Ne İçin İphone?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek

hocalar selam, 

öncelikle iphone karşıtı oldugumu belirteyim. niye, çünkü fiyatı kazzık ve saçma gelebilir ama sırf "iphone'u var zengin adammış" desinler diye ve özentilikten alanlar çoğunlukta oldugu için.

Peki sizlere soruyorum iphone alacak olsanız hangi özellikleri için o kadar parayı bastırıp alırdınız? Ya da siz neden almazdınız?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    KarakartaL bunu yazdı

hocalar selam, 

öncelikle iphone karşıtı oldugumu belirteyim. niye, çünkü fiyatı kazzık ve saçma gelebilir ama sırf "iphone'u var zengin adammış" desinler diye ve özentilikten alanlar çoğunlukta oldugu için.

Peki sizlere soruyorum iphone alacak olsanız hangi özellikleri için o kadar parayı bastırıp alırdınız? Ya da siz neden almazdınız?

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

Android tabanlı bir sürü cihaz kullandım.Tablet olur,cep telefonu olur...
    Hiç birini kullanırken içgüdüsel hareket edemiyorum.Kullanım kolaylığı açısından iphone açıkçası gerizekalılar bile rahat kullansın diye tasarlandığı için,beni daha rahat ettiriyor gün içinde.
    Cihaz stabilitesi,donma kasma güncelleme vs. problemlerinin olmaması da artı puan benim gözümde.

Ha 3-4 bin lira eder mi,etmez.

Ama bu piyasada ettiriyorlar işte :) 

Koca hestiy aya bedenem ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bir android kullanıcıydım, iphone hediye edilene kadar senin gibi düşündüm.. daha sonra ios yazılımına geçtim ve sisteminin android e oranla daha stabil olduğunu farkettim. Evet maalesef biraz kapalı kutu, apple ın politikası böyle bir çok şeye izin vermiyor. Belki onu farklı kılan da budur.. Ama bir yazılımcı olarak android ve ios işletim sistemlerinin kalite farkı bariz belli oluyor. Donanım olarak da kalitelidir. Benim ilk akıllı telefonum samsung du, ve gün geçtikçe telefon ağır çalışmaya başladı, batarya süresi azaldı. Şuan iphone 6 kullanıyorum, bataryası hemen hemen ilk günkü gibi, hız olarak da değişen bir şey yok.. Ama android işletim sistemli telefon kullanan arkadaşlardan duyduğum çoğu şikayet telefonun bir süre sonra yavaşlaması, bataryasının az gitmesi v.s. Genelde samsung tarafında oluyor bu.

iphone 6 fiyat: 2600 http://www.vatanbilgisayar.com/iphone-6.html 

samsung 6s fiyat 2200 http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-galaxy-s6.html

arada 400 tl fark var.. Değer mi samsung almaya? Ayrıca telefonu satınca fiyatlar ne kadar düşüyor, bunu da gözönünde bulundurmak lazım :)

velhasıl kelaml, şu triplerden kurtul hocam, zengin adammış v.s. ,  alakası yok bana göre.. ha kişiliği gelişmemiş adamlar, hayatında bir şeyleri başaramamış adamlar telefon alarak sınıf atladıklarını düşünüyorlarsa, bırak düşünsünler, sen de acizliklerine gülersin.. Ama bunları düşünmek v.s. çocukça şeyler hocam. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

malzeme kalitesi çok iyi, s6 ile samsung da düzeltti gerçi ve ayfon yani bi de elma bi de eşeğin z*k*nden.

d*tümde 4000 lira bir elimde ayfon bir elimde şarj aleti umrumda mı dünya

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çünkü piyasada başka ios cihaz yok. Adamların rakibi yok fiyat kırmak zorunda değiller.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bayarbatuhan
    bayarbatuhan's avatar
    Erkek

senelerdir samsung kullanıyorum,

her model değiştirdiğimde ıphone alayım diye düşünüp fiyatından dolayı yine daha uygun fiyatlı birşey bakıyorum : ) ,

açıkçası orta düzey maaşı olan biri için 4 bin liraya yakın bir telefon almak garip, yazıktır israftır : )

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

4 ay önce iphone6 aldım , 3kere değiştirdiler 0ı ile. 

şuan gene bozuk diye iki gün önce aradım.önce mağazada kontrol ettirin cihazı dediler.ettirip aradım "ben bıktım 6s verin diye" , "kesinlikle veremeyiz TRde üst model veremiyoruz yenisini verelim dediler. "

yok dedim. 

olan oldu dün telefon elimden fırladı yerde sekti ekran kırıldı .aradım konustum arıza belli zaten yenisini verelim dediler :)

bence bu yüzden apple 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bana daha çok güvenli geliyor sonra kullanımıçok basit ve gerçekten hızlı ve hiç takılmıyor etmiyor hoşuma gidiyor kamerası vs baya iyi hoş ondan yani 

zenginlikmiş vs alakası yok 

ama android kadar özgür olamamanın üzüntüsünü yaşıyorum

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

bir android kullanıcıydım, iphone hediye edilene kadar senin gibi düşündüm.. daha sonra ios yazılımına geçtim ve sisteminin android e oranla daha stabil olduğunu farkettim. Evet maalesef biraz kapalı kutu, apple ın politikası böyle bir çok şeye izin vermiyor. Belki onu farklı kılan da budur.. Ama bir yazılımcı olarak android ve ios işletim sistemlerinin kalite farkı bariz belli oluyor. Donanım olarak da kalitelidir. Benim ilk akıllı telefonum samsung du, ve gün geçtikçe telefon ağır çalışmaya başladı, batarya süresi azaldı. Şuan iphone 6 kullanıyorum, bataryası hemen hemen ilk günkü gibi, hız olarak da değişen bir şey yok.. Ama android işletim sistemli telefon kullanan arkadaşlardan duyduğum çoğu şikayet telefonun bir süre sonra yavaşlaması, bataryasının az gitmesi v.s. Genelde samsung tarafında oluyor bu.

Birçok şeye izin vermeyerek stabilliğini sağlıyorlar zaten. 

Donanım olarak aynı donanımı kullanıyorlar, hatta apple' ın ram miktarı daha düşük ama adamlar işi işletim sistemini kapatarak çözüyor ve fark da burda çıkıyor ortaya.

Android bir süre sonra yavaşlıyor, çünkü kullanmayı bilmeyen adamların eline açık sistem veriyorsun. 

Batarya da yukarıda yazdıklarımla ilişkili.. 

Sonuç olarak, kullanmayı biliyorsan android den daha çok zevk alırsın, kullanmayı bilmiyorsan iphone daha çok zevk verir.

Yukarıda yazdıklarım aynı segmentteki telefonlar için geçerliydi : S6 - 6 gibi..

Not : 3 yıl Note 2 kullandım, en ufak bir yavaşlama olmadı telefonumda, batarya süresi doğal olarak düştü ama hala günde 8 saat gidiyordu. Sonra gittim sırf bu kadar övenlerin sebebine merakımdan iphone 5S aldım. Samimi olarak en ufak bir artısını görmedim, tek farkı elime aldığımda malzemenin kalitesini hissediyorsun. Eksileri ise, mobil geliştirme yapamıyorum, şarj aletini boynuma asıp geziyorum :D Yani pek bi farkı yok ama aradaki para farkı büyük.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lambo
    Lambo's avatar
    Erkek
    piradomim bunu yazdı

4 ay önce iphone6 aldım , 3kere değiştirdiler 0ı ile. 

şuan gene bozuk diye iki gün önce aradım.önce mağazada kontrol ettirin cihazı dediler.ettirip aradım "ben bıktım 6s verin diye" , "kesinlikle veremeyiz TRde üst model veremiyoruz yenisini verelim dediler. "

yok dedim. 

olan oldu dün telefon elimden fırladı yerde sekti ekran kırıldı .aradım konustum arıza belli zaten yenisini verelim dediler :)

bence bu yüzden apple 

Hocam zırt pırt bozuluyosa telefonda sıkıntı vardır. Servisi iyi olabilir ama telefon kötü olduktan sonra ne bokuma yarayacakki, neden uğraşmak zorunda olalımki. Senelerde galaxy sII kullandım halen taş gibi. Ne kasması var ne donması. Tek derdi donanım eskiliği yani. 

Toplam Hit: 6977 Toplam Mesaj: 64
iphone iphone