folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Lütfen Türkçe Olsun!

Lütfen Türkçe Olsun!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Suyunu çıkartmamak şartıyla herkes istediği gibi yazar.Sonuçta resmi dilekçe yazmıyoruz.Bende düzgün Türkçe kullanmaya özen göstersemde ara sıra bu tür şeyleri kullanıyorum.O an için daha kısa, daha cazip gelebiliyor.

Düzgün Türkçe konuşmasını ve yazmasını biliyorsak sorun yok.Ama adam "proğram","lağzım" vb şeklinde sözcükleri çarpıtıp yazıyorsa İngilizce yazması benim için daha makbuldür yada Türkçe kelimelerin değiştirilip yazılması gibi.Hiç olmazsa Türkçe bir kelimeye dokunulmamış oluyor.

Bunlar abartmadan yeri ve zamanı geldiğinde herkes tarafından kullanılabilir.Artık yaşam tarzımız olmuş ne yaparsın.Bükemediğin eli öpeceksin.Sen büyük olsaydın Türkçe'yi yaysaydın.Burada yorum yazan herkesin kullandığından da eminim.Ölçülü olalım nasıl Türkçe yazılır,konuşulur bilelim yeter.

λ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    olm ne diyorum oturgaçlı götürgeç diye bişey yok karalama bunlar.

Zimbabwe
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek
    karalamamı  ? bnce DEğil :S
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsun
    efsun's avatar
    Erkek
    BiGGest bunu yazdı:
    -----------------------------
    savun o zaman hoca...mesela bundan sonra a.q diye değil de a.k diye küfredelim :)
    ben Türkçeyi kullanmayı savunmuyorum , sen savunuyorsan sen a.k yazmak zorundasın ama ben A.q A.Q gibi  harfleri kullanbilirim. ben savunmuyorum.

Her türlü piping işleriniz itina ile yapılır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Connection
    Connection's avatar
    Erkek

ıyı hos guzel dıyonda artık bunlar oturmus dıle turkce karsılıgı sacma sapan seyler oluyo ornegın compact dısc = tıkıs teker

@=kuyruklu aaaa falan fılan

"Çevrelerine uymak için kendini yontanlar,tükenip giderler" Connection® MSN: koray@maviates.org
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayok
    Tayok's avatar
    Erkek

Oyun sunucularında çok karşılaştığım konular.

Herkese slm all    // :S

slm all  //  :S

bye  //  :S

Ya hoşçakal var

all yerine herkese diye bir kelime var ayıptır ya.. Bunun gibi nicelerini gördüm bea. Hadi yazım yanlışı yapılır, imla hatası yapılır, noktalama yanlışı yapılır ama Türkçe nin içinde ingilizce kullanmak kadar saçma birşey görmedim hayatımda ben ya.!!! 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    oturgaçlı götürgeç muhabbetleri bi köşe yazarının uydurduğu şelerdir tdkda öyle ibareler yok... varsa da göt olurum.

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wassh
    wassh's avatar
    Erkek

ya arkadaslar tamam turkce olsunde turkcede yabancı dillerden gelme milyonlarca kelime var. bunların ilk hallerini kim aklında tuttu? kimse!!!! yani yabancı dilden gelen ve okunması ve alışması kolay kelimeler seçildi hep şimdiye kadar. siz şimdi tartışasını yaptıgınız kelimelerin yuzyıl sonra kullanımdan kalkabilecegini ve yerine baska bir kelimenin gelecegini lutfen unutmayın....

DİL yaşayan bir olgudur. dogar büyür ve ölür... tıpkı insanlar gibi... bu antıga göre siz simdi 3 - 4 yasınızdaki kelimelerle mi konusuorsunuz yoksa kelime dagarcıgınıza yeni kelimeler i eklediniz??? buna cevap verin...

tamam cok hassas bir konu dil ve milliyet cok onemli.. dil bir milletin baslıca unsuru ama unutmayın oda yasıor sizinle beraber. benim fikrim bu varsa itirazi olan her turlu ispata hazırım...

cin alinin mına koyam bana bişi olmasın...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thonguch371
    thonguch371's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    BiGGest bunu yazdı:
    Logo değil resim o .. Türkçe diyoruz :/
    madem türkçe kullanıcan o zaman düzgün kullan, resim değil fotoğraf o! :@

Karizmatik metin editörünü kullanmak istemiyorum, ben zaten yeterince karizmatiğim ;))
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spidey
    spidey's avatar
    Erkek

küçük ünlü uyuymuna uyan her kelime Türkçe mi sanki ??    

Toplam Hit: 8050 Toplam Mesaj: 57