folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Mikrodalga Fırınlar Covid19 U Öldürür Mü?

Mikrodalga Fırınlar Covid19 U Öldürür Mü?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeitgeist
    zeitgeist's avatar
    Erkek

Öncelikle şu dönemde disardan yemek söylemek muhtelemen pek mantıklı bir hareket değil. Yine de oldu soyledik diyelim. Gelen yemeği tekrardan mikrodalga firina atsak sizce yemekte virus varsa etkisiz hale gelir mi?

Sizce diyorum kisa bir arastirma yaptım net bir kaynak bulamadim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Virüsü yersen midede asitten ölür. Asıl dikkat edilmesi gereken siparişin geldiği poşet, sarıldığı kağıt.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

mikrodalga virüsü öldürür fakat herşeyi mikrodalgaya sokamazsın

yemekten çok sunum önemli

pişmiş yemekte virüs gelmezgelse bile mide eritir ancak sana onu uzatan kişiden kapabilirsin.

çinde biri paraları dezenfekte etmek için mikrodalgaya koyunca hepsi yanmıştı xD

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

"Virüsü yersen mide asidinde ölür " asdadssadsa 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Virüsü yersen midede asitten ölür. Asıl dikkat edilmesi gereken siparişin geldiği poşet, sarıldığı kağıt.

Mideye gidene kadar bir yerde muhafaza olmayacak mı hocam bu virüs?

Yemeği oturarak yiyorsan direkt mideye mi gidiyor? Mideye gidene kadar kaç bölümden geçiyor?

wordpress & sözlük
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    Cihan bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Yemeği oturarak yiyorsan direkt mideye mi gidiyor? Mideye gidene kadar kaç bölümden geçiyor?

+1 mideye gidene kadar onlarca boruda geçiyor onu geçtim en basiti ağzına attın yemeği o virüs ağızda kalıyor zamanla organlara giriyor 

No way out
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek

UV lamba ile büyük oranda temizleyebilirsin. Ufak bir kutunun içine uv lamba yerleştirip 5-10 saniye içinde beklemen yeterli olur. Bu tarz bir cihaz ile havayı da temizleyebilirsin

https://www.youtube.com/watch?v=Us7ariaCX68

JpnTr tarafından 14/May/20 23:31 tarihinde düzenlenmiştir

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Cihan bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Corona'nın odak noktası akciğerler. Dünyada yemekten hasta olan kişi yok. Şimdi diyeceksiniz hastalık zaten yemekten bulaştı. Hayır hastalık Çinlilerin bok boğaz olmasından bulaştı. 

Çin mutfağı acayip sayko. YouTube'tan videolarına bakın yarasaları vs canlı canlı haşlayıp yiyorlar. İç organlarını vs çıkarmıyorlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

mikrodalga virüsü öldürür fakat herşeyi mikrodalgaya sokamazsın

yemekten çok sunum önemli

pişmiş yemekte virüs gelmezgelse bile mide eritir ancak sana onu uzatan kişiden kapabilirsin.

çinde biri paraları dezenfekte etmek için mikrodalgaya koyunca hepsi yanmıştı xD

mkyb bunu yazdı

There is no evidence that drinking lots of water flushes out the new coronavirus or the stomach acid kills the virus. 

(Çok miktarda su içmenin ya da mida asidinin koronavirüsü öldürdüğüne dair kanıt yoktur.)

Kaynak: WHO

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    zeitgeist bunu yazdı

Öncelikle şu dönemde disardan yemek söylemek muhtelemen pek mantıklı bir hareket değil. Yine de oldu soyledik diyelim. Gelen yemeği tekrardan mikrodalga firina atsak sizce yemekte virus varsa etkisiz hale gelir mi?

Sizce diyorum kisa bir arastirma yaptım net bir kaynak bulamadim.

Kaynak : WEBMD

Burada yazana göre senin sorunun cevabı "belki".

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

https://youtu.be/B8nnPYBc4hc

Cevabı burada olabilir. Mikrodalgaya koyulan yemekteki bakteriler/virüsler bana göre radyasyondan değil de mikrodalga nedeniyle ısınan yemeğin sıcaklığından ölürler.

Dikkat edilirse mikrodalga fırınların camlarında delikli metal bulunur ve delikten yiyecek görünür. Eğer mikrodalga o deliklerden geçebilecek dalgaboyuna sahip olsaydı siz de radyasyon alırdınız.

Yanlış hatırlamıyorsam mikrodalga sinyalinin dalga boyu 1cm civarıydı. Bu dalgaboyu bakteri ve virüsler için çok büyük, zaten karınca bile ölmüyor. En akıllıca hareket UV olabilir

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
Toplam Hit: 5555 Toplam Mesaj: 60
corona virüs covid19