folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Lozan Antlaşmasının Gizli Maddeleri

Lozan Antlaşmasının Gizli Maddeleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    asiminnesli bunu yazdı

okurken inanmamıştım hatta cevapta ne yazacağımı düşünmeye başladım ki en sonda anladım "lozan yenilgidir" diyen hiç duymadım ama bizim tarihçi" tam bir zafer denemez çünkü o masaya çok güçlü oturmuştuk ve tüm misak-i milli yi 12 adaları falan alabilirdik" diyor haklılığı tartışılır

Hocam benim bildiğim kadarıyla da bu gerçek. Ama o zamanlar adaları savunacak bir "gemimiz" bile olmadığı için böyle bir seçeneği masaya getiremedik. Sadece bize çok yakın 2-3 adayı almak için atılım yapılacaktı, onlar da başka konuların arasında kayboldu, unutuldu. Bugün Yunanistan'a bağlı adalardan biri (ismini tam hatırlamıyorum, "M" ile başlıyordu galiba, hatırlayan varsa söylesin) bize o denli yakın ki, elektriğini ve suyunu Türkiye topraklarından almaktadır.

O antlaşma masalarında konuşulması unutulan o kadar çok mesele olmuş ki, görüşmeye gidenler hakkında "acaba bunlar gerizekalı mıydı" diye düşünüyorsunuz istemeden. Ama işte TBMM adına görüşmeye gidenlerin üzerindeki baskıyı da anlamak lazım.

Atatürk görüşmelere doğrudan katılmış olsaydı böyle olmazdı diye düşünüyorum.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mtst
    mtst's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı
    asiminnesli bunu yazdı

okurken inanmamıştım hatta cevapta ne yazacağımı düşünmeye başladım ki en sonda anladım "lozan yenilgidir" diyen hiç duymadım ama bizim tarihçi" tam bir zafer denemez çünkü o masaya çok güçlü oturmuştuk ve tüm misak-i milli yi 12 adaları falan alabilirdik" diyor haklılığı tartışılır

Hocam benim bildiğim kadarıyla da bu gerçek. Ama o zamanlar adaları savunacak bir "gemimiz" bile olmadığı için böyle bir seçeneği masaya getiremedik. Sadece bize çok yakın 2-3 adayı almak için atılım yapılacaktı, onlar da başka konuların arasında kayboldu, unutuldu. Bugün Yunanistan'a bağlı adalardan biri (ismini tam hatırlamıyorum, "M" ile başlıyordu galiba, hatırlayan varsa söylesin) bize o denli yakın ki, elektriğini ve suyunu Türkiye topraklarından almaktadır.

O antlaşma masalarında konuşulması unutulan o kadar çok mesele olmuş ki, görüşmeye gidenler hakkında "acaba bunlar gerizekalı mıydı" diye düşünüyorsunuz istemeden. Ama işte TBMM adına görüşmeye gidenlerin üzerindeki baskıyı da anlamak lazım.

Atatürk görüşmelere doğrudan katılmış olsaydı böyle olmazdı diye düşünüyorum.

Meis adasını diyosun herhalde hocam.

mtst tarafından 31/Tem/13 02:48 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    elmor bunu yazdı

Komurluk iyidi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Okurken bir yerden sonra inanmamaya başladım ki zaten kendisi söylemiş uydurduğunu.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

ne güzel sevinmiştim bende sikiş var diye. 

tabi lan
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cyber_Ottoman
    Cyber_Ottoman's avatar
    Erkek

A.q  3. Dunya savasini biz baslatiyoruz diye icimden gecirmeye baslamistim ki mesajin sonu rahatlatti.

ama ne fark ederki oyle bir antlasma olsa bile tinnnn

bu maddeler gercek olsaydi bile asla bunu yaptiramazlar basaramazlar

kac kisi boyle bir duruma susar?

bu tur maddelerin gercek olma ihtimali 3. dunya savasini bizim baslatacagimizin garantisi demek olurdu.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    overlocker
    overlocker's avatar
    Erkek

Kardeş bir sevr bir mondrosdan sonra hafif ama etkisi günümüze kadar gelen  bir antlaşma insan sövüyor ama yapçak bişi yok ... 

boş
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

Hocam  hakkını helal et sonunu okumadan  çok sövdüm  malesef

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

oo baya yazan olmuş :)

arkadaşlar bu yazıyı öncelikle tamamen okumadan yorum yapanlara güldüm baya :)))

amaç şudur ki milllyetçi ve ülkücü(geçinen) arkadaşların kulaktan kulağa hükümete çamur atmak için söylentilerinin ne kadar saçma olduğunu

araştırırken bu yazıyı buldum ve ben de son paragraftan önce suratım asıldı kaşlarım çatıldı savaşmadan olmaz gibi düşünceler,oha tepkileri

veriyordum ki son paragrafta rahatladım. Bu komplo teorisi gerçek dahi olsa bağımsızlığımız için hangi hükümet hangi yasa olursa olsun zaten

savaşırız, kaçarı yoktur. Yani ülke satılıyor falan hikaye bunlar. Bunu göstermek istedim. Teşekkür ederim ilgilenenlere :) Muhteşem yüzyıl dışındaki

tarihe yöneldiysek bi nebze kardır :)

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    yalnizturk bunu yazdı

Hocam  hakkını helal et sonunu okumadan  çok sövdüm  malesef

:)) helal olsun. sövene kızmam. insani bi şey :)

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
Toplam Hit: 8852 Toplam Mesaj: 61