folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Ölümsüzlüğün Sırrı Bulunmuş Olabilir Mi?

Ölümsüzlüğün Sırrı Bulunmuş Olabilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek

HolySeclorum bunu yazdı:
    -----------------------------
    Kaligula bunu yazdı:

HolySeclorum bunu yazdı:
    CEO bunu yazdı:
    "Her nefis ölümü tadacaktır" ayeti böyle bir düşünceyi tamamen çürütmeye yeter bile.. Bulamazlar imkansız
    Evet bu kadar basit işte =) Bu hiçbir şeyi çürütmüyor...

sen inanmadığın için çürütmüyor.Allah kelamı eksiksizdir fazlası vardır hatta ibret alanlar için. 

diyelim yeniledi yeniledi yaşadı sonunda kıyamet var.yerle gök birleştiğinde kendini yenilesin de göriyim o deniz anasını.

Kıyamet var demenin bir geçerliliği yok maalesef..

senin dediklerinin hiç geçerliliği yok!

bir gün anlayacaksınız gerçekleri ama çok geç olabilir o gün, olmaz dönüşü...

<love> <canimcicimaylari> <uzatmalar> <kavgagurultu> </love>
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

-Ölümsüzlğün var olabileceğine inanıyorum

*Nedenmiş o?

-Çünkü ayette '' her nefis ölümü tadacaktır'' diyor.

*Vay hayvan vay.

We can be more, we can be much more.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    BURAK_X bunu yazdı:

Evet benimkiler bir peygambere tebliğ edilmediği için geçerliliği yok..Ne zaman geçerli olur? Bilim ölümsüzlüğü bulur sizde her zaman olduğu gibi ahanda zaten kuranda yazıyoduuu canımmm dediğiniz zaman geçerli olur =) Ya hoca yazacaksan bi elle tutulur birşey yaz yav bırak bu dini ağızları..

Her Hakkım Saklıdır
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

saçmalayamayı kesermisiniz

konu ilginçse gelmişse yorumunu yaparsın bırakarı

yoksa hergün duyduğum ayetleri buraya yazmanın ne manası var onun mantığını açıklarmısınız bana

girersin ilginçmiş dersin

yada olmaz öle şey dersin bırakırsın

keşke her insanda düşümeyi tadabilse ama tadamıyorlar işte

belki o hayvanda ölmeyi tatmaz ki çoğu insanın düşünmeyi tadamadığı gibi

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

Esir iken mümkün müdür ibadet?
    Yatip kalkip ATATÜRK'e dua et.
    Senin gibi dürzülerin yüzünden,
    Dininden de soguyacak bu millet

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""" 

sanırım herşeyin özeti bu olsa gerek

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desiqner
    Desiqner's avatar
    Erkek

HolySeclorum bunu yazdı:
    BURAK_X bunu yazdı:

Evet benimkiler bir peygambere tebliğ edilmediği için geçerliliği yok..Ne zaman geçerli olur? Bilim ölümsüzlüğü bulur sizde her zaman olduğu gibi ahanda zaten kuranda yazıyoduuu canımmm dediğiniz zaman geçerli olur =) Ya hoca yazacaksan bi elle tutulur birşey yaz yav bırak bu dini ağızları..

Bugün Sana Soyut gelen ve inanmadığın gerçekler bir gün olacak tam karşına çıkacak. Ve Senin o zamanki pişmanlığın asla yarar getirmeyecek Dostum.

Bkz. http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=571147 ( Firavunun İmanı )

Ve Senin İçin Kur'an-ı Kerim'den 1-2 Ayet :

"Ahirete inanmayanların kalbleri inkar edicidir ve onlar büyüklük taslayanlardır." (16/22)

"Yeryüzünde haksız yere büyüklük taslayanları, ayetlerimden yüz çevirteceğim. Onlar bütün ayetleri görseler yine de inanmazlar; doğru yolu görseler, yol olarak benimsemezler" (7/146)

"(O gün denilecek ki) Ne çokluğunuz ne de taslamakta olduğunuz büyüklük size hiçbir yarar sağlamadı." (7/48)

Anladım işi, sanat Allah'ı aramakmış; Marifet bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek

HolySeclorum bunu yazdı:
    BURAK_X bunu yazdı:

anlamıyorsun ya da anlayamıyorsun . neyse seninle bu konuyu tartışmayacağım. sana hayal dünyasında iyi gezinmeler. benim yerime de gez...

<love> <canimcicimaylari> <uzatmalar> <kavgagurultu> </love>
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    BURAK_X bunu yazdı:

HolySeclorum bunu yazdı:
    BURAK_X bunu yazdı:

anlamıyorsun ya da anlayamıyorsun . neyse seninle bu konuyu tartışmayacağım. sana hayal dünyasında iyi gezinmeler. benim yerime de gez...

Hoca sana hayal dünyasıyla ilgili cevabımı geçmiş bir postta verdim,onu tekrar oku..Konuyla ilgili bildiğin bir şey varsa yaz yoksa boş boş post atma lütfen..

Her Hakkım Saklıdır
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olivetti
    olivetti's avatar
    Erkek

dünyanın boku cıkmış birde ölümsüzlükde çıkarsa dünya daha fazla dayanmaz zaten.

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Desiqner bunu yazdı:

HolySeclorum bunu yazdı:
    BURAK_X bunu yazdı:

Bugün Sana Soyut gelen ve inanmadığın gerçekler bir gün olacak tam karşına çıkacak. Ve Senin o zamanki pişmanlığın asla yarar getirmeyecek Dostum.

Bkz. http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=571147 ( Firavunun İmanı )

Ve Senin İçin Kur'an-ı Kerim'den 1-2 Ayet :

"Ahirete inanmayanların kalbleri inkar edicidir ve onlar büyüklük taslayanlardır." (16/22)

"Yeryüzünde haksız yere büyüklük taslayanları, ayetlerimden yüz çevirteceğim. Onlar bütün ayetleri görseler yine de inanmazlar; doğru yolu görseler, yol olarak benimsemezler" (7/146)

"(O gün denilecek ki) Ne çokluğunuz ne de taslamakta olduğunuz büyüklük size hiçbir yarar sağlamadı." (7/48)

Belkide İyi Biridir, Allaha İnanıyorum Diyen, 4x4 Müslüman Olup Ama Şeytandan Daha Şeytan İnsanlar Bildim ben.. Senin Yazdığın Söylemlerinde Hata yok. Yaratan Doğruyu Güzeli Emreder. Ancak HolySeclorum' un Tüm Dünyada Olanlardan Sorumlu Gibi Gözükmesi Gibi Yazmışsında, Ona Dikkat çekeyim dedim.

HolySeclorum Bir Ateist Evet, Ama Bir Günahkarmı değilmi Bunu Hiç Birimiz Bilemeyiz. Soyut Olana İnanmamasıda Hatadır, Fakat Bilinen Tüm Somutların Soyuttan Geldiğini İdrak edecektir, Neticede Bilimsel Düşünen biri, Hem Yaşıda Ufak, Gelecekte Mükemmel Bir İnsan Olabilitesi var..

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

etmeyin eylemeyin . süleyman demirelin, sabancının, vehbi koçun hiç ölmediğini sınırsız yaşadıklarını asla düşünemiyorum.  bu dünya resmen bir sömürü dünyası olur. Yaşam alanları sınırlı . insanlar bu kez birbirini öldürmeye başlar. sömüren ve sömürülen dahada netleşir.  bir adam tüm serveti üzerinde toplar paylaşmak istemez. ama ölüm bunu sike sike paylaştırır.  benim dediğim şu anki bahçeme önceden bir çok kişiler benim dedi kavga ettiler. banada kalmıcak aman kalmasın . düşünemiyorum ölümsüzlüğü korkunç bir şey olur .

Temel adalettir .
Toplam Hit: 14989 Toplam Mesaj: 102