folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Küçükken Öyle Olduğunu Sandığınız Salakça Şeyler

Küçükken Öyle Olduğunu Sandığınız Salakça Şeyler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek
    kendimi gren ranger saniodum :D
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Ben her televizyonda aynı kanallarda farklı programlar veriliyor sanıyordum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi
    roccocan bunu yazdı:
    -----------------------------
    Darkparadise bunu yazdı:

patates toplamaya gitmişlerdi annemler. yerden çıktığını görünce çok şaşırmıştım..

ve hala şeyi anlayamam. 1 patates koyuyorsun oradan 8-9 tane patates çıkıyor :|

bilimsel açıklama istiyorum :S

bitki bilimiyle ilgilenmiyorum ama düşündüğün zaman çok garip oluyo insan,aslında patatese  benzeyen,birtane  ekince  birden fazla ortaya çıkan bir sürü bitki var hatta tüm bitkiler öyledir diye düşünüyorum çünkü  biyolojik pramitte en alt seviyede olan kısımı bitkiler oluşturuyo, yani esas göngü bitkiler tüketilerek sağlanıyo ve tüketici miktarı hızla artarken bir bitkiden  1 tane ekip  1 tane ürün alınması mantıksız olur; mesala ekin ve ayçiçeği  yetiştiricilerini düşün tarladan çıkan ürün 1000 ton olsun seneye en fazla aynı miktarda ürün almak için 1000 ton ekin ekmeliler fakat bunu yaparlarsa o sene kendileri bişey tüketemezler, 500 ton ekerlerse seneye yine max. 500 ton ürün alırlar birdağaki seneye 250 ton ekerler bu döngü gittikçe azalır ve sonun da tükeniş olur...(ALLAH'ın HİKMETİ  BURADA GİZLİ İŞTE )Patates toprağın içinde aynı domates gibi yetişen bir bitki dir hiç domates fidası dördünmü bilmem ama patatesin dış dünyaya  bakan versiyonudur domates...

peki patates nasıl ekilir; sıradan bir patatesi ortadan ikiye kesin ve toprağa gömün sonrada sulayın bukadar...öbür yarısını ne yapacaz beki derseniz ister onuda ekin isterseniz patetes kızartması yapın. 

Çok Tuhaf Ama Değil Mi? Nasıl Oluyor da Oluyor Yani :D

mesela herşeyin bi çekirdeği olduğunu söylerler ama bazı bitkilerin çekirdeği yok, bazı meyvelerin çekirdeği yok.. bunu nasıl açıklarsın peki? :|

Bilgilendirdiğin İçin Tşkler Bu arada :D

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyKo
    HyKo's avatar
    Erkek
    haberlerde arşivden görüntü verdiklerinde sağ üste yazarlar ya arşiv diye. arşiv diye bir il-ilçe oldugunu sanırdım. ordan yayın yapıyolar :D:D

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dengesiz
    dengesiz's avatar
    Erkek
    haytaTayfa bunu yazdı:

kaldırım mühendisliğini gerçekten bi meslek olduğunu sanıyordum 

aynen kardeşim millet kaldırm mühendisi olcam diyince ciddiye alırdım

ama hakkaten kaldırım mühendisi olmalı ülkemizde kaldırımlar yollar nizami yapılmıyo ya  

Doğru kişi olmak meselenin yarısıdır, diğer yarısı; doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle karşılaşmış olmanızdır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dengesiz
    dengesiz's avatar
    Erkek

iMPaLa bunu yazdı:
    çok ciddi anlamda ünlülerin bizim gibi tuvalete gitmediklerini sanıyodum:)

ortalığaa zıcacak hali yokya  :)

Doğru kişi olmak meselenin yarısıdır, diğer yarısı; doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle karşılaşmış olmanızdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dengesiz
    dengesiz's avatar
    Erkek

caves bunu yazdı:
    bide Ergenlik cagıma yeni girerken 31 in nasıl ceklidigini bilmiyordum hep düsünürdüm 31 kere git gelmi yapılınca insan zevk e Geliyor :D

cok ayıp çok ayıp forumda bayanlarda var yaw  biraz dikkat 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalkethuda
    kartalkethuda's avatar
    Erkek

Turgut Özal'ı amcam zannediyodum. TV ye çıktığında "Tom Amcam çıktı, Tom Amcam çıktı" diye TV nin başına koşardım :D

maşiyi görüyon mu maşiyi?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dengesiz
    dengesiz's avatar
    Erkek

saint_of_rock bunu yazdı:
     Çocukların sipariş edilerek getirldiğini sanırdım. :D

tabi sipariş ediyon sonra leylekler bacadan siparişi getiriyo :)

yalnız siparişin ilk aşamaları(bebeğin oluşumu) nasıl gercekleşiyo bilgim yok 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeMi_R
    DeMi_R's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar harika bir konu açmışsınız.anlattıklarınızın çoğunu bende gerçek bilirdim..Düşünürdüm küçükken...

Mesela Bende 5 yasında yazmayı öğrendim fakat kesinle S harfi yapamazdım hep 2 yapardım..

Denizlerin Ufuk noktası olurya o noktanın bittiği yerde denizin şelale gibi aktıgını sanıyodum..

En ilginci Uçaklar Havada giderken arkalarından beyaz hava çıkıyoya..Oranın Tren yolu oldugunu zannediyodum..  :) ne yapayım geleceğe dönüş filmini çok izlemişim :D:D

Sabreden Zafere Ulaşır...
Toplam Hit: 20328 Toplam Mesaj: 167