folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Lozan Antlaşmasının Gizli Maddeleri

Lozan Antlaşmasının Gizli Maddeleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ula az kaldi patlayacaktim.

Ataturk gibi bir insanin karsisinda degil oyle maddeleri metne yazmayi, cesaret edip dusunemezler bile.

Kuytul hocam; bir dahaki seferi basliga [Saka amaclidir] yaz.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek
    blackglove bunu yazdı

Aslı astarı olmayan 

hayâlî bir gizli protokolün maddeleri imişçesine yukarıda yazdığım maddeleri bu zavallıların verdiği ilhamla uydurdum

bi mürit burda contorium diye birşey uydurmuştu. televizyonlara kadar çıktı.

yakında bunu da görürüz heryerde 'gizli belgeler' diye

yapmayın böle şeyler çok mu çok ciddiye alınıyoruz :)

ZzZzZzZ...!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Yine çok uzun özet geç falan diyenler olmuş.Şaka maka 3 cümleyi okumakdan aciz bazıları.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

okumaya sonundan başladığım için bi anlamı kalmadı dsfmdasfk

=)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

:D sabah okurken biraz sinirlendirirp sojrada bizi güldürmeyi başardılar :)

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek

O kadar atmışınki daha ilk maddede böyle olması imkansız dedim.. Biraz daha ufak ataydın işte atıyorum madenler ve hertürlü yeraltı madeni petrol izinsiz çıkarılamaz yada 100 sene kullanılamaz filan. tamam da öyle atmışınki buna inanmak imkansızdı zaten.

son olarak amacın ne senin. kafamı buluyon gereksiz konu açıp zamanımızı çalıyorsun.

.::::Tesadüfen Doğdum Mecburen Yaşıyorum Zorudan Ölücem:::...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

:))) okurken güldüm yani sinirim bugün urfa biberinden beter birde üstüne bu, tam cila oldu...

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc3
    pc3's avatar
    Erkek

MADDE 7: Türkiye 24 Nisan 2023 tarihi itibariyle bütün yeraltı servetlerini ve doğal kaynaklarını kullanma hakkından feragat edecek, bu hak 

anlaşmada imza sahibi olan diğer memleketlerin olacaktır. İş bu maddeye ormanlar, madenler ve bütün enerji kaynakları da istisnasız

dahildir

duymuştum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

daha okurken sondaki yazıdaki gibi düşünmeye başladım dedim lozanı beğenmeyenlerin başarız bulanların uydurması diye :))

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Daha ilk yazılan maddeden hepsinin palavra olduğu sonucu zaten çıkıyor. Neden mi?

İkinci dünya savaşına kadar İstanbul ve Boğazlar, zaten NATO benzeri Avrupa askerlerinden oluşan bir birlik tarafından korunuyordu. Türk askerlerinin bu bölgeye yaklaşması dahi yasaktı. Ancak, ikinci dünya savaşı başında çıkan Alman tehlikesini fırsat bilen o zamanki Türk hükümeti, "Olası bir Alman saldırısında burayı elinizde tutamazsınız" gerekçesi ile bölgenin Türk askerine bırakılmasını talep etti. Avrupa Devletleri de aldıkları ortak karar ile "aralarındaki herhangi bir devletin itirazı olmadığı müddetçe bölge Türk Askeri himayesine bırakılmıştır" hükmü kondu.

Bu yüzdendir ki Türkiye Boğazlarından geçen gemilerden geçiş bedeli alamaz.

Bunları bilmesek dahi, yazıdaki "çok güçlü dostlarım vasıtasıyla" gibi komik bir tabir kullanmasından palavra olduğu anlaşılabiliyor. Söylediğine göre de antlaşma, imzalanan devletin kasasında duruyormuş. Antlaşma İsviçre'de yapıldı, o "çok güçlü dost" İsviçre kasasına mı erişebilmiş? Size de komik gelmiyor mu :) Bunları yazan kişi gerçek olduğunu iddia etse bile insanın gözüne çok şey batıyor.

Bana kaynak gösterir misin?

Toplam Hit: 8851 Toplam Mesaj: 61