folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Okullarda Mescit.Siz Ne Düşünüyorsunuz ?

Okullarda Mescit.Siz Ne Düşünüyorsunuz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    lifeless bunu yazdı:
    -----------------------------

Okulda mescit olması bence çok doğal sonuçta halkının %90 küsuru müslüman olan bi ülkede yaşıyoruz. Her dindar olanın imamhatipe gitmesi gerekmez bence. Adam öğlen arası camiye mi gitsin ? Hadi yakınlarda cami yoksa ? ki olsa bile mesela ikindi namazında tenefüste gitmek zorunda kalkıp 10dk tenefüs içinde camiye mi gitsin ? bence büyütülecek bi durum yok. gayet doğal isteyen kılar namazını gider dersine.

O yaşta namazı düşüneceğine gitsin dersini düşünsün. Nasıl normal karşılanırmış bu olay.Evet çok istiyosa öğlen arası camiye gitsin. Başkalarının telkinleriyle dindarmı olunurmuş,namazmı kılınırmış.Okul devlete meydan okunacak yer mi?Yaptıklarının bilincinde bile değiller,bi çobanın peşine takılmışlar öyle boş boş gidiyolar...

Her Hakkım Saklıdır
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    harddeath0070
    harddeath0070's avatar
    Erkek
    bence bu bi suc ona göre degerlendirilmeli

Kafan seni dağıtmadan sen onu dağıt...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek

Gittim gördüm,Okul bando takımının e$yalarının kastırıldıı deposal bi yer vardı görüntülerdede islemiştim ztn. ama orda seccadeden fln eser kalmamı$tı xD dasda baktım i$te cart. sonra bi kaç örenciye sordum "benimde haberim yoktu , bende haberlerden örendim vs vs " dienlerde vardı :)  dierlerine de sordum eeet vardı dedi namaz kılanlar var çünki onlar önceden de kılıolarmı$ bn kılmıorum kimse gel bana kıl demedi. Zaten 1 vakit ya kılıolardı yada kılmıolardı çünki okul saatleri uyu$muo vs vs dediler  xD biride "onlar kılıodu biz kılmıoduk acayibime gidiodu bi kaç kere deneyesim geldi ama sonra vazsıçtım fln dedi :D bilmiom bnm olay yeri incelemerim bu kadar  :P

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HackMan
    HackMan's avatar
    Erkek

Super!

Ha benim dinci olduğumdan değil. Milletin inancına saygı duymak lazım. En azından olay bu hani gavur varsa onlarında ibadet yerleri kurulursa saygı duyarım. Güzel...

Sevmekten Korkmuyorum; Kitabını çalıştım... Başımdan geçmişi var; her cefaya alıştım...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    HackMan bunu yazdı:

Super!

Ha benim dinci olduğumdan değil. Milletin inancına saygı duymak lazım. En azından olay bu hani gavur varsa onlarında ibadet yerleri kurulursa saygı duyarım. Güzel...

tekrarlıyorum:

süperi yok bu işin. kanunlarla belirlenmiş öyle bir şey olmamalı. ama bazıları hala diretiyor. Okul bir kamu binasıdır. Devletindir. Devletin ise dini yoktur. böyle bir uygulama yapması kanunlara aykırıdır, laikliğe aykırıdır.

Senin dediğin gibi bütün dinlere ibadethane açılırsa laikliğe uygun olduğu düşünülebilir. Ama aslında değildir. Devlet ile din işleri ayrıdır diyeceksin ondan sora devletin binasında dini(hangi din olursa olsun) ibadethane açacaksın. Bu laikliğe tamamen aykırıdır. Dolayısıyla kanunlara da aykırıdır. Kısaca bir suç işlenmiştir. Cezası verilmelidir.

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    andidit
    andidit's avatar
    Erkek

Bir kızın anne ve babasının dedıklerı çok ilgimi çekmişti.

Kızı annesıne sıfır kol gıydıgı zaman demıskı anne oyle gıyınme gunahtır. Annedemişki : Kızım elden gitti :)

Babasıda oyle, kızımızın boyle bır sey yapacagını hıc beklemezdık falan dıyordu nereye gonderdıgıne dıkkat etsın anne babalar falan  gorende kız fahişelik yapıyor sanar okulda.

Boynumuz yiğit boynu, bükerse sevda büker.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek
    SUÇTUR !!! ne lan o zaman okullara abdeshane felanda koyun ibadet etmek isteyen heryer cami kilise dolu
    kalkar gider camisine kilisesine ibadetini yapar!!!
    Ora adı üstünde OKUL cami yada kilise değil !!

sırıtma la.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    __d_mode__
    __d_mode__'s avatar
    Erkek
    DecaMeroN bunu yazdı:
    __d_mode__ bunu yazdı:
    yaklaşık 1 saat önce haber yalanlandı, ama röportaj apılan çocukların konuşmasından bile insan nasıl bir ortam olduğunu anlayabiliyor..
    Yoo yalanlanma falan olmadi. Kamera kaydi var ney yalanlanıyor.
    haydaaa, ben yalanlayan kanalı yazdım sanmıştım, STV yalanladı ,evet kamera kaydı var nasıl yalanlanacak.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inSanDeiL
    inSanDeiL's avatar
    Erkek

Namaz kılmak ALLAH ın emridir.Okul ders saatleri de bu emirlere qöre düzenlenip namaz kılan öqrencilere kolaylık yapılabilir.İlle de okulda kılmazlar camiye giderler.

Özqürlükler ülkesinde yaşıyoruz.Namaz kılmakta özqürdür.İsteyen kılar isteyen kılmaz.Lise öqrencileri de erqenlik caqına qirmiştir.Onlara da farz dır namaz kılmak.Kılacak imkan verilmelidir.Okulda olmaz cami de olur.Ama olmalıdır.

Derken qüne$ doqdu ufku çizen kahve renqi daqLarın ardından,ve Senin ßa$ın omZumda!..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciğerci
    hakanS
    hakanS's avatar
    Erkek

Sonucta devlet okulu ve din ve devlet isleri birbirinden ayridir,ayri yapilmalidir..

Ama olay sadece namaz ya da ibadet degil bence..

Namaz'in haricinde ögrenciler dört-dörtlük mü? Namaz'im haricinde okulda sigara icenler,birbirini parmaklayanlar,küfür edenler,cep telefonu kullananlar,esrar cekenler,esrarin ve hap'in ticaretini yapanlar vs vs..Bu tür seylerde manset yapilip cezasi verilmeli..!

...
Toplam Hit: 16436 Toplam Mesaj: 151