folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Ölümsüzlüğün Sırrı Bulunmuş Olabilir Mi?

Ölümsüzlüğün Sırrı Bulunmuş Olabilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı:
    -----------------------------
    Desiqner bunu yazdı:
    HolySeclorum bunu yazdı:
    BURAK_X bunu yazdı:

senin dediklerinin hiç geçerliliği yok!

bir gün anlayacaksınız gerçekleri ama çok geç olabilir o gün, olmaz dönüşü...

Evet benimkiler bir peygambere tebliğ edilmediği için geçerliliği yok..Ne zaman geçerli olur? Bilim ölümsüzlüğü bulur sizde her zaman olduğu gibi ahanda zaten kuranda yazıyoduuu canımmm dediğiniz zaman geçerli olur =) Ya hoca yazacaksan bi elle tutulur birşey yaz yav bırak bu dini ağızları..

Bugün Sana Soyut gelen ve inanmadığın gerçekler bir gün olacak tam karşına çıkacak. Ve Senin o zamanki pişmanlığın asla yarar getirmeyecek Dostum.

Bkz. http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=571147 ( Firavunun İmanı )

Ve Senin İçin Kur'an-ı Kerim'den 1-2 Ayet :

"Ahirete inanmayanların kalbleri inkar edicidir ve onlar büyüklük taslayanlardır." (16/22)

"Yeryüzünde haksız yere büyüklük taslayanları, ayetlerimden yüz çevirteceğim. Onlar bütün ayetleri görseler yine de inanmazlar; doğru yolu görseler, yol olarak benimsemezler" (7/146)

"(O gün denilecek ki) Ne çokluğunuz ne de taslamakta olduğunuz büyüklük size hiçbir yarar sağlamadı." (7/48)

Belkide İyi Biridir, Allaha İnanıyorum Diyen, 4x4 Müslüman Olup Ama Şeytandan Daha Şeytan İnsanlar Bildim ben.. Senin Yazdığın Söylemlerinde Hata yok. Yaratan Doğruyu Güzeli Emreder. Ancak HolySeclorum' un Tüm Dünyada Olanlardan Sorumlu Gibi Gözükmesi Gibi Yazmışsında, Ona Dikkat çekeyim dedim.

HolySeclorum Bir Ateist Evet, Ama Bir Günahkarmı değilmi Bunu Hiç Birimiz Bilemeyiz. Soyut Olana İnanmamasıda Hatadır, Fakat Bilinen Tüm Somutların Soyuttan Geldiğini İdrak edecektir, Neticede Bilimsel Düşünen biri, Hem Yaşıda Ufak, Gelecekte Mükemmel Bir İnsan Olabilitesi var..

Aslında olaya sadece kuranla bakmayıp gelen yeni tebliğlerede bakmak lazım,onlarda da güzel ve enteresan bilgiler var.  Kryon,Ramtha,Metatron,Solara,Ra,Abraham... Bunlara kanallık edenlerin aktardıkları bilgileride okuyun derim ben.Çünkü bilgiyi reddetmek olmaz,inanmayabilirsin ama inanmıyorsanda okumalısın..

Her Hakkım Saklıdır
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek
    lan gene konuyu saptırmıssınız bunları konusacaksanız baska konularda konusun birsuru ole konu var burası eglence için.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

asa42 bunu yazdı:
    lan gene konuyu saptırmıssınız bunları konusacaksanız baska konularda konusun birsuru ole konu var burası eglence için.

Hönk.? Burası Eğlence içinmi.? :|

Neyse HolySeclorum, İnsanlar Bir Kısım, Dar Görüşlüdür, Geniş bakamaz, İnanç Sistemine Kafayı Gömerler, Ve Orada Kalırlar, Öyle bir Karar vermiş Kimseyi ne etsende Farklı Bilgilere Yönlendiremezsin, İmanının Zayıflayacağından Korkar. Ancak Yönlendirme Uygulamadığımız Sürece Tartışmak Güzeldir. 

Kimse Kimseyi Düşündüğünün Doğru Olduğuna Zorlamamalı, Her kes Fikrini Der, Okuyucu Okur ve Kendine Bişeyler Kapar. Tartışmaların Genel Amacı Budur...

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek
    Çıkar sudan bakim ölüyomu ölmüyomu...

Ben bu insanları anlamıyorum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek
    olamaz.

http://kocaer.me
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eexper
    eexper's avatar
    Erkek

Hz Hızır, hz İlyas ile birlikte yaşayan ölümsüzlerden birisi.ibni arabi'nin hocasıdır aynı zamanda.ab-ı hayatı arayan zülkarneyn peygamberle birlikte çıktıkları yolculukta zülkarneyn peygamber yolu kaybetmiş hızır ise ab-ı hayatı bulup içmiştir ve ölümsüz olmuştur.bir çok evliyaya görunmesiyle bilinir ve gerçekten çok zor durumlarda kalındığında ortaya çıkıp yokolmasıyla halk arasında ünlüdür.ledun ilmine sahiptir. Yılda bir defa Hz İlyas ile yeryüzünde buluştuğu rivayet edilir.

Bildiğimiz ölümsüzler bunlar. Bahsettiğimiz kişilerde Allah katında önemli şahıslar ve özel bi yere sahipler. Bunun haricinde ölümsüzlüğe inanmıyorum. Ölüm yaratılışın değişmez bir kanunudur. Herşeyin bir sonu vardır. Ölümsüzlüğün olması değil dünyayı, evreni yaşanmaz hale getirirdi. Ölüm doğru düşünenler için gerekli bir olgudur. Para,Şöhret,mevki,güç ve ölümsüzlük elinizde olsaydı eğer, eminim bi süre sonra herşeyden sıkılırdınız. En azından Bir başka açıdan bakarsak olaya; Bazı insanların gerçekten ölmesi gerekiyor...

Benden korkunç cevaplar duymak istemiyorsan, bana korkunç sorular sormaktan vazgeçmelisin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToR5
    ToR5's avatar
    Erkek
    Ölüm olmazsa bu yoğun insan nüfusunu nasıl besleyeceğiz. Üremeyi bi yere kadar durdurabilirsin daha sonra büyük güçler insan nüfusunu azaltmak için daha fazla kan dökmek , savaş çıkarmak veya yeni ölümcül hastalıklar icad etmeleri gerekicek. Afrika daki iç savaşlar ve Sars virüsü gibi. Hayrımıza olmaz bu ölümsüzlük boşver yeni gelenlere yol açmak lazım ( doğal yollardan )

Her türlü çek senet tahsilatı yapılır. Zenginden alınıp fakire verilir. Fakirin topuklarına sıkılır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkness_izmir
    darkness_izmir's avatar
    Erkek
    bulsalarda senin benim gibi admaalra vermezler o sırrı oyuzden biz paşa paşa ölelim keymize bakalım :D

bendekiler hayel değil plan,planlarımda gerçek değil sadece birer rüya ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek
    hocam nereye kadar yasıycannn hayat bıttıgınde herkez oldugunde sana ne olcak zaten bu sartlarda zor gecınıoruz bırde sonsuza kadar nsl yasıyacaksınn hıc gerek yok yawww? bana 60 70 sene yeter ben almıyayımm..

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Bildiğim kadarıyla Hz. Hızır, insanların karşısına farklı kılıklarda çıkar, sizden küçük yardımlar talep eder ve verdiğiniz tepkiye göre sizlere iyilikler yapar, yardım eder. Benim teyzem bir oğlunu küçük yaşta kaybetti sonra tekrar hamile kadı ve hamileyken Hz. Hızır (s.a.v.) bir gün kapısını çalar (yaşlı bir dede olarak) ve teyzeme "oğlunu 5 yaşına gelmeden (yaş ısmını yanlış hatırlıyor olabilirim) sünnet ettir ve adını Yusuf koy yoksa bunu da kaybedersin" der, yeğenim hala hayatta ve çok şanslı birisidir.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
Toplam Hit: 14990 Toplam Mesaj: 102