yatması gerekiyormuş ve ben buna inanıyordum.

Annemin Allah tarafından bazı güçlere sahip olduğunu sanıyordum.  Bu ilginçtir ki hala  öyle sanıyorum :)

Boynumuz yiğit boynu, bükerse sevda büker.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nakamura2
    nakamura2's avatar
    Erkek
    Mc_cO_By bunu yazdı:
    -----------------------------

Uslu bi' çocuk olursam şirinleri görebilirim sanıyodum :|

Ahahha:C Bayılıyorum şu espriye:D Ağzına sağlık hocam çok hoşuma gitti:C

Yalnız burda milletin sandığı şeyleri ben hala gerçek sanıyorum:|Özellikkle bayanlarla ilgili kısımları:|

Memento Mori...Blossom Geri Döndün:C Mitozla çoğalan milletleri sevmiyorum:|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek
    Darkparadise bunu yazdı:

patates toplamaya gitmişlerdi annemler. yerden çıktığını görünce çok şaşırmıştım..

patatesin çekirdeği gübresi yokmuymuş :C öyle mi ürüyormuş :|

///______________
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    phoneix
    phoneix's avatar
    Erkek
    kardeş ben mavi gözlülerin dünyayı mavi gördüğünü zannederdim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatal3460
    Fatal3460's avatar
    Erkek

Babamın Isı Nedenıylee İl ve İlce Gezme Olayımız Fazla Oldugundan her gıttıgımız yerde -Şehır Merkezı Centrum Seklınde Tabela Gordugumden '' Ammaa buyuk Bı yermıs burası derdım Her gıttıgımız yer Oraya Cıkıo :P ''

Bırde Istanbulda Bayrampasa Maltepe Vardır bazıları bılırler

Munubuse Bındıgımızde Ordan Bırılerının Surdan bı Maltepe Alırmısın Dedıklerınde şoför'ün Musterılerıne Maltepe Sıgarası Aldıgını Sanırdım Hep :S

Üç Nokta
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CIZIRTI
    CIZIRTI's avatar
    Erkek

fredy kabusları vardı. geceleri yatarken hep beni yatağın içine çekeceğini sanardım ve bigün gerçekten o elleriyle çekti sanıp evde çığlığı basmıştım. korkudan tek uyuyamadığımda çok oluyodu (:

wcnin küçük penceresinde hep bir canavar olduğunu sanardım (:

binanın hidroforunun; ailem ve yaşıtlarımın ailesi olan komşularımız kartipoz diye bi canavar olduğuna inandırmışlardı bizi ve hep korkardık ((((:

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuna
    Tuna's avatar
    Erkek
    Fatal3460 bunu yazdı:

Babamın Isı Nedenıylee İl ve İlce Gezme Olayımız Fazla Oldugundan her gıttıgımız yerde -Şehır Merkezı Centrum Seklınde Tabela Gordugumden '' Ammaa buyuk Bı yermıs burası derdım Her gıttıgımız yer Oraya Cıkıo :P ''-----------------------------

----------------------

centrum tabelasını bende başlıbaşına bi il vs zannederdim.

gariptir. diğer yerlerde gördüğüm centrum tabelasını ise yanlışlıkla taktıklarını, aynı isimde il olmayacağını kurgulardım:)

tabi bunu kimseye soramıyorsun. yıllar sonra kendikendime öğrendiğimde hay ag ne salağım dediydim:)

küçükken; büyüdüğümde  herşey olabileceğimi sanardım.

hatta bir keresinde anneme;

anne ben büyüyünce çok ders çalışacam, doktor olacam mühendis olacam çok zengin olacam atatürk olacam hatta peygamber bile olacam! dememle
    "kes lan eşşek sıpası" lafını duymam, birşeyleri öğrenmemin başlangıcı olmuştu=)

Allahın hacı takkesi gibi bi şapkası olduğunu düşünürdüm=)

babamın çalıştığı yerde,  bir karısı ve kadeşimle benim adımı taşıyan 2 çocuğu daha olduğunu=)

ahırdaki oğlakları ebemin doğurduğunu=)

4-5 yaşlarındaykenki aşkımla:| büyüdüğümüzde yüzdeyüz evleneceğimizi:|

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    roccocan
    roccocan's avatar
    Erkek
    Darkparadise bunu yazdı:

bitki bilimiyle ilgilenmiyorum ama düşündüğün zaman çok garip oluyo insan,aslında patatese  benzeyen,birtane  ekince  birden fazla ortaya çıkan bir sürü bitki var hatta tüm bitkiler öyledir diye düşünüyorum çünkü  biyolojik pramitte en alt seviyede olan kısımı bitkiler oluşturuyo, yani esas göngü bitkiler tüketilerek sağlanıyo ve tüketici miktarı hızla artarken bir bitkiden  1 tane ekip  1 tane ürün alınması mantıksız olur; mesala ekin ve ayçiçeği  yetiştiricilerini düşün tarladan çıkan ürün 1000 ton olsun seneye en fazla aynı miktarda ürün almak için 1000 ton ekin ekmeliler fakat bunu yaparlarsa o sene kendileri bişey tüketemezler, 500 ton ekerlerse seneye yine max. 500 ton ürün alırlar birdağaki seneye 250 ton ekerler bu döngü gittikçe azalır ve sonun da tükeniş olur...(ALLAH'ın HİKMETİ  BURADA GİZLİ İŞTE )Patates toprağın içinde aynı domates gibi yetişen bir bitki dir hiç domates fidası dördünmü bilmem ama patatesin dış dünyaya  bakan versiyonudur domates...

peki patates nasıl ekilir; sıradan bir patatesi ortadan ikiye kesin ve toprağa gömün sonrada sulayın bukadar...öbür yarısını ne yapacaz beki derseniz ister onuda ekin isterseniz patetes kızartması yapın. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Sakızdan Flinstones Dövmesi kazandınız diye çıkınca "Döv"mek ten gelen heralde BamBam ın elindeki sopadan kazandım hekesi dövcem die gaza gelip sonradan fena hayal kırıklığı yaşamıştm :D

since 2005 // tbt
Toplam Hit: 20341 Toplam Mesaj: 167