folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Önceliğiniz Türklük Mü?, Müslümanlık Mı?

Önceliğiniz Türklük Mü?, Müslümanlık Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    multiyano avatara bayrak koymusun ama laf olsun diye koydun heralde soledim yine soyluoyorum o adamın soledikleri size sacma gelebilir anlamazsınız normaldir anlamanız için sizinde o adam kadar milliyetci olmanız grekiyo diye soledim hala konusuonuz ya bu konunun sonu gelmez tartısma bitmez konusmayın artık bu konuyu

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    multiyano
    multiyano's avatar
    Erkek
    Yaw  Kardeşim Millliyetçilikle Ne Alakası  Var Bu Sorunun  benım  demek ıstediğim Türklükle Müslümanlı Karıştırmayın  Bırı  Dİn Konusu  Düğerı Vatandaşlık Bayrak Konusu .Haaa  Unutmadan  ben  SAPINA KADARDA  MİLLİYETÇİYIM KARDEŞ.BU VATAN İÇİN 15 AY  GABAR DAĞINDA  ÇATIŞTIM  YİNE GİDERIM VATAN TOPRAKLARI  İÇİN ÇATIŞMAYA.

imza
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BozcaN
    BozcaN's avatar
    Erkek
    multiyano bunu yazdı:

Yaw  Kardeşim Millliyetçilikle Ne Alakası  Var Bu Sorunun  benım  demek ıstediğim Türklükle Müslümanlı Karıştırmayın  Bırı  Dİn Konusu  Düğerı Vatandaşlık Bayrak Konusu .Haaa  Unutmadan  ben  SAPINA KADARDA  MİLLİYETÇİYIM KARDEŞ.BU VATAN İÇİN 15 AY  GABAR DAĞINDA  ÇATIŞTIM  YİNE GİDERIM VATAN TOPRAKLARI  İÇİN ÇATIŞMAYA.

+1 bnde taa en başta dedim ayrı şeyler olduunu ama dkn mal mal konusuo aq :D olm bnamı ööretion milliyetcilii aq mahallede böle demion burda götn kalkıo allaam :P (azcık taşşak yaptm coq ciddie almayn..)

√ βǾź¢ẵŋ ® //\\ ~ Türkiye"de yaşayan Türk"e biat edecek !!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    refugee
    refugee's avatar
    Erkek

bööle saçma sapan başlıklar açıp sitedeki mantıklı insanlarında şirazesini bozmayın kardeşim.. holyone şu duruma bi el atıver, genel yerinde saçmalıklar forumu olsun, mümkünse ana sayfada da gösterilmesin; saçma sapan şeylere meraklı kardeşlerim çogunlukta bakıyom, onlar ordan devam etsin.

dostum başlıgı açma şeklinden ve yazdıklarından anlaşılıyor ki;  bunu ne tartışabilecek yaştasın, ne de tartışabilecek kadar sofistik birisin.. sen www.atsiz.org a üye ol kardeşim.. burdakiler senin kafanda, orda tartış.. kitap okumadan araştırmadan, sizler sabahlara kadar aynı şeyler etrafında dönün durun.. kimse bişi demiyo size.. ama lütfen normal insanların sinirlerini germeyin...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BozcaN
    BozcaN's avatar
    Erkek
    ne alaka kardesm tartısıorz aq karsı düşncede adamlar var onnar bilgi alıs verisi ne var bunda?_

√ βǾź¢ẵŋ ® //\\ ~ Türkiye"de yaşayan Türk"e biat edecek !!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    BozcaN bunu yazdı:

+1 bnde taa en başta dedim ayrı şeyler olduunu ama dkn mal mal konusuo aq :D olm bnamı ööretion milliyetcilii aq mahallede böle demion burda götn kalkıo allaam :P (azcık taşşak yaptm coq ciddie almayn..)

lan amele mahallede siyaset yapıcak adammı var konusim ayrıca dinle vatanı bagdastırmayın diom 2si ayrı seyler ama secim yapmak zorunda kalırsam 2snide secerim diom milliyetcilige gelince snnki normal miliyetcilik multiyano kardes benimki aşırı milliyetcilik din le kıyaslıyabilicek kadar aşırı elimden gelen bisey deil beni anlamıyabilirsin normaldir anlamak için bnm gibi dusunmen lazım

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
     tabii ki TÜRKLÜK.aslım türktür ama müslüman değildir.yani atalarım
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    snmez bunu yazdı:

ben müslüman bir türküm varmı bundan ötesi devletim milletim ülkem olmasa bana özgür ibadet hakkımı kim verebilir ben vatanımda özgürce dinime inanırım ibadetimiy yaparım ülkeme gelecek zarar dinimede gelecektir.

bu ülke gerek çanakkalede gerek kurtuluş savaşında iman ruhu ile kazanmıştır o kadar büyük ordulara az ve yetersi olan ordumuzun inançsız karşı konulması imkansızdır. savaş sırasında toplu namazlar kılınmıştır dualar edilmiştir iman gücüyle vatan millet sevgisiyle bu vatanın toprakları tekrar kazanılmıştır

müslümanlıkla türklük birbirinden ayrılamaz değerlerdir birini alırsanız öteki anlamsız kalır.

EZAN SUSMAZ BAYRAK İNMEZ

guzel kardesim 2si cok farklı seyler islamdan once de turkler vardı ama turklerden once islam yoktu snn dedigin sey cok sacma turkler musluman olmadan once de savas kazanıyolardı dunyaya korku salmıslardı savaslar dua ile kazanılmaz ozmn turkler musluman deilken ve islamiyet gelmeden onceki din hristiyanlıktı turkler hristiyanları o yıllarda onune katıp dumduz ederken hristiyanlarda dua ediyordu ama nooldu hicbisey olmadı yenildiler Turklukle veya herhangi bir baska ırk la dinlerin hicbir alakası yoktur dinler ırk lara deil insanlara gonderilmiştir anlamıssındır umarım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aZaPp
    aZaPp's avatar
    Erkek

AntiOksidan bunu yazdı:

tabii ki TÜRKLÜK.aslım türktür ama müslüman değildir.yani atalarım

O zaman obur dunyada turkluk senı kurtarır.Bız turkuz turklugumuzlen gurur duyuyoruz.Ama ejdadın ne ılen savasmıstır,kurtulus savası ne ılen kazanılmıs tır,Milletı ve devletı ılen olen ınsana ne derler?

Bu soruların cevaplarını bılmıyomus gıbı konusmayın.Dın butun ınsanların yasam bıcımıdır.Yasam bıcımımız atalarımız dan benı dın uzerıne kurulmus tur.Dınsız bır ınsan kutsal olen vatanı ıcın neden olmek ıstesın kı,neden sehıt olmak ıstesın kı?Sehıtlere Allah(c.c) cennetı vadetmıs tır.Kurtlus savasın da sadece turk askerlerı degıl evlıyalar dervıslerde savasmıslardır ama manevı olarak,dua etmısler allah a yalvarmıs lardır.Benım ıcın turkluk daha onemlıdır demıssın.Saygım var ama turkler musluman olmasalardı bu gunlere kadar gelemezdık,osmanlı devletının bu kadar basarılıbır devlet bukadar buyuk ve yuce bır devlet olmasının altın da turklerın gucu ve buyuk allah ınancı yatmak tadır.Lutfen bu yersız tartısmayı da kapayalım.Cunku turkluk ve muslumanlıgı bır bırınden ayıramayız.Cunku bu daha once hıc ayrılmamıs tır ve bundan sonrada ayrılmaması nı dılerım...

Hayat bir oyun olmuş sokaklar sahne,herşey sahte...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muhabbet_fedaisi
    muhabbet_fedaisi's avatar
    Erkek
    arkadaşlar ilk önce belirtmek isterim ki insanlık cennet ve cehennemin var olduğu ahiretden geldi. bu gelinen yerde(DÜNYA) ahirette bulunan cennet ve cehennem numuneleri bulunmaktadır. bu numuneleri cennet ve cehennemde var olduğu bilinen meyve olarak tasvir edebiliriz.yani bunumuneler asılların gölgelerinin gölgelerinin gölgesi olarak tabir edebiliriz. yani ahiretimizi kazanmak için hiç ölmeyecekmiş gibi dünyalık(ticaret; VATAN , namus vs) elde etmeyi ve her an ölecekmiş gibi ahirete hazırlık yapmamız lazım gelir. tabi ahirete hazırlıkların neler olduğunu biliyorsunuzdur umarım. eğer ahirete hazırlık safhası yapılıyorsa dünyalık için yapılan çabalar ibadet hükmüne geçer. buda cenneti kazanılmasına etki eder. yani İSLAMİYET ve VATAN olmadan cennet kazanılamaz.

ümit kesilirse hayat biter, ümitsizlik hayatı zehirler, keder hayat damarına vurulan bir neşterdir.
Toplam Hit: 10382 Toplam Mesaj: 93