Pembe Metrobüs

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    peace
    peace's avatar
    Erkek

öncelikle iyi günler;

bu haber hakkında ki görüşlerinizi istiyorum sadece.ondan açtım bu konuyu.ama bilindiği gibi laiklik karşıtı durumlar bu son dönemlerde çoğalmaya başlandı.kadınlara verilen değer düşmeye başladı sonradan bu olay.kiminiz ne var bunda iyi düşünülmüş denebilir ama bu tür farklar toplum arasında sınıf farkı oluşturur ve bunun mantığı haremlik selamlıktan başka bişey değildir.ülkemizin bu gidişi sadece benim canımı sıkmıyodur eminim.yorumlarınızı bekliyorum.

HABER:http://www.ntvmsnbc.com/id/25357516

Hi!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

madem ki sıkıntı çekenlerin refahları düşünülüyor o zaman belirli zümrelere özgü metrobüsler olsun. +60 dedeler metrobüsü, -18 liseli metrobüsü, +25 ciddi düşünenler metrobüsü.. kaliteli ve adam akıllı bir toplu taşıma hizmeti vermeye çabalamak yerine bunu bu şekilde onlara ayrı metrobüs bunlara ayrı metrobüs yapmanın mantığını sorgulamak gerek.

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek

o ne la haremlık seramlık mı yapacaklar :D

imza
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Eğerki bu olay olursa bu sefer bu pembesi yerine normaline binenlere/gidecekleri yere yetişmek için binmek zorunda kaşar gözüyle bakacak ülkemin geri zekalıları...

:)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

istanbulda metrobüslerin halini düşününce biraz mantıklı geliyor,çünkü yanındaki bayanların çektiği çileler felaket..

ama sonra senin de dediğin gibi haremlik selamlık mantığı çok saçma geliyor.ne olucak yani? kız arkadaşınlasın, o rahat gitsin die pembeye binicek sende arkadakine mi? ?

ben ilk duyduğumda bu olayı, oy çekme amacı güdüyor diye düşünmüştüm ilk olarak.

vs vs vs

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    Ya burda ya baska bi siyede bunun japonyada uygulanmakta oldugunu okumustum ne kadar dogru bilmemde.. Aslindaantikli binuygulama gibi ama kurallar yasalar ezbere degil toplum dusunelerek cikarilmalidir. Bu pembe otobusleri cikarirlar iyi guzelde sonnra normal otobus kullanan bayanlara "......" sifati yapistirmaktan cekinmicek bi toplumuz bence. Bize yaramaz bize gelmez bu uygulama bence :)

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

kesinlikle sınıf farkı yaratmaya, bölmeye ülkeyi iran gibi yapmaya çalışıyorlar.

ulan madem refahını düşünüyorsun milletin, otobüs-metrobüs seferlerini 2-3 katına çıkart, rahatlayalım. öyle saçmalık mı olur? e5'de trenleri kaldırmışlar. millet haliyle otobüse biniyor. son 6-7 aydır çektiğim çilenin hesabı yok. otobüsler hep dolu sıkış tepiş, bir de yaz geldi. daracık otobüste nefes alamıyorsun. bugün 40 dakika otobüs bekledim. bi tanesini kaçırdım tamam, eyvallah gözümün önünden geçti. uzaktı mesafe binemedim. bekleyeyim gelir dedim. 40 dakika ulan 40 dakika beklenir mi? otobüs birde geldi ki ağzına kadar dolu. zaten geç kalmışım binmeme gibi şansım da yok. adam gibi iş yapmıyorlar, bir de iyi yapmak istiyoruz lafının altına saklanıp iyice bok ediyorlar. 

=)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FireFly.
    BaBe
    BaBe's avatar
    Erkek

eğer bir yerde ayrımcılık varsa başka kötülüğe gerek yok gerisi gelir zaten .

,,,lel,,,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutrakan_d
    tutrakan_d's avatar
    Erkek

Evet metrobus amacindan cok kullananlar icin sıkıntıya dönüştü kullanan sayısındaki artış oranı kırılma noktasını fazlasıyla aştı diye düşünüyorum..

Ve ciddi yapılması gereken şeydir otobüs sayısını arttırmak kanaatimce

Gazetevatan sayfasında 2 gündür metrobüs te taciz vs gibi haberler yayınlanınca aklıma gelen şey yakında pembe metrobüs haberi de gelecek olmuştu

ve bugün de pembe metrobüs haberi geldi..

tesadüf olması büyük dileğim ama yorum sizin..

Varolan metrobusleri pembe boyiyacaklarina otobus eklesinler daha güzel bi çözüm olmazmı !!

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

pembe metrobüs çıkarır binmeyene orospu dedirtir,

Kur'an ve Hz.Muhammed'in Hayatı derslerini okullara sokar, girmeyene kafir dedirtir,

siz ne sandınız amk, olay Yurt genelinde mahalle baskısı yaratmak. Bu küçük ayrıntılar hayatın heryerinde denetleyici rol oynar ve baskının sürekliliğini sağlar.

pembe metrobüs sosyal hayatta ulaşımda seni denetler, Dersler seni eğitim hayatında yani 12 sene boyunca günün %70 inde denetler, kalanda zaten aile yanındasın onlar denetler. Noldu, boğuldun ve öldün.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    peace
    peace's avatar
    Erkek

bizde sadece izliyoruz bu tip durumları.istanbulda hiçbir alternatif yaratılmadan koskoca yılların trenleri bir çırpıda 2.5 - 3 yıla yakın bi sürede kaldırıldı.gözünü sevdiğimin insanlarından mahalle kahvesinde konuşmaktan başka hiçbir itiraz gelmedi.tamam iyileştrmek için yapılabilir bazı şeyler ama alternatif bir yol seçilsin.insan gibi muamele yapılsın bize.ben sıkıldım bu memleketin saçmalıkları artık beni aştı.tamam her ülkede olan şeyler vardır ama ülke olarak belirlediğimiz 6 ilkenin hepsine karşı davranışlar oluşturmaya başlandı.daha da ileri giderse bu tür davranışlar bu ülke gerçekten yaşanmaz bi hal alacak.öyle bi durum da benm ve benm gibileri ne kadar yaşatırlar ayrı tabi :)

Hi!
Toplam Hit: 6172 Toplam Mesaj: 68